Çorum’da Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

Orta Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum, turizm potansiyeli açısından yüksek başta Boğazköy, Hattuşa, Alacahöyük ve Ortaköy olmak üzere farklı yerleri bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zaman da av turizmi, kongre turizmi de gelişmiştir. Ve sporla ilgili olarak bisiklet turizmi de için de uygun ortam bulunmaktadır.

İlde arkeolojik alan olarak; Alacahöyük, Ortaköy bulunmaktadır. Tarihi doku olarak Çorum Müzesi, Ortaköy İncesu Kanyonu gibi alanların da bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bu turistik güzelliklerin olduğu yerlerde, yeni yerler keşfedebileceğiniz restoranları, kafeleri gezmek için konaklayacağınız birçok farklı otel bulunmaktadır. Siz de kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız, kültürel etkinliklere katılmak, yeni yerler keşfetmek, şehrin tarihi dokusunu yakından görmek istiyorsanız Çorum’u ziyaret edebilirsiniz.

Çorum’un yemek kültürü oldukça çeşitlidir. Ayrıca zengin bir mutfağa sahip olduğunu da söylemek mümkündür. Borhani, tatar aşı, sütlü aş, bulgur aşı, mücver. bilinen yemek çeşitleridir. Hasan  Zahir Et Lokantası başta olmak üzere çok özel yemek yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Hanedan sırık kebabı, kızarmış ekmek, karışık yumurtalı pide, iskilip dolması vb. yöresel lezzetler ile tatilinizi benzersiz hale getirebilirsiniz. Siz de bu lezzetleri tatmak, deneyimlemek isteyebilirsiniz. İşte Çorum’da en iyi yemek restoranların listesi!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Çorum ne yenir listesini keşfetmek için « Çorum’da Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Çorum’da En İyi 16 Yemek Yerleri

1. Kah’ve Orman

Kah’ve Orman Restaurant, sıradan bir yeme-içme mekanlarından değildir. Mekanın kendine has iç mekan dekorasyonu bulunmaktadır. Çorum yemek yerleri listesinde bulunan Kah’ve Orman, sevdiklerinizle çok özel zamanlar geçirmenizi sağlıyor.

Kah’ve Orman Restaurant’ın temiz hava almak isteyenler için özel olarak dizayn edildiğini söyleyebiliriz. Oldukça özel ve benzersiz bir alan olması, sıklıkla ziyaret edilmesini mümkün kılmaktadır.

Kah’ve Orman Restaurant, akşamları güzel bir yemek eşliğinde ziyaretçilerine canlı müzik imkanı da sağlıyor. Yol üstü kalabalık yerlerde ziyaretçilerin mağdur olmaması için de hem ücretsiz hem sakin bir park yeri imkanı sunuyor. Öğrenciler için de makul fiyatları vardır. Hijyenik ve temiz bir alanı vardır. Hiç tereddüt etmeden, güvenerek mekanımızı ziyaret edebilirsiniz.

Kah’ve Orman – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Kah’ve Orman – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

2. İskilip Dolma Evi

İskilip Dolma Evi, kahvaltının yanı sıra ziyaretçilerine 3 öğün yemek imkanı da sunuyor. Engelli dostlarımız için engelli rampası yapılmış, tekerlekli sandalye ile erişim sağlanabiliyor.

İskilip Dolma Evi, ziyaretçilerine sadece tek bir öğün de değil çeşitli öğünlerde de çok donanımlı, lezzet dolu bir mutfağa sahip. Restoran çalışanları da çok samimi ve aile ortamı hissini veriyor. Hijyenik bir ortam sağlıyor. Genç insanların, yeni evlilerin veya bekar, öğrenciler içinde çok uygun menü servisleri yapmaktadır. Fiyat olarak makuldür.

İskilip Dolma Evi – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
İskilip Dolma Evi – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

3. Katipler Konağı

Katipler Konağı, yöresel yemeklere sahip ve birçok Türk mutfağına ait çeşitli yemek, atıştırmalık tatlı servisi de sunuyor. Çorum yöresine ait meşhur İskilip dolmasını da ziyaretçilerine lezzetli bir şekilde sunmaktadır.

Katipler Konağı, ziyaretçilerini mağdur etmemek için çok titiz bir şekilde hareket eden çalışanlarıyla hızlı bir servis sunmaktadır. Temizliğe ve hijyene önem veren bir restoran olduğunu belirtelim. Fiyat olarak da oldukça makuldür.

Katipler Konağı – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Katipler Konağı – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

4. Çorum İskender Özbeyler

Çorum İskender Özbeyler, yıllardır değişmeyen iskender lezzetiyle ziyaretçilerine yemeğin yanında künefe gibi şerbetli tatlı ikramı da sunuyor. Mekan olarak da manzaralı, kalabalık cadde içinde olmayıp kafa dinleyebileceğiniz sakin uğrak restoran işletmelerinden biridir.

Çorum İskender Özbeyler, aynı zaman da grup toplantıları için de çok uygun bir dizayna sahip. Sağlığına çok dikkat eden veya yaşlı, hasta insanlar için özel sağlıklı diyet yemekleri de sunmaktadır. Ailelerin çok uğrak mekanı olan işletme sahibinin de ziyaretçilerine aile ortamı hissi yaratmaktadır. Hijyene önem veren bir işletmedir.

Çorum İskender Özbeyler – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Çorum İskender Özbeyler – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

5. Çakır & Sami Tandır Kebap

Çakır&Sami Tandır Kebap, Çorum yemek yerleri listesinde özel bir yere sahip. Her bütçeye uygun bir şekilde çalışmalarda bulunan mekan, yenilikçi lezzetlere ev sahipliği yapıyor. Tandır kebap, Diyarbakır lezzetleri arasında yer alsa da Çalır & Sami Tandır Kebap da çok lezzetli tandır kebapları sunmaktadır.

Çakır&Sami Tandır Kebap, çalışanları her daim güler yüzlü bir şekilde karşılayıp, müşteri memnuniyetini önemsemektedir. Çeşitli yöresel yemekleri de bünyesinde bulundurmaktadır.

Çakır & Sami Tandır Kebap – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Çakır & Sami Tandır Kebap – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

6. Lila Pasta&Börek

Lila Pasta& Börek, ziyaretçilerinin hafta sonları ve hafta içi yoğun tempoda çalıştıktan sonra dinlenmek ve lezzetli tatlılar, pastalar yemek için çok ideal bir mekandır.

Lila Pasta& Börek, ziyaretçileri için daha yeşillik içinde, ailelerin çocuklarıyla güzel ve keyifli vakit geçirebileceği bir ön bahçesi vardır. Hafta sonu pazar kahvaltısı isteyen aileler, gençler, Çiftler için serpme kahvaltı seçeneğiyle benzersiz bir kahvaltı imkanı sunuyor. Çalışanları da oldukça samimidir.

Lila Pasta&Börek – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Lila Pasta&Börek – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

7. İzmir Lokantası

İzmir Lokantası, ziyaretçileri için sadece rezervasyon ile çalışmıyor. Rezervasyon bir şekilde de ziyaretçilerine benzersiz lezzetler sunuyor. Dönerciler arasında en leziz sunuş yapan mekanlardandır. En çok tercih edilendir.

İzmir Lokantası, cep yakmayacak şekilde her bütçeye uygun makul fiyatlardadır. Arkadaş grupları, iş toplantıları için grupça toplananlar için uygun bir alandadır. Adana Kebabını hiçbir yerde böyle lezzetli yememiş olabilirsiniz. Adana’daki kadar iddialı ve lezzetli kebap yemeği sunmaktadır. Hijyenik ve masa düzenine önem veren bir işletmedir. Çalışanları da son derece ilgili, profesyonel bir şekilde çalışmada bulunduklarını söylemek mümkün.

İzmir Lokantası – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
İzmir Lokantası – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

8. İkinci Bahar Lokantası

İkinci Bahar Lokantası, ziyaretçileri için evlere, iş yerlerine paket servis yapmaktadır. Birçok yemek çeşitleriyle ünlü olan lokantanın benzersiz lezzetlere ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda çalışanları güleryüzlü ve ilgili.

İkinci Bahar Lokantası, ailelerin de güvenerek çocukları ile birlikte gidip keyifli dakikalar geçireceği bir işletmedir. Fiyatları da her bütçeye uygundur ve öğrenci dostudur. Araçlarıyla gelenler için de park yeri mevcuttur. Hijyenik bir tesis olmakla birlikte masa düzenine önem gösterdiğini belirtmemiz mümkündür.

İkinci Bahar Lokantası – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
İkinci Bahar Lokantası – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

9. Has Park

Has Park, ailelerin de güvenerek gelebileceği sıcak bir ortam sunuyor. Çorum yemek yerleri listesinde kendisine özel bir yer bulan Has Park, benzersiz lezzetlere de ev sahipliği yapmaktadır. Güler yüzlü çalışanları temiz alanları ve masaları sayesinde çok tercih edilen uğrak bir mekan olmuştur. Ayrıca yemek sonrası Türk kahvesi ikramı da sunulmaktadır. Çalışanları son derece güler yüzlüdür.

Has Park da ayrıca Çorum’un meşhur yiyeceği leblebi de ikram olarak sunulmaktadır. Kaliteli zaman geçirmek isteyenler için ideal bir atmosferdir.

Has Park – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Has Park – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

10. Arabica Coffee House

Arabica Coffee House, şehir merkezinden uzak olmayıp, çok rahat ulaşım sağlayabileceğiniz bir mekandır. Tatlı ve kahveleriyle ünlü, yoğunluktan dolayı ziyaretçiler kendi siparişini alıp masaya geçmektedir. Self servistir. Çok sanatsal bir ortamı ve iç mekan dizaynı vardır. Kitapseverler için bir kitaplık da mevcuttur. Konsept fotoğraf sevenler için çok güzel fotoğraf kareleri çekebilirsiniz. Dışarı da sigara içmek isteyenler için de masalar bulunmaktadır. Her damak tadına uygun kahve çeşitleri de bulunmaktadır.

Arabica Coffee House – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Arabica Coffee House – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

11. Şehir Pastanesi

Şehir Pastanesi, şehrin eskimeyen yüzü olmuştur ve çok uğrak mekanlardan biridir. Çok kalabalık olmayan ziyaretçilerin hem yiyip içmek hem de kafa dinleyebileceği bir pastanedir.

Şehir Pastanesi, en çok ailelerin uğradığı, ziyaretçilerin mutfağına güvendiği bir mekandır. Ailelerin çocuklarıyla gelebildiği keyifli vakit geçirebileceği aile ortamı gibi hissettiren uğrak bir yerdir.

Şehir Pastanesi, aynı zamanda hafta sonları ziyaretçilerine çok prezantabl bir sunum yaptıkları serpme kahvaltı imkanı da vermektedir. Yemekten sonra çay ve tatlı ikramları da olmaktadır.

Şehir Pastanesi – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Şehir Pastanesi – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

12. Yeni Gül Lokantası

Yeni Gül Lokantası, ziyaretçilerine aile gibi sıcak, samimi bir ortam sunmaktadır. Çeşitli et yemekleri bulunmaktadır. Spor yapan, sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen ziyaretçiler için de sebze ağırlıklı sağlıklı yiyecekler sunulmaktadır.

Yeni Gül Lokantası aynı zaman da müşterilerin isteklerine ve arzularına önem gösterip yemek servislerini hızlı ve dakik şekilde sunmaktadır. Çalışanları da samimi ve ilgilidir. Masa düzenine dikkat etmektedirler. Hijyenik çatal-kaşık, masa örtüsü ev sandalyeler ile güven ortamı oluşturmaktadır.

Yeni Gül Lokantası – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Yeni Gül Lokantası – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

13. Can-Ciğer Restaurant&Cafe

Can-Ciğer Restaurant Cafe; ziyaretlerine kebap, ciğer çeşitinde yemekler sunmaktadır. Genç insanlar için bekarlar, çift buluşmaları için uğrak ve tercih edilen bir mekandır. Restoran ziyaretçilerinin memnuniyeti için ve sağlığı için salata ve mezeleri sürekli yenileyip taze taze masaya sunmaktadır.

Can&Ciğer Restaurant Cafe, otantik yerleri seven ziyaretçiler için, Şark yerleri alanı yaratmış, keyifli dakikalar geçireceği bir ortam sunmuştur. Kaliteden ödün vermeyip her yemeğin harcını özenle seçmiştir. Güler yüzlü çalışanları ile de ortamı samimi olmuştur. Yemekten sonra tatlı, özellikle kadayıf ikramları da bulunmaktadır.

Can-Ciğer Restaurant&Cafe – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Can-Ciğer Restaurant&Cafe – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

14. Karaoğlan Balık Restaurant

Karaoğlan Balık Restaurant, ziyaretçilerin sağlığını tehdit etmemek için balıkları tazedir. Salatası sürekli yenilenip bir başka masanın salatasını tekrar tekrar önlerine sunmamaktadır. Çalışanları güler yüzlü ve her daim ilgili ve samimi bir şekilde yaklaşmaktadır. Fiyatlar oraya gelen herkes için her bütçeye uygun bir şekilde düzenlemektedir. Öğrenci dostu bir mekandır.

Karaoğlan Balık Restaurant, müşteri memnuniyeti için hiçbir şeyi eksik etmiyor ziyaretçilerine. Ziyaretçilerin istek ve arzularını dikkate alarak sunum yapmaktadırlar.

Karaoğlan Balık Restaurant, aynı zaman da grup toplantıları, öğrenci toplantıları, iş toplantıları için uygun bir ortama  sahiptir. Mekanın iç dizaynı ferah ve güzel bir konseptte döşenmiştir. Ziyaretçilerinin memnuniyeti için ve mağdur olmamaları için servisler hızlı bir şekilde sunulmaktadır.

Karaoğlan Balık Restaurant – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Karaoğlan Balık Restaurant – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

15. Limon Café & Kahvaltı

Limon Cafe&Kahvaltı, okul çevresinde olduğu için günlük ve sıcak yemekleri çıkmaktadır. Çorum yemek yerleri listesinde bulunan Limon Cafe&Kahvaltı, yenilikçi lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. Okul çıkışı öğrenciler tarafından da tercih edilmektedir. Anne Ev yemeğini aratmayacak şekilde lezzetli yemekleri vardır. Her bütçeye uygun servisleri bulunmaktadır.

Limon Cafe&Kahvaltı, aynı zaman da çalışanları çok ilgili ve samimidir. Ortamı son derece hijyenik ve sterildir. Hafta sonu için çok çeşitli kahvaltıları vardır. Hafta içi de öğrenciler için poğaça-börek satışları bulunmaktadır.

Limon Cafe&Kahvaltı, aynı zamanda 7/24 ziyaretçilerine hizmet sunmaktadır. Çeşitli yöresel yemek ve kahvaltıları bulunmaktadır. Van iline ait kahvaltı konseptleri vardır. Fiyat olarak uygun olduğu için öğrenciler için uygun bir mekandır.

Limon Café & Kahvaltı – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Limon Café & Kahvaltı – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

16. Damak Lokantası

Damak Lokantası, Çorum’un çok meşhur olan yemeği İskilip tavayı çok lezzetli bir şekilde sunmaktadır. Adana Kebabı, Adana’da yenilen kadar lezzetlidir.

Hafta sonları pazar kahvaltısına gelmek isteyenler için çok çeşitli serpme kahvaltıları bulunmaktadır. Hijyeniktir ve masa düzenine dikkat etmektedirler. Mekanın çalışanları da sıcak ve samimidir. Aile gibi ortam oldugu için ailelerin tercih ettiği bir mekandır. Servisleri de müşterileri memnun etmek adına ve mağdur etmemek için  hızlıdır.

Damak Lokantası, şehir merkezinde olduğu için ulaşım rahat ve kolay ulaşılabilir bir mekandır. Yemekten sonra da çay ve tatlı ikramları da olmaktadır. Herkesin hiç tereddüt etmeden tercih edebileceği kaliteli bir mekandır. Aileler için de güvenilir ve çocuklarıyla gelebileceği keyifli bir mekandır. Her kişinin damak zevkine uygun yemekler ve tatlılar bulunmaktadır.

Damak Lokantası, ziyaretçilerinin özel araçlarla gelmesinden ötürü park yeri hizmeti de sunmaktadır. Sanayi bölgesine de yakın olduğu için işçiler için uygun bir yerdir. Her bütçeye uygun fiyatlar bulunmaktadır. Öğrenci dostudur.

Damak Lokantası – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran
Damak Lokantası – Çorum Yemek Yerleri – En İyi 16 Restoran

Çorum Yemek Yerleri

Çorum’a yolunuz düştüyse mutlaka bu çok lezzetli yemekleri deneyimlemek için bu restoranları ziyaret etmelisiniz. Ve çok kısa sürede, çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceksiniz.

Çorum hakkında daha detaylı bilgi için Çorum Gezilecek Yerler önerileri ve Çorum Otelleri makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *