Afyonkarahisar’da Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

Afyonkarahisar yemek yerleri, damak zevkine düşkün olanları memnun ediyor. Değişik zevklere uygun etli ve sebzeli yemekler bulunur. Kent mutfağı iklim doğrultusunda şekillenmiştir. Şehir yüzölçümünün yaklaşık yarısında tarım yapılabiliyor. Küçükbaş ve büyükbaş yetiştiriciliği ideal seviyededir.

Afyonkarahisar yemek yerleri, İç Anadolu’nun et tedarikçileriyle çalışır. Doğal ve leziz ürünler,  yemek kalitesini artırıyor. Afyonkarahisar’ın meşhur etiyle hazırlanan sucuklar meşhurdur. Afyon sucuğu birçok işletmenin menüsünde bulunuyor. Orta yağlı ve bol baharatlı et piştikçe yumuşar.

Afyonkarahisar restoranlarında pastırma, kavurma, haşlama sık tercih edilir. Sahanda sucuklu yumurta ve sucuk ekmek  farklı öğünlere uygundur. Güne keyifli başlamak isterseniz, erken saatlerde paça ve keşkek çorbası içebilirsiniz. Öğünler Afyonkarahisar tatlılarıyla tamamlanabilir.

Kaymaklı lokum, höşmerim, haside, yaygın lezzetlerdendir. Sıralamadaki işletmeler farklı bütçe ve beklentilere hitap ediyor. Otel restoranlarının ve müstakil lokantaların oluştuğu listeden faydalanarak, keyifli bir lezzet yolculuğu yapabilirsiniz.

İşletmelerin birçoğu merkezde bulunur. Uçak seferleri, Kütahya’daki Zafer Havalimanı’ndan gerçekleşiyor. Konuklar, bütçe dostu işletmelerin tadını çıkarabilir. Seyahatinizi keyiflendirecek en iyi Afyonkarahisar yemek yerleri şöyledir:

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Afyonkarahisar ne yenir listesini keşfetmek için « Afyonkarahisar’da Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Afyonkarahisar’da En İyi 25 Yemek Yeri

1. NG Afyon

NG Afyon, 213 odalı lüks bir oteldir. Şok banyosu, termal havuz, bio sauna ve hamam olanaklarıyla tanınır. Restoran birimi halkın ve turistlerin ilgisini çekiyor. Otelde Erguvan, Açelya, Sincap olmak üzere 3 restoran bulunur. Yasemin Patisserie atıştırmalık hamur işleri sunar. Güne zinde başlayan ziyaretçiler, kafede sıcak ve soğuk içeceklerini yudumlayabilir.

Akşam yemeğinde doyurucu ve leziz yemekler sunuluyor.Açık büfe kahvaltı servisi 07.00 – 09.00 arasında, akşam yemeği servisi 19.30 – 21.30 arasındadır. En iyi Afyonkarahisar yemek yerleri arasındaki işletme, Afyon – Uşak Yolu üzerinde konumlanıyor. Merkeze uzaklığı 6.7 kilometredir.

NG Afyon – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
NG Afyon – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

2. Oruçoğlu Termal Otel

Oruçoğlu Termal Otel, kış tatillerinin vazgeçilmezidir. Sıcak suyla rahatlayabileceğiniz spa merkezi meşhurdur. Oruçoğlu Termal Otel, 110 bin metrekarelik alanda 306 odayla hizmet eder. Restoran, en iyi Afyonkarahisar yemek yerleri arasındadır. Ziyaretçiler, enfes kahvaltı ve akşam menülerine ücretsiz ulaşıyor.

Öğle yemeği ise ücretlidir. Çay ve atıştırmalık ikramıyla keyfiniz tazelenebilir. 07.00 – 10.00 kahvaltı, 12.30 – 14.30 öğle yemeği, 19.00 – 21.30 akşam yemeği saatleridir.  Oruçoğlu Otel, Afyon – Kütahya Yolu üzerindedir. İl merkeziyle arasında 15 kilometre bulunuyor.

Oruçoğlu Termal Otel – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Oruçoğlu Termal Otel – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

3. Akrones Otel

Akrones Otel, 317 odasıyla bölgenin en büyük tesislerindendir. Restoranı kutlama yemeklerinde sık tercih ediliyor. Etli ve sebzeli yemekler Afyonkarahisar’ın yöresel tatlarını sunar. Bölgeden temin edilmiş ürünler, yemeklere lezzet katıyor. Sofra Restaurant, yöresel yemekleri misafirlerine sunuyor. Keyani Steakhouse’da ete doyabilirsiniz.

Menüde pirzola, şiş kebap, kavurma çeşitleri bulunuyor. Wine & Dine bölümü alkollü ve alkolsüz içeceklerle keyif verir. Kahvaltı servisi 07.00 – 10.00 arasında yapılırken, akşam yemeği 19.00 sonrasında hazırlanıyor. Otel, Afium Outlet & AVM’nin yanında bulunur. İl merkezine uzaklığı 8.2 kilometredir.

Akrones Otel – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Akrones Otel – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

4. İkbal Thermal Otel & Spa

İkbal Thermal Otel & Spa, değişik birimleriyle Afyonkarahisar’ın en iyi otellerindendir. 286 Odasıyla yüksek kalitede hizmet sunar. Açık büfe restoran, her zevke uygun yemekleriyle tanınıyor. Yöresel tatlar ve dünya mutfağından lezzetlere ulaşabilirsiniz.

Snack barda hafif atıştırmalıklar, lobi barda leziz içecekler mevcuttur. 16.00 – 17.00 Saatlerinde konuklara ücretsiz çay ve atıştırmalık sunuluyor. Açık büfe kahvaltı 07.00 – 10.00 arasında, akşam yemeği 19.00 – 21.30 arasında servis edilir. Otel, merkezden 9.6 km uzaktadır. Bitişiğindeki Afium AVM’de, gezebileceğiniz mağazalar vardır.

İkbal Thermal Otel & Spa – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
İkbal Thermal Otel & Spa – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

5. Numan Usta Döner ve Kebap

Numan Usta Döner & Kebap, meşhur restoranlar arasındadır. İl merkezindeki işletme, yöresel lezzetler sunuyor. 200 Kişilik restoran, hijyeni ve servis kalitesiyle konuklarını memnun ediyor. Yemekler, 16 – 20 Aylık dişi hayvanların taze etiyle yapılır.

Pilav üstü döner, tereyağlı iskender, şiş kebap, pirzola sık talep görüyor. Numan Usta, eti en iyi sunan Afyonkarahisar yemek yerleri arasındadır. 10.30 – 21.30 arasında ulaşabileceğiniz Numan Usta Döner, Birlik Caddesi’ne çıkan 28. Sokak’tadır. İşlek konumu zahmetsiz ulaşım sağlıyor.

Numan Usta Döner ve Kebap – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Numan Usta Döner ve Kebap – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

6. Aşçı Bacaksız

Aşçı Bacaksız işletmesi, nesilden nesile aktarılan bir lezzet temsilciliğini üstlenir. Yaklaşık 80 yıldır aynı yerde hizmet verişi kalitesini ispatlıyor. Etler yazın Afyon çevresinden, bahar ve kış aylarında Konya ve Balıkesir’den temin edilir. Verimli düzlüklerde otlamış hayvanların yumuşacık eti, farklı yemeklerde kullanılıyor. Kuzu etli pilav yaygın lezzetlerdendir. Yemekten sonra, manda kaymaklı ekmek kadayıfıyla keyiflenebilirsiniz.,

09.00 – 17.00 arasında hizmet veren Aşçı Bacaksız merkezi konumludur.  Lokanta ve tatlıcıların bulunduğu Yeni Saraçlar Çarşısı’nda konumlanır. İşletmeden Tarihi Taşhan Çarşısı’na ve Bedesten Çarşısı’na yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Aşçı Bacaksız – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Aşçı Bacaksız – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

7. Jura Hotels Afyon Termal

Jura Hotels Afyon Termal, yerli otel zinciri Jura’nın kentteki şubesidir. Kastamonu, Bursa, Adana ve Bodrum’da da Jura kalitesine ulaşabilir.  Otel, 4000 metrekarelik spa merkeziyle ve profesyonel restoranıyla ilgi görüyor. Deneyimli aşçılar, Afyon özelinde Türk mutfağının harikalarını sunar. Izgara, çorba, meze, tatlı ve içecek çeşitleriyle öğünlerinizi tatlandırabilirsiniz.

Alakart restoran, 08.00 – 23.00 arasında hizmet veriyor. Tanınmış Afyonkarahisar yemek yerleri listesindeki otel, Uşak Yolu üzerinde konumlanır.  İl merkezine uzaklığı 6.7 kilometredir. Afyonkarahisar Yeni Müze ve Kültür Merkezi’ne yakındır.

Jura Hotels Afyon Termal – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Jura Hotels Afyon Termal – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

8. Salim Usta

Salim Usta lokantası, 1934’ten beri hizmet sunuyor. Aile işletmesi, müşteri memnuniyetine odaklanır. Mütevazı dükkanda lezzet, hijyenle buluşur. Et seviyorsanız, menüdeki onlarca değerlendirebilirsiniz. Kış sabahlarında keşkek çorbası ilgi görüyor. Pideli tırnak paça ve işkembe meşhur çorbalardandır.

Sulu yemekler bakır güğümlerde hazırlanıp hakiki taş fırında pişirilir. Acılı tava, taze sebzelerle yumuşacık eti buluşturuyor. Kurucusunun adını taşıyan eski işletme 06.00 – 22.00 arasında çalışıyor, Şehir merkezindeki otel;. Zafer Anıtı, Zafer Müzesi ve  nıt Park’a  yürüme mesafesindedir..

Salim Usta – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Salim Usta – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

9. Afyon MCG Marble Hotel

Afyon MCG Marble Hotel, Afyon lezzetlerini modern imkanlarla buluşturur. Spor merkezi ve restoran birimleri konfor sunuyor. Restoranda Afyon’un kuzu etleri kullanılır. Çiğ et ve işlenmiş doğal et mamullerinden birçok yemek yapılır. Kahvaltıda sucuklu, kavurmalı, kaşarlı, tereyağlı yumurta seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Sucuk ekmek, dana bonfile, antrikot ve ızgara çeşitleriyle akşam öğünü güzelleşir.

Afyon usulü bal – kaymak ve ekmek kadayıfı alternatif sunuyor.  MCG Marble, menüsüyle en iyi Afyonkarahisar yemek yerleri arasındadır. Kahvaltı servisi 07.00 – 10.00 arasında, akşam yemeği 19.00 sonrasında sunuluyor. İl merkezindeki işletmeyle Atatürk Kültür Merkezi 5 dakikalık mesafeye sahiptir.

Afyon MCG Marble Hotel – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Afyon MCG Marble Hotel – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

10. Et – Raf Restaurant

Et – Raf Restaurant ızgarasıyla meşhurdur. Afyonkarahisar yemek yerleri arasındaki farkı, bol etli menüdür. Çorba, ızgara, pide çeşitleri dana ve kuzu etinden oluşuyor. 2000 metrekarelik işletmenin açık ve kapalı salonları bulunur.

Oyun parkı, çocuklu misafirlere kolaylık sağlıyor. Özel otopark hizmetiyle taşıtlar güvendedir. İşletme 11.30 – 22.30 arasında hizmet sunuyor. Et – Raf Atatürk Bulvarı’nda yer alır.

Et – Raf Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Et – Raf Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

11. Kadaifçioğlu Restaurant

Kadaifçioğlu Restaurant 1960’tan beri üstün lezzet için çalışıyor. Doğal malzemeler, deneyimli kadro, hijyenik mekan birbirini tamamlar. Menüde zeytinyağlı sebze yemekleri ve ızgara çeşitleri öne çıkıyor. Keşkek, işkembe kavurması, ciğer tavası farklı zevklere uygundur.

Kadaifçioğlu, hizmette sınır tanımıyor. 08.00’da kapısını açan işletme, gece 12.00’a kadar hizmetinizdedir. Restoranla il merkezi arasında 5.4 kilometre bulunur.

Kadaifçioğlu Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Kadaifçioğlu Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

12. Selvi Heşgeşli Yöresel Lezzetler

Selvi Heşgeşli Yöresel Lezzetler, Afyonkarahisar’ın en kahvaltı mekanlarındandır. Peynir, zeytin reçel çeşitleri, sahanda menemen ve sucuklu yumurtayla kahvaltı keyfiniz artar. Mercimekli – patatesli, peynirli, kıymalı sıkmalar öne çıkıyor. Katmer, menünün vazgeçilmez üyesidir.

Tahinli ve tereyağlı katmerler kahvaltıyı taçlandırıyor.  08.30 – 17.30 arasında Selvi Heşgeşli lezzetlerini tadabilirsiniz. Restoran, merkezdeki Kasımpaşa Mahallesi’ndedir.

Selvi Heşgeşli Yöresel Lezzetler – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Selvi Heşgeşli Yöresel Lezzetler – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

13. Pınarbaşı Balık Restaurant

Pınarbaşı Balık Restaurant beyaz et sevdalılarını memnun ediyor. İşletme, Büyük Menderes’te avlanmış taze balıklarla hizmetinizdedir. Besleyici bir akşam yemeği için alabalık tavasını tercih edebilirsiniz. Alabalık ızgara alternatif oluşturur.

Uskumru, sardalya, hamsi, çupra yemekleri farklı lezzetler sunar. İşletmede alkollü içecek servisi yapılıyor.  Nehir manzaralı işletme, Isparta sınırındadır. Merkezle arasında 109 kilometre bulunur. Pınarbaşı Restaurant, 08.00 – 23.00 saatlerinde hizmet sunuyor.

Pınarbaşı Balık Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Pınarbaşı Balık Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

14. Musakka Restaurant

Musakka Restaurant, yöresel lezzetler sunar. Usta ellerce hazırlanmış ev yemekleriyle Afyon’un mutfak zenginliğini keşfedebilirsiniz. Yoğurtlu paça çorbası, bamya ve keşkek sabah tercih ediliyor. Göce köftesi, patlıcan böreği, kuru fasulye, incik haşlama yaygın seçeneklerdir. Et tutkunları, Afyon kebabını ve karışık ızgarayı değerlendirebilir.

Kaymaklı baklavayla damağınız tatlanır.  Afyonkarahisar yemek yerleri listesindeki işletme, 08.00’dan 22.00’a kadar hizmet veriyor. Merkezden uzaklığı c kilometredir.

Musakka Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Musakka Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

15. Leman Kültür

Leman Kültür, gıda ve konaklama hizmetleri sunar. Restoran zincirinde yıllık 7 milyon müşteri ağırlanıyor. Firmanın 14 ilde şubesi bulunur. Değişik zevklere uygun etli ve sebzeli yemekler, yöresel tatlılar, leziz içecekler menüyü renklendirir.

Dünya mutfağından seçenekler, Afyon yemekleriyle buluşuyor. Hijyenik ortam ve hızlı servis avantaj sunar. Leman Kültür Afyon şubesi, Ali Çetinkaya Bulvarı üzerindedir. 09.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet veren işletme, nehir kıyısında oldukça iddialı bir manzara vadediyor.

Leman Kültür – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Leman Kültür – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

16. Söztürk Otel

Söztürk Otel Afyon 50 odalı bir konaklama tesisidir. Restoran otel dışından müşteri çeker. Hesaplı menüler tatmin edicidir. Açık büfe restoranda meşhur lezzetleri tadabilirsiniz. Popüler seçenekler Afyon sucuğu, keşkek çorbası, kuzu pirzola, karışık ızgara ve ekmek kadayıfından oluşuyor. Mevsim salataları, mezeler, içecekler keyfinizi artırır.

Otel, konaklayan balayı çiftlerine ücretsiz şarap ve çerez ikram ediyor. Hafta içi kahvaltı 07.00 – 10.00 arasındadır. Hafta sonu servis başlangıcı ve bitişi 1 saat geç olabilir. Akşam menüsü 19.00 itibarıyla sunuluyor. Merkezi konumlu otel, çevre yolu istikametindedir.

Söztürk Otel – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Söztürk Otel – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

17. Öz Şelale Dinlenme Tesisi

Öz Şelale Dinlenme Tesisi seyahatlere keyifli bir mola sunar. Kahvaltı menüsüyle erkenci konuklar keyiflenir. Bol baharatlı Afyon sucuğu menüde öne çıkıyor. Sacda, sahanda, ızgarada pişmiş sucuklar enfestir. Mercimek çorbası hafif bir başlangıç yapan misafirler, kuzu ve dana pirzolayla lezzete doyuyor. Kasap köfte, kuzu kavurma, dana biftek farklı zevklere uygundur.

Yöresel gıda satışı birçok alternatif sunar. Kaymaklı Afyon lokumu, çekme helva, cezerye, akide şekeri, pişmaniye alarak yolda tüketebilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Tesis, Afyon – Kütahya Yolu üzerinde bulunuyor. Merkeze mesafesi 22 kilometre olan işletme 7 / 24 açıktır.

Öz Şelale Dinlenme Tesisi – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Öz Şelale Dinlenme Tesisi – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

18. Lale Pide

Lale Pide, et ve hamur işi sevenlere hitap ediyor. Yörenin meşhur etleriyle eşsiz pideler yapılır. Kıymalı ve kuşbaşılı pide yoğun ilgi görüyor. Keşkek, mercimek, işkembe çorbaları hafif seçeneklerdir. Afyonkarahisar etinin tadına doymak istiyorsanız et döner uygundur. Dürüm, pilav üstü ve iskender; dönerin farklı lezzet nüanslarını sunuyor. Yeşillikle servis edilen lahmacun iştah açıcıdır. Tavuk ızgara hesaplı seçeneklerdendir.

En kaliteli Afyon yemek yerleri arasındaki restoran, hijyen ve çabukluğu önemsiyor.  İşletme 04.30’da mesaiye başlar. Erkenden çorba çeşitleri hazırlanır. Akşama doğru leziz etler ocağa sürülür. 22.00’da hizmet tamamlanıyor. Marulcu Mahallesi’ndeki restoran merkezi konumludur.

Lale Pide – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Lale Pide – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

19. Soulmate Cafe Afyon

Soulmate Cafe Afyon, hafif atıştırmalık ve kahve odağında hizmet veriyor. Sütlü, köpüklü, kremalı kahvelerle enerjinizi tazeleyebilirsiniz. Hamur işleri arasında çikolatalı ve meyveli pastalar bulunur. Yazın yapılan dondurma servisi ferahlatıcıdır. Vanilyalı, limonlu, çilekli dondurmalar sık tercih edilir. Kafe standartlarını aşan Soulmate, doyurucu seçenekler sunuyor.

Biftekli, sucuklu, peynirli sandviçler sıra dışı lezzete sahiptir. Kafe 08.00’dan sonra hizmete başlar. 00.00’a kadar konuklarını memnun eder. Soulmate Afyon merkezde bulunuyor.

Soulmate Cafe Afyon – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Soulmate Cafe Afyon – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

20. Çınar Bahçe Restoran

Çınar Bahçe Restoran kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için değerlendirilebilir. Serpme kahvaltı menüsü doğal gıdalardan oluşuyor. Kebap çeşitleri Afyon düzlüklerinde otlamış kuzu ve danaların etiyle yapılır. Etli yemekler mevsim salatasıyla lezzetleniyor. Güler yüzlü kadro, memnuniyet odaklı çalışır. Çınar Bahçe en temiz Afyonkarahisar yemek yerleri arasındadır.

Restoranla merkez arasında 7.5 kilometre bulunuyor. Çalışma saatleri 08.30 – 23.30’dur.

Çınar Bahçe Restoran – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Çınar Bahçe Restoran – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

21. Kokoreççi Zafer

Kokoreççi Zafer Afyon halkının sevgisini kazanmış bir seyyar işletmedir. Sokak lezzetlerinden hoşlanıyorsanız, akşam ve gece kokoreç tüketebilirsiniz. İşletmenin özelliği akşam açılmasıdır. Sabah, taze bağırsaklar sarılır. Kokoreç, hava kararırken pişiyor. Geç saatte cazip yemek arayanlar, Zafer Kokoreç’in yolunu tutar. İnce kıyılan bol kokoreç, közde gevremiş ekmeği dolduruyor. Kokorecinizi baharatlı veya baharatsız tüketebilirsiniz.

Zafer Kokoreç, en iyi Afyonkarahisar yemek yerleri listesinin mütevazı seçeneklerindendir. Özel Fuar Hastanesi ve PTT merkezine yakındır. Ara sokaktaki işletme, 19.00 – 00.00 saatlerinde çalışıyor.

Kokoreççi Zafer – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Kokoreççi Zafer – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

22. Afyonkarahisar Gastronomi Konağı

Afyonkarahisar Gastronomi Konağı, Belediye tarafından işletilir. Yöresel lezzetleri tanıtmak hedeflenir. Afyonkarahisar yemeklerini tatmak isteyenlerin ilgisini çeker. Sık talep alan yemekler bamya, zülbiye, keşkek, göce köftesi, etli pilav ve Afyon kebabıdır. Taze sıkılmış meyve sularıyla seçeneğiniz artıyor.

Gastronomi Konağı 08.00’da hizmete başlar. Kapanış saati 22.00’dır. Şehir merkezindeki Güllük Caddesi’nde bulunur.

Afyonkarahisar Gastronomi Konağı – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Afyonkarahisar Gastronomi Konağı – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

23. 7 Köfte Burger

7 Köfte Burger, fastfood tarzını Afyon etiyle buluşturur. Doğal hamburger köfteleri kalın ve lezzetlidir. Değişik fiyata sahip menüler bulunuyor. Et gramajı fiyatlardaki en önemli belirleyicidir. Seçeneklerde en az 120 gram et vardır. Hamburger, ekmek arası köfte, sucuk ekmek sık tercih ediliyor. Ütü tost ve tavuk burger ekonomiktir. Tostlar peynirli, sucuklu, karışık seçeneklerden oluşuyor.

11.00 – 23.00 Saatlerinde çalışan 7 Burger, Şehit Murat Saraç Caddesi’nde konumlanır. Merkezde bulunması, zahmetsiz ulaşım sağlıyor.

7 Köfte Burger – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
7 Köfte Burger – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

24. Şehr-i Frig Restaurant

Şehr-i Frig Restaurant doğal ürünlerle eşsiz lezzetler sunuyor. Serpme kahvaltı, Afyon’un süt ürünleriyle zenginleşir. Gavurdağı salatası, ton balıklı ve tavuklu salata; yemekle iyi gider. Afyon tereyağıyla pişmiş dana bonfile ağızda dağılır. Çökertme kebabı ve kangal sucuk gömme alternatiftir. Yemekten sonra haşhaşlı baklava keyif veriyor. Restoran, konumu ve hizmet kalitesiyle tanınır.

Şehr-i Frig adını, 3000 yıllık geçmişe sahip Frig Vadisi’nden alıyor. Merkezin 33 kilometre güneyindeki işletme, tarihi yerlere yakındır. Hizmet saatleri 09.00 – 22.00’dır. Restoran, hafta sonu 1 saat geç kapanıyor.

Şehr-i Frig Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Şehr-i Frig Restaurant – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

25. Antre Cafe Kitchen Gurme Afyonkarahisar

Antre Cafe Kitchen Gurme Afyonkarahisar, farklı öğünlerde tercih edilebilir. Serpme kahvaltı zinde bir başlangıç sağlıyor. Akşam yemekleri, bol etli menüyle lezzet kazanır. Dana kaburga ve biftek yaygın seçeneklerdir. Doğal köfteyle hazırlanmış hamburger, içinizi ısıtacak kelle paça çorbası, ete doyuran karışık ızgara damağınıza layıktır. Hakiki Afyon kaymağı, tatlıları güzelleştirir. Kaymaklı kadayıf ve katmerler öğünü tamamlıyor.

İşletme Mimar Sinan Caddesi’ndedir. İl merkeziyle arasında 7.7 kilometre bulunuyor. Mesai saatleri 08.00 – 00.00’dır.

Antre Cafe Kitchen Gurme Afyonkarahisar – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran
Antre Cafe Kitchen Gurme Afyonkarahisar – Afyonkarahisar Yemek Yerleri – En İyi 25 Restoran

Afyonkarahisar Yemek Yerleri

Afyonkarahisar yemek yerleri farklı bütçelere uygundur. Seyyar lokantalar, kafeler, otel restoranları ve müstakil restoranlar bulunuyor. Kaliteli etler, değişik formlarda tüketiciye ulaşır. Kültürel zenginliğini koruyan şehirde, yöresel yemekler ilgi görür. Birçok işletmenin menüsünde keşkek, Afyon kebabı, sucuk ekmek, bal – kaymak ve ekmek kadayıfı ortaktır. Damak zevkinize uygun tatlar için listemizi değerlendirebilirsiniz.

Her öğünde tüketilen sucuk, somunla veya hamburger halinde servis edilebilir. Meşhur sucuk döneri, baharatlı ete doyurur. Afyonkarahisar yemek yerleri sakatat çeşitleri de sunuyor. Kelle paça çorbası, kokoreç, ciğer kavurma, işkembe tava farklı lezzetlerdir. En iyi Afyonkarahisar restoranları listedekilerle sınırlı değildir. Nur Lokantası, Safahat Lokantası, Mutfak Restoran, Hisar Pide ve Kebap Salonu, Hacı Şerif seçenekler arasındadır.

Afyonkarahisar restoranları merkezde veya merkeze yakın konumlanıyor. Marketler, parklar, duraklar civarda bulunur. Afyon’da gezilecek yerler, restoran keyfinizi tamamlayabilir. Şehir, kalesiyle de tanınıyor. Ulu Cami, Başkomutanlık Milli Parkı, İscehisar Peri Bacaları, Anıtkaya Şehitliği, Frig Vadisi önemli yerlerdir. Afyonkarahisar hakkında daha fazla bilgi almak için Afyonkarahisar otelleri ve Afyonkarahisar’da gezilecek yerler başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *