Bingöl’de Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

Bingöl, Doğu Anadolu’nun Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer alıyor. İran transit yolu ve Diyarbakır-Erzurum yolu üzerinde konumlanan kent, bu bakımdan da önemli bir lokasyonda ikamet ediyor. Bingöl’ün sadece coğrafi konumuyla değil, köklü tarihiyle de öne çıktığını söylemek mümkün.

MÖ. 4000-5000 yılına kadar uzanan tarihiyle bir hayli dikkat çeken Bingöl başta; Hititlerin, Urartuların, Perslerin, Ermenilerin, Selçukluların ve Osmanlıların olmak üzere çok sayıda medeniyetin izlerini taşıyor. Günümüzde dahi bu eserleri yaşatmaya devam eden kentte, çeşitli kaleler, mağaralar, kilise, kümbet ve mezar kalıntıları ziyaretçilerini bekliyor. Bingöl aynı zamanda sadece tarihi noktalarıyla doğal güzellikleriyle de misafirlerini büyüleyecek nitelikte.

Kaplıca ve kayak merkezi gibi noktalara da yer veren Bingöl, kültür turizmiyle birlikte turizm olanaklarını çeşitlendirmekten geri kalmıyor.  Kent, tüm bu olanaklarının yanı sıra yöresel lezzetleriyle de misafirlerine farklı bir dünyanın kapılarını açıyor. Bingöl’de tutmaç çorbasından zerdeye kadar birbirinden leziz alternatifler sizleri bekliyor. İşte bu çerçevede kentin yöresel lezzetleriyle tanışabileceğiniz Bingöl’de en iyi 18 restoran listesi.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Bingöl ne yenir listesini keşfetmek için « Bingöl’de Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Bingöl’de En İyi 18 Yemek Yerleri

1. Ciğerci Osman

Ciğerci Osman, Bingöl yemek yerleri listemizde ilk durak. Kentin merkezinde konumlanan restoranda ciğerin yanı sıra başta; Adana, tavuk, kanat gibi lezzetler de misafirlere sunuluyor. Menüsüne ağırlıklı olarak kebap ve ızgara ürünleriyle oluşturan Ciğerci Osman, hizmet kalitesinden ve müşteri memnuniyetinden de ödün vermiyor. Haftanın her günü hizmet veren Ciğerci Osman, saat 23.00’a kadar kapılarını açık tutuyor.

Ciğerci Osman – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Ciğerci Osman – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

2. Şahin Künefe

Şahin Künefe, sunduğu onlarca tatlı çeşidi ile dikkat çekiyor. Bingöl’ün merkezinde hizmet veren bir işletme olan Şahin Künefe, şerbetli tatlılardan sütlü tatlılara kadar uzayan alternatifler sunuyor.

Şahin Künefe, sahip olduğu bu çeşitlilik sayesinde her damak zevkine hitap etmeyi başarıyor.

Ayrıca Şahin Künefe, temizlik ve hijyen konusunda göstermiş olduğu hassasiyetle de dikkat çekiyor. Her gün açık olan Şahin Künefe, saat 00.00’a kadar tatlı servisi yapmaya devam ediyor.

Şahin Künefe – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Şahin Künefe – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

3. Bingöl Şelale Park Restaurant

Bingöl Şelale Park Restaurant, kentin merkezinde Bingöl – Elazığ yolu üzerinde konumlanıyor. Doğayla iç içe bir işletme olan Bingöl Şelale Park Restaurant, zengin menüsüyle de öne çıkıyor. Bu çerçevede restoranda; kahvaltı, kebap, tava ve yemek çeşitleri, çorbalar, pide, lahmacun, tatlı ve içecek çeşitleri başta olmak üzere birçok ürün sizleri bekliyor. Ayrıca Bingöl Şelale Park Restaurant’ta nargile de bulunuyor. Bingöl Şelale Park Restaurant, saat 00.00’a kadar hizmet veriyor.

Bingöl Şelale Park Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Bingöl Şelale Park Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

4. Eyfel Cafe & Restaurant

Eyfel Cafe & Restaurant, Avrupa ve Türk mutfağının birbirinden lezzetli örneklerini sergiliyor. Şık ve ferah bir ambiyansa sahip olan Eyfel Cafe & Restaurant’da kahvaltı servisi de yapılıyor. Açık büfe olarak sunulan kahvaltı, zengin seçeneklerle süslenmiş durumda.

Ayrıca Eyfel Cafe & Restaurant’da alkol servisi ve paket servisi gibi hizmetlerin de bulunduğunu ifade edelim. Haftanın her günü açık olan Eyfel Cafe & Restaurant saat 23.30’da kapanıyor.

Eyfel Cafe & Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Eyfel Cafe & Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

5. Yayla Ocakbaşı

Yayla Ocakbaşı, Bingöl yemek yerleri arasında kent merkezine konumlanan lezzet alternatiflerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Birbirinden güzel kebap çeşitleri ile adından söz ettiren Yayla Ocakbaşı’nın menüsünde yemek çeşitleri de bulunuyor.

Bununla birlikte restoranda kelle paçadan mercimek çorbasına kadar çorba alternatifleri de mevcut. Yayla Ocakbaşı’nın 7 gün 24 saat ziyaretçilerini, ağırladığını belirtelim.

Yayla Ocakbaşı – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Yayla Ocakbaşı – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

6. Fehmi Usta Adana Sofrası

Fehmi Usta Adana Sofrası, adından da anlaşılacağı üzere ağırlık olarak ızgara çeşitleri ile misafirlerine hizmet veriyor. Bununla birlikte Fehmi Usta Adana Sofrası’nda lahmacun ve pidelerden oluşan fırın çeşitleri de menüde kendine yer buluyor.

Ayrıca işletmenin 1986 yılından bu yana kapılarını açık tuttuğunu da ifade edelim. Haftanın her günü misafirlerini ağırlayan Fehmi Usta Adana Sofrası saat 22.00’a kadar açık.

Fehmi Usta Adana Sofrası – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Fehmi Usta Adana Sofrası – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

7. Berti Et Lokantası

Berti Et Lokantası, yine kentin merkezinde misafirlerini ağırlayan bir lezzet durağı. Et yemeklerinin yanı sıra menüsünde ızgara çeşitlerine de yer veren Berti Et Lokantası, güler yüzlü bir personel grubu eşliğinde kaliteli bir hizmet veriyor.

Ayrıca Berti Et Lokantası’nda kapalı mekanın dışında havuzlu bahçe de misafirleri ağırlamak için kullanılıyor. Berti Et Lokantası, haftanın her günü saat 23.00’a kadar açık.

Berti Et Lokantası – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Berti Et Lokantası – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

8. Canım Ciğerim

Canım Ciğerim, Bingöl yemek yerleri içinde menüsüne ızgara çeşitleri ile yön veren bir işletme. Bu noktada zengin seçeneklere sahip olan Canım Ciğerim’de başta kelle paça olmak üzere lezzetli çorba seçenekleri de bulunuyor.  İlgili personeli ve kaliteli servisiyle de müşterilerinin beğenisini üzerinde topluyor. Her gün açık olan Canım Ciğerim, 24 saat açık.

Canım Ciğerim – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Canım Ciğerim – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

9. Soğuk Çeşme Cuma KUTAN

Soğuk Çeşme Cuma KUTAN, 1960 yılından bu yana hizmet veren köklü bir işletme olarak ön plana çıkıyor.  Menüsünü ağırlıklı olarak et yemekleri ile oluşturan Soğuk Çeşme Cuma KUTAN’da birbirinden lezzetli sebze yemekleri de sunuluyor.

Restoran ayrıca toplu organizasyonlar için de ev sahipliği yapıyor. Soğuk Çeşme Cuma KUTAN, her gün açık ve 24 saat hizmet veriyor.

Soğuk Çeşme Cuma KUTAN – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Soğuk Çeşme Cuma KUTAN – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

10. Pierre Loti Cafe Restaurant

Pierre Loti Cafe Restaurant, bol alternatifli bir lezzet noktası. Kahvaltı servisi, Dünya mutfağı, ızgara çeşitleri bulunan Pierre Loti Cafe Restaurant’da dünya kahveleri ve yöresel kahveler de sunuluyor.

Birbirinden güzel kokteyllere de yere veren Pierre Loti Cafe Restaurant aynı zamanda panoramik bir kent manzarasına sahip. Her gün misafirlerini ağırlayan Pierre Loti Cafe Restaurant saat 00.00’a kadar hizmet veriyor.

Pierre Loti Cafe Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Pierre Loti Cafe Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

11. Taşer Restoran

Taşer Restoran, kebap çeşitlerinin ve Türk mutfağının lezzetli örneklerini bir araya getiriyor. Mekanın lezzetli kebaplarına ise; pideler, lahmacunlar ve dürümler eşlik ediyor. Paket servis ve temassız teslimat gibi yönleriyle de dikkat çeken Taşer Restoran, kaliteli hizmeti ile ön plana çıkıyor. Haftanın her günü açık olan Taşer Restoran saat 23.00’a kadar misafirlerini ağırlıyor.

Taşer Restoran – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Taşer Restoran – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

12. Zoom Cafe & Restaurant

Zoom Cafe & Restaurant, Bingöl’ün merkezinde konumlanan bir işletme. Fast food’tan Türk mutfağının lezzetli örneklerine kadar uzanan menüsü ile dikkat çeken Zoom Cafe & Restaurant’ta içecek zenginliği ve nargile gibi alternatifler de mevcut.

Ayrıca Zoom Cafe & Restaurant’da okey ve monopoly gibi masaüstü oyunlarına da yer veriliyor. Her gün kapılarını misafirleri açan Zoom Cafe & Restaurant, saat 00.00’ kadar açık.

Zoom Cafe & Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Zoom Cafe & Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

13. Yayalalı Konağı Cafe Restoran

Yayalalı Konağı Cafe Restoran, sakin atmosferi ve geniş yapısı ile dikkat çekiyor. Yazın da serin bir iç mekana sahip olan Yayalalı Konağı Cafe Restoran’ın tüm bu özelliklerine lezzetli menüsü eşlik ediyor.

Kaliteli hizmet ve güler yüzlü bir servis sunan Yayalalı Konağı Cafe Restoran’ın menüsünün ağırlıklı olarak et yemeklerinden oluştuğunu da ifade edelim.Haftanın her günü hizmet veren Yayalalı Konağı Cafe Restoran saat 23.00’a kadar misafirlerini ağırlıyor.

Yayalalı Konağı Cafe Restoran – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Yayalalı Konağı Cafe Restoran – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

14. Erdem Döner

Erdem Döner, Bingöl yemekleri içinde döner tutkunlarına hitap eden bir lezzet istasyonu. Et döner, tavuk döner, iskender ve Ankara döner gibi alternatiflere menüsünde yer veren Erdem Döner, Bingöl’ün merkezinde konumlanıyor.

Ayrıca işletmenin paket servis, araca servis ve temassız teslimat gibi olanaklarından da istifade edebilirsiniz. Her gün açık olan Erdem Döner, saat 23.00’a kadar hizmet veriyor.

Erdem Döner – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Erdem Döner – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

15. Meşhur Mangal Vadisi

Meşhur Mangal Vadisi, adından anlaşılacağı üzere ızgara ve kebap çeşitleri konusunda son derece cömert davranan bir işletme olarak öne çıkıyor. Oldukça geniş bir mekanda misafirlerini ağırlayan Meşhur Mangal Vadisi, etin en lezzetli hallerini misafirleri ile buluşturuyor. Her gün müşteri kabul eden Meşhur Mangal Vadisi, saat 23.00’a kadar kapılarını açık tutuyor.

Meşhur Mangal Vadisi – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Meşhur Mangal Vadisi – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

16. Pizza Lavia & Hamsi Finger

Pizza Lavia & Hamsi Finger, pizza ve hamsi lezzetine menüsüne aynı anda yer veren ayrıcalıklı bir fast food restoranı. Ağırlıklı olarak menüsünde birbirinden lezzetli pizza çeşitlerine Pizza Lavia & Hamsi Finger’da paket servis ve temassız teslimat gibi opsiyonlar da bulunuyor.

Pizza Lavia & Hamsi Finger, haftanın her günü 10.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Pizza Lavia & Hamsi Finger – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Pizza Lavia & Hamsi Finger – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

17. Bahcemiss Cafe Restaurant

Bahcemiss Cafe Restaurant, Bingöl’ün kent merkezindeki yerini alan lezzet duraklarından biri olarak dikkat çekiyor. Kapalı alanının dışında ferah bahçesiyle de hizmet veren Bahcemiss Cafe Restaurant, zengin bir menüye sahip. Ayrıca mekanın bahçesi ceviz ve söğüt ağaçları ile kaplı.

Her gün açık olan Bahcemiss Cafe Restaurant, 08.00 – 23.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Bahcemiss Cafe Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Bahcemiss Cafe Restaurant – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

18. Bingöl Doğa Alabalık Tesisleri Ve Kır Kahvaltı Bahçesi

Bingöl Doğa Alabalık Tesisleri Ve Kır Kahvaltı Bahçesi, Bingöl yemek yerleri arasındaki son durağımız. Doğal ve yöresel ürünlerle zenginleşen kahvaltısı ile dikkat çeken Bingöl Doğa Alabalık Tesisleri Ve Kır Kahvaltı Bahçesi’nde lezzetli alabalık çeşitleri de sizleri bekliyor. Aynı zamanda doğal ve ferah bir ambiyansa sahip olan işletme bu yönüyle tercih sebebi olmayı başarıyor. Bingöl Doğa Alabalık Tesisleri Ve Kır Kahvaltı Bahçesi, haftanın her günü 24 saat açık.

Bingöl Doğa Alabalık Tesisleri Ve Kır Kahvaltı Bahçesi – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran
Bingöl Doğa Alabalık Tesisleri Ve Kır Kahvaltı Bahçesi – Bingöl Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

Bingöl Yemek Yerleri

Bingöl, tarihi ve kültürel noktaların doğal güzelliklere eşlik ettiği, benzersiz dokuya sahip olan bir kent. Özellikle bahar ve yaz aylarında seyahat etmek için tercih edilen Bingöl, ortalama olarak 2-3 günde gezilebiliyor.

Bingöl geziniz boyunca sadece keşfedilecek noktalar değil, birbirinden lezzetli yöresel yemekler de sizleri bekliyor. Bingöl hakkında daha detaylı bilgi için Bingöl Gezilecek Yerler önerileri ve Bingöl Otelleri makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *