Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel

Kilis, Güneydoğu Anadolu Bölgesi‘nde yer alan Hatay-Maraş oluğu ile Fırat ırmağı arasında uzanan Gaziantep Platosu’nun güneybatı kısmında yer alan bir ildir. Şehir bu konumuyla Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi arasında geçiş kuşağı üstünde bulunur. 1995 yılında il statüsüne kavuşan Kilis’ in sınır hattı, batı ve kuzey batıda Gaziantep-İslahiye, güneyden Türkiye – Suriye sınır, kuzey ve kuzeydoğudan Gaziantep merkez ve doğuda Gaziantep- Oğuzeli ilçeleriyle çevrilidir.

Kilis, Med, Pers, Asur, Oğuz, Türkmen medeniyetleri yaşamıştır. Anadolu’nun birçok ili gibi Kilis yönetimi de el değiştirmiştir. İlk kez bir Asuri tabletinde « Kilizi » adından söz edilmiştir. Daha sonra Kilis’te Ürya Nebi adlı bir kent kurulmuş, Chrrus adı verilmiştir ve bu Kiris diye okunur. Son olarak da müslüman Türklerin düz, dümdüz adı verilen « Kilis » adı verilmiştir.

Kilis, tarihten hâkim olduğumuz kadarıyla bir dönem İngiliz işgalinde, bir dönem Fransız işgalinde kalmıştır. Fransızlar, Ermenilerin de bulunduğu bir taburla 29 Ekim 1919’da Kilis’i işgal etmişlerdir. Kilis 7 Aralık 1921 tarihinde Fransız işgalinden kurtulmuştur. Bu yüzden Kilis’te bulunan üniversitenin adı « Kilis 7 Aralık Üniversitesi » olmuştur.

Kilis’in, Paşa Hamamı, Tuğlu Hamamı, Eski Hamam Evi, Hoca Hamamı, Hasan Bey Hamamı isimli 5 tane ünlü hamamı bulunuyor. Bununla beraber, Akıncı Konağı, Neşet Efendi Konağı ve birkaç konağıyla ve sokağıyla dikkat çekmektedir. Tarih kokan bu şehir, gezip görmeye değer oluyor.

Kilis, kendine has ve zengin bir mutfağa da sahiptir. Peynir helvası, katmer, belluriye tatlıları, simit aşı, müceddere, keşkek pilavları, kibe, mıkşi, kübbülmüşviye yemeklerini tatmadan, alinazik kebabı yemeden gitmek olmaz. Bütün bu etkinlikler için konaklama ihtiyacı doğal olarak doğmuş oluyor.

Bu yazımızda sizlerle Kilis’te konaklayabileceğiniz otellerden bahsedeceğiz. Sizin için Kilis’teki en iyi 6 oteli listeledik. Otellerle ilgili detaylı bilgi almak için ve erken rezervasyon yaptırmak için web sitelerinde yer alan iletişim numarasını arayabilirsiniz. Hadi başlayalım!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Kilis en iyi restoranlarını keşfetmek için « Kilis Restoran » yazımıza bakmayı unutmayın.

Kilis’te En İyi 6 Otel Listesi

1. Olea Otel

Olea Otel, Kilis şehir merkezinde yer alan dört yıldızlı otellerden bir tanesidir. Kilis şehirlerarası otobüs terminaline 1 km uzaklıkta bulunuyor. Bununla beraber araçla Gaziantep Havalimanı‘na 40 dakika, Hatay Havalimanı’na 2 saat, Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’na 1 saat 56 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Olea Otel, Cumhuriyet Meydanı’na, Şehitler Abidesi Parkı‘na, İslam Bey Parkı’na yürüme mesafesinde bulunan bir konumda yer alıyor. Ayrıca merkezi bir konumda bulunması sebebiyle, iş merkezlerine, eczanelere, restoranlara, tatlıcılara, bankalara kolay ulaşabilme imkanı sunuyor.

Olea Otel, havadar ve konforlu odalar içeriyor. Odalarda mini bar, ütü masası, televizyon ve telefon bulunuyor. Otelin en alt katında mağazalar yer alıyor. Açık büfe serpme kahvaltı, Kilis manzarası eşliğinde misafirlere sunuluyor.

Olea Otel, konaklamanın yanı sıra geniş kapasiteli bir salon içeriyor. Toplantı, seminer, kongre gibi etkinlikleriniz olduğu zaman ferah salonuyla hizmet veriyor. Ayrıca sadece bununla kalmayıp düğün, nişan, balo, davet, bekarlığa veda gibi organizasyonlar için de fırsat veriyor.

Olea Otel, tüm bu hizmetleri haricinde konforunuzu da düşünüyor. Düzenli spor yapan ve sağlıklı yaşamak isteyen misafirleri için bir fitness salonu bulunduruyor. Vücudunuzun rahatlaması için spa hizmeti sunuyor. Ayrıca vücudunuzun toksinlerden arınması için buhar odası ve sauna da içeriyor. Türk geleneklerini devam ettirmek adına Türk Hamamı, bakım yaptırmak isteyenler için vücut bakımı seçenekleri içeriyor.

Olea Otel - Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel
Olea Otel – Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel

2. Lina Suite Otel

Lina Suite Otel, Kilis şehir merkezinde bulunan 4 yıldızlı otellerden bir tanesidir. Otel, şehirlerarası otobüs terminaline 3 km uzaklıkta bulunuyor. Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi‘ne ise yürüme mesafesinde yer alıyor. Ayrıca uzak mesafeden gelip uçak yolculuğu yapmak isteyenler için de güzel bir seçenek çünkü Gaziantep Havalimanı’na araçla sadece 40 dakika sürüyor.

Lina Suite Otel, odaları alerjensiz olmasıyla beraber içerisinde klima, mini bar, televizyon, elektrikli su ısıtıcısı gibi olanaklar sunuyor. Bazı odalar birbirine açılmasıyla beraber, odalarda ayrı oturma odası bulunuyor. Odalar ses geçirmiyor. Ayrıca temiz havada oturmayı sevenler için özel balkon bulunduruyorlar. Ek olarak oda servisi ve uyandırma servisi de içeriyor.

Lina Suite Otel, misafirlerine ücretsiz otopark hizmeti, çocuklara ücretsiz konaklama olanağı veriyor. Kahvaltı seçeneği açık büfe ve serpme kahvaltı şeklinde ayrıca ücretsiz. Otel kendi bünyesinde restoran da bulunduruyor. Buna ek olarak bir marketi de var. Günün her saati açık olan bu market sayesinde acıktığınız her an için fırsat tanıyor. Odalarda su ısıtıcısı olması haricinde otel misafirlerine özel ücretsiz çay ve kahve hizmeti de veriyor.

Lina Suite Otel, internet bağlantılı iş amaçlı bölüm de içeriyor. Eğer tatildeyseniz ve hala yoğunsanız ya da iş seyahati için gelmişseniz endişelenmenize gerek kalmıyor. Burada fotokopi, faks gibi hizmetler bulunuyor. İlave olarak toplantı salonu ve kongre salonu mevcut. Toplantı, seminer gibi organizasyonlar için de bir seçenek olmuş oluyor.

Lina Suite Otel, ulaşım kolaylığı da sağlıyor. Taksi hizmeti ve havaalanı ulaşım hizmeti bulunuyor. Bunlara ek olarak bisiklete binmeyi sevenler için de bisiklet kiralama seçeneği sunuyor. Ayrıca çocuklar için birçok aktivite olmasıyla beraber özel odada bulunan televizyonda çocuklara özel kanallar da bulunuyor.

Lina Suite Otel - Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel
Lina Suite Otel – Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel

3. Otel İstanbul

Otel İstanbul, Kilis şehir merkezinde yer alan küçük bir işletmedir. Otel görmek isteyenler için Salih Efendi Sokağa, Çalık Camii’ne, Ruhizade Konağı’na, Kilis Sinagogu’na yürüme mesafesinde yer alıyor. Ayrıca Gaziantep Havalimanı’na 41 km mesafe uzaklıkta bulunuyor.

Otel İstanbul, merkezi konumu sebebiyle, marketlere, restoranlara, eczanelere, bankalara yakın bir konumda bunlunuyor. Otel odasında banyo bulunuyor. Bununla beraber çamaşır yıkama hizmeti de sunuyor. Otel, şehir merkezinde işi olup konaklaması gerekenler için makul fiyatlarıyla beraber güzel bir seçenek diyebiliriz.

Otel İstanbul - Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel
Otel İstanbul – Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel

4. Paris Otel

Paris Otel, Kilis şehir merkezinde yer alan otellerden bir tanesidir ve oldukça dikkat çekmektedir. Otel merkezi konumu itibarı ile iş merkezlerine çok yakın bir yerdedir. Otel misafirlerine çamaşır yıkama hizmeti sunuyor. Bunlara ilave olarak küçük bir işletme olması sebebi ile tercih edilebilir. Benzersiz hizmet seçenekleriyle ziyaretçilerin keyifli anlar yaşamasını sağlayan Paris Otel, Kilis otelleri listesinde kendisine çok özel bir yer edinmektedir.

Paris Otel - Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel
Paris Otel – Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel

5. Saltuk Bey Konağı Butik Otel

Saltuk Bey Konağı Butik Otel, Kilis şehir merkezinde yer alan otellerden bir tanesidir. Otel konumu itibarı ile şehirlerarası yolculuk yapmak isteyenler için Gaziantep’e 60 km, Hatay’a 150 km mesafe uzaklıkta yer alıyor. Karataş Parkı’na 7 dakika, Kilis Müzesi‘ne (Tarihi Sabunhane Binası) 6 dakika, Oylum Höyük’e 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Saltuk Bey Konağı Butik Otel, dış görüntüsüyle bile göz kamaştırıyor. Kilis’in taş mekanlarını yansıtan dış mimarisi bulunan odaları insanı adeta büyülüyor. Nostalji yaşatmasıyla beraber iç şıklığıyla kendinizi özel hissetmenizi sağlıyor.

Saltuk Bey Konağı Butik Otel, havuz başını saran zeytin ağaçlarıyla harika bir akşam sefası ve huzurlu bir konaklama hizmeti sunuyor. Hareketlilik isterseniz de Kilis çarşısına çok yakın bir mesafede bulunuyor. Ayrıca özel araçları bulunanlar için otopark imkanı da mevcut.

Saltuk Bey Konağı Butik Otel, bünyesinde marjinal ve ilgi çekici mimarisi bulunan restoran da barındırıyor. Bunlara ilave olarak toplantı, seminer gibi etkinlikleriniz için de bir seçenek var. Bu etkinliklere özel bir toplantı salonu da bulunuyor. Kilis otelleri listesinde yer alan Saltuk Bey Konağı Butik Otel, çok özel anlar yaşamanızı sağlayacaktır.

Saltuk Bey Konağı Butik Otel - Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel
Saltuk Bey Konağı Butik Otel – Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel

6. Kilis Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu

Kilis Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Kilis şehir merkezinde yer alan makul fiyatlı bir konaklama birimidir. Şehirlerarası otobüs terminaline 1 km uzaklıkta, 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Paylaşımlı oda ve suit oda seçenekleri bulunuyor. İlaveten hava almak, doğayla iç içe olmak isteyenler için bahçesi de bulunuyor.

Kilis Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, konforlu odalar sunması haricinde bir adet yemekhaneye sahip ve web sitesinde aylık yemek listesi yayınlanıyor. Bunlara ek olarak da güvenilir olmasıyla birlikte aile ortamı sunuyor. İş ya da herhangi bir seyahat için geldiğinizde güzel bir seçenek olarak nitelendirilebilir. Benzersiz bir konaklama için oteli tercih edebilir, yenilikçi bir tatil geçirebilirsiniz.

Kilis Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu - Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel
Kilis Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu – Kilis Otelleri – En İyi 6 Otel

Kilis Otelleri

Kilis kebabı yemeyi, Güneydoğu Anadolu’nun güzel insanlarını selamlamayı, tarih kokan bu şehri fotoğraflamayı unutmayın. Benzersiz bir tatil için Kilis gezinizi planlayabilirsiniz.

Kilis hakkında daha detaylı bilgi için Kilis Gezilecek Yerler önerileri ve Kilis’te Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *