Marmaris’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden biri olan ve Muğla’nın en popüler beldesi Marmaris sahip olduğu; koyları, mavi bayraklı plajları ve antik kentleri ile tarih ve doğaya doymanızı sağlayacak duraklardan bir tanesi.

Özellikle, yaz tatili için ziyaretçilerine birçok alternatif sunan Marmaris; her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor.

Yaz aylarında her yıl dünyanın farklı noktalarından yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Marmaris, muhteşem doğal güzellikleri ve büyüleyici deniziyle fark yaratıyor. Sınırsız eğlenceyi derinlikli olarak hissedebileceğiniz eğlence mekanları, eşsiz atmosferi, sıra dışı doğal güzellikleri ve dünya standartlarında hizmet sağlayan konaklama tesisleriyle bu şirin Ege ilçesi, gerçek anlamıyla kusursuz.

Ülkemizin en güzel duraklarından biri olan Marmaris için; gezilecek en iyi 25 yer listesini sizler için hazırladık.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Marmaris en iyi otellerini keşfetmek için « Marmaris Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Marmaris’te Gezilecek En İyi 25 Yer

1. Marmaris Kalesi

Marmaris Kalesi, Marmaris’te yer alıyor. M.Ö 2.000 yılında inşa edilmiş olan kale; Osmanlı padişahlarından Kanunu Sultan Süleyman tarafından Rodos seferi sırasında yeniden inşa ettirilmiş.

Marmaris’in gezilecek popüler yerleri arasında bulunan tarihi yapı; ziyaretçilerine muhteşem bir manzara sunuyor. I. Dünya Savaşı’nda tahrip olan Marmaris Kalesi, 1990 yılında restore edilerek, müze olarak hizmet vermeye başlamış. Toplamda 18 odalı kalenin bazı odaları müze olarak kullanılırken diğer odaları depo ve sanat galerisi olarak da kullanılıyor. Eşsiz Marmaris manzarası eşliğinde gezeceğiniz tarihi yapı; Marmaris’te görmeniz gereken yerlerden biri.

Marmaris Kalesi - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Marmaris Kalesi – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

2. Marmaris Milli Parkı

Marmaris Milli Parkı, halk arasında Günnücek olarak da biliniyor. Marmaris merkezden 2 kilometre uzaklıkta yer alan milli park; Marmaris’in sahip olduğu doğal güzelliklerden biridir. Marmaris ve çevre halkı tarafından da sıklıkla ziyaret edilen park; 1996 yılında milli park ilan edilmiştir.

Marmaris Milli Parkı’nda 50 çeşit kuş türü ve birçok hayvan barınıyor. Bol oksijen eşliğinde ziyaretçilerine sunduğu; piknik alanları, yürüyüş parkurları, bisiklet yollar ile yaz aylarında dolup taşan milli park; Marmaris gezilecek yerler listesinde üst sıralarda bulunuyor.

Marmaris Milli Parkı - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Marmaris Milli Parkı – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

3. Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı, 2 kilometre uzunluğunda altın rengi kumsala sahip olan Marmaris’in en popüler plajlarından biri. Kleopatra’nın deniz girdiği düşünülen plaj, her yıl milyonlarda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Muhteşem berrak suları, kum sahili ile Marmaris’te deniz tatilinin ilk adreslerinden biri bu plaj.

Giriş ücreti bulunmayan plajda içeride yer alan tesislerden şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Sığ bir denize sahip olmasından dolayı çocuklu ailelerin özellikle tercih ettiği plaj Marmaris halkı tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Mavi bayrağa sahip olan plajda; deniz bisikleti, jet ski gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Yaz aylarından Marmaris’e gelen gezi severlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri de Kleopatra Plajı.

Kleopatra Plajı - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Kleopatra Plajı – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

4. Turgut Şelalesi

Turgut Şelalesi, Turgut Köyü’nde yer alıyor. Marmaris’in saklı cennetlerinden biri olan Turgut Şelalesi’nde beş tane daha şelale bulunuyor. Bunaltıcı sıcaklarda en güzel kaçış noktalarından biri olan 5 metre yükseklikten akan buz gibi suyuyla ziyaretçilerini serinleten şelale; doğasıyla da görenleri mest ediyor.

Aracı olmayan ziyaretçiler için Marmaris merkezinden kalkan dolmuşlarla da gidilebilen şelalede; çevresinde yer alan tesislerde yemek yiyebilirsiniz. Doğa yürüyüşleri için elverişli olan şelale; Marmaris’i gezen ziyaretçilerinin listelerinde bulunması gereken bir diğer doğal güzellik.

Turgut Şelalesi - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Turgut Şelalesi – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

5. Atatürk Heykeli

Atatürk Heykeli, Marmaris merkezinde bulunan marinada yer alıyor. Atatürk’ün kasketli bir çalışması olan heykel ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor. Marinanın içinde yer almasından dolayı, eşsiz deniz manzarasına nazır görebileceğiniz Atatürk Heykeli Marmaris’in sembollerinden biri.

Marmaris marina; içerisinde yer alan restoranlar, kafeler ve dükkanları ile ziyaretçilerine güzel bir atmosfer sunuyor. Yaz aylarında özellikle yoğun ilgi gören Marmaris’e gelen yerli ve yabancı turistlerin konumundan dolayı da sıklıkla ziyaret ettikleri yerlerin başında Atatürk Heykeli de yer alıyor.

Atatürk Heykeli - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Atatürk Heykeli – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

6. Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı, Marmaris merkezde bulunan alışveriş için gezilecek en önemli duraklardan biridir. Çok sayıda yabancı turist tarafından da tercih edilen Marmaris’te; turistlerin en sık uğradığı noktalardan bir diğeri olan Kapalı Çarşı; içerisinde yer alan dükkanları ve tezgahlarıyla hemen hemen her şeyi bulabileceğiniz bir çarşı.

Misafirlerine açık havada alışveriş yapma imkanı sağlayan Kapalı Çarşı; yöreye ait lezzetler, hediyelik eşyalar, el işi halılar bulabileceğiniz bir yer. Yine içerisinde yer alan restoran ve kafelerde oturarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Marmaris tatilinizden size hatıra olacak bir şeyler almak istiyorsanız Kapalı Çarşı’yı görmenizi muhakkak öneriyoruz. Ayrıca Marmaris Kapalı Çarşı içerisinde Barlar Sokağı da bulunuyor.

Kapalı Çarşı - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Kapalı Çarşı – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

7. Kedrai Antik Kenti

Kedrai Antik Kenti, M.Ö 6.yüzyılda inşa edildiği düşünülen ve Sedir Adası olarak da bilinen antik bir adadır. Çamlı isklesinden kalkan günübirlik tekne turları ile gidebileceğiniz antik kent; Marmaris’e gelen yerli ve yabancı turistlerin oldukça rağbet gösterdikleri yerlerden biri.

Arkeolojik kazı çalışmalarının günümüzde halen devam ettiği antik kent; Marmaris turizminde önemli bir yere sahip. Kleopatra plajı ile aynı yerde bulunan Kedrai Antik Kenti, Marmaris’in iç içe geçen tarihi ve doğal güzelliklerine en iyi örneklerinden bir tanesi. Yapılan kazı çalışmalarında; tapınak, antik tiyatro ve Apollon Tapınağı kalıntılarına ulaşılan Kedrai Antik Kenti, Marmaris gezilecek yerler listesinde bulunuyor.

Kedrai Antik Kenti - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Kedrai Antik Kenti – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

8. Ula Göleti

Ula Göleti, Ula ‘ya 2 kilometre uzaklıkta bulunan ve çam ormanları arasında yer alan yapar bir gölettir. Çevre halkının piknik alanı ihtiyacını da karşılayan Ula Göleti; bu sebeple de çok fazla ziyaretçi ağırlıyor. Giriş ücreti bulunmayan gölette; doğa yürüyüşleri yapabilir, içerisinde yer alan kafe ve restoranlarda yemek yiyerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Doğanın güzelliği içerisinde huzurlu bir gün geçirmek isteyen gezi severlerin muhakkak ziyaret etmesini önerdiğimiz Ula Göleti, Marmaris gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Ula Göleti - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Ula Göleti – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

9. Kumlubük

Kumlubük, Turunç’un 5 kilometre uzağında yer alan Marmaris koylarından bir diğeri. Küçük çakıl taşlarla kaplı sahili ve berrak sularıyla oldukça geniş bir alana sahip olan sahili; yaz tatilini Marmaris’te geçiren yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça beğeniliyor.

Giriş ücreti olmayan ve diğer plajlara göre daha sakin olan, yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını bir arada görebileceğiniz Kumbulük; ziyaretçilerine sunduğu güzel denizi ile Marmaris ‘in sahip olduğu güzel koylardan bir diğeri. Denize doymak isteyen gezi severlerin gitmesi gereken bir diğer koy.

Kumlubük - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Kumlubük – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

10. Nimara Mağarası

Nimara Mağarası, Cennet Adası’nda yer alıyor. 12.000 yıllık bir geçmişe sahip olan mağara; Marmaris’in ilgi çeken doğal güzelliklerinden bir tanesi. Giriş ücreti bulunmayan mağara; Marmaris’e gelen yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

2007 yılında kazı çalışmalarının başladığı mağarada çok sayıda cam boncuklar bulunmuş, bu sebeple tarihte boncuk atölyesi olarak kullanıldığı düşünülüyor. Marmaris’in sahip olduğu tarihi zenginliklerden biri olan Nimara Mağarası, Marmaris gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Nimara Mağarası - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Nimara Mağarası – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

11. Amos Antik Kenti

Amos Antik Kenti, antik kentler bakımından zengin olan Marmaris’te yer alan ve Roma dönemine ait olan bir diğer tarihi nokta. Marmaris’ten 24 kilometre uzaklıkta yer alan antik kentte gerçekleştirilen kazı çalışmaları sonucunda; antik tiyatro, heykel ve tapınak buluntularına rastlanmıştır.

Marmaris’in önemli tarihi duraklarından biri olan Amos Antik Kenti her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Amos Koyu’nda yer alan antik kenti gezerken; güzel denizin de tadını çıkarmayı unutmayın. Marmaris’in tarihi ve doğal güzelliklerinin iç içe olduğu bir diğer durak olan Amos Antik Kenti, Marmaris gezilecek yerler listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Amos Antik Kenti - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Amos Antik Kenti – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

12. Hafsa Sultan Kervansarayı

Hafsa Sultan Kervansarayı, 1545 yılında Kanuni Sultan Süleyman; annesi Hafsa Sultan için inşa ettirmiştir. Günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşmış olan kervansaray; Marmaris Kalesi’ne çok yakın bir konumda bulunuyor.

16.yüzyıldan kalan kervansarayın içerisinde; kafeler, lokantalar ve hediyelik eşya satan dükkanlar bulunuyor. Marmaris geziniz sırasında Hafsa Sultan Kervansarayı’nı görmenizi, tarihi yapı içerisinde yer alan kafelerden birinde oturarak bir keyif kahvesi içmenizi tavsiye ediyoruz.

Hafsa Sultan Kervansarayı - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Hafsa Sultan Kervansarayı – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

13. Halıcı Ahmet Urkay Müzesi

Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, kurucusu Ahmet Urkay’ın adını taşıyan müze, 2005 yılında hizmet vermeye başlıyor. Arkeoloji ve etnografya bölümlerine sahip olan müzede; M.Ö 3000 yılından başlayarak birçok tarihi eser sergileniyor.

Marmaris’ten 13 kilometre uzaklıkta yer alan müze; Marmaris ve çevresindeki toprakların sahip olduğu tarihi zenginliği gözler önüne seriyor. Özellikle arkeoloji meraklılarının görmesini tavsiye ettiğimiz Halıcı Ahmet Urkay Müzesi; yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Bahçesinin de sergi mekanı olarak kullanıldığı müze; Marmaris gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda bulunmalı.

Halıcı Ahmet Urkay - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Halıcı Ahmet Urkay – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

14. Gebe Kilise Koyu

Gebe Kilise Koyu, çam ağaçları ile çevrili olan, turkuaz rengi deniziyle Marmaris’in en gözde koylarından biri. Marmaris’ten 58 kilometre uzaklıkta yer alan koya tekne turlarıyla gidebilirsiniz. Doğanın tüm güzelliğini gözler önüne seren Gebe Kilise Koyu’nda aynı zamanda birçok antik kalıntı da bulunuyor.

Yaz tatili için Marmaris’e gelen yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği koy; muhteşem, cam gibi suyuyla ziyaretçilerine unutulmaz bir deniz tatili vadediyor. Marmaris gezilecek yerler listesinde üst sıralarda yer alan Gebe Kilise Koyu’nda denize girmenizi muhakkak öneriyoruz.

Gebe Kilise Koyu - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Gebe Kilise Koyu – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

15. İnbükü Mesire Yeri

İnbükü Mesire Yeri, Marmaris’ten 25 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kamp yapmak isteyen gezi severlerin gittikleri ilk durak olan İnbükü Mesire Yeri Marmaris’te ilgi gören bir diğer doğal güzellik. İçerisinde yer alan piknik alanları, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ile Marmaris ve çevre halkının da ilgisini çeken mesire yeri; özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık oluyor.

Doğada güzel vakit geçirmek isteyen gezi severlere önerdiğimiz İnbükü Mesire Yeri, Marmaris gezilecek yerler listesinde bulunuyor. İnbükü Mesire Alanında uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, oksijen dolu kusursuz havanın keyfini doyasıya sürebilirsiniz.

İnbükü Mesire Yeri - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
İnbükü Mesire Yeri – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

16. Akyaka

Akyaka, Marmaris merkeze 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Marmaris’e yakın konumda yer alan ve çok beğenilen bölgelerden biri olan Akyaka; yaz aylarında çok fazla sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor.

Son dönemde popülerliği oldukça artan Akyaka’da bulunan Azmak Nehri bunaltıcı yaz sıcaklarında adeta bir cennet. Nehrin kenarında yer alan restoranlarda yemek yiyebilir, yaz aylarında nehrin buz gibi suyuyla serinleyebilirsiniz. Marmaris tatiliniz sırasında rotanıza Akyaka’yı da eklemenizi öneriyoruz.

Akyaka - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Akyaka – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

17. Köyceğiz

Köyceğiz, Marmaris’e 63 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Son dönemde daha da bilinmeye başlayan Köyceğiz, tam bir doğa harikası. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olma yolunda ilerleyen Köyceğiz, her yıl çok fazla sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor.

Sahip olduğu küçük butik otel ve pansiyonlarıyla; Türkiye’nin en şirin köylerden biri olan Köyceğiz; plajları, tarihi kalıntıları ve yemyeşil doğasıyla görülmesi gereken yerler arasında. Marmaris geziniz sırasında vaktiniz olursa Köyceğiz’e de uğranmanızı tavsiye diyoruz. Özellikle doğayla iç içe bir yaz tatili deneyimi peşindeyseniz Köyceğiz’in butik otellerini tercih edebilirsiniz.

Köyceğiz - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Köyceğiz – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

18. Selimiye

Selimiye, Marmaris merkeze 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Sakin, berrak sularıyla yaz tatili için ülkemizde en çok tercih edilen yerlerden biri.  Önceki yıllarda ulaşımın sadece deniz yoluyla gerçekleşebildiği Selimiye’ye daha sonra karayolu bağlantısının yapılmasıyla ulaşım kolaylaşıyor.

Sahilinde yer alan keyifli restoranlarında deniz manzarası eşliğinde birbirinden lezzetli yemekler yiyebileceğiniz Selimiye; ülkemizin yaz turizmi açısından oldukça önemli noktalarından da biri. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Selimiye; Marmaris gezilecek yerler listenizde bulunması gereken bir diğer rota.

Selimiye - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Selimiye – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

19. Hisarönü

Hisarönü, Marmaris’e bağlı bir başka köy. Marmaris’e 20 kilometre uzaklıkta yer alan köy; Marmaris’in cennet duraklarından bir diğeri. Büyük bir körfezi olan beldenin; son yıllarda popülerliği daha da artmıştır. Deniz sörfü için imkan sunan Hisarönü, sahip olduğu masmavi deniziyle de yaz tatili için sıklıkla tercih edilen duraklardan biri.

Kumla kaplı uzun kumsalında denizin tadını sonuna kadar çıkarırken, sahilinde yer alan lokantalarda gün batımı manzarası eşliğinde birbirinden lezzetli yemekler yiyebileceğiniz Hisarönü; Marmaris gezilecek yerler listesinde üst sırlarda bulunuyor. Hisarönü, henüz tesisleşmenin yeni yeni başladığı adreslerden biri. Buna karşın bu eşsiz tatil beldesinde tercih edebileceğiniz farklı türden konaklama seçenekleri de bulunuyor. Hisarönü otellerinin büyük oranda doğayla iç içe olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Hisarönü - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Hisarönü – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

20. Turunç

Turunç, Marmaris’e 21 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Mavi bayraklı plajları ile ünlü olan Turunç; Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri. Yaz aylarında çok fazla sayıda yerli ve yabancı turistin akın ettiği Turunç; masmavi denizi, bol oksijenli doğası ile gördüğü ilginin hakkını sonuna kadar veriyor.

Küçük çakıl taşları ve kumla kaplı denize sahip olan beldenin geçim kaynağı turizmdir. Bu sebeple birçok otel ve restoranın yer aldığı Turunç’ta alternatifler arasından kendinize uygun olan yeri seçebilirsiniz. Aynı zamanda Turunç’ta Marmaris geziniz için hatırlar satın alabileceğiniz farklı türden hediyelik eşya dükkanlarının da fazlasıyla bulunduğunu belirtelim.

Turunç - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Turunç – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

21. İçmeler

İçmeler, Marmaris’ten 8 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Adını aldığı şifalı suları ile bilinen belde; yaz turizmi açısından Marmaris’te bulunan bir diğer önemli nokta. Sığ denizi ile özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen İçmeler; yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

Masmavi temiz suları, sıra dışı manzarası ve doğal güzellikleri ile İçmeler; Marmaris gezilecek yerler listesinde üst sıralarda bulunuyor. Ayrıca İçmeler, konaklama seçenekleri bakımından da oldukça gelişmiş. Hemen her türden hizmet talebine cevap veren İçmeler’de; beş yıldız tesislerden pansiyonlara kadar birçok farklı alternatif konaklama alanı bulunuyor.

İçmeler - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
İçmeler – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

22. Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti, Yazı Köyü’nde yer alan ve tarihte önemli yerleşim yerlerinden biridir. M.Ö 4.yüzyıla dayanan tarihiyle Türkiye’nin sahip olduğu en önemli antik kentlerden biri olan Knidos Antik Kenti; geçmiş dönemlerde tıp merkezi olarak kullanılmış.

Yapılan kazı çalışmaları neticesinde birçok tarihi yapının tespit edildiği antik kent; yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görüyor. Antik kalıntıları yerinde keşfetmek istiyorsanız Knidos Antik Kenti, eşsiz yapısıyla büyülüyor.

Knidos Antik Kenti - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Knidos Antik Kenti – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

23. Cennet Adası

Cennet Adası, dalış için oldukça elverişli olan denizi sebebiyle de tekne turlarının en çok uğradığı koylardan biri. Muhteşem bir denize sahip olan yarımada, Marmaris Koyu’na yakın bir konumda bulunuyor.

En rahat ulaşımın deniz yoluyla olduğu Cennet Adası’na karadan gitmek isteyen ziyaretçilerin; Yalancı Boğazı’ndan sonrasını yürümeleri gerekiyor. Yaz aylarında Marmaris’e gelen gezi severlerin Cennet Adası’na kesinlikle gitmelerini öneriyoruz.

Cennet Adası - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Cennet Adası – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

24. Kaunos Kral Mezarları

Kaunos Kral Mezarları, Ortanca ilçesinde yer alıyor. Unesco Dünya Mirası Geçici listesinde yer alan; Kaunos Antik Kenti içerisinde bulunan kral mezarları günümüze kadar ulaşabilmiş önemli tarihi buluntulardandır. 2400 yıllık bir tarihe sahip olan Kaunos Kaya Mezarları; Marmaris’in önemli tarihi noktalarından biri.

Tarih meraklılarının özellikle görmesi gereken Kaunos Kral Mezarları, Marmaris gezilecek yerler arasında bulunuyor. 2400 yıllık köklü tarihiyle Kaunos Kral Mezarları, büyüleyici bir tarihi atmosfere sahip. Tarih tutkunlarının mutlaka görmesi gereken antik kalıntılardan biri olan mezarlar, aynı zamanda sıra dışı bir doğal güzelliğin içerisinde konumlanıyor.

Kaunos Kral Mezarları - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Kaunos Kral Mezarları – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

25. Çiftlik Koyu

Çiftlik Koyu, Marmaris’ten 30 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Dalış için oldukça elverişli olan sularıyla da tercih edilen Çiftlik Koyu; sakin bir deniz tatili istiyorsanız denemeniz gereken rotalardan bir tanesi.

Masmavi suları ve güzel kumsalıyla ilgi gören Çiftlik Koyu, Marmaris gezilecek yerler arasında bulunuyor. Doğayla iç içe masmavi denizin dokusunu derinlikli olarak hissedebileceğiniz Çiftlik Koyu’na tekne turlarıyla ulaşım sağlamanız mümkün. Adeta saklı bir cenneti andıran koy, unutulmaz bir yüzme deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

Çiftlik Koyu - Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Çiftlik Koyu – Marmaris’te Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

Marmaris Gezilecek Yerler

Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Marmaris; hemen hemen her bütçeye ve zevke hitap eden beldelerden bir tanesi. Denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkaracağınız koylarında, tüm yorgunluğunuzu atacağınız ve baştan aşağı yenileneceğiniz doğasında huzuru bulacağınız Marmaris’i rotanıza eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca Marmaris, unutamayacağınız koyları, saklı cennetleri ve eşsiz doğa harikalarını keşfedebileceğiniz Türkiye’nin en özel ilçelerinden biri. İlçe merkezinden her gün kalkan tekne turlarıyla birlikte Marmaris’in birçok doğal güzelliğini keşfedebilir, sıra dışı koylarda unutulmaz yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Marmaris, aynı zamanda dünya mutfağından birçok seçkin lezzete ev sahipliği yapan restoranlarıyla da dikkat çekiyor. İskoç, İngiliz, Rus, Alman ve Kuzey Avrupa mutfaklarından eşsiz lezzetlerin tadına Marmaris’teki birçok farklı restoranda bakabilirsiniz. Geniş yelpazeli konaklama seçenekleriyle, bütçenize en uygun konaklama tesisini tercih edebilir ve yaşamınız için unutulmaz bir yaz tatili deneyimi yaşayabilirsiniz.

Marmaris hakkında daha detaylı bilgi almak için Marmaris’te ne yenir ve Marmaris otelleri yazılarımızı inceleyebilir ve tatil planlamanızı en efektif şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *