Muğla Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 50 Yer

Muğla, güzelliğin arasında Ege bölgesinde yer alan turizmleri yer alıyor. Muğla içinde yer Fethiye, Marmaris, Bodrum ve Datça gibi ilçeler, yollarin en doğal ve tarihi güzelliğe sahip caddeler.

Turistik yerlerin başında olan Muğla tam bir sanat güneşi olarak muazzam güzellikler sunar. Özellikle yaz aylarında Bodrum bir başka güzeldir. Muğla’da görmeniz gereken daha birçok ilçe vardır. Yüzlerce turist tarafından ilgi ile gezilen yerleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Muğla, hastane gezip kullanılan şehirler içindedir. Muğla gezisinde gerekli en iyi 50 yer sizin için listelendi.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Muğla en iyi otellerini keşfetmek için « Muğla Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Muğla’da Gezilecek En İyi 50 Yer

1. Ula Göleti

Muğla gezilecek yerler listesindekiler arasında ilk sırada yer alan Ula Göleti olarak bilinir. Büyüleyici doğa manzarası ve göleti ile eşsizdir.

Ula Göleti, Muğla ilinin Ula ilçesinde yer almaktadır. Gölet, Türkiye’de doğa alanları arasında yer alır.

Ula Göleti - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Ula Göleti – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

2. Likya Yolu

Likya Yolu , Muğla ilçesinde yer alan uzun yollar arasında yer alan yerler. Likya Yolu, doğa ve trekking için tercih edilen bir yoldur.

Likya Yolu, Muğla’da tarihi geçmişe dayanan bir yoldur. Likya yolu üzerinde ticaret eski medeniyetler gerçekleştirmiştir.

Likya Yolu veya trekking için geçerlidir.

Likya Yolu - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Likya Yolu – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

3. Damla Deresi

Damla Deresi, Muğla ilinin Yenibağyaka ilçesinde yer alan doğal güzellikler arasındadır. Damla Deresi, sessiz ve oldukça dinlendirici bir deredir.

Damla Deresi çevresinde birçok kahvaltı mekanı yer almaktadır. Dere çevresinde piknik alanları da bulunmaktadır. Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir yerdir.

Damla Deresi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Damla Deresi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

4. Yuvarlakçay                                                                       

Yuvarlakçay, Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde yer alan doğa alanları içerisinde yer almaktadır. Çay çevresinde birçok kafe ve restoran bulunmaktadır.

Yuvarlakçay içerisinde birçok doğa sporu da gerçekleştirebilirsiniz. Yuvarlakçay, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken ücretsiz bir alandır.

Yuvarlakcay - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Yuvarlakçay – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

5. Kayaköy

Kayaköy, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yer alan antik yerleşim alanları arasında yer almaktadır. Köklü tarihe sahip olan Kayaköy, Likyalılar medeniyetine ev sahipliği yapmıştır.

Kayaköy, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir alandır.

Kayaköy - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Kayaköy – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

6. Labranda Antik Kenti

Labranda Antik Kenti, Muğla ilinin Milas ilçesinde yer alan ilk yerleşim yerleri içerisindedir. Labranda Antik Kenti, Lidyalılar ve Roma dönemine uzanmaktadır.

Labranda Antik Kenti, savaş alanı olarak da bilinen bir tarihi yerdir. Kent, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir yerdir.

Labranda Antik Kenti - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Labranda Antik Kenti – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

7. Ölüdeniz

Ölüdeniz, ülkemizde temizliği ve berrak suları ile bilinen meşhur denizidir. Muğla’da en çok tercih edilen tatil mekanları arasındadır.

Ölüdeniz çevresinde de yeşil alanlar oldukça fazladır. 

Ölüdeniz - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Ölüdeniz – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

8. Marmaris Kalesi

Marmaris Kalesi, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer alan tarihi bir kaledir. Marmaris Kalesi, milattan önce 1044 yılına uzanmaktadır. Kale, İyonlar medeniyetinin izini taşımaktadır.

Marmaris Kalesi, Osmanlı döneminde de restore edilerek müzeye dönüştürülmüştür. Müze içerisinde 18 oda bulunmaktadır.

Marmaris Kalesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Marmaris Kalesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

9. Euromos Antik Kenti

Euromos Antik Kenti, Muğla ilinin Kızılcakuyu içerisinde yer alan ilk yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Antik Kent içerisinde Zeus Tapınağı bulunmaktadır.

Euromos Antik Kenti içerisinde tiyatro, hamam, sur alanları bulunmaktadır. Antik kent, haftanın her günü 08.00 ile 17.00 arası ziyarete açıktır.

Euromos Antik Kenti - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Euromos Antik Kenti – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

10. Bodrum Tuzla Kuş Cenneti

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti, Muğla ilinin Milas ilçesinde yer alan doğal bir alandır. Kuş cenneti içerisinde toplam 125 çeşit farklı kuş türü bulunmaktadır.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti, nadir görülen kuşları inceleyebilmeniz için en uygun yerler arasındadır. Kuş cennetini 7/24 ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Bodrum Tuzla Kuş Cenneti – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

11. Halikarnas Mozolesi

Halikarnas Mozolesi, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer alan dünyanın 7 harikası içerisinde yer almaktadır. Ülkemizde hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin en çok ziyaret ettiği alanlar arasındadır.

Halikarnas Mozolesi, M.Ö 353 yılına uzanmaktadır. Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir yerdir.

Halikarnas Mozolesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Halikarnas Mozolesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

12. Loryma Antik Kenti

Loryma Antik Kenti, Muğla ilinin Taşlıca ilçesinde yer alan ilk yerleşim yerleri içerisindedir. Antik kent, milattan önce 7.yüzyıla uzanmaktadır.

Loryma Antik Kenti mavi ve yeşil doğası ile dikkat çekmektedir.

Loryma Antik Kenti - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Loryma Antik Kenti – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

13. Amintas Kral Mezarları

Amintas Kral Mezarları, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yer alan tarihi bir yerdir. Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde en çok ziyaret edilen duraklar arasındadır.

Amintas Kral Mezarları, 4.yy döneminden günümüze kadar kalmıştır. Amintas Kral Mezarları, haftanın her günü 09.00 ile 20.00 arası ziyarete açıktır.

Amintas Kral Mezarları - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Amintas Kral Mezarları – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

14. Toparlar Şelalesi

Toparlar Şelalesi, Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde yer alan büyüleyici bir doğal güzelliktir. Şelalenin benzersiz bir manzarası bulunmaktadır. 

Toparlar Şelalesi çevresi oldukça uzun bir ormana ev sahipliği yapar. Doğa yürüyüşleri için tercih edebileceğiniz bir yerdir.

15. Bodrum Kalesi 

Bodrum Kalesi, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken tarihi bir mekandır. Bodrum Kalesi, Orta Çağ döneminden günümüze ulaşmıştır. 

Bodrum Kalesi, St. John şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir. 

Bodrum Kalesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Bodrum Kalesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

16. Saburhane 

Saburhane, Muğla ilinin Menteşe ilçesinde yer alan tarihi bir mahalledir. Mahalle içerisinde dar sokaklar ve tarihi evler bulunmaktadır.

Saburhane evleri içerisinde geçmişte Türk ve Rum azınlıklar beraber yaşamanı sürdürmekteydi. Saburhane, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir yerdir.

Saburhane - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Saburhane – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

17. Uyku Vadisi

Uyku Vadisi, Muğla ilinin Milas ilçesinde yer alan doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Muğla’da en çok ziyaret edilen bir vadidir. Vadi içerisinde doğal bir şelale akmaktadır ve geniş mağaraları bulunmaktadır.

Uyku Vadisi, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir yerdir. Vadi, yürüyüşler, trekking ve kahvaltı için tercih edilebilmektedir.

Uyku Vadisi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Uyku Vadisi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

18. Kızlan Yel Değirmenleri 

Kızlan Yel Değirmenleri, Muğla ilinin Datça ilçesinde yer alan bir yerdir. Doğa hayatı ile tercih edilen bir değirmendir. Değirmen çevresinde geniş doğal güzellikler bulunmaktadır.

Kızlan Yel Değirmenleri - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Kızlan Yel Değirmenleri – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

19. Dalaman Çayı

Dalaman Çayı, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer alan en popüler doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Tertemiz çay, Ege denizine dökülmektedir.

Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken Dalaman Çayı içerisinde rafting ve doğa sporları gerçekleştirebilirsiniz.

Dalaman Çayı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Dalaman Çayı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

20. Beçin Kalesi

Beçin Kalesi, Muğla ilinin Milas ilçesinde yer alan tarihi bir kaledir. Beçin Kalesi, Milas Ovası çevresinde yer alması sebebi ile doğal alanları ile meşhurdur.

Beçin Kalesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde yer almaktadır.

Beçin Kalesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Beçin Kalesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

21. Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer alan popüler bir arkeoloji müzesidir. Müze içerisinde antik gemi enkazları ve koleksiyonlar sergilenmektedir.

Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir müzedir. Müze, haftanın her günü 08.30 ile 22.00 arası ziyarete açıktır.

Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

22. Yediler Manastırı

Yediler Manastırı, Muğla ilinin Milas ilçesinde yer alan tarihi bir manastırdır. Manastır 7.yy dönemine dayanmaktadır. Manastır içerisinde 12 haramiler resmedilmiştir. 

Yediler Manastırı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Yediler Manastırı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

23. Saklıkent Kanyonu 

Saklıkent Kanyonu, Muğla ilinin sınırında yer almaktadır. Kanyon, 30 km uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun kanyonudur. Muğla’da mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikler içerisinde yer almaktadır.

Saklıkent Kanyonu - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Saklıkent Kanyonu – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

24. Marmaris Müzesi

Marmaris Müzesi, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer alan tarihi bir müzedir. Müze içerisinde taş eserler sergilenmektedir.

Marmaris Müzesi, Marmaris gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir müzedir. Müze, haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arası ziyarete açıktır.

Marmaris Müzesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Marmaris Müzesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

25. Can Yücel’in Evi 

Can Yücel’in Evi, Muğla ilinin Datça ilçesinde yer alan bir müzedir. Sevilen Can Yücel’in eserleri ve resimleri sergilenmektedir. 

Can Yücel’in Evi, kütüphane olarak da kullanılmaktadır. 

Can Yücel’in Evi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Can Yücel’in Evi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

26. Ölüdeniz Waterworld Aquapark 

Ölüdeniz Waterworld Aquapark, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yer alan meşhur aquapark içerisindedir. Muğla ilinin en büyük su kaydırakları içerisindedir. 

Ölüdeniz Waterworld Aquapark - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Ölüdeniz Waterworld Aquapark – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

27. İztuzu Plajı

İztuzu Plajı, Muğla ilinin Ortaca ilçesinde yer alan büyüleyici bir plajdır. Plaj içerisinde yavru caretta carettalar da bulunmaktadır.

İztuzu Plajı, oldukça temiz ve tercih edilebilir bir plajdır. Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir plajdır.

İztuzu Plajı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
İztuzu Plajı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

28. Zeki Müren Sanat Müzesi 

Zeki Müren Sanat Müzesi, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer alan bir sanat müzesidir. Meşhur Zeki Müren’in vefatından sonra yaşadığı ev müze haline getirilmiştir.

Zeki Müren Sanat Müzesi, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir müzedir.

Zeki Müren Sanat Müzesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Zeki Müren Sanat Müzesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

29. Sultaniye Kaplıcaları 

Sultaniye Kaplıcaları, Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde yer alan sevilen kaplıcalar içerisinde yer almaktadır. Kaplıca içerisinde yer alan radyoaktivite oldukça yüksektir. 

Sultaniye Kaplıcaları, hem ülkemizden hem de dünyanın dört bir yanından ziyaretçiye sahiptir.

Sultaniye Kaplıcaları - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Sultaniye Kaplıcaları – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

30. Turgut Şelalesi

Turgut Şelalesi, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer alan büyüleyici doğa alanları içerisinde yer almaktadır. Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir şelaledir.

Turgut Şelalesi çevresinde doğa sporları ve safari turları etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.

Turgut Şelalesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Turgut Şelalesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

31. Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer alan tarihi bir antik kenttir. Kent çevresinde Yunan tanrılarının tapınakları bulunmaktadır.

Knidos Antik Kenti, milattan önce 7.yy dönemine uzanmaktadır.

Knidos Antik Kenti - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Knidos Antik Kenti – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

32. Marmaris Atlantis Su Parkı 

Marmaris Atlantis Su Parkı, Muğla ilinin Marmaris in ilçesinde yer alan meşhur su parkıdır. Su parkı içerisinde çocuk havuzları, çeşitli kaydırakları ve aktivite yerleri bulunmaktadır.

Marmaris Atlantis Su Parkı, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde olması gereken bir su parkıdır.

Marmaris Atlantis Su Parkı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Marmaris Atlantis Su Parkı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

33. Bitez Plajı

Bitez Plajı, Muğla ilinin Bodrum un ilçesinde yer alan en temiz plajlar arasında yer almaktadır. Bodrum plajları arasında en seçkin plajlar içerisindedir.

Bitez Plajı, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde tercih etmeniz gereken bir plajdır.

Bitez Plajı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Bitez Plajı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

34. Azmak Nehri 

Azmak Nehri, Muğla ilinin Ula ilçesinde yer alan doğal alanları içerisinde yer almaktadır. Nehir çevresi muhteşem yeşil doğası ile bilinmektedir.

Azmak Nehri çevresinde birçok restoran ve kahvaltı yeri bulunmaktadır. Nehir içerisinde tekne gezintileri aktiviteleri bulunmaktadır.

Azmak Nehri - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Azmak Nehri – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

35. Fethiye Müzesi

Fethiye Müzesi, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yer alan meşhur arkeoloji ve etnografya müzesidir. Müze içerisinde yer alan eserler Fethiye çevresinden çıkarılan eserlerdir. 

Fethiye Müzesi, haftanın her günü 08.00 ile 17.00 arası hizmet vermektedir.

Fethiye Müzesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Fethiye Müzesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

36. Kaunos Antik Kenti 

Kaunos Antik Kenti, Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde yer alan meşhur antik yaşam merkezleri arasındadır. Antik kentin çevresinde özel plaj da bulunmaktadır.

Kaunos Antik Kenti çevresinde trekking ve tekne turları etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz. Kaunos Antik Kenti, Muğla gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir.

Kaunos Antik Kenti - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Kaunos Antik Kenti – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

37. Sedir Adası 

Sedir Adası, Muğla ilinin en popüler adaları arasında yer almaktadır. Sedir Adası, Kleopatra Adası olarak da bilinmektedir. Altın rengi özel kuma sahiptir. 

Sedir Adası denizi oldukça berrak ve temizdir. Muğla gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmesi gereken bir yerdir.

Sedir Adası - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Sedir Adası – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

38. Kabak Koyu 

Kabak Koyu, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yer alan meşhur doğa alanları içerisindedir. Macera severler için mutlaka görülmesi gereken bir koydur.

Kabak Koyu, koruma alanları içerisinde yer almaktadır. Koy çevresinde birçok kamp alanı, bungalov ev ve pansiyon bulunmaktadır.

Kabak Koyu - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Kabak Koyu – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

39. Kelebekler Vadisi 

Kelebekler Vadisi, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yer alan büyüleyici doğa alanları içerisinde yer almaktadır. Deniz manzarası ve 80’i aşan kelebek çeşitliliği ile mutlaka görmeniz gereken Muğla güzellikleri içerisindedir.

Kelebekler Vadisi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Kelebekler Vadisi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

40. İasos Antik Kenti 

İasos Antik Kenti, Muğla ilinin Milas ilçesinde yer alan tarihi bir yerleşim alanıdır. Millattan önce 3000’li yıllarda inşa edilen bir yaşam merkezidir. Antik kent içerisinde Roma, Bizans kalıntıları bulunmaktadır.

İasos Antik Kenti - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
İasos Antik Kenti – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

41. Çubucak Tabiat Parkı

Çubucak Tabiat Parkı, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde yer alan doğal alanlar arasında yer almaktadır. Tabiat parkı çevresinde birçok kamp alanları bulunmaktadır.

Çubucak Tabiat Parkı, Muğla gezilecek yerler listesinde olması gereken bir parktır. Park, piknik alanı olarak da kullanılmaktadır.

Çubucak Tabiat Parkı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Çubucak Tabiat Parkı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

42. Eski Datça

Eski Datça, Muğla’nın en güzel bölgeleri içerisinde yer almaktadır. Tarihi bir yer olan Eski Datça, dar sokakları ve Arnavut kaldırımları ile bilinmektedir.

Eski Datça, Muğla’da yerli ve yabancı olmak üzere birçok turistik uğrak yerleri arasında yer almaktadır.

Eski Datça - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Eski Datça – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

43. İçmeler Plajı 

İçmeler Plajı, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer alan sevilen plajlar arasında yer almaktadır. İçmeler Plajı, temiz ve kaliteli plajlar arasındadır. Denizi de oldukça berraktır.

İçmeler Plajı, Muğla gezilecek yerler listesinde olması gereken bir plajdır.

İçmeler Plajı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
İçmeler Plajı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

44. Çatal Ada 

Çatal Ada, Muğla’da yer alan popüler adalar içerisinde yer almaktadır. Ada denizi oldukça temiz ve berraktır. Doğası ile büyüleyen Çatal Ada, dalış yapmak ve tekne turu için de sıklıkla tercih edilen bir yerdir.

Çatal Ada - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Çatal Ada – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

45. Saklı Göl

Saklı Göl, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer alan doğal alanlar içerisindedir. Doğa alanı içerisinde keyifli ve sakin zaman geçirmek mümkündür.

Saklı Göl çevresinde birçok kafe ve restoran alanları bulunmaktadır. Saklı Göl, trekking ve kamp alanı için de tercih edilebilir yerler arasındadır.

Saklı Göl - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Saklı Göl – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

46. Bafa Gölü

Bafa Gölü, Muğla ile Aydın sınırlarında yer alan en büyük göller arasındadır. Koruma alanı içerisinde yer alan bir göldür.

Bafa Gölü, Muğla gezilecek yerler listesinde olması gereken bir doğa alanıdır. Göl içerisinde kano ve tekne turu yapmak mümkündür.

Bafa Gölü - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Bafa Gölü – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

47. Osman Hamdi Bey Konağı

Osman Hamdi Bey Konağı, Muğla ilinin Yatağan ilçesinde yer alan tarihi bir konaktır. Konak içerisinde ünlü ressam ve astrolog olan Osman Hamdi Bey’in eserleri sergilenmektedir.

Osman Hamdi Bey Konağı, haftanın her günü 08.00 ile 17.00 arası ziyarete açıktır.

Osman Hamdi Bey Konağı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Osman Hamdi Bey Konağı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

48. Milas Müzesi

Milas Müzesi, Muğla ilinin Milas ilçesinde yer alan arkeoloji müzesidir. Müze içerisinde heykeller sergilenmektedir.

Milas Müzesi, haftanın her günü 08.00 ile 17.00 arası ziyarete açıktır.

Milas Müzesi - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Milas Müzesi – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

49. Sarıgerme Plajı  

Sarıgerme Plajı, Muğla ilinin Ortaca ilçesinde yer alan bir plajdır. Ülkemizin en güzel plajları arasında yer almaktadır. Plaj, oldukça temiz ve sığdır.

Milas Müzesi, haftanın her günü 07.00 ile 19.00 arası ziyarete gidebilir.

Sarıgerme Plajı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Sarıgerme Plajı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

50. Asar Dağı

Asar Dağı, Muğla ilinin Milas ilçesinde yer alan doğal güzellikler arasında yer alan yerler. Asar Dağı trekking ve yürüyüş gezileri gerçekleştirilmektedir.

Asar, Muğla’dan satın alınabilecekleri Dağıdır. Dağdan ders almaktan oluşan mezar, saray, kale ve kutsal alanlar.

Asar Dağı - Muğla Gezilecek Yerler Listesi
Asar Dağı – Muğla Gezilecek Yerler Listesi

Muğla’da Gezilecek Yerler

Muğla hakkında daha detaylı bilgi için Muğla Restoran önerileri ve Muğla’da Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *