Elazığ’da Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

Elazığ, ülkemizin önemli yemek kültürlerini barındıran mutfaklardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ilimiz, leziz yemekleriyle turistleri enfes bir şölene davet ediyor. Yatsılık ve kuşluk gibi ara öğünlerin, klasik yemek düzenine dahil edildiği şehirde birbirinden özel lezzetleri tadabilirsiniz.

Pestil ve orcik gibi ara öğün çeşitlerinin yanı sıra bölge, kendine has yemek çeşitleriyle de ünlü. Özellikle Harput köftesi, içli köfte ve Harput kebabı gibi yemekler gözdeler arasındadır. Ayrıca Osmanlı dönemi ve daha eski zamanlara uzanan tarihiyle dikkat çeken şehir; görülmeye değerdir. Bu tarihin izlerini mutfak kültüründe de gözlemlemek mümkün. Örneğin; tutmaç, kara kavurma ve umaç aşı benzeri lezzetler bizleri tarihsel bir serüvene davet ediyor.

Elazığ, yalnızca enfes lezzetleriyle değil; doğal ve tarihi birikimiyle de göz dolduran bir şehir. Bu güzel kenti keşfe çıkmak isterseniz; muhteşem bir gezi rotasına hazır olabilirsiniz. Üstelik geziniz sırasında ziyaret edebileceğiniz çok yönlü ve yöresel mekanlar da cabası! Şimdi, Elazığ en iyi yemek yerleri listemizle devam edelim:

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Elazığ ne yenir listesini keşfetmek için « Elazığ’da Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Elazığ’da En İyi 20 Yemek Yerleri

1. Elazığ Kültür Park

Elazığ Kültür Park, pek çok sosyal avantajı bünyesinde barındıran önemli bir mekan. Şehrin cazibe merkezlerinden birisi haline gelen park, görselliğiyle dikkat çeker. 2015 senesinden bu yana hizmet veren tesiste lezzet durakları mevcuttur. Hoş peyzaj ayrıntısı ve konfor sunan yapısıyla Elazığ gezinizde ziyaret edebileceğiniz yeme içme alanları arasındadır. Restoran, haftanın her günü 24 saat boyunca açıktır.

Elazığ Kültür Park – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Elazığ Kültür Park – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

2. Harput Kalesi

Harput Kalesi, Elazığ yemek yerleri arasında yer alır. Tarihi yapı içinde hizmet veren restoran, sizleri geçmişe yolculuk yapmaya çağırıyor. Muhteşem manzarası ve yemek çeşitliliğiyle şehir gezinizde deneyebileceğiniz mekanlardan biridir. Kale, eşsiz seyirlik alanıyla dikkat çeker. Tarihi yaklaşık MÖ 8. Yüzyıla kadar uzanır ve ziyaretçilerin uğrak noktaları arasındadır. Kale, hafta içi 08.00 ve 19.15 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu ise 08.00 ve 17.30 saatleri arasında açıktır.

Harput Kalesi – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Harput Kalesi – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

3. Ensar Mangal Vadisi

Ensar Mangal Vadisi, şehrin merkez ilçesindedir. İçeride servis ve paket servisi gibi olanaklara sahiptir. Farklı menü seçenekleriyle öne çıkması restoranı avantajlı kılar. Açık hava bölümü bulunan mekan, geç akşam yemeği için de idealdir.

Elazığ seyahatinizde keyifli bir dinlenme molası vermek ve kahvenizi yudumlamak isterseniz; mekânı tercih edebilirsiniz. Ayrıca restoranda salata barı ve küçük porsiyonlu yemek sunumu da mevcuttur. Tatlı, öğle ve akşam yemeği çeşitleri için Ensar Mangal Vadisi uygun bir seçenektir. Restoran, haftanın her günü 09.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ensar Mangal Vadisi – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Ensar Mangal Vadisi – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

4. Akgün Elazığ Hotel

Akgün Elazığ Hotel, Elazığ yemek yerleri arasında tercih edilen bir konaklama ve yeme içme mekanıdır. Alışveriş merkezi yanında konumlanan otel; konaklama ve restoran hizmeti için oldukça uygundur. Şık ve rahat restoranı ile Elazığ’ın Uğrak restoranları arasında sayılabilir. İş merkezi ve tarihi mekanlara ulaşılabilir konumda olması restoranı avantajlı kılan özellikler arasındadır.

Akgün Elazığ Hotel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Akgün Elazığ Hotel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

5. Orjin İskender

Orjin İskender, leziz iskender çeşitleri, meze ve tatlıları ile görülmeye değerdir. Restoranda sağlıklı yemek seçenekleri, adresi servis ve paket servisi gibi imkanlar bulunur. Ayrıca Elazığ’a ulaştığınızda dinlenme keyfinize eşlik edecek kahve molaları içinde idealdir. Öğle ve akşam yemeği seçeneklerine uygun olan mekan, tatlı sunumuyla da dikkat çeker. Restoran haftanın her günü 07.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Orjin İskender – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Orjin İskender – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

6. Hisar Kasap ızgara

Hisar Kasap ızgara, Elazığ yemek yerleri listesinde öne çıkan mekanlardan biridir. Enfes ızgara çeşitleri ile dikkat çeken restoranda Hisar sarma, Adana kebap ve beyti sarma gibi özel lezzetler bulunur. Karışık ızgara, kuzu çöp şiş ve meze çeşitleri diğer seçeneklerdir.

Ayrıca soğuk baklava gibi hafif tatlıları da deneyebilirsiniz. Elazığ’ın meşhur yemekleri denildiğinde aklı çok sayıda yöresel lezzetler gelebilir. Bir kısmını deneyimleyebileceğiniz Hisar Kasap ızgara ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Restoran haftanın her günü 11 ve 23 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Hisar Kasap ızgara – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Hisar Kasap ızgara – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

7. Koçoğlu Lokantası

Koçoğlu Lokantası, Elazığ yemeklerinin sunulduğu bir başka özel mekandır. Elazığ mutfağında yer alan çok sayıda lezzeti barındıran lokanta ziyaret edilebilecek bir seçenektir. Kahvaltı, geç kahvaltı, öğle ve akşam yemeği gibi tercihleriniz için Koçoğlu Lokantası’nı deneyebilirsiniz.

Rezervasyon kabulü gerçekleştiren işletme tatlı sunumuyla da öne çıkar. Restoran haftanın her günü 08.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Koçoğlu Lokantası – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Koçoğlu Lokantası – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

8. Amcanın Yeri Köfteci

Amcanın Yeri Köfteci, Elazığ merkezde yer alan hızlı yemek restoranlarından biridir. Köfte servis ve dürüm, tavuk iskender, tavuk dürüm gibi seçenekleri bünyesinde barındırır. Daha çok hızlı tüketime uygun ve pratik lezzetlerin öne çıktığı mekan hızlı servis imkanı sunar.

Aynı zamanda Elazığ’daki arabaya teslim ve içeride servis gibi olanakları barındıran atıştırmalık yiyecekler sunan bir hizmete sahiptir. Restoran haftanın her günü 11.00 ve 22.45 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Amcanın Yeri Köfteci – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Amcanın Yeri Köfteci – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

9. Balkon Kafe Restoran

Balkon Kafe Restoran, Elazığ yemek yerleri arasında hizmet veren bir işletmedir. Sağlıklı seçenekler sunmasının yanı sıra kahve ve geç akşam yemeği gibi olanaklara sahiptir. Şehrin Cafe hizmeti veren mekanlarından biri olarak krep, serpme kahvaltı ve waffle gibi yeme içme seçenekleri barındırır.

Ayrıca ızgara tavuk, somon ızgara benzeri yemek çeşitleri de bulunur. Atıştırmalık yemek yenilebilecek bölümün yanı sıra açık havaalanı bulunan bir kafedir. Restoran haftanın her günü 08.00 ve 02.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Balkon Kafe Restoran – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Balkon Kafe Restoran – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

10. Elazığ Akar Otel

Elazığ Akar Otel, 3 yıldızlı otel bünyesinde hizmet verir ve restorana sahiptir. Şehrin merkezinde yer alması nedeniyle gezi rotalarınıza uygun bir konumdadır. Ayrıca çevre restoran ve havaalanı ulaşımı açısından da avantajlıdır.

Masaya servis hizmetine sahip restoranın yanı sıra ücretsiz Park alanı gibi olanaklarla öne çıkar. Birbirinden güzel tarihi ve doğal mekanlarıyla öne çıkan Elazığ gezinizde ziyaret edebileceğiniz yeme içme mekanlarından birisi olarak hizmet verir.

Elazığ Akar Otel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Elazığ Akar Otel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

11. Kahveland Elazığ

Kahveland Elazığ, içeride servis ve temassız teslimat gibi olanaklar ile hizmet sunar. Mis kokulu kahveler eşliğinde gezi keyfini sürdürebileceğiniz kafe lezzetli menüleri ile öne çıkar. Leziz Türk kahvesi sunumunun yanı sıra farklı kahve çeşitleri bulunur. Ayrıca kahvaltı ve değişik ana menü seçenekleri vardır. Hızlı servis ve terasta oturma alanı gibi avantajlara sahip olan mekan, tatlı peynirli ekmek gibi lezzetlerle öne çıkan şehrin uğrak kafeleri arasındadır. Restoran haftanın her günü 07.30 ve 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kahveland Elazığ – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Kahveland Elazığ – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

12. The Serra Restoran Garden

The Serra Restoran Garden, merkez Elazığ yemek yerleri bünyesinde hizmet veren bir restorandır. İçeride servis ve arabaya teslim alma gibi hizmet seçeneklerine sahiptir. Kahvaltı, kahve, patates kızartması sebzeli et sote ve kaşık salata gibi menü  çeşitleri ile öne çıkar.

Pek çok lezzeti tadabileceğiniz işletme, yöresel yemekler açısından da uygundur. Restoran pazartesi günleri hariç haftanın her günü 08.00 ve 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

The Serra Restoran Garden – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
The Serra Restoran Garden – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

13. Ergün’ün Yeri

Ergün’ün Yeri, Elazığ merkezde bambaşka bir lezzet tatmak isteyenler için ideal bir seçenektir. Balık evi olarak hizmet veren işletme farklı menü çeşitleri ile iştah açar. Birbirinden lezzetli balık sunumlarının yanı sıra salata ve meze türleri ile de sıklıkla tercih edilen bir mekandır.

Harput çorba ve farklı pek çok lezzetli öne çıkan Elazığ’da ziyaret edebileceğiniz alternatif ve farklı bir yeme içme alanıdır. Rezervasyon kabulü gerçekleştiren işletmeyi ziyaret edebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 09.00 ve 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ergün’ün Yeri – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Ergün’ün Yeri – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

14. Gedik Restoran

Gedik Restoran, leziz yemek çeşitleri denemek isteyenler için bir başka seçenektir.  Elazığ yemek yerleri arasında hizmet veren mekan, tüm ürün seçeneklerine sahiptir. Ek olarak katering hizmeti de sunan restoran çocuk menüsü ve vejeteryanlara yönelik seçenekler sunar.

Rezervasyon kabulü ve farklı ödeme seçenekleri barındıran Gedik Restoran, Elazığ’da tercih edebileceğiniz mekanlar arasındadır. Restoran haftanın her günü 08.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Gedik Restoran – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Gedik Restoran – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

15. Elazığ İlbey Hotel

Elazığ İlbey Hotel, 4 yıldızlı otel bünyesinde restoran hizmeti de sunar. Şehrin merkezinde bulunan ve şık restoranı ile dikkat çeken mekan, farklı alışveriş seçeneklerine yakın konumdadır. Ücretsiz otoparkı ve çeşitlilik sunan yemekleri ile öne çıkan bir konaklama alanıdır.

Elazığ İlbey Hotel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Elazığ İlbey Hotel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

16. Ehil Künefe

Ehil Künefe, Elazığ yemek yerleri arasında ünlü yayılmış tatlıcılardan biridir. İştah açan tatlıları ile şehir gezisine eğlenceli bir mola vermek isteyenler için idealdir. Kentin meşhur Harput çorbası gibi lezzetlerini denedikten sonra yönünüzü tatlıcıya çevirebilirsiniz.

Ehil Künefe, künefe çeşitleri başta olmak üzere farklı lezzetler sunar. Burma katmer, fıstıkzade ve dondurma çeşitleri bunlardan bazılarıdır. İşletmede simit katmer ve meyve tabağı gibi lezzetleri de deneyebilirsiniz. Restoran, haftanın her günü 09.00 ve 01.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ehil Künefe – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Ehil Künefe – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

17. Elazığ Şirin Hotel

Elazığ Şirin Hotel, 3 yıldızlı olarak hizmet veren bir oteldir ve restoran barındırır. Şehir merkezinde rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumdadır. Yemek çeşitliliği ile Elazığ gezisinde mola vermek isteyenler için tercih edilebilecek mekanlardan biridir.

Elazığ Şirin Hotel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Elazığ Şirin Hotel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

18. Köprü Lokantası

Köprü Lokantası, Elazığ yemek yerleri arasında öne çıkan bir lokantadır. Elazığ Malatya yolu üzerinde Habibuşağı köyünde yer alan restoran, yöresel yemek çeşitleri sunar. Birbirinden güzel seçeneklerle ziyaretçilerini ağırlayan lokantayı yeme içme seçeneklerine dahil edebilirsiniz.

Köprü Lokantası bir diğer önemli özelliği olan güzel manzarasıyla dikkatleri üzerine çeker. Kavurma ve kiremitte alabalık gibi lezzetleri eşsiz manzara eşliğinde deneyebilirsiniz. Ayrıca künefe çeşitleri ile yemeğinizi taçlandırabilirsiniz. Restoran haftanın her günü 07.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Köprü Lokantası – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Köprü Lokantası – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

19. Selo Usta

Selo Usta, leziz Maraş dondurması ve tatlı çeşitleri ile Elazığ’da hizmet verir. Şehrin sevilen tatlı çeşitlerini barındıran restoran, keçi sütünden dövme dondurması ve şerbetli tatlıları ile meşhurdur. Aynı zamanda kadayıf çeşitleri sunan tatlıcı 1985’ten bu yana hizmet verir. Elazığ gezinizde leziz tatlılardan denemek isterseniz; Selo Usta’yı ziyaret edebilirsiniz.

Selo Usta – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Selo Usta – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

20. Elazığ Günay Hotel

Elazığ Günay Hotel, restoran hizmeti veren konaklama alanlarından biridir. Farklı menü hizmetleri ve merkezi konumu ile dikkat çekicidir. Rahat ve kapsamlı hizmet veren restoranıyla öne çıkar. Şehir seyahatinizde hem konaklama hem de yeme içme mekanı olarak tercih edebileceğiniz bir başka seçenektir.

Elazığ Günay Hotel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Elazığ Günay Hotel – Elazığ Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

Elazığ Yemek Yerleri

Elazığ, Yukarı Fırat havzasında yer alan güzeller güzeli bir şehirdir. Köklü tarihi ile öne çıkan Elazığ’ın geçmişi Harput Şehri ile birlikte incelenir. Kent, geçmişten bugüne önemini koruyan bir kültüre sahiptir. Bu derin kültürün izlerini yemek çeşitlerinde de görmek mümkündür. Şehir gezinize eşsiz yemek rotalarını dahil ederek tüm seyahati daha da güzel hale getirebilirsiniz. Elazığ’ın birbirinden leziz yemek çeşitlerini sunan ve farklı yeme içme çeşitlerini barındıran çok sayıda mekanı vardır. İstediğiniz restoranı ziyaret ederek keyifli gezinizi taçlandırabilirsiniz.

Elazığ hakkında daha detaylı bilgi için Elazığ gezilecek yerler önerileri ve Elazığ otelleri makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *