Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel

Tunceli, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümünde, Munzur Çayı‘nın kıyısında yer alan 8 ilçeye sahip bir ildir. Doğusunda Bingöl Dağları ve Peri Suyu, güneyinde Keban Baraj Gölü, batısında ise Munzur Dağları ve Karasu Nehri ile çevrilidir. Fırat Havzası içerisinde kalan il, tümüyle doğal sınırlarla kuşatılmış yüksek bir bölge olmasıyla beraber Anadolu’nun her bölgesi gibi burada da birçok uygarlığın yaşaması sebebiyle hem tarihi hem de doğal güzelliklerle kuşatılmıştır.

Tunceli, birden fazla uygarlığın yaşaması sebebiyle hem yönetimi birkaç kere el değiştirmiş, hem de ismi birçok kez değişmiştir. Öncesinde « Kalan » olan ismini Mustafa Kemal Atatürk son olarak « Tunceli » olarak değiştirmiştir. Tunceli, « tunç gibi sağlam insanların yaşadığı yöre » anlamına gelmektedir. Ayrıca Tunceli’de Munzur Üniversitesi bulunmaktadır.

Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı, Pertek Kalesi, Til Höyüğü, Seyit Rıza Parkı gibi birçok tarihi ve doğal güzellikle donatılmış olmasından dolayı görülmeye değer illerimizden bir tanesidir. Tunceli, pek çok farklı kültürden insanın bir arada yaşadığından ötürü çok kültürlü illerimizin arasında bulunuyor. İlde 47 değişik aşiret bulunmaktadır. Türkçe’nin yanı sıra günlük hayatta Zazaca (Kırmanci, Kırmançki, Dımili, Dımılki ve Zazaki olarak da bilinir.) ve Kürtçe (Kurmanci) konuşulmaktadır.

Tunceli’nin farklı kültürden insanları barındıran bir şehir oluşundan bahsetmiştik. Kültürel açıdan farklı etkinliklerin bulunduğu bir il olduğunu söylemek de mümkün. Yılın farklı dönemlerinde Munzur Festivali, Çemişgezek Dut Festivali, Pülümür Bal Festivali, Hozat Munzur Festivali ve Geyiksuyu Munzur Festivali etkinlikleri düzenleniyor.

Tunceli, çoğumuzun belki ilk defa duyduğu yemeklerle de dikkatleri çekiyor. Tunceli’ye gelip de Zerefet, Sirekurt, Patila, Keşkek yemeden gitmek olmaz. Tabii bütün bu güzellikleri görmek için de konaklama ihtiyacı yanında geliyor. Merak etmeyin, bu yazı size konaklama ihtiyacınız için size çok yardımcı olacak.

Bu yazımızda sizinle iş seyahati ya da tatil için geldiğinizde tercih edebileceğiniz Tunceli’de en iyi 7 otel listesini sıralayacağız. Erken rezervasyon yaptırmak için otellerin web sitelerinden bilgi alıp iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Tunceli en iyi restoranlarını keşfetmek için « Tunceli Restoran » yazımıza bakmayı unutmayın.

Tunceli’de En İyi 7 Otel Listesi

1. Grand Şaroğlu Otel

Grand Şaroğlu Otel, Tunceli şehir merkezinde bulunan 4 yıldızlı Tunceli otellerinden bir tanesidir. Otel şehirlerarası otobüs terminaline 500 m uzaklıkta, yani yürüme mesafesindedir. Ayrıca ziyaret etmek isteyenler için, Tunceli Müzesi’ne ve temiz hava almak istenler için Celal Doğan Parkına da yürüme mesafesinde.

Grand Şaroğlu Otel; standart oda, suit oda, king oda ve engelli oda olmak üzere tercihe göre 4 farklı oda tipi barındırıyor. Odalarında klima, televizyon, ücretsiz wi-fi, çalışma masası ve telefon hizmetleri içeriyor. Şık, konforlu ve havadar odalarına bir de Tunceli şehir manzarası da ekleniyor.

Grand Şaroğlu Otel, konaklamanın yanı sıra toplantı, kongre, düğün, davet gibi organizasyon gibi ihtiyaçlarınıza da hizmet veriyor. Konferans salonu ve çok amaçlı salon olmak üzere iki büyük salona sahip. Konferans salonunda toplantı, seminer gibi etkinliklerinize yanıt vermek için gelişmiş teknolojilere ve 200 kişilik kapasiteye sahip. Çok amaçlı salonda ise düğün, nişan, balo, bekarlığa veda, davet gibi organizasyonlar için hizmet veriyor.

Grand Şaroğlu Otel, spor yapmak isteyenleri ve yorgunluğunu atmak isteyenleri de unutmamış. Spor salonu ve masaj-hamam salonu barındırıyor. Stresli bir günün ardından bu iki salona gidip hem stresinizi hem de yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Grand Şaroğlu Otel, bünyesinde iki adet restaurant barındırıyor. Grand Şaroğlu Otel misafirlerine Şaroğlu Restaurant ve Teras Restaurant’ta Tunceli manzarası eşliğinde yöresel yemeklerin dışında deniz ürünlerinden seçkin Türk mutfağına kadar birçok seçenekle leziz bir akşam yemeği sunuyor. Cafe Rose ve Snack Bar ise sıcak ya da soğuk bir şeyler yudumlamak ve eğlenmek isteyenler için geniş bir hizmet veriyor.

Grand Şaroğlu Otel - Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel
Grand Şaroğlu Otel – Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel

2. Tunceli Royal Demir Hotel

Tunceli Royal Demir Hotel, Tunceli merkezde bulunan otellerden bir tanesi. Ziyaret etmek isteyenler için Sanat Sokağı’na ve Tunceli Dersim Müzesi’ne bir hayli yakın mesafede. Ayrıca merkezde konumlandığı için; bankaların, eczanelerin, kafelerin arasında yer alıyor. Şehirlerarası otobüs terminaline de 450 m mesafe uzaklıkta bulunuyor.

Tunceli Royal Demir Hotel, suit oda, standart oda ve twin/double oda şeklinde 3 oda çeşidini bünyesinde barındırıyor. Konaklamanın yanı sıra ihtiyaç halinde toplantı ve organizasyonlar için salonlar da içeriyor. Yani, seminer, kongre, düğün, balo gibi etkinlikler için de bir seçenek olmakta.

Tunceli Royal Demir Hotel, rahatlamak ve bronzlaşmak isteyenler için sauna, günün stresini, yorgunluğunu atmak ve Türk geleneklerini sürdürmek isteyenler için Türk hamamı bulundurmakta. Yani gün içinde toplantınız varsa toplantınızı yapabilirsiniz. Toplantıdan sonra da yorgunluğunuzu atmak için hamama gidebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra market ve bar seçenekleri de bulunuyor.

Tunceli Royal Demir Hotel - Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel
Tunceli Royal Demir Hotel – Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel

3. Ayrık Vadi Butik Otel&Restoran

Ayrılık Vadi Butik Otel, Tunceli şehir merkezinde bulunuyor. Peri Nehri’nin yanında ve Pülümür Vadisinin kalbinde şehir manzarasıyla tercih edilen otellerden bir tanesi. Çiftlik otel gibi hizmet veren bu otel doğanın içinde sakin ve huzurlu bir ortam sunuyor.

Ayrık Vadi Butik Otel’in otel hizmeti dışında Ayrık Vadi Taş Evler hizmeti var. Çift kişilik balkonlu ve suit aile odaları da mevcut. Doğanın içinde 4 mevsimin keyfini çıkarma imkanı sunuyor. Ayrıca taş evler hizmetiyle doğayla bütünleşerek keyif alma fırsatı sunuyor.

Ayrık Vadi Butik Otel, serpme kahvaltı, ızgara, balık ve tava çeşitleriyle türlü lezzetleri tatma olanağı veriyor. Bunun yanı sıra akşamları canlı müzik zevki yaşatıyor. Yaz aylarında ise bahçesindeki masalarıyla temiz havada akşam yemeği keyfi yapma şansı vermekte.

Ayrık Vadi Butik Otel&Restoran - Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel
Ayrık Vadi Butik Otel&Restoran – Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel

4. Doğa Turistik Otel

Doğa Turistik Otel, Tunceli’nin ilçesi olan Ovacık’ta bulunan minik bir otel. Ovacık, Tunceli merkezine 64 km uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Otel, şehirlerarası otobüs terminaline 59 km uzaklıkta bulunuyor.

Doğa Turistik Otel, Ovacık’ta konaklama ihtiyacı olanlar için bulunan Tunceli otellerinden bir tanesi. Yeme-içme ihtiyacı için etrafında birçok restoran ve kafe bulunuyor. Bunun yanı sıra Çiğli Çayı’nı görmek isteyenler için Çiğli Çayı’na bir hayli yakın bir mesafede. Kayak yapmak isteyenler için de Ovacık’ta bir kayak merkezi bulunuyor.

Doğa Turistik Otel - Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel
Doğa Turistik Otel – Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel

5. Hozat Borcan Otel

Hozat Borcan Otel, Tunceli’nin ilçesi olan Hozat’ta bulunan konforlu bir apart-otel. Hozat, Tunceli merkezine 43 km uzaklıkta bulunan bir ilçesi. Şehirlerarası otobüs terminaline 48 km mesafede bulunuyor. Hozat, folklor yönünden zengin bir ilçedir. İlçede sosyal ve kültürel yaşam duygular ve müzik eşliğinde oyunlaştırılmış. Barasor, Delilo, Nare, Karaçor ve Devzer isimli oyunlar başta gelmek üzere birçok oyuna sahip bir ilçedir.

Hozat Borcan Otel hem kısa süreli hem de uzun süreli konaklama ihtiyacı bulunanlar için bir seçenek oluyor. Otelin ön odaları dağ manzarasına, arka odaları ise şehir manzarasına bakıyor. Kafa dinlemek, temiz hava almak isteyenler için kapısının önünde de küçük bir kamelya var.

Hozat Borcan Otel, misafirlerine odalarında sıcak sudan buzdolabına, terlikten havluya kadar birçok imkan sunuyor. Ayrıca Hozat merkeze de bir hayli yakın. İhtiyacı olanlar için markete ve restoranlara da kısa mesafede bulunuyor.

Hozat Borcan Otel - Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel
Hozat Borcan Otel – Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel

6. Tunceli Öğretmenevi

Tunceli Öğretmenevi, Tunceli merkezde bulunan Tunceli otellerinin arasında sayılabilecek konaklama yerlerinden bir tanesidir. Tunceli şehirlerarası otobüs terminaline 450 m uzaklıkta, yani yürüme mesafesinde bulunuyor. Öğretmenevi Tunceli şehir merkezinde bulunması sebebiyle etrafında birçok restaurant ve cafe barındırıyor.

Tunceli Öğretmenevi, bunların yanı sıra Munzur Çayı’nı görmek isteyenler için çok güzel bir fırsat. Munzur Çayı, Tunceli öğretmenevinin çok yakın mesafesinde bulunuyor. Ayrıca öğretmenevi olması sebebiyle manzarasıyla birlikte makul fiyatlar da sunuyor.

Tunceli Öğretmenevi, bünyesinde Hanzade Cafe ve Restaurant’ı barındırmasıyla beraber misafirlerine benzeri olmayan göl manzarasıyla birlikte leziz bir öğün geçirme hizmeti veriyor. Odaları günlük temizleniyor. Odalarında 24 sıcak su ve banyo, televizyon, mini bar, telefon, fön makinesi ve klima seçenekleri var.

Tunceli Öğretmenevi, aynı zamanda da farklı kültürlerin birleştiği Tunceli Kapalı Pazar Alanını görmek isteyenler için de naçizane bir seçenek oluyor. Tunceli Kapalı Pazar Alanına da yürüme mesafesinde bulunuyor. Tüm bunlardan bağımsız olarak da konaklama imkanı sunmasıyla beraber toplantı, seminer, doğum günü, nişan, balo, davet, düğün gibi organizasyonlar için de salon bulunduruyor.

Tunceli Öğretmenevi - Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel
Tunceli Öğretmenevi – Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel

7. Ovacık Öğretmenevi

Ovacık Öğretmenevi, Tunceli’nin merkezine 65 km mesafede bulunan Ovacık isimli ilçesinde bulunuyor. Ovacık, ismini Tunceli ilinin kuzeybatısında yer alan Munzur eteklerinde bulunan ovadan ismini almıştır. Tunceli’nin merkezinden akan Munzur Çayı, Ovacık ilçesinin Ziyaret Köyü’nden doğar.

Ovacık Öğretmenevi, bunlarla birlikte Ovacık Kayak Merkezi’ne gelenler ve Ovacık’ta konaklamak isteyenler için de bir seçenek oluyor. Ovacık Öğretmenevi, Akşam Sanat Okulu olarak hizmet vermesiyle birlikte, Ovacık misafirlerini ağırlamak için de fırsat sunuyor.

Ovacık Öğretmenevi, çift olarak gelenler için ayrı bir oda barındırmasıyla beraber iki kişilik odalara da sahip. Bunların yanı sıra oturma odalarına da bünyesinde yer veriyor. Ayrıca 7/24 açık ve kaloriferle ısınıyor.

Ovacık Öğretmenevi - Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel
Ovacık Öğretmenevi – Tunceli Otelleri – En iyi 7 Otel

Tunceli Otelleri

Benzersiz manzarasıyla çok özel yerleri bir arada sunan Tunceli, muhteşem bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Tunceli hakkında daha fazla bilgi almak için Tunceli’de ne yenir ve Tunceli’de gezilecek yerler başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Mavi Köprü’yü, Munzur Gölü’nü, Tunceli Müzesi’ni, Pertek Kalesi’ni, Munzur Vadisi Milli Parkı’nı, Örenönü Tabiat Parkı’nı, Seyit Rıza Parkı’nı görmeyi, Tunceli’nin güzide insanlarını ziyaret etmeyi, farklı kültürlere selam vermeyi unutmayın. Şimdiden keyifli gezmeler dileriz!

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *