Ağrı’da Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

Ağrı, Türkiye’nin en yüksek dağı olan muhteşem Ağrı Dağı manzarası ile görenleri kendine hayran bırakır. Tarihsel dokusuyla öne çıkan kent, Anadolu’nun eski yerleşim yerlerine ev sahipliği yapar. Her mevsim karlarla kaplı olan Ağrı Dağı turizm değeri yüksek olan şehrin simgeleri arasındadır. Tarihi bir mekan olan İshak Paşa Sarayı, Meteor Çukuru ve Diyadin Kaplıcaları gibi olağanüstü güzellikleri Ağrı seyahatinizde görebilirsiniz. Tendürek Dağı lav akıntıları ve Nuh’un Gemisi’nin izlerini yakından görebileceğiniz Ağrı, muazzam bir şehirdir. Yöresel yemekleriyle de beğeninizi kazanacak kadim kentte geleneksel lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan kent, akarsu havzası özelliğiyle oldukça bereketlidir. Eşsiz tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran şehir mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Yalnızca gezi rotaları değil yeme içme mekanlarıyla da Ağrı dikkatleri üzerine çeken bir şehirdir. Adını meşhur Ağrı Dağı’ndan alan ve eşsiz manzaraları ev sahipliği yapan kent görülmesi gereken özel bir yerdir.

Abdigor köftesi, hengel, haşıl, ciriş ketesi ve ayranaşı gibi lezzetli yemekler; bölgenin meşhur restoranlarında ilk sıralarda yer alabilir. Yöreye özgü ve diğer mutfakların izlerini taşıyan birbirinden güzel yemek çeşitleri için Ağrı restoranlarına uğrayabilirsiniz. Şimdi, Ağrı yemek yerleri ve en iyi restoranlara yakından bakalım!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Ağrı ne yenir listesini keşfetmek için « Ağrı’da Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Ağrı’da En İyi 20 Yemek Yerleri

1. Sultan Sofrası

Sultan Sofrası, şehrin merkezinde yer alırken Ağrı’nın çeşitli lezzetlerine ev sahipliği yapar. Restoranda paket servis, içeride servis ve temassız teslimat gibi özellikler mevcuttur. Öğle ve akşam yemeği seçeneklerinin yanı sıra tatlı çeşitlerinin de bulunduğu Sultan Sofrası rezervasyon kabulü gerçekleştirir.

Günlük kıyafetlerle rahat bir yeme içme mekanı olan restoranı ziyaret edebilirsiniz. Tekerlekli sandalye uygun park yerinin bulunduğu mekan çocuklar açısından da olanaklar sunar. Restoran haftanın her günü 8.30 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Sultan Sofrası – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Sultan Sofrası – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

2. Er Bado Cağ Kebap Ağrı

Er Bado Cağ Kebap Ağrı, Ağrı yemek yerleri arasında en çok tercih edilen kebap restoranlarından biridir. Farklı kebap çeşitlerinin sunulduğu mekan paket servisi, adrese servis, temassız teslimat ve içeride servis gibi özelliklere sahiptir. Ağrı’nın muhteşem lezzetlerini tadabileceğiniz restoranda çocuklar için uygun küçük porsiyonlu yemeklerde bulunur.

Tekerlekli sandalye kullanımına uygun oturma düzenine sahip olması restoranı öne çıkaran özellikleri arasındadır. Rezervasyon kabulünün gerçekleştirildiği mekan grup halinde yeme içme planı yapmak için de uygundur. Restoran haftanın her günü 7.30 ve 23.10 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Er Bado Cağ Kebap Ağrı – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Er Bado Cağ Kebap Ağrı – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

3. Şampiyon Kokoreç

Şampiyon Kokoreç Ağrı’da hizmet veren zincir restoranlar arasında yer alır. İçeride servis ve arabaya servis gibi farklı ulaşım imkanları mevcuttur. Temassız teslimatla işlem yapılan restoranda farklı menü seçenekleri bulunur. Açık hava bölümüne sahip olan mekanda çocuk menüsü ve küçük porsiyonlu yemekler sunulur.

Geç akşam yemeği, öğle yemeği ve tatlı gibi seçeneklerin yanı sıra kahve imkanı ile de öne çıkar. Çocuklar için uygun bir mekan oluşunun yanı sıra mama sandalyesi gibi ekipmanlara sahiptir. İşyeri, aileler ve grup rezervasyonları için uygundur. Restoran haftanın her günü 8.00 ve 02.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca 24 saat açık paket servisi bulunur.

Şampiyon Kokoreç – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Şampiyon Kokoreç – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

4. Nakkaş Kafe Restaurant

Nakkaş Kafe Restaurant, Ağrı yemek yerleri arasında hem kafe hem de restoran şeklinde hizmet veren bir işletmedir. Merkez ilçede yer alan kafe farklı yeme içme seçenekleri için idealdir. Bu yönüyle Ağrı’da ziyaret edebileceğiniz bir mekandır. Vejetaryenlere yönelik seçenekler ve organik yemek sunumları gerçekleştiren mekan kahve gibi alternatif hizmetler de sunar.

Ücretsiz internet uygulamasının yanı sıra çocuklar ve aileler için uygundur. Rezervasyon kabulü ile işletmeyi ziyaret edebilir ve farklı servis imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 8.00 ve 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Nakkaş Kafe Restaurant – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Nakkaş Kafe Restaurant – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

5. Ağrı Batıbeyli Restoran 7/24

Ağrı Batıbeyli Restaurant 7/24, leziz yemek sunumları ile Ağrı’da hizmet veren restoranlardan bir diğeridir. Rahat ve günlük kıyafetlerle ziyaret edilebilecek mekan menü çeşitliliği sunar. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği imkanlarıyla çok yönlü hizmet verir.

Ayrıca tatlı ve geç kahvaltı gibi seçeneklere de sahiptir. Kadim şehrin yöresel yemeklerini tadabileceğiniz mekan organik ve vejetasyonlara yönelik yemek türleri de sunar. İşletmenin açık hava bölümünde yemekleri tadabilir ya da paket servisi ve adresi servis gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Ağrı Batıbeyli Restoran 7/24 – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Ağrı Batıbeyli Restoran 7/24 – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

6. Ciğerci Muğdat Usta

Ciğerci Muğdat Usta, merkez Ağrı yemek yerleri arasındadır ve popüler mekanlardan biridir. Ağrı’da leziz yöresel yemekleri ve ciğer çeşitlerini denemek için işletmeyi ziyaret edebilirsiniz. Temassız teslimat imkanını değerlendirebilir ya da içeride servis ve paket servisi gibi imkanlara erişebilirsiniz. Ayrıca restoranın ve arabaya teslim alma ve adrese servis gibi olanakları da bulunur.

Hem öğle hem de akşam yemeği için restoranı ziyaret edebilir ve bölgenin leziz tatlarını deneyimleyebilirsiniz. Yöresel görüntüsü ve rahatlığı ile öne çıkan Ciğerci Muğdat Usta Ağrı gezinizde uğrayabileceğiniz mekanlardan biridir. Restoran haftanın her günü 8.00 ve 23.55 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ciğerci Muğdat Usta – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Ciğerci Muğdat Usta – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

7. Hacıoğlu Et Lokantası

Hacıoğlu Et Lokantası, meşhur iskenderi ve kebap çeşitleri ile öne çıkar. Lahmacun ve pide gibi leziz yemekleri deneyebileceğiniz mekan; geç kahvaltı, öğle ve akşam yemeği imkanına sahiptir. Dışarıda oturma alanıyla rahatlık sunan lokantada tepsi kebabı gibi lezzetleri bulabilirsiniz.

Orta Doğu restoranı kapsamında hizmet veren işletme ağrını sıklıkla tercih edilen restoranlar arasındadır. Merkez ilçede konumlanan mekan paket servis hizmeti sunmazken farklı menü seçenekleriyle çeşitlilik gösterir. Restoran haftanın her günü 13.00 ve 21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Hacıoğlu Et Lokantası – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Hacıoğlu Et Lokantası – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

8. Durak Lokantası

Durak Lokantası, merkezde hizmet veren Ağrı yemek yerleri arasında bulunur. İçeride servis ve arabaya teslim alma gibi imkanlarla restoranın lezzetlerini tadabilirsiniz. Ağrı’nın yöresel yemeklerini ve çok sayıda ulusal lezzeti deneyebileceğiniz bir mekandır.

Öğle yemeği ve akşam yemeği için tercih edebileceğiniz Durak Lokantası tatlı sunumuyla da öne çıkar. Rahat ve günlük kıyafetlerinizle restorana ulaşabilir paket servis ve adresi servis gibi ulaştırma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Lokantada kebap, yaprak döner ve lahmacun gibi lezzetler dikkat çeker. Restoran pazar günleri hariç haftanın her günü 7.00 ve 21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Durak Lokantası – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Durak Lokantası – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

9. Gözde Kebap

Gözde Kebap, doğal güzellik ve tarihi dokusu ile öne çıkan Ağrı’nın sevilen restoranları arasındadır. Kebap restoranı olarak hizmet veren mekan öyle bir akşam yemekleri açısından idealdir. Grup ziyaretleri ve ailecek rezervasyonlar için uygun bir yapıya sahip olan işletme farklı servis seçenekleri sunar. Temassız teslimat, içeride servisle paket servisi gibi olanaklara sahiptir.

Ayrıca istek doğrultusunda adrese servis imkanı da bulunur. Rahat ve günlük kıyafetlerle ziyaret edilebilecek restoran menü çeşitleri ile öne çıkar. Merkezde bulunması nedeniyle mekan gezilecek yerler ve farklı gezi rotaları bakımından ulaşılabilir konumdadır. Restoran haftanın her günü 8.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Gözde Kebap – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Gözde Kebap – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

10. Cıxan

Cıxan, Ağrı yemek yerleri arasında tercih edilen seçeneklerden biridir. Şehir merkezine yakın olması restoranın avantajları arasındadır. Leziz menü çeşitleri ile öne çıkan mekanda şiş kebaptan tadabilir ve farklı yeme içme seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Çocukların, ailelerin ve grupça yapılan yeme içme ziyaretlerinin uğrak noktalarından birisi olan Cıxan içeride servis hizmeti sunar. Restoran haftanın her günü 10.00 ve 00.01 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Cıxan – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Cıxan – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

11. Aladağ Alabalık

Aladağ Alabalık, nefis balık çeşitleri ile Ağrı yemek yerleri arasında tercih edebileceğiniz bir mekandır. Ağrı’nın farklı gezi rotalarında dolaşırken; Aladağ Alabalık’ta mola verebilir ve güzel bir günün keyfini sürebilirsiniz. Çocuklar için uygun imkanları barındırması nedeniyle aileler ve grupça ziyaretler için tercih edilen mekan çok yönlüdür.

İçeride servis hizmeti sunan restoran değişik bir yeme içme çeşidi sunar. Tüm Anadolu Bölgesi ve çevresindeki lezzetlerden izler barındıran Ağrı mutfağına farklı bir açıdan bakmak isterseniz; mekanı ziyaret edebilirsiniz. Şehrin dikkat çeken balık restoranı seçenekleri arasında yer alan işletmeyi tercih edebilirsiniz.

Aladağ Alabalık – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Aladağ Alabalık – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

12. Karais Kafe

Karais Kafe, Ağrı yemek yerleri arasında merkez ilçede konumlanan bir işletmedir. Şehrin öne çıkan mekanları arasında yer alan kafede kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca farklı aperatif lezzetler deneyebilirsiniz. Adresi servis, içeride servis ve paket servisi avantajlarını barındıran Kafe çok yönlüdür. Temassız teslimat seçeneğinin bulunması ile müşterilere kolaylık sağlamayı hedefler.

Kahvaltı ve öğle yemeği öğünleri için işletmeyi tercih edebilir; içeceklerinizin yanında tatlı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Rahat bir ortama sahip olan kafe rezervasyon kabulü gerçekleştirir. Banka kartı ve farklı mobil ödeme seçenekleri sunması mekanı avantajlı kılan özellikler arasındadır. Ahmedi Hani Türbesi, Maya Mağaraları gibi gezileri tamamlarken dinlenmek isterseniz Karais Kafe’yi ziyaret edebilirsiniz.

Karais Kafe – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Karais Kafe – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

13. Stad Kafe Restoran

Stad Kafe Restoran, Lütfü Yeğenoğlu Şehir Stadyumu içinde yer alır. Ağrı’nın merkez ilçesinde bulunan restoran leziz yemek çeşitleri ile öne çıkar. Çeşitli doğal ve tarihi güzelliklere sahip olan Ağrı gezinizde dinlenme molası vermek ve kahvenizi yudumlamak için mekanı tercih edebilirsiniz. İshak Paşa Sarayı’nın güzellikleri ve diğer önemli yapıları görmek isterseniz; gezi rotasına bölgeden başlayabilirsiniz.

İçeride servis imkanı ile hizmet veren tesis temassız teslimat seçeneği sunar. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği öğünleri için restoranı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ayrıca sıcak içeceğinizin yanından farklı tatlı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Rezervasyon imkanı barındırması restoranın avantajları arasındadır. Restoran haftanın her günü 8.00 ve 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Stad Kafe Restoran – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Stad Kafe Restoran – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

14. Şahin Restaurant

Şahin Restaurant, tercih edilen Ağrı yemek yerleri arasında yer alır. Paket servisi ve içeride servis imkanları ile hizmet veren restoran çeşitli menü avantajları sunar. Doğubayazıt ilçe gezisi başta olmak üzere; Ağrı’nın tarihi yapılarından ulaşılabilir konumdadır. Rahat ve günlük kıyafetlerle ziyaret edilebilecek mekan, şehrin uğrak mekanlarından birisi haline gelmiştir. Restoran, haftanın her günü 9.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Şahin Restaurant – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Şahin Restaurant – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

15. Nostalji Kafe Restoran

Nostalji Kafe Restoran, merkez ilçede konumlanır ve leziz yemek sunumlarıyla tercih edilen bir mekandır. Pek çok farklı lezzeti tadabileceğiniz restoranda lezzetli bir kahve molası da verebilirsiniz. Genelde öğle yemeği için tercih edilen işletme, çocuklar ve aileler için uygundur.

Ağrı Dağı’nın güneyinde konumlanan muhteşem manzaraların yanı sıra yüzyıllar önce inşa edilmiş yapıları görmek için şehri ziyaret edebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Nostalji Kafe Restoran – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Nostalji Kafe Restoran – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

16. Canım Ciğerim

Canım Ciğerim, Ağrı yemek yerleri arasında öne çıkan mekanlardan biridir. Karışık salata ve turşu çeşitlerinden ana yemek olan ciğere varana kadar çok sayıda seçenek mevcuttur. Paket servisi ve içeride servis imkanlarının yanı sıra adrese servis seçeneği ile dikkat çeker.

Öğle ve akşam yemekleri için ideal olan işletmeyi ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden leziz yemekleri tatmak için Canım Ciğerim’e gidebilir ve yörenin farklı lezzetlerini deneyebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 9.00 ve 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Canım Ciğerim – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Canım Ciğerim – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

17. Semazen Restoran Ağrı

Semazen Restoran Ağrı şehrin merkezinde yer alır. Paket servis ve içeride servis gibi farklı olanaklara sahip olması işletme avantajları arasındadır. Açık hava bölümü bulunan restoranda keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Kahvaltı, geç kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği gibi tüm öğünlere hitap eden restoranda tatlı sunumu da bulunur.

Ücretsiz internet imkanı ve mama sandalyesi gibi ek hizmetler mevcuttur. Rezervasyon kabulü gerçekleştiren restoranda değişik ödeme seçenekleri üzerinden işlem yapabilirsiniz. Küçük porsiyonlu yemek sunumu gerçekleştirilmesi restoranın önemli bir avantajıdır.

Semazen Restoran Ağrı – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Semazen Restoran Ağrı – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

18. Damak Restoran

Damak Restoran Ağrı merkezde yer alır. Paket servisi ve içeride servis seçeneklerinin bulunduğu restoran öğle yemeği için idealdir. Tatlı sunumu gerçekleştiren mekan, öğle yemeği için oldukça uygundur. Çocuklar ve grupça ziyaretler için de tercih edilen bir yeme içme seçeneğidir. Restoran haftanın her günü 09.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Damak Restoran – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Damak Restoran – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

19. Emin Kebap Salonu

Emin Kebap Salonu Ağrı merkezde yer alır. Bölgenin ünlü kebap çeşitlerinin sunulduğu mekan paket servisi hizmeti de verir. Temassız teslimat ve içeride servis gibi uygulamalar mevcuttur. Tekerlekli sandalye kullanımına uygun şekilde dekore edilmiştir. Ücretsiz kablosuz bağlantı hizmeti bulunur. Restoran haftanın her günü 06.00 ve 20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Emin Kebap Salonu – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Emin Kebap Salonu – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

20. Revan

Revan, şehrin işlek bölgesinde konumlanır. Açık hava bölümü bulunan işletme küçük porsiyonlu yemek sunumu da sağlar. Kahvaltı, geç kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği tercihleri için uygundur. Ayrıca restoranda tatlımızı yerken yanına kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Rezervasyon ile işlem yapmak mümkündür. Restoran haftanın her günü 08.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Revan – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Revan – Ağrı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

Ağrı’da En İyi 20 Yemek Yeri

Ağrı, Anadolu’nun kadim kentlerinden birisi olarak zengin bir kültüre sahiptir. Küçük Ağrı turu ile bölgenin tarihi ve doğal dokusunu yakından görebilirsiniz. Köprü Kaplıcalarından İshak Paşa Sarayı ve diğer güzelliklere şahitlik edebilirsiniz. Kültürel çeşitliliği ve zenginliğiyle öne çıkan şehir mutfağı ile de oldukça ünlüdür. Enfes Ağrı lezzetlerini tatmak için şehir ziyaretinizde restoran keşifleri gerçekleştirebilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı konseptlere sahip restoranlara ulaşmak için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ağrı hakkında daha detaylı bilgi için Ağrı gezilecek yerler önerileri ve Ağrı otelleri makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *