Burdur’da Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

Burdur, Türkiye’nin Göller Yöresi‘nde yer alan Akdeniz Bölgesi‘nde bulunan illerden bir tanesidir. Güneyinde Antalya ve Muğla, kuzeyinde Afyon, batısında Denizli, doğusunda Isparta illeri yer almaktadır. Yapılan araştırmalara göre « Polydorion » sözcüğü, önce « Polydor » daha sonra « Burdur » olarak söylenmeye başlanmış.

Burdur’un Antalya, Denizli, Muğla ve Afyon’un bağlantı kavşağında olması turizm açısından avantaj sağlıyor. Ünlü Salda Gölü de Burdur’da bulunuyor. Ayrıca antik kent Sagalassos da görülmeye değer yerlerden bir tanesidir.

Burdur’un turistik açıdan doğal ve tarihi güzelliklere sahip olmasının yanı sıra kendine özgü yemekleriyle de dikkat çekmektedir. Cevizli sucuk, arabaşı çorbası, kuş yoğurdu, gazel böreği gibi birçok kendine özgü lezzete sahiptir. Burdur’a geldiğinizde mutfağını tatmazsanız olmaz.

Burdur’a geldiğinizde doyasıya gezip Akdeniz esintisinden faydalanmak istiyorsanız doğru başlığı okuyorsunuz. Bu yazımızda sizler için Burdur’da bulunan en iyi 24 restoranı listeledik. Gelin bakalım, şimdiden afiyet olsun!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Burdur ne yenir listesini keşfetmek için « Burdur’da Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Burdur’da En İyi 24 Yemek Yeri

1. Toros Lokantası

Toros Lokantası, Burdur şehir merkezinde bulunan nostaljik dizaynıyla dikkat çeken restoranlardan bir tanesidir. Lokantada, pide, döner, ızgara, sulu yemek, çorba, tatlı, salata ve kahvaltı gibi birçok seçenek bulunuyor. Ayrıca restoran yemeklerinde margarin kullanmıyor. Öğrenci kartını gösterenlere ise indirim uyguluyor. Vejeteryanları da unutmamış! Vejeteryan dostu yemekler bulunduruyor.

Toros Lokantası, perşembe günleri kapalı olması haricinde diğer günlerde 06.00-23.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Toros Lokantası – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Toros Lokantası – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

2. Şişçi Hasan

Şişçi Hasan, Burdur’da bulunan et lokantalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Restoran açık havada yemek yeme şansı sunuyor. Ek olarak da paket servis hizmeti bulunuyor. Sadece kahvaltı öğünü bulunmuyor, öğle ve akşam yemekleri için tercih edilebilir bir adres.

Şişçi Hasan, pazar günleri hariç 10.30-18.30 saatleri arası hizmet veriyor.

Şişçi Hasan – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Şişçi Hasan – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

3. Burdur Şiş-Şişçi Musa

Burdur Şiş-Şişçi Musa, Burdur’da bulunan en güzel şiş adreslerinden bir tanesidir. Ünlü Burdur şişini yağlı ve nefis dana etiyle yapıyorlar. Restoran sadece şiş değil şiş ve çorba restoranı olarak karşımıza çıkıyor.

Burdur Şiş-Şişçi Musa, güler yüzlü personelleri, hijyenik ortamı ile konuklarına en güzel hizmeti sunmayı amaçlayan bir restorandır. Ayrıca sadece şiş ve çorba değil, balık, tavuk menüleri de bulunuyor. Dilerseniz özel günlerinizde online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Et yemeklerini yiyeceğiniz restoran, meşhur lezzet seçenekleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Burdur Şiş-Şişçi Musa, her gün 06.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Burdur Şiş-Şişçi Musa – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Burdur Şiş-Şişçi Musa – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

4. Şişçi Salih Pide Çeşitleri

Şişçi Salih Pide Çeşitleri, Burdur merkezde bulunan çeşitli lezzetlerin bulunduğu restoranlardan bir tanesidir. Restoran, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen misafirlerini en güzel şekilde ağırlamayı hedefliyor. Restoranda kadayıf, pide çeşitleri, sulu yemek, çorba ve Burdur şiş seçenekleri bulunuyor. Güler yüzlü çalışanları ve samimi ortamı ile tercih edilen bir restoran oluyor.

Şişçi Salih Pide Çeşitleri, hafta içi 07.00-20.30 saatleri arasında, hafta sonu 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Şişçi Salih Pide Çeşitleri – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Şişçi Salih Pide Çeşitleri – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

5. Kabak Kemane

Kabak Kemane, Burdur’da yer alan Türk mutfağından çeşitli lezzetleri barındıran restoranlardan bir tanesidir. Restoran güler yüzlü çalışanları ve modern dizaynıyla göz kamaştırıyor. Sunumların muazzam şekilde yapıldığı eşsiz lezzetleri misafirlerine sunuyor.

Kabak Kemane, haftanın her günü 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kabak Kemane – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Kabak Kemane – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

6. İstasyon Aile Çay Bahçesi

İstasyon Aile Çay Bahçesi, Burdur’da bulunan yemyeşil bahçesiyle göz kamaştıran lezzetlerin bulunduğu yemek yerlerinden bir tanesidir. Bu çay bahçesinde gözlemeden pideye, şişten dondurmaya çeşit çeşit yemek yeme şansı sunuyor. Ayrıca sadece karın doyurmak için değil , kafa dinlemek için de gidebileceğiniz kadar huzurlu bir ortamda bulunuyor.

İstasyon Aile Çay Bahçesi, Salı ve Çarşamba günleri 09.00-22.30 saatleri arasında, kalan günlerde ise 10.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

İstasyon Aile Çay Bahçesi – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
İstasyon Aile Çay Bahçesi – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

7. Saklı Bahçe Burdur Şiş Izgara Kahvaltı Cafe Mutfak Oyun Salonu

Saklı Bahçe Burdur Şiş Izgara Kahvaltı Cafe Mutfak Oyun Salonu, Burdur merkezde bulunan yemek yerlerinden bir tanesidir. Restoranlık dışında birçok alanda hizmet veriyor. Serpme kahvaltı, ızgaralar, tatlılar, hamburgerler, gözlemeler ve daha birçok çeşit bulunuyor. Ayrıca nargile de mevcut.

Saklı Bahçe Burdur Şiş Izgara Kahvaltı Cafe Mutfak Oyun Salonu, her gün 10.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Saklı Bahçe Burdur Şiş Izgara Kahvaltı Cafe Mutfak Oyun Salonu – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Saklı Bahçe Burdur Şiş Izgara Kahvaltı Cafe Mutfak Oyun Salonu – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

8. Muhtarın Yeri Et Restoran ve Otel

Muhtarın Yeri Et Restoran ve Otel, Burdur Fethiye yolu üzerinde bulunan bir restorandır. Otel olarak da hizmet vermekte. Muazzam dizaynı ve açık havada bahçeye kurulmuş masalarıyla müthiş bir öğün geçirme şansı bulunuyor. Güler yüzlü çalışanlarıyla en iyi hizmeti vermeye çalışan bir işletme. Serpme kahvaltı, ızgaralar, güveç, deniz ürünleri gibi çeşitli menüye sahip.

Muhtarın Yeri Et Restoran ve Otel, her gün 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Muhtarın Yeri Et Restoran ve Otel – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Muhtarın Yeri Et Restoran ve Otel – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

9. Oğuzhan Şehir Ormanı Restaurant

Oğuzhan Şehir Ormanı Restaurant, Burdur’un Bucak ilçesinde yer alan manzaraya hakim bir konumda bulunan bir restoran. Bucak Oğuzhan Kent Ormanı’nda bulunuyor. Harika manzara eşliğinde sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği keyfi yapma imkanı sunuyor. İstediğiniz her yemek var. Güveç, ızgara, serpme kahvaltı gibi birçok seçenek bulunuyor.

Oğuzhan Şehir Ormanı Restaurant, 08.30-22.30 saatleri arasında hizmet veriyor. Kahvaltı hizmeti ise 08.30-13.00 saatleri arasında veriliyor.

Oğuzhan Şehir Ormanı Restaurant – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Oğuzhan Şehir Ormanı Restaurant – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

10. Sahra Kahvaltı ve Kahve Evi

Sahra Kahvaltı ve Kahve Evi, Burdur’da bulunan sevimli bir yemek yeridir. İlgi çalışanlarıyla beraber en güzel hizmeti sunma amacı güdüyor. Serpme kahvaltı seçeneği bulunmakla beraber çeşitli yemeklerden birini seçme şansı sunuyor. Gözlemeden salataya, makarnadan wrape her ürün bulunuyor. Kahve evi olması sebebiyle de türlü kahve ve soğuk içecek seçenekleri mevcut.

Sahra Kahvaltı ve Kahve Evi, her gün 07.00-00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Sahra Kahvaltı ve Kahve Evi – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Sahra Kahvaltı ve Kahve Evi – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

11. Sagalassos Lodge ve SPA

Sagalassos Lodge ve SPA, Burdur ilinin Ağlasun ilçesinde yer alan otel ve spa hizmetiyle birlikte restoran hizmeti olan bir yemek yeridir. Restoranda menüler her gün pazardan alınan ürünlere göre belirleniyor. Ekolojik ve lezzetli yemekler hazırlama şartıyla, her sabah bahçelerinden toplanan yemekle ya da pazardan veya köylülerden gelen organik ürünlerle menüler hazırlanıyor.

Sagalassos Lodge ve SPA, her cuma akşamı Ağlasun mutfağının özel yemeklerinden oluşan yerel büfe ile her cumartesi akşamı, ızgara çeşitleri ve zeytinyağlılardan oluşan büyük hafta sonu büfesi. Taptaze kahvaltı büfesini görünce kendinizi köy evinde hissedeceksiniz.

Sagalassos Lodge ve SPA restoranının ne zaman hizmet verdiğini öğrenmek istiyorsanız web sitesinde yer alan iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Sagalassos Lodge ve SPA – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Sagalassos Lodge ve SPA – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

12. Kahyaoğlu Et Lokantası

Kahyaoğlu Et Lokantası, Burdur’un merkezinde yer alan restoranlardan bir tanesidir. Restoranda pide, ızgara çeşitleri bulunuyor. Ayrıca tatlı ve çorba çeşitleri de mevcut.

Kahyaoğlu Et Lokantası, pazar günleri hariç 11.00-19.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kahyaoğlu Et Lokantası – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Kahyaoğlu Et Lokantası – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

13. Konak Restaurant

Konak Restaurant, Burdur ilinin merkezinde bulunan birçok misafirin uğrak yeri olan restoranlardan bir tanesidir. Restoranın ilgili çalışanları ve lezzetli menüleriyle misafirlerine muazzam bir hizmet sunduğunu söylemek mümkün. Lezzetli menüleri, ekonomik fiyatlarla porsiyon ve kiloluk seçenekleri bulunmakta.

Konak Restaurant’ta, porsiyon ve kilo ile et, köfte, tavuk ve sucuk gibi seçeneklerin olduğu mutfaktan istediğinizi sipariş edebilmeniz mümkün. Turlar için sabit fiyat ayarlaması ve alakart seçenekleri bulunuyor. Menülerde Burdur şiş, kebap çeşitleri, kırmızı et çeşitleri, tavuk çeşitleri ve spesiyal çeşitler mevcut.

Konak Restaurant, her gün 11.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Konak Restaurant – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Konak Restaurant – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

14. Kestel Köyü Sorkun Alabalık Tesisleri

Kestel Köyü Sorkun Alabalık Tesisleri, Burdur’un Bucak ilçesinin Kestel köyünde bulunan doğal ve balıkların arasında bulunan bir restorandır. Huzurlu bir ortamla birlikte temiz havanın arasında muazzam bir öğün geçirme fırsatı sunuyor. Her çeşit yemek bulunuyor. Güveçten balığa, saç kavurmadan pideye birçok seçenek bulunuyor.

Kestel Köyü Sorkun Alabalık Tesisleri, her gün 11.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kestel Köyü Sorkun Alabalık Tesisleri – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Kestel Köyü Sorkun Alabalık Tesisleri – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

15. Hasbahçe Kahvaltı

Hasbahçe Kahvaltı, Burdur’da yer alan harika bir kahvaltı restoranıdır. Isparta Burdur yolu üzerinde bulunmaktadır. Yeşilliklerin arasında temiz hava ve doğayla birlikte sadece leziz bir kahvaltı yapmanızı değil huzurlu bir ortam sunarak sakinleşmenizi sağlar. Gözleme, simit, serpme kahvaltı gibi seçenekler bulunduruyor.

Hasbahçe Kahvaltı, Cuma, Cumartesi ve pazar günleri 06.30-19.00 saatleri arasında, Pazartesi’den Perşembe’ye değişkenlik göstermekle beraber 07.00-20.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Hasbahçe Kahvaltı – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Hasbahçe Kahvaltı – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

16. Ege Lokantası

Ege Lokantası, Burdur’da yer alan çeşitli lezzetlerin bulunduğu restoranlardan bir tanesidir. Restoranda pide, şiş, kebap, sulu yemek, makarna, salata, çorba çeşitleri bulunuyor. Samimi ortamıyla beraber açık havada oturma imkanı sunuyor. Ayrıca iletişim numarasını arayıp rezervasyon yapma fırsatı veriyor.

Ege Lokantası, pazar günü kapalı olmasının haricinde 07.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Ege Lokantası – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Ege Lokantası – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

17. Maldivler Tost Salonu

Maldivler Tost Salonu, Burdur ilinin Yeşilova ilçesinde yer alan tostlarıyla çok meşhur yemek yerlerinden bir tanesidir. Sadece sucuklu değil çeşit çeşit tostu bulunuyor. En meşhur tostu ise kıymalı tost. Tostu yapan amcanın samimiyeti ve makul fiyatlarıyla evde gibi hissettiren bir uğrak yeridir.

Maldivler Tost Salonu, pazartesi ve salı günleri 24 saat, kalan günlerde 06.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Maldivler Tost Salonu – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Maldivler Tost Salonu – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

18. Sofra Aile Restoran

Sofra Aile Restoran, Burdur’da bulunan doğayla iç içe olan restoranlardan bir tanesidir. Restoran alkollü içecekler bulunduruyor. Aradığınız her türlü yemek mevcut olmakta. Ek olarak temiz havasından, ilgili, samimi çalışanlarından ötürü konukların çok memnun kaldığı bir restorandır.

Sofra Aile Restoran, her gün 09.00-23.55 saatleri arasında hizmet veriyor.

Sofra Aile Restoran – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Sofra Aile Restoran – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

19. Susamlık Tesisleri

Susamlık Tesisleri, Burdur manzarasıyla özdeşleşmiş muazzam yemek yerlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Antalya yolunda bulunduğu için yolculuk esnasında acıktığınızda tercih edebilirsiniz. Amerikan ve Türk mutfağı bulunduruyor. Güveç, et, yumurta gibi seçenekler bulunuyor.

Susamlık Tesisleri, her gün 08.00-23.45 saatleri arasında hizmet veriyor.

Susamlık Tesisleri – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Susamlık Tesisleri – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

20. Serenler Tepesi Restaurant

Serenler Tepesi Restaurant, Burdur’un Serenler Tepesi Tabiat Parkı‘nda yer alan bir restorandır. Eşsiz manzarasıyla ve güler yüzlü, samimi çalışanlarıyla muazzam bir hizmeti amaçlamaktadır. Serenler Tepesi, Çendik Köyü‘nde yer alıyor. Çeşitli yemekleriyle birlikte meze servisi de yapılıyor. Manzara eşliğinde doğayla iç içe olan bir mekanda nefis bir öğün geçirebilirsiniz.

Serenler Tepesi Restaurant, haftanın her günü 09.00-23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Serenler Tepesi Restaurant – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Serenler Tepesi Restaurant – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

21. Lokanta Pera

Lokanta Pera, Burdur ilinin Bucak ilçesinde yer alan yeni restoranlardan bir tanesidir. Restoran estetik bir dış görüntüye sahiptir. Ek olarak hijyenik ve sıcak bir ortamı oluşu da dikkatleri çekmektedir. Restoranda kebap çeşitleri, şiş çeşitleri, pide, çorba ve daha birçok çeşit bulunmaktadır. Ayrıca çok çeşitli mezeleri de denemeye değerdir.

Lokanta Pera, haftanın her günü 09.00-22.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Lokanta Pera – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Lokanta Pera – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

22. Burdur Ortaklar Kebap

Burdur Ortaklar Kebap, Burdur’un merkezinde yer alan minik ve sevimli bir işletmedir. Bunların yanı sıra çalışanların samimiyeti ve restoranın sıcak ortamıyla misafirlerin tercih sebebi oluyor. Restoranda kebap çeşitleri, sulu yemekler, salatalar, mezeler ve tatlılar bulunuyor. Ayrıca çok hijyenik bir işletme ve paket servis hizmeti de mevcut. Burdur yemek yerleri listesinde bulunan Burdur Ortaklar Kebap’ta benzersiz lezzetleri deneyebilirsiniz.

Burdur Ortaklar Kebap, haftanın her günü 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Burdur Ortaklar Kebap – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Burdur Ortaklar Kebap – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

23. Beyler Konağı Kafe ve Restoran

Beyler Konağı Kafe ve Restoran, Burdur’un merkezinde yer alan bir yemek yeridir. Restoran ve kafe şeklinde olması sebebiyle, kahvaltı ve diğer öğünlere hizmet vermektedir. Kafede canlı müzik keyfi de sunuluyor. İlgili çalışanların oluşu da diğer güzel yanlarından bir tanesi diyebiliriz. Kafe şeklinde hizmet vermesi sebebi ile çay, nargile, soğuk içecekler gibi hizmetleri de bulunuyor.

Beyler Konağı Kafe ve Restoran, her gün sabah 08.00, gece 02.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Beyler Konağı Kafe ve Restoran – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Beyler Konağı Kafe ve Restoran – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

24. Ekrem Coşkun Döner Burdur

Ekrem Coşkun Döner Burdur, Burdur merkezinde yer alan restoranlardan bir tanesidir. Restoran ve lokantacılık sektöründe ilk defa sanitasyon belgesi alarak ayrıcalığı olan bir markadır. Dönerlerin lezzeti ve restoranın hijyeni konusunda muazzam bir firmadır. Ayrıca gel al servisi ve alo paket servisi mevcuttur. Burdur yemek yerleri listesinde bulunan Ekrem Coşkun Döner Burdur, kendinizi çok özel hissetmenizi sağlayacaktır.

Ekrem Coşkun Döner Burdur, haftanın her günü 12.00-21.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Ekrem Coşkun Döner Burdur – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Ekrem Coşkun Döner Burdur – Burdur Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

Burdur Yemek Yerleri

Benzersiz lezzetleri bünyesinde barındıran Burdur, kendinizi çok özel hissedeceğiniz şehirler arasında yer alır. Burdur’da oldukça özel anlar geçirebilirsiniz.

Burdur hakkında daha detaylı bilgi için Burdur Otelleri ve Burdur’da gezilecek yerler makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *