Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

Muğla’nın turizm imkanları gelişmiş, sevilen tatil beldelerinden biri olan Dalaman hem sahip olduğu büyüleyici koylar hem de eşsiz doğal güzellikleri ile farklı bir tatil deneyimi sunuyor. Turistik açıdan oldukça önemli bir konumda yer alan Dalaman’da her cebe uygun otel ve pansiyonlar da yer alıyor.

Ülkemizin en güzel plajlarından olan İztuzu ve Sarıgerne Plajı da Dalaman’ın ev sahipliği yaptığı güzellikler arasındadır. Aynı zamanda Dalaman’da yer alan Yuvarlakçay’da yorgunluğunuzu atabilir, tekne turları ile güzel koyları keşfe çıkabilirsiniz.

Hem tarih hem doğa hem de deniz severler için tam bir cennet olan Dalaman’da aynı zamanda pek çok doğa ve su sporunu yapma imkânı da bulabilirsiniz. Birbirinden güzel yerleri görebilir, benzersiz bir tatil geçirebilirsiniz. Yaz tatillerini vazgeçilmez rotalarından biri olan Dalaman’da gezilecek en iyi 20 yer listesine mutlaka göz atmalısınız.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Dalaman en iyi otellerini keşfetmek için « Dalaman Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Dalaman’da Gezilecek En İyi 20 Yer

1. Sarsala Koyu

Saraala Koyu, Muğla İlinin Dalaman İlçesine bağlı olan Kapukargın Mahallesinde yer alan bir köydür. Koyun arka tarafı çam ormanları ile kaplı iken ön tarafı ise Akdeniz’in eşsiz suları ile çevrilidir. Yeşil ve maviyi bir arada kucaklayabileceğiniz Saraala Koyu, eşsiz bir manzarayı da ayaklarınıza getirmektedir.

Koyun sıcak su kaynakları ile karışan suyu oldukça ılıktır. Yabancı ve yerli turistlerin en sevdiği Dalaman koylarından biri olan Sarsala Koyu, aynı zamanda büyük kayalıkların arasında olmasından dolayı da rüzgârdan korunmaktadır. Bu sebeple de yat ve tekne turları için de vazgeçilmez rotalar arasında yer almaktadır.

Tekne ya da yatlarla beraber gelebileceğiniz koyun çevresinde, orman içerisinde doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz. Aynı zamanda profesyonel dalıcılarla beraber dalabilir ya da 11 kilometre uzunluğundaki trekking parkurunda yürüyüşümüzü yapabilirsiniz.

Sarsala Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Sarsala Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

2. Aşı Koyu

Aşı Koyu, Dalaman ilçe merkezine yalnızca 17 km uzaklıkta yer almaktadır. Hem tekne turları hem de doğa gezileri ile ziyaret edebileceğiniz Aşı Koyu’num arka tarafı çam ormanları ile kapalıyken ön tarafı ise berrak denizi ile çevrilidir. Koy, Ortaca ve Dalaman’a yakın konumda yer aldığı için sıklıkla ziyaret edilen Dalaman gezilecek yerler arasındadır.

Aşı Koyunda şemsiye ve şezlong kiralayabileceğiniz küçük tesisler de yer almaktadır. Burayı ziyaret ettiğinizde isterseniz denizin keyfini çıkarabilir, isterseniz de çam ağaçlarının arasında piknik yapabilirsiniz. Aynı zamanda burada balık oldukça fazla çıktığı için her sene düzenli olarak dalışlar düzenlenmektedir.

Aşı Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Aşı Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

3. Kille Koyu

Kille Koyu, Dalaman ilçe merkezine yaklaşık 22 km uzaklıkta yer alan koylardan bir tanesidir. Civardaki koylara ulaşım yalnızca tekne turları ile sağlanırken, Kille Koyu’na araç ile ulaşım sağlanabilmektedir. Oldukça büyük bir koy olan Kille Koyu’nda denize girebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Çam ağaçları ile kaplı olan koyda isterseniz dinlenmek için küçük bir mola verebilir, isterseniz de tertemiz denizinde yüze bilirsiniz.

Kille Koyu sahilinde bir plaj yer almaktadır. Sahilin çevresinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler bulunduğu için burada rahatlıkla denize girebilirsiniz. Koy, özellikle de hafta sonları piknik yapmak ve denize girmek için tercih edilen konumlardan biridir.

Kille Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Kille Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

4. Kapıkargın Kükürt Kaplıcası

Kapıkargın Kükürt Kaplıcası, Dalaman İlçesi merkezine sadece 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Kükürt kaplıcaları hem çeşitli rahatsızlıklara şifa olması hem de yorgunluğu atması gibi iyi yanları ile binlerce kişiyi kendisine çekmektedir. Dalaman gezilecek yerler arasında en dinlendirici yerlerden biri olan Kükürt Kaplıcaları, oldukça popüler yerlerden biridir.

Kapıkargın Kükürt Kaplıcası hem kükürt hem de minareler açısından zengin olmasından dolayı pek çok cilt hastalıkları olmak üzere kas ve eklem rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. Buradaki Kükürt havuzlarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca etrafında yer alan restoranlar ve kır bahçelerinde yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Kapıkargın Kükürt Kaplıcası – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Kapıkargın Kükürt Kaplıcası – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

5. Kayacık Sahili

Kayacık Sahili, Dalaman ilçe merkezinden 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bölgenin en güzel plajlarından biri olana kabul gören Kayacık Plajına ev sahipliği yapan sahil, manzarası ile büyüleyen Kocagöl ile berrak deniz arasında uzanmaktadır. İnce kumlu plaja sahip olan sahil, sakin hali ile de dikkat çekiyor.

Sığ ve berrak denizi ile sevilen sahillerden biri olan Kayacık Sahili de şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz küçük tesisler, kafeler ve deniz sporları gibi birçok imkân mevcuttur. Ayrıca sahilin çevresinde yer alan restoranlarda taze deniz mahsulleri eşliğinde bir akşam geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra akşam yürüyüşleri için de oldukça uygun yerlerden biridir.

Kayacık Sahili – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Kayacık Sahili – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

6. Bedri Rahmi Koyu

Bedri Rahmi Koyu, Dalaman ilçe merkezine yalnızca 14 km uzaklıkta yer almaktadır. Yeşil ve mavinin bir arada sunulduğu, benzersiz Dalaman Koylarından biri olan Bedri Rahmi Koyu’nun asıl adı Taşyaka Koyudur. Ancak ünlü ressam ve yazarlarımızdan Bedri Rahmi Eyüboğlu, 1974’te burayı dünyaya tanıttığı için onun adı verilmiştir.

Bedri Rahmi Koyu’nu ziyaret ettiğinizde Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Koy’un yamacındaki kayaya çizdiği ünlü balık resmini de görebileceksiniz. Günümüze kadar korunmuş doğal güzelliği ve tertemiz denizinin dışında dağ yamaçlarında saklı kaya mezarları ile kültürel turların da vazgeçilmez noktalarından biri. Buraya isterseniz her saat kalkan tekne turları ile de gelerek denizin tadını çıkarabilirsiniz.

 Bedri Rahmi Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Bedri Rahmi Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

7. İnlice Plajı

İnlice Plajı, Dalaman’a yaklaşık 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Berrak denizi ve gelişmiş turizm imkanları ile Dalaman’ın ev sevilen plajlarından biri olan İnlice Plajına ilçe merkezinden kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Etrafında uygun fiyatlı pansiyon ve butik otellerin yer aldığı İnlice Plajı, Göcek’e yakın olduğu için de yerli ve yabancı turistin Dalaman’da gezilecek en iyi 20 yer listesinde yerini alıyor.

Geniş bir sahile sahip olan İnlice Plajında, şemsiye ve şezlong kiralayabileceğiniz tesisler de yer almaktadır. Bunun dışında, duş, kafe, tuvalet gibi imkânlar da bulunmaktadır. Burada isteseniz denizin keyfini çıkarabilir, isteseniz piknik yapabilir ya da deniz sporlarını yapabilirsiniz.

İnlice Plajı – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
İnlice Plajı – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

8. Martı Koyu

Martı Koyu, Dalaman ilçe merkezine 16 kilometre uzaklıkta yer alan Hamam Koyunun hemen yanı başında konumlanmaktadır. 1. derece sit alanı olarak koruma altına alınan doğal güzelliklerimizden biri olan Martı Koyu, Sakız ve çam ağaçlarının arasında bulunuyor.

İsterseniz doğa gezisi yapabileceğiniz isterseniz de kalabalıktan uzakta denize girebileceğiniz Martı Koyu, rüzgardan korunan bir konuma sahip olduğu için, tekne turları için de vazgeçilmez noktalarından biri oluyor. Çadırınızı kurup kamp yapabileceğiniz çam ağaçlarının arasında isterseniz trekking de yapabilirsiniz.

Martı Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Martı Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

9. Tersane Adası

Tersane Adası, Göcek Körfezinde yer alan en büyük adadır. Tekne turları ile ulaşabileceğiniz Dalaman gezilecek yerler arasında en özel noktalardan biri olan Tersane Adası, adını Osmanlı zamanında burada yer alan tersaneden almaktadır. Ada, terkedilmiş birçok tarihi yapıya sahiptir. Tersane Adası, Yaz Limanı ve Kış Limanı olmak üzere iki ayrı bölümden meydana gelmektedir.

Sert rüzgarlardan korunan bir yapıya sahip olduğu için Antik zamanlardan beri teknelerin demirleme noktası olan Tersane Adası, doğal güzelliklerle çevrili bir kanalı geçerek ulaşılabilmektedir. Burada isterseniz yüze bilir, isterseniz de balığı bol suyuna dalış yapabilirsiniz.

Tersane Adası – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Tersane Adası – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

10. Gemile Koyu

Gemile Koyu, bölgenin ev sevilen tekne rotalarından bir tanesidir. Aynı zamanda sıklıkla ziyaretçi akınına uğrayan kamp alanlarından biri olan Gemile Koyu, dünyanın her yerinden gelen deniz ve doğa severleri kendine çekiyor. Muğla ve Dalaman halkının da piknik yapmak ve denize girmek için sık sık tercih ettiği koylardan biridir. Gemile Koyunda aynı zamanda, çam ağaçlarıyla çevrili sahil, antik dönemlerden kalan liman kalıntıları, seyir terasları gibi gezilecek yerleri mevcuttur.

Gemile Koyuna, Dalaman’dan minibüslerle ya da tekne turları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Asırlardır teknelere ev sahipliği yapan Gemile Koyunda eşsiz bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra temiz havayı içinize çekerek yürüyüş yapabilir, dalış yapabilirsiniz.

Gemile Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Gemile Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

11. Delikli Ada

Delikli Ada, Dalaman’da gezilecek en iyi 20 yer listenize mutlaka eklemeniz gereken doğal güzelliklerden biridir. İztuzu Plajının hemen yanı başında yer alan Delikli Adaya hem tekne turları hem de sandallarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Üzerinde yer alan küçük deniz feneri ve dalgaların vurması ile meydana gelmiş kaya oluşumları ile dikkat çekiyor.

Delikli Adanın masmavi suları, yaz aylarında tekne ve yatlarla dolmaktadır. İsterseniz Ada’nın zeytin ağaçları ile bezeli atmosferinde yürüyüş yapabilir, tüplü ya da tüpsüz dalış yapabilirsiniz.

Delikli Ada – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Delikli Ada – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

12. Küçükdalyan Gölü

Küçükdalyan Gölü, Dalaman’a yaklaşık 30 km uzaklıkta yer alan Dalyan’da bulunmaktadır. Dalaman’dan her saat kalkan minibüslerle ulaşabileceğiniz Küçükdalyan Gölü, günübirlik gezilerde sıklıkla tercih edilen popüler Dalaman gezilecek yerler arasındadır. Küçükdalyan Gölü, bir set gölüdür ve el değmemiş doğal güzelliklerden biridir. Burada isterseniz piknik yapabilir balık tutabilir ya da serin suyun tadını çıkarabilirsiniz.

Küçükdalyan Gölün’de, gizli doğa harikalarından biri olan Sülüngür Gölü ile kayalar arasından çıkan Yuvarlak Çayı keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda Küçükdalyan Gölü’nü ziyaret ettikten sonra yakın konumda yer alan Ekincik Koyu ve Kargacık Koyunu ziyaret edebilirsiniz.

Küçükdalyan Gölü – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Küçükdalyan Gölü – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

13. Ekincik Koyu

Ekincik Koyu, Dalaman’a yaklaşık 60 km uzaklıkta yer alan Köyceğiz’e bağlı olan bir koydur. Dalaman’ın en sevilen tekne ve yat rotalarından biri olan Ekincik Koyu, çevresindeki çam ormanları ile yalnızca tekne turlarının değil, doğa gezilerinin de sevilen noktalarından biri okuyor. Koyun çevresi aynı zamanda turizm açısından da oldukça gelişmiştir. Sert rüzgarlardan korunan yapısı ve doğal bir liman oluşu ile, antik zamanlardan bu yana teknelerin mola verdiği bir nokta olmuştur.

İnce kumlu bir plaja sahip olan koy içerisinde, şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz küçük tesisler yer almaktadır. Aynı zamanda taze deniz mahsullerinin olduğu restoranları da yine koyun çevresinde bulabilirsiniz. Dalgasız ve durgun bir denize sahip olan koyun suyu yazın 25 ile 35 derece arasında değişmektedir. Koyda denizin keyfini çıkardıktan sonra, buraya yürüme mesafesinde olan Ekincik Köyü’nü ziyaret edebilir, burada yöresel tatları deneyebilirsiniz.

Ekincik Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Ekincik Koyu – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

14. Gökbel Köyü

Gökbel Köyü, Dalaman’a yaklaşık 16 km uzaklıkta yer almaktadır. Eşsiz bir doğaya sahip olan köyde, tatil villaları, butik oteller ve pansiyonlar yer aldığından dolayı sessiz ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenlerin Dalaman gezilecek yerler arasında tercihi oluyor. Aynı zamanda köy, Türkiye’nin en ünlü plajlarından biri olan İztuzu Plajına ve Dalaman’ın doğal güzelliklerinden biri olan Sülüngür Gölüne yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Gökbel Köyü içerisinde, yöresel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz restoranlar, asırlık çınar ağaçları, kır bahçeleri ve mesire alanları yer almaktadır. Harika bir günübirlik gezi rotası olan köye Dalaman’dan her saat kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gökbel Köyü – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Gökbel Köyü – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

15. Dalaman Tren Garı

Dalaman Tren Garı, günümüze dek hiçbir trenin yanaşmadığı istasyon olması ile popülerleşmiş Dalaman gezilecek yerler arasında yer almaktadır. 1893’te yapılan ve sağlam bir şekilde kalan mimarisi ile tarih severlerin ilgisini çekmektedir.

Tren Garına en yakın Tren istasyonu 200 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Rayları olmayan farklı bir yapıya sahip olan Dalaman Tren Garı, 1984’ten bu yana tarım müdürlüğü olarak hizmet vermektedir. Taş mimarisi ile görülmeye değer yapılardan biri olan Tren garına ilçe merkezinden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dalaman Tren Garı – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Dalaman Tren Garı – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

16. Telmessos Antik Kenti

Talmessos Antik Kenti, Dalaman’a yalnızca 49 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. MÖ 3000’li yıllara dayanan tarihi ile ülkemizin bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri olan Telmessos Antik Kenti, hem trekking aktivitesi hem de tarih gezileri ile keşif yapabileceğiniz kıyı kentlerinden biridir.

Talmessos Antik Kenti, büyük Antik tiyatrosu ile dikkat çekmektedir. Mabetler, sarp kayalara oyulan anıt mezarları ve yaşam alanları ile çevrilen Antik kent, sunduğu eşsiz manzaralar ile harika fotoğraflar çekmenize imkân sağlıyor. Eski yıllardan beri yapılan arkeolojik kazıların neticesinde elde edilen hazineleri de Antik kentin içerisinde yer alan müzede inceleme şansı bulabilirsiniz.

Telmessos Antik Kenti – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Telmessos Antik Kenti – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

17. Dalaman Pazarı

Dalaman Pazarı, ilçede kurulan en kalabalık üretici pazarlarından bir tanesidir. Burada hem çeşit çeşit organik ürünler hem de süs eşyaları bulabilirsiniz. Dalaman Pazarı’nda bölgede yetiştirilen zeytinler, zeytinyağları, şifalı bitkiler, el yapımı reçeller gibi daha pek çok el emeği ürünler satın alabilirsiniz.

Yöresel kıyafetlerden el emeği takılara kadar birçok süs eşyası ve ürün de pazarda satışa sunulmaktadır. Pazara Dalaman merkezden yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Burası hem canlı ortamı hem de çevresini satan yöresel lezzet durakları ile büyük ilgi gören Dalaman gezilecek yerler arasındadır.

Dalaman Pazarı – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Dalaman Pazarı – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

18. Pisilis Antik Kenti

Pisilis Antik Kenti, Karia Yolu üzerinde yer alan uğrak noktalardan bir tanesidir. MS 4 ve MS 6. yüzyıllar arasında bölgenin önemli yerleşim bölgelerinden biri olan Pisilis Antik Kenti, kayalık bir alan üzerinde kurulmuştur. 10 metre yüksekliğinde ve 3 metre kalınlığındaki surları ile görülmeye değer bir manzara sunmaktadır.

Burada, MS 1 ve MS 3.yüzyıllar arasında inşa edilen anıt mezarları da bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok farklı zamandan kalan yerleşim yerleri ve mabetler de Antik kentte görebileceğiniz yapılar arasındadır. Pisilis Antik Kentini ziyaret ettiğinizde, buraya yürüme mesafesinde olan, ülkemizin en uzun plajlarından olan Sarıgerne Plajının da ziyaret edebilirsiniz.

Pisilis Antik Kenti – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Pisilis Antik Kenti – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

19. Oktapolis Antik Kenti

Oktapolis Antik Kenti, Kızılaya ve Sabunlu köyleri arasında konumlanmaktadır. Dalaman ve çevresindeki saklı tarihi hazinelerden biri olan Oktapolis Antik Kenti, görülmeye değer yerlerden biridir. Antik Kent, Likya zamanında inşa edilip, Roma ve Bizans zamanına kadar kullanılmaya devam etmiştir. Antik kentte günümüze dek gelebilen mabetler, mezarlar ve yazıtlar bulunuyor.

Aynı yerde bulunan 7 büyük Antik kentten biri olan Oktapolis Antik Kenti, çam ormanları içerisinde bir yerde bulunduğu için kültürel gezilerim dışında doğa yürüyüşleri için de tercih edilen noktalardan biridir. Aynı zamanda burada eski dönemlerden kalan Antik kalıntıları inceleme şansını da bulabilirsiniz.

Oktapolis Antik Kenti – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Oktapolis Antik Kenti – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

20. Çal Dağı

Çal Dağı, Muğla’nın Dalaman İlçesine bağlı olan Darıyeri mevkiinde yer almaktadır. Çal Dağı’nda, Dalaman Çayının kollardan biri olan Çal Deresinin manzarası eşliğinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Aynı zamanda Dağ, her sene düzenlenen doğa gezileri, bisiklet yarışları ve fotoğraf çekimleri için sıklıkla ziyaret edilen yerler arasındadır.

Dalaman’da gezilecek en İyi 20 yer listesinde yer alan Çal Dağı, oldukça huzurlu, sessiz ve sakin bir atmosfer sunuyor. Aynı zamanda Çal Dağına geldiğiniz zaman, Çal Deresinin kenarında yer alan mesire alanlarında piknik yapabilirsiniz.

Çal Dağı – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer
Çal Dağı – Dalaman’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

Dalaman Gezilecek Yerler

Muğla’nın popüler tatil beldelerinden biri olan Dalaman, eşsiz güzellikteki koyları, gölleri, plajları, doğal güzellikleri, antik kentleri ile birlikte yerli ve yabancı turistler için güzel bir tatil imkânı sunuyor. Her sene binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilen Dalaman’da gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok yer vardır.

Dinlendirici, sessiz ve sakin bir tatile ihtiyacı olan herkesin talebini karşılayan Dalaman, doğa, deniz, kum, güneş, tarih gibi birçok konuda zengin olduğu için tercih edilme oranı artmaktadır. Tatil programınızı yapmadan önce, Dalaman otelleri ve Dalaman’da ne yenir yazılarımızı inceleyerek Dalaman hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *