Amasya’da Yemek Yerleri – En İyi 18 Restoran

Amasya, Orta Karadeniz bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Anadolu kültürünün önemli merkezleri arasındadır. Kadim şehir, Hititlerden günümüze ulaşan macerasıyla görülmeye değerdir. Bu ihtişamlı tarihin izlerini kente ait kültürel dokuda hissetmek mümkündür.

Şehirde özellikle Osmanlı ve güncel Türk mutfağı lezzetlerini tadabilirsiniz. Kültürümüzün öne çıkan değerlerinden olan Amasya’yı keşfe çıkmanızı tavsiye ederiz. Amasya’nın birbirinden güzel yemeklerini tatmak için; şehrin lezzet duraklarını ziyaret edebilirsiniz. Şehzadeler kenti unvanıyla tarihe göz kırpan Amasya, ülkemizin köklü kültürlerinden biridir.

Anadolu mutfağının ne denli çeşitli ve lezzetli yemeklere sahip olduğunu tekrarlamaya gerek yok. Amasya da eşsiz mutfağıyla bu geleneğin en güzel örneklerini sunar. Şimdi, bu özel kentin en iyi yemek yeri önerilerine yakından bakalım:

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Amasya ne yenir listesini keşfetmek için « Amasya’da Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Amasya’da En İyi 18 Yemek Yerleri

1. Amasya Harşena Kalesi

Amasya Harşena Kalesi, kaya mezarları ve eşsiz vadisiyle dikkat çekicidir. Şehirde çay keyfi eşliğinde muhteşem manzarayı seyretmek isterseniz doğru yerdesiniz. Tarihi bir bölgede dinlenmek ve Amasya’nın lezzetlerini keşfetmek için mekanı ziyaret edebilirsiniz.

Amasya’ya yemek yerleri arasında öne çıkan restoran; kahvaltı, geç kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği öğünlerinin tamamına hitap eder. Ayrıca tatlı çeşitleri ile öne çıkar ve rezervasyon kabulü mevcuttur. Açık hava bölümü bulunan restoran içeride servis hizmetine sahiptir. Mama sandalyesi ve benzeri ekipmanlarla çocuklar için uygun bir yeme içme mekanıdır.

Amasya Harşena Kalesi – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Amasya Harşena Kalesi – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

2. Başkent Aspava Restoran

Başkent Aspava Restoran, adrese servis, içeride servis ve paket servisi gibi imkanlarına sahip bir seçenektir. Açık hava bölümünün bulunan işletme küçük porsiyonlu yemek sunumu da gerçekleştirir. Çocuk menüsü ve geç akşam yemeği gibi alternatifler sunması önemlidir.

Ayrıca Başkent Aspava Restoran’da Amasya geziniz sırasında dinlenmek için bir kahve molası verebilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri ve rezervasyon kabulü gerçekleştiren işletme ziyaretçilere açıktır. Restoran haftanın her günü 10.00 ve 23.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Başkent Aspava Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Başkent Aspava Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

3. Küçük Ağa Restoran

Küçük Ağa Restoran, Amasya yemek yerleri arasında öne çıkan mekanlardan biridir. Açık hava bölümü bulunan restoranın temassız teslimat imkanı mevcuttur. Tekerlekli sandalye kullanımına uygun giriş, park yeri ve oturma düzeni barındırır.

Çocuk menüsü ve küçük porsiyonlu yemek seçeneğinin bulunması restoranı avantajlı kılar. Kahvaltı, geç kahvaltı öğle ve akşam yemeği gibi öğünleriniz için işletmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca kadim şehri gezerken bir kahve molası verebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 06.10 ve 23.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Küçük Ağa Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Küçük Ağa Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

4. Yamaç Bistro

Yamaç Bistro, lezzetli kokteylleri ve atıştırmalık seçenekleriyle dikkat çeker. Çocuk menüsü ve organik yemekler sunan işletme vejeteryanlara yönelik seçenekler de sağlar. Hızlı servis ve terasta oturma alanının bulunması Yamaç Bistro’nun avantajları arasındadır. Arabaya teslim alma ve içeride servis uygulamaları bulunur.

Tatlı ve farklı öğün çeşitlerini bulabileceğiniz mekan ücretsiz internet hizmeti ve mama sandalyesi gibi olanaklar barındırır. Restoran haftanın her günü 08.30 ve 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Yamaç Bistro – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Yamaç Bistro – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

5. Payidar Restoran Otel

Payda Restoran Otel, 4 yıldızlı otel ve Amasya yemek yerleri arasında hizmet verir. Restoran bölümünde paket servisi, arabaya teslim alma ve adrese servis gibi çok yönlü seçenekler bulunur. Ayrıca içeride servis ve temassız teslimat gibi özellikler mevcuttur. Terasta oturma alanının mevcudiyeti mekanı avantajlı kılar.

Kahvaltı, geç kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için Amasya’nın bu güzel mekanını değerlendirebilirsiniz. İşletme, kasada sipariş hizmeti ve tatlı sunumu gibi özelliklerle öne çıkar. Ayrıca aileler ve grup rezervasyonları için uygundur. Restoran haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Payidar Restoran Otel – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Payidar Restoran Otel – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

6. Tabure Bistro

Tabure Bistro, sağlıklı yemek seçenekleri ile öne çıkar. Ayrıca canlı müzik ve terasta oturma alanı gibi uygulamaları sahiptir. Atıştırmalık tüketebileceğiniz alanın yanı sıra geç akşam yemeği ve kahve gibi seçenekler sunar.

Kahvaltı ve öğle yemeği imkanları da Tabure Bistro’nun diğer uygulamalarıdır. Ücretsiz kablosuz ağ bağlantısı ve rezervasyon kabulü mevcuttur. Farklı ödeme seçeneklerinin bulunduğu restoran; kadim şehir Amasya’yı gezerken uğrayabileceğiniz yeme içme mekanları arasındadır. Restoran haftanın her günü 07.00 ve 00.00 saatler arasında hizmet vermektedir.

Tabure Bistro – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Tabure Bistro – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

7. Amaseia Mutfağı

Amaseia Mutfağı, Amasya yemek yerleri arasında bulunur ve merkez ilçede konumlanır. Şehzadeler şehri Amasya’yı gezerken farklı lezzetleri denemek için restoranı ziyaret edebilirsiniz. Rahat ve günlük bir atmosfere sahip olan mekan rezervasyon kabulü gerçekleştirir. İşletme, değişik öğün seçenekleri için tercih edilebilir.

Mama sandalyesi ve benzeri olanaklarla çocuklu ailelerin ziyareti için uygundur. Restoran; içeride servis hizmeti sunarken paket ve adresi servis imkanlarıyla da dikkat çeker. Amasya’nın yeme içme mekanlarından olan Amaseia Mutfağı terasında kahvenizi yudumlayabilir ve manzara keyfi yapabilirsiniz. Restoran haftanın her günü 07.00 ve 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Amaseia Mutfağı – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Amaseia Mutfağı – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

8. Pirler Parkı

Pirler Parkı, şehrin merkezinde konumlanır. Tekerlekli sandalye kullanımına uygun giriş ve park yeri barındıran alan piknik masaları ve diğer avantajlarla uygun bir yeme içme alanıdır. Salıncak, kaydırak ve benzeri park ekipmanıyla çocuklar için oldukça uygundur. Park içinde aile restoranı olarak hizmet veren işletme farklı yemek çeşitleri ile öne çıkar. Piknik ve semaver ikilisini sevenler için tercih edilebilecek bir restorandır.

Pirler Parkı – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Pirler Parkı – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

9. Amasya Anadolu Mantı Evi

Amasya Anadolu Mantı Evi, lezzetli mantısı ile Amasya yemek yerleri arasında dikkat çeken bir mekandır. Arabaya teslim alma ve içeride servis gibi imkanlarla müşterilere kolaylık sağlar. Ayrıca vejeteryanlara yönelik yemek seçenekleri sunar.

Öğle ve akşam yemekleriniz için Amasya Anadolu Mantı Evi’ni tercih edebilirsiniz. Rezervasyon ile restorana gidebilir ve açık hava bölümünde leziz tatlıları deneyebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 09.00 ve 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yöresel yemek için başvurabileceğiniz Amasya Anadolu Mantı Evi, benzersiz tatları deneyimlemenizi sağlayacak.

Amasya Anadolu Mantı Evi – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Amasya Anadolu Mantı Evi – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

10. Emin Efendi Konakları

Emin Efendi Konakları, hem 3 yıldızlı otel hem de restoran olarak hizmet verir. Yeme içme alanı, şehrin merkez ilçesinde konumlanır. Bu sayede bölgenin farklı gezi alanlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kablosuz bağlantı hizmeti ve park alanı gibi olanaklara sahip olan Emin Efendi Konakları farklı yemek çeşitleri sunar. Yörenin lezzetli yemeklerini, bu tarihi ve eşsiz dağ manzarasına sahip konakta deneyebilirsiniz.

Emin Efendi Konakları – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Emin Efendi Konakları – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

11. Dörtmevsim Amasya Ziyaret Sosyal Tesisleri

Dörtmevsim Amasya Ziyaret Sosyal Tesisleri, Amasya yemek yerleri arasında aile restoranı hizmeti ile çalışır. Rezervasyon kabulü gerçekleştiren üst üste farklı ödeme seçenekleri mevcuttur. Çocuk menüsü, salata barı ve küçük porsiyonlu yemek uygulamaları bulunur.

Yiyecekler için indirimli saatlerin uygulanması tesisin avantajları arasındadır. Tekerlekli sandalye kullanımına uygun tasarımı ve park alanıyla hizmet verir.  Paket servisi ve arabaya teslim alma gibi ek imkanlar için de sosyal tesisleri tercih edebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Dörtmevsim Amasya Ziyaret Sosyal Tesisleri – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Dörtmevsim Amasya Ziyaret Sosyal Tesisleri – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

12. Pera Kafe Bistro

Pera Kafe Bistro, Merkez Amasya yemek yerleri arasında konumlanır. Açık hava bölümünde kahvenizi yudumlayabileceğiniz Pera, muhteşem bir Amasya manzarasına sahiptir. Farklı öğünleriniz için restoranı ziyaret edebilirsiniz. Grup rezervasyonları ile topluca yaptığınız gezilerde eğlenceli bir mola verebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 09.00 ve 23.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Pera Kafe Bistro – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Pera Kafe Bistro – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

13. Vadi Park Panorama Kafe ve Restoran

Vadi Park Panorama Kafe ve Restoran, farklı yeme içme imkanları ile hizmet verir. Hem kafe hem de restoran uygulamalarına sahiptir. Ferhat ve Şirin’in halk hikayesine ev sahipliği yapan Amasya’nın dağlarıyla çevrilidir.

Mekan, muhteşem konumu ve manzarası ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Yöresel ve leziz bir kahvaltı yapmak ya da piknik alanında mola vermek isterseniz bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Açık hava restoranı ve dağ evi kapalı alan restoran hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Kafede kahvaltı, kebap ve ızgara gibi farklı yemek çeşitleri mevcuttur.

Vadi Park Panorama Kafe ve Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Vadi Park Panorama Kafe ve Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

14. Çağlayan Park Restoran Mesire

Çağlayan Park Restoran Mesire, aile restoranı olarak hizmet verir. Amasya yemek yerleri arasında işlevselliği ile öne çıkan bir mekandır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için tercih edebileceğiniz tesis rezervasyon kabulü yapmaktadır.

Organik yemek sunumunun yanı sıra kahve eşliğinde dinlenmek isteyenler için de idealdir. Tekerlekli sandalyeye uygun giriş, park yeri ve oturma düzeni gibi özelliklere sahiptir. Restoran haftanın her günü 10.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Çağlayan Park Restoran Mesire – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Çağlayan Park Restoran Mesire – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

15. Bayezid Han Konak

Bayezid Han Konak hem konaklama alanı hem de restoran olarak hizmet verir. Değişik öğünlerde tercih edebileceğiniz mekan ailecek ziyaretlere uygundur. Muhteşem konak içerisinde hizmet veren işletme Amasya’nın güzel köşelerinden birisini sunar. Şehrin geleneksel dokusunu keşfetmek ve lezzetli yemeklerinden tatmak için mekanı ziyaret edebilirsiniz. Restoran, haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Bayezid Han Konak – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Bayezid Han Konak – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

16. Kaymak Kafe

Kaymak Kafe, Amasya yemek yerleri arasında hizmet verir. Vejeteryanlara yönelik seçeneklerin yanı sıra atıştırmalık yenilebilecek alana sahiptir. Geç akşam yemeği için rahatlıkla tercih edebileceğiniz mekan kahve imkanıyla da dinlenme molası için idealdir.

Çocuk menüsü kahvaltı ve öğle yemeği gibi hizmetler tesisin diğer avantajlarıdır. Rezervasyon ile hizmet alabileceğiniz mekan, mama sandalyesi ve benzeri hizmetlerle ailecek ziyaretler için uygundur. Kaymak Kafe’de diğer öğünlerin yanı sıra tatlı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Restoran haftanın her günü 07.00 ve 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kaymak Kafe – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Kaymak Kafe – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

17. Manzara Restoran

Manzara Restoran, organik ve vejeteryanlara yönelik yemek çeşitleri sunar. Ayrıca geç akşam yemeği ve küçük porsiyonlu yemek tercihleri için de idealdir. Alkol ve kahve gibi seçeneklerin sunulduğu restoran farklı ürünler için rahatlıkla tercih edilebilir. Çocuk menüsü, kahvaltı, geç kahvaltı ve öğle yemeği gibi hizmetlere erişebilirsiniz.

Ayrıca restoranın lezzet tatlı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Aileler ve grupça rezervasyonlar için uygun olan mekan değişik ödeme seçenekleri ile hizmet verir. Amasya şehrinin eşsiz manzarasına tanıklık edebileceğiniz Manzara Restoran lezzetli yemek çeşitleri ile de öne çıkar. Çok sayıda yöresel ve ulusal lezzeti tadabileceğiniz restoran Amasya gezinizde seçenekler arasında yer alabilir. Restoran haftanın her günü 07.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Manzara Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Manzara Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

18. Şahane Kafe Restoran

Şahane Kafe Restoran hem kafe hem de restoran konseptiyle hizmet verir. Paket servis olanağı bulunan restoranın menü ayrıntılarına internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Amasya’nın meşhur yemeklerini tadabileceğiniz yeme içme mekanları arasındadır. Sıklıkla tercih edilen Şahane Kafe Restoran çok yönlü bir yeme içme mekanı arayışında olanlar için idealdir. Restoran haftanın her günü 11.00 ve 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Şahane Kafe Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran
Şahane Kafe Restoran – Amasya Yemek Yerleri- En İyi 18 Restoran

Amasya Yemek Yerleri

Amasya tarihten bugüne taşıdığı kültürel değerleri ve doğal güzellikleri ile eşsiz bir şehirdir. Kadim kent gezinizi birbirinden lezzetli yemekler sunan restoranlarla taçlandırabilirsiniz. Anadolu mutfağının müthiş örneklerini sunan Amasya yemeklerini tatmadan gezinizi tamamlamamanızı öneririz. Amasya yemek yerleri seçeneklerini kent gezinize dahil edebilir ve eğlenceli bir yolculuğun keyfini sürebilirsiniz.

Amasya hakkında daha detaylı bilgi için Amasya gezilecek yerler önerileri ve Amasya otelleri makalelerini inceleyebilirsiniz

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *