Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

Zonguldak söz konusu olduğunda akıllara hiç şüphesiz ilk olarak kömür madenleri geliyor. Emek emek kurulmuş bu Karadeniz şehri, sadece kömür madenleri ile değil, masmavi denizi, tertemiz havası ve sanki filmlerden çıkmışçasına sunduğu manzaraları ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Sizin için birbirinden farklı ve ayrıcalıklı noktalarda yer alan Zonguldak otelleri arasından seçim yaparak güzel bir liste hazırladık. Öncesinde kısaca bu güzel şehir hakkında bilgi verelim.

İlk olarak antik kaynaklarda da karşımıza çıkan bir şehir olarak ön plana çıkar. Karadeniz üzerinde güvenli bir liman olmasının yanı sıra, bereketli toprakları ile de insanları çekmeyi başarmıştır. Üzerinde yapılan tarihi araştırmalarda Zonguldak’ın milattan önce bin iki yüzlü yıllarda insanlar tarafından korunaklı yapısı nedeniyle tercih edildiğini biliyoruz.

Şu ana kadar yapılan çalışmalar Tieion antik kenti kalıntılarının çok daha geçmişe uzandığını gözler önüne sermektedir. O dönem Frigler bu bölgede tarım ve hayvancılık üzerine çalışmalar yapmıştır. Sonraki süreçte ise Kimmerler’in bu bölgeye gelmesi ile birlikte günümüz madenciliğinin ilk adımları da atılmış olacaktır.

Hiç şüphesiz Zonguldak’ın tarihi, Frigler ile başlamış, Kimmerler ile devam etmiş ve sonraki yüzyılda Lidyalıların egemenliği altına girmiştir. Bölgenin ilk büyük savaşının Persler ile hakimlik mücadelesine giren yerliler arasında olduğu bilinir. Persler, Zonguldak’taki hakimiyetlerini gönüllü olarak

Tiranlara bırakmış ve milattan önce 334 senesinde Büyük İskender bu kadim Karadeniz şehrini gözüne kestirecektir. İskender’in gelişi ve sonraki süreçte Roma İmparatorluğu himayesine girişi ile birlikte Zonguldak güzel ve güçlü limanları ile ön plana çıkan bir korunaklı şehir haline gelecektir.

Hatta, Hollywood filmlerinde yer alan ve farklı farklı coğrafyalarda geçtiği işlenen pek çok deniz savunması unsurunun ilk olarak bu şehirde denendiğine dair bulgularda yer almaktadır. Sonraki süreçte Romalıların desteği ve koruması ile şehri görmeye gelen Strobon, Zonguldak hakkında şunları söyleyecektir: “Bu şehir; güçlü insanları, madenleri ve iyi limanları olan bir şehirdir.” Demiştir.

Romalıların, Zonguldak’tan çekilmesi ile birlikte bölge Bizans hakimiyetine girmiş ve Candaroğlu beyliğine kadar geçen sürede şehir eski önemini yitirmiştir. Selçuklular – Candaroğulları ve Osmanlılar döneminde limanlarına önem verilse de Cumhuriyetin ilk şehri olan Zonguldak’ın 1 Nisan 1924 tarihinde vilayet olmasına karar verilmiştir.

Günümüzde ise giderek gelişen sanayisi, demir yolu ulaşımı imkânı ve birbirinden güzel konaklama – tatil imkanları ile ön plana çıkan bir şehir haline gelmeyi başarmıştır.  Şimdi ise Zonguldak merkez başta olmak üzere pek çok farklı noktada bulunan oteller ile bizi karşılamaktadır.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Zonguldak en iyi restoranlarını keşfetmek için « Zonguldak Restoran » yazımıza bakmayı unutmayın.

Zonguldak’ın En İyi 16 Otel Listesi

1. Dedeman Zonguldak

Dedeman Zonguldak, Zonguldak’ın en güzel otelleri arasında yer almaktadır. İlk olarak Dedeman ayrıcalığını, kurumsallığını ve kalitesini otele ilk girdiğiniz andan itibaren hissetmeye başlıyorsunuz. İnternette yer alan online rezervasyon sitelerine göz attığımız da bu otelin en fazla olumlu yoruma sahip olan Zonguldak otellerinden biri olduğunu görmek mümkün oluyor.

Otelin Türkiye Taş Kömürü müzesine sadece 4.5 km uzaklıkta olduğunu da belirtelim. Ulaşım olarak bu otelin Zonguldak terminaline sadece yürüme uzaklığında olması da artıları arasında yer alıyor. Kısaca otel imkanlarından bahsedecek olursak, hamam ve buhar odası, kapalı havuzu, fitness ve saunası sigara içilmeyen & içilebilir odaları ile bu otel ayrıcalıklı bir Zonguldak tatili yapmak isteyenleri davet ediyor.

Dedeman Zonguldak - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Dedeman Zonguldak – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

2. River Mill Park Hotel Aqua Spa

River Mill Park Hotel, Batı Karadeniz’in en ayrıcalıklı hotelleri arasında yer almaktadır. Konum olarak Bolu çayının hemen yanında yer alan ve geniş bir alana konumlanan bu otel aqua parkı ile de hizmet sunmaktadır. Toplantılar ve organizasyonlar için ön plana çıkan bir otel konumunda bulunur.

3 farklı oda tipi bulunan otel restoranının çok başarılı bir menüsü de bulunmaktadır. Bunun dışında günün stresini atmak için otelin spa merkezine de mutlaka uğramanız tavsiye edilir. Karadeniz gezinizde birbirinden güzel noktalara son derece yakın olan River Mill Park ailenizle yapacağınız eğlenceli bir tatil için sizleri bekliyor.

River Mill Park Hotel Aqua Spa - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
River Mill Park Hotel Aqua Spa – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

3. Filyos Beach Resort & Restaurant

Şimdi sırada Filos Beach Resort bulunuyor. Karadeniz plaj ve denize girilecek alan bakımından bir hayli kısıtlıdır. Batum’dan İstanbul’a kadar denize girilecek ünlü plajların sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Hiç şüphesiz Filyos’ta bunlar arasında yer alır. Bu bölgede çok güzel plajların varlığından bahsetmeden geçmemek gerekmektedir.

Genel olarak şehir merkezine son derece yakın ve bir o kadar da güzel plajları ile olan bir bölgedir. Aynı şekilde Filyos Beach Resort’ta hem kendine ait plajı hem de plaj imkanlarını barındıran bir otel olarak ön plana çıkar. Aynı zamanda 24 saat boyunca oda servisi sunan bu otelde, ücretsiz kablosuz hızlı internet imkanı ve üç öğün restoran hizmetleri de sunulur.

Filyos Beach Resort & Restaurant - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Filyos Beach Resort & Restaurant – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

4. Staron Otel

Staron otel, listemizde bulunan en merkezi oteldir. Zonguldak şehir merkezinde bütün resmi kurumlara yürüme mesafesinde olan otel, özellikle iş için seyahat eden ziyaretçilerine büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Konaklayacak kişi sayısı ve önceliklerinize göre üç tip oda bulunan otelde 24 saat boyunca oda servisi imkanı da yer alır. Konaklamada güvenlik ve rahatlığı ön planda tutanlardansanız kesinlikle Staron Otel’i ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Staron Otel - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Staron Otel – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

5. Hotel Perla

Hotel Perla, Zonguldak’ta konaklamak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Otelin en çok sevilen yanı ise yöresel yemeklerin yer aldığı mutfağıdır. Her zaman için güvenli bir otel olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Otel için Çaycuma merkez otelleri arasında yer alan en başarılı otel olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekmektedir. Bölgede hem merkezi, hem titiz hem de güvenli oteller arasında yer aldığı için rezervasyon yaptırmadan önce bilgi sahibi olmak son derece önemli olacaktır.

Hotel Perla - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Hotel Perla – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

6. Paradise Çaycuma Hotel

Paradise Hotel, Çaycuma’da çok tercih edilen bir diğer oteldir. Çaycuma merkezde bulunan bu otel 48 odalı ve toplam 115 yatak kapasiteli bir otel olarak ön plana çıkar. Her zaman için yenilik ve kaliteli hizmet anlayışını benimseyen bu otelde oldukça olumlu yorumlar alan oteller arasındadır.

Sizde hem restoranından yararlanabilir hem de ayrıcalıklı konaklama konusunda profesyonel bir destek alabilirsiniz. Bu otel bölgedeki pek çok otelin aksine son derece büyük tek kişilik odalara da sahiptir. 3 tip odası bulunan Paradise Otel, Çaycuma gezinizde gözünüz kapalı güvenebileceğiniz adresler arasında yer almaktadır.

Paradise Çaycuma Hotel - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Paradise Çaycuma Hotel – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

7. Babizer Konaklama ve Restaurant

Babizer Hotel, Zonguldak gezisinde küçük bir otel arayan ziyaretçiler için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Yoğun geçen bir günün ardından dinlenmek isterseniz bu oteli mutlaka ziyaret edebilirsiniz. Hem romantik hem küçük hem de ayrıcalıklı bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.

Otel içerisinde 24 saat dinlenebileceğiniz bir bar ve oturma salonu da bulunuyor. Tatiliniz süresince rahatlamak için hemen siz de bu otelden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Babizer Konaklama ve Restaurant - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Babizer Konaklama ve Restaurant – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

8. Seka Konukevi

Seka Konukevi, Zonguldak otelleri arasında en iyi konaklama alternatiflerindendir. Seka kağıt fabrikası, bölgenin en ünlü fabrikaları arasında yer alır. Seka Kağıt fabrikasının 2003 yılında özel bir şirkete satılması ile birlikte, sosyal tesisleri de Çaycuma Belediyesine devredilmiştir. Seka Konukevi 2014 yılında, metruk bir bina halindeyken Çaycuma Belediyesi’nin çalışmaları ile Konukevi haline getirilmiştir.

Günümüzde hem Çaycuma belediyesi açısından hem de ziyaretçiler açısından Zonguldak otelleri arasında önemli bir noktada yer almayı başarmıştır. Eğer yolunuz Çaycuma’ya düşerse hem tarihte yolculuk yapmak için hem de güzel bir yerde konaklamak için sizde Seka Konukevi’nden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Seka Konukevi - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Seka Konukevi – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

9. Mer Hotel

Mer Hotel, birçok ziyaretçi açısından Zonguldak ve çevre illerin en şık dizayn edilmiş otelleri arasında sayılmaktadır. Deniz manzaralı odaları ve güler yüzlü personeli ile Zonguldak tatilinizi huzurlu geçirmeniz için tüm seçenekleri bir araya getiriyor. Şehir manzarasına karşı akşam yemeği yemeye ne dersiniz.

Günün yorucu geçen etkilerinden kurtulmak için nereyi ziyaret etmek istersiniz? Bu otel tüm seçeneklerle sizi ayrıcalıklı bir konaklama fırsatına doğru uğurluyor. Mer Hotel’i ziyaret ederek konaklamada hem titizlik hem de rahatlığı bir arada yaşayabileceksiniz.

Mer Hotel - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Mer Hotel – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

10. Zonguldak Ereza Otel Gökçebey

Gökçebey’de bulunan Ereza otel, iş ve tatil için Batı Karadeniz’e gelen ziyaretçilerini evlerindeymişçesine konforlu hissettirmeye çalışıyor. Toplam 65 odası bulunan ve yaklaşık 150 yatak kapasitesine sahip olan bu otelde ücretsiz kahvaltı hizmeti de bulunuyor. Son derece başarılı bir hizmet anlayışına sahip olan Ereza Otel’de konaklayan ziyaretçileri ağırlıkla olumlu yorum bırakmaktadır.

Zonguldak Ereza Otel Gökçebey - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Zonguldak Ereza Otel Gökçebey – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

11. Çaycuma Star Hotel

Star Hotel, sadece Çaycuma’nın değil, aynı zamanda Batı Karadeniz’in en zevkli döşenmiş otelleri arasında yer almaktadır. Bu adresi gezerken sanki incelikle dekore edilmiş bir yalıyı geziyor gibi hissedeceksiniz. Her zaman için temiz, ayrıcalıklı ve kaliteli hizmet anlayışını bir arada sunan Star Hotel bölgenin parlayan yıldızları arasında yer almaktadır.

Tüm odalarda sınırsız internet hizmeti sunan bu otel aynı zamanda ısıtma – soğutma gibi ihtiyaçlarını da merkezi sistem ile ve klima ile sağlamaktadır. Kaliteli bir otel arıyorsanız kesinlikle tercihinizi Çaycuma Star Hotel’den yana kullanabilirsiniz.

Çaycuma Star Hotel - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Çaycuma Star Hotel – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

12. Derya Resort

Derya Resort, Zonguldak otelleri arasında bir başka iddialı alternatif konaklama tesisidir. Bölgenin en ünlü balık restoranlarından bir tanesini bünyesinde barındıran Derya Resort tamamı bir oda – bir salon şeklinde dizayn edilmiş odalardan oluşmaktadır. Aynı zamanda denize sıfır dizayn edilmiş ve dubleks 1+1 odaları da bulunur. Deniz manzaralı eşsiz güzellikte odaları ile siz de Derya Resort adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bölgenin damak tadına uygun pek çok yemeğin servis edildiği eşsiz bir, restoranının bulunduğunun da altını çizelim. Söz konusu olan Zonguldak otelleri olduğunda kesinlikle aklınıza gelecek ilk adres burası olacaktır.

Derya Resort - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Derya Resort – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

13. Masalbungalov Filyos

Masalbungalov Otel, muhteşem konseptiyle büyüleyici bir konaklama alternatifi. Gerçek anlamıyla bu tesis, adı ile müsemma bir adrestir. Sadece bungalov evleri ile değil, eşsiz manzarası, güzel odaları, güler yüzlü hizmet anlayışı ile de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir alandır. Eğer Zonguldak’ta özellikle Filyos’ta konaklamayı düşünüyorsanız burası ile iletişime geçerek müsaitlik durumunu sorgulamanızda fayda bulunmaktadır.

Masalbungalov Filyos - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Masalbungalov Filyos – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

14. Otel Bostancı

Otel Bostancı, Zonguldak’ın en eski otelleri arasında yer almaktadır. Gökçebey’de bulunan bu otel birbirinden güzel tasarlanmış odaları ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile sizleri beklemektedir. Listemizde bulunan diğer oteller ile kıyaslandığı zaman Otel Bostancı’nın nispeten daha ekonomik bir otel olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat performans açısından düşünülecek olursa son derece mantıklı bir seçenek olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekmektedir.

Otel Bostancı - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Otel Bostancı – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

15. Huzur Park Otel

Huzur Park Otel, üst düzey hizmet anlayışıyla Zonguldak otelleri arasında değerlendirilmesi gereken bir tesistir. Gökçebey’de bulunan Huzur Park Otel, konaklamak için ideal bir adrestir. 13 odası bulunan bu küçük otelde pek çok merkezi yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otoparkı sayesinde aracınızı park ederek rahatlıkla otele ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Zonguldak’ta genel anlamda otopark sorunu bulunduğu için bu tarz otopark imkanı bulunan otellerin bir adım öne geçtiğini de belirtmek yanlış olmayacaktır. Sınırsız internet hizmeti sunan bu otelde aynı zamanda saat 11:00’e kadar kahvaltıdan da yararlanabilirsiniz. Huzur Park Otel’in bir de bölgenin lezzetli yemeklerinin yapıldığı restoranı olduğunu belirtelim.

Huzur Park Otel - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Huzur Park Otel – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

16. Bab-İ Zer

Bab-i Zer Otel oldukça rahat, titizlikle dizayn edilmiş küçük bir oteldir. Genel olarak, dinlenmek isteyenler için tasarlanan odaları, her zaman için hizmet veren güler yüzlü personeli ile dikkatleri çeker. Üç yıldızlı bir otel olmasına rağmen, ziyaretçileri büyük oranda olumlu yorum yapmaktadır. Yemek yemek isteyenler için de bu otelin, civarda birkaç farklı seçeneğe yürüme mesafesinde olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.

Özellikle Zonguldak’ın en fazla tercih edilen restoranları arasında yer alan Fener Cafe sadece beş yüz metre mesafede bulunur. Siz de huzurlu bir tatil yapmak isterseniz bu oteli ziyaret edebilirsiniz. Genel olarak Zonguldak otelleri arasında önemli bir noktada yer aldığını da belirtmeden geçmemek gerekiyor.

Bab-İ Zer - Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel
Bab-İ Zer – Zonguldak Otelleri – En İyi 16 Otel

Zonguldak Otelleri

Genel olarak Zonguldak ilinin hinterlandının çok dar olması nedeniyle otellerin çok geniş alanları yayılması söz konusu olmamaktadır. Yalnız klasik bir Karadeniz tatilinde ise yöresel lezzetler, doğal ve tarihi yerleri gezmek ön planda olduğu için doğal güzellikleri enine boyuna gezebileceğiniz bir adresin varlığı ön plana çıkmaktadır.

Bu durum söz konusu olduğunda pek çok farklı seçeneğin bir arada incelendiğini de belirtmek yanlış olmaz. Sizin için detaylı bir şekilde Zonguldak otelleri hakkında bilgi vermeye gayret ettik.

Binlerce yıldır, Karadeniz pek çok devletin ilgisini üzerine çekmiştir. Özellikle, ılıman havası, zengin madenleri, verimli arazileri ile Zonguldak ve çevresi de bu ilginin odak noktası olmayı başarmıştır. Karadeniz Ereğlisi’nde bulunan Cehennem Ağzı Mağarası ise, hala batı dünyasının hayranlıkla takip ettiği pek çok hikayenin merkezinde yer almaya devam eder.

Tüm bu zenginlikleri bir arada düşündüğümüz zaman mutlak suretle Zonguldak’ı gezmenizi tavsiye ederiz. Özellikle bu gezinizi batıdan – doğuya ya da doğudan – batıya olacak şekilde planlarsanız daha yerinde bir gezi rotası oluşturmuş olursunuz.

Zonguldak geziniz boyunca dikkat etmeniz gereken bazı önemli başlıklar bulunur. Bunların arasında ilk sırada hiç şüphesiz iklim gelir. Bölge genellikle yağışlı ve sık sık değişken bir iklime sahiptir. Özellikle iç kesimlerden ve sıcak bölgelerden gelen ziyaretçiler mümkün olduğunca bu duruma uygun olarak giyinmeye dikkat edersen yerinde olur.

Otel sayısı son dönemlerde ciddi anlamda artış göstermiş olsa da hala yetersizdir. Bölgenin turist potansiyeline uygun olarak yüksek sayıda otel bulunmamaktadır. Bu da rezervasyon konusunda önemli bir sorun olarak ortaya çıkar.  Siz de Zonguldak’ı ziyaret etmeden önce otel rezervasyonunuzu önceden yaptırırsanız daha yerinde bir adım atmış olursunuz. Her geçen gün yeni bir otelin ön plana çıktığı bölgede hala bungalov tarzı ya da küçük ve eski otellerin çoğunlukta olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Bölgede ulaşım pek çok büyük şehre oranla zordur. Ulaşım konusunda sorun yaşamamak adına, doğrudan otoparkı bulunan otellerde konaklamanız da sizin açınızdan büyük bir avantaj olacaktır. Zonguldak otelleri bu konu başlıkları bir arada incelendiğinde son derece mantıklı bir adres olarak dikkatleri üzerinde toplar.

Sizler de hem ayrıcalıklı hem de kaliteli bir adreste konaklamak için yukarıda verdiğimiz adreslere göz atarak konaklama konusunda sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Zonguldak otelleri ve gezilecek yerleri birbirine son derece yakın adreslerde bulunmaktadır.

Zonguldak hakkında daha detaylı bilgi için Zonguldak Gezilecek Yerler önerileri ve Zonguldak’ta Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *