Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

Rize, yeşilin ve mavinin her tonunu barındıran bir Doğu Karadeniz şehridir.  Genel anlamda yayla turizmi ile ünlenmiş olsa da şehrin hali hazırda pek çok keşfedilmemiş güzelliği olduğunu belirtmek de yanlış olmaz. İlk olarak şehir merkezinden bakıldığında kuzeyde Karadeniz, güneyde ise pek çok yayla ve doğal güzelliği barındırdığını söyleyebiliriz.

Şehrin yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı son yıllarda bir hayli artış göstermiştir. Özellikle Rize – Artvin havalimanının tamamlanması ile birlikte gerek iç gerekse dış hat uçuş sayısı da Karadeniz bölgesinde bir hayli artış göstermiştir. Havalimanı yapılmadan önce Rize’yi ziyaret etmek isteyen turistler daha çok Trabzon ya da Hopa (Batum) havalimanı üzerinden şehri ziyaret etmek zorunda kalmaktaydılar.

Son dönemlerde yapılan yatırım ve tanıtımlar Rize otelleri arasında da çok ciddi rekabetin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Sizde şehrin yorucu etkilerinden bunalıp, güzel bir Karadeniz gezisine çıkmak istiyorsanız kesinlikle duraklarınız arasında Rize’nin de olması tavsiye edilmektedir.

Rize bütün güzellikleri ile ziyaretçilerini beklemektedir. Geçmiş kaynaklara göz attığımızda bu güzel şehri ziyaret edenlerin her zaman için hayranlıklarını gizleyemediklerini görmek mümkündür. Öyle ki, 1640’lı yıllarda şehri ziyaret eden Evliya Çelebi bile Rize’den bahsetmeyi ihmal etmemiş ve bu güzel şehir için şunları söylemiştir: “Trabzon’a bağlı deniz kıyısında bahçeleri bol ve güzel bir yerdir bu şehir…”

Günümüzde de Rize ilinin güzelliğinden hiçbir şey kaybetmediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle batısında Trabzon, doğusunda Artvin ve güneybatısında Bayburt’un yanı sıra güneyinde Erzurum illeri ile bu bölgeyi keşfetmek isteyen ziyaretçilerini beklemektedir.

Genellikle Rize otelleri ziyaretçilerini en fazla yaz aylarında ağırlamaktadır. Bunun dışında kış turizmi ve bölgenin kartpostallık güzelliklerinin keşfedilmesi için sonbahar döneminde de çok fazla ilgi gösterildiğini belirtmek yanlış olmaz.

Özellikle yerli ve yabancı basının en fazla ilgi gösterdiği ve görsellerinden yararlandığı ayder yaylası ilk ziyaret edilen noktaları arasında yer alır. Özellikle Türkiye ortalamasına göz attığımız zaman Rize’nin en fazla yağmur alan il olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Bu şehirde bulutsuz haftanın çok az olması, güneş bakımından zayıf yağmur bakımından çok zengin bir şehir olduğu anlamına gelir.

Hiç şüphesiz bu durumda özellikle Türkiye’nin geri kalanında yetişmeyen çok fazla meyve ve sebzenin de rahatlıkla yetişmesine olanak sağlamıştır. Özellikle çay üretimi ile ünlü olan şehrin, kivi – avokado – mandalina – fındık ve pek çok egzotik meyvenin deneme üretimlerine de başlanmaktadır.

Genellikle Karadeniz bölgesi söz konusu olduğunda tüm bilindik özelliklerine sahip olan bir şehir olarak Rize’den bahsetmek yanlış olmayacaktır. Bu konuda yıllar içerisinde farklı özellikleri ortaya çıkmış olsa da daha çok yeşil ve mavi ile içli dışlı otel konseptleri bu il için daha çok rağbet görmektedir. Yabancı turistler daha çok yerleşik hayata geçiş yapmak için bu şehri tercih ederken yerli turistleri yaylarını gezmek ve lezzetli yemekleri tercih etmek için Rize seyahati planlamaktadır. Şimdi dilerseniz Rize’nin birbirinden güzel 13 oteli hakkında bilgilendirme yapmaya başlayalım.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Rize en iyi restoranlarını keşfetmek için « Rize Restoran » yazımıza bakmayı unutmayın.

Rize’nin En İyi 10 Otel Listesi

1. Babillon Hotel & Spa & Restaurant

Babillon Hotel & Spa & Restaurant, Rize otelleri arasında yer alan çok özel bir konaklama alanı. İkonik bir Karadeniz oteli olduğunu da söylemek mümkün. Genellikle bu bölgede uygun alanın olmaması nedeniyle geniş alana yayılmış (özellikle deniz kenarında) otel bulmak pek mümkün olmaz. Bu sebeple listemizde yer alan oteller arasında bulunan Babillon Hotel & Spa & Restaurant, dalga sesleri ile mavinin, uçuşan kuşlarla yeşilin en yakın hissedildiği otellerden bir tanesidir. 5 yıldızlı otel konseptini Karadeniz misafirperverliği ile harmanlayan Babillon Hotel aynı zamanda hotel spa seçeneği ile konforlu bir tatil yapmanız için tüm imkanlarını seferber ediyor. Aynı zamanda bu otelde bölgede çok karşımıza çıkmayan loft süite tarzı odalarla geniş ailelerde rahatlıkla konaklayabiliyor.

Genel olarak Babillon hotel imkanlarına göz atacak olursak, kalabalık toplantı & organizasyonlar için toplantı ve düğün salonları bulunuyor. Yorucu bir Karadeniz gezisinin hemen ardından dinlenmeniz için Spa & saunanın yanı sıra fitness salonu ile de kendinize zaman ayırabilirsiniz.

Osmanlı mutfağının unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini muhteşem bir yeniden yorumlamayla tatmaya ne dersiniz? Cevabınız “evet” ise kesinlikle Babillon Hotel’in restoranına uğramanızı tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda bu otelde sadece Osmanlı mutfağı değil, Azak denizinden, Batum’a kadar geniş bir coğrafya da yapılan ve Karadeniz mutfağı olarak da anılan pek çok yemeğe ulaşmak mümkün olmaktadır. Otel 5 yıldızlı bir otel olduğu için pek çok imkan da standartlar dahilinde ziyaretçilerine sunulmaktadır. Bilinenlerin çok ötesinde ayrıcalıklı bir Karadeniz tatili için sadece Babillon Hotel adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Babillon Hotel & Spa & Restaurant - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Babillon Hotel & Spa & Restaurant – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

2. Ramada Plaza by Wyndham Rize

Ramada Plaza by Wyndham Rize Rize il merkezinde yer alan ve uluslararası anlamda başarılara da imza atmış bir oteldir. Toplamda 290 odası ile ziyaretçilerini beklemektedir. Ramada kalitesini, Rize’nin kendine has dokusu ile birleştiren bu otel sizleri de bekliyor.

Aynı zamanda Ramada Plaza, şehrin en büyük rekreasyon merkezi olarak da tasarlanmış yaklaşık 5.000 metrekarelik bir spa merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Konukların rahat etmesi için düşünülmüş pek çok detay da misafirler açısından son derece önemli bir hal alıyor. Sizlerde fırtına deresi adresini ziyaret etmek istediğinizde bu otelde konaklayabilirsiniz.

Eğer şehir merkezinde konaklıyorsanız ya da toplu bir organizasyon ile bu otelde konaklamak istiyorsanız aynı anda 350 kişinin ağırlanabileceği bir balo salonu ile de hizmet sunmaya devam eden oteli tercih edebilirsiniz. Karadeniz bölgesinde yer alan profesyonel masaj salonu da bu otelde bulunur. Ramada Plaza ile farklı ülkelerin özel masaj seçeneklerine hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Pek çok yabancı turisti ağırlamakta olan Rize mutfak bakımından da geniş bir yelpaze ile sizleri karşılar. Özellikle otelde hem yerli turistler için Karadeniz ve Türk mutfağı bulunurken hem de  yabancı turistler için pek çok farklı mutfağın çok özel lezzetleri yer almaktadır. Özellikle Ramada Plaza’nın İtalya restoranı sadece Rize içinde değil, tüm bölgede en ayrıcalıklı tatları size ulaştırmaktadır.

Ramada Plaza by Wyndham Rize - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Ramada Plaza by Wyndham Rize – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

3. Hotel Lazlakar

Hotel Lazlaklar, Karadeniz’in en güzel ilçelerinden bir tanesi kabul edilen Çayeli’nde yer almaktadır. Eğer Doğu Karadeniz seyahati planlıyorsanız bu ilçeye özel zaman ayırmanız gerektiğinin altını çizelim. Hotel Lazlaklar, Rize şehir merkezine sadece 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Her ne kadar aradaki mesafe yakın olsa da Karadeniz’in kendine has dokusunu sonuna kadar hissedebileceğiniz bir otel haline geldiğini de belirtmeden geçmemek gerekiyor.

Lazlaklar ismi, Çayeli’nin henüz çok bilinmeyen ama güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakan Lazlaklar yaylasından gelmektedir. Konum olarak son derece merkezi bir noktada yer alan bu otel, özellikle yaz günlerinde deniz manzarası ile muhteşem bir seyir güzelliği ortaya çıkarıyor.

Çayeli günümüzde, daha çok turizm ve çay yetiştiriciliği ile ön plana çıkmaktadır. Eski yazıtlara göz attığımızda bu bölgeden “Mapabra” ismi ile bahsedildiğini görüyoruz. Bu isim, “Tanrıça Ananın Suyu” anlamına geliyor. Özellikle, Karadeniz’in hırçın yapısında insanların güvenli bir liman olarak gördükleri ve tatlı su ihtiyaçlarını da karşıladıkları Çayeli binlerce yıldır hem güzelliği ile hem de antik yazıtlarda geçen kutsal önemi ile dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Aynı zamanda Traveller dergisi Karadeniz’den bahsederken Fırtına Deresi’nde özel bir sayfa açılması gerektiğinin altını çizmiş ve o bölümde sadece 30 kilometre uzaklıkta yer alan Çayeli’nden de bahsetmiştir. Sizde dillere destan güzelliği ile binlerce yıldır her göreni kendine hayran bırakan Çayeli’nde konaklamak istiyorsanız Lazlaklar Hotel ayrıcalığından yararlanabilirsiniz.

Hotel Lazlakar - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Hotel Lazlakar – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

4. Napolyon Otel

Napolyon Otel, Rize merkezde bulunan bir oteldir. Otel, bu bölgenin güzelliklerini keşfetmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor. Özellikle giderek büyümeye başlayan Rize ekonomisinde yabancı yatırımcılar sıklıkla şehri ziyaret ediyor. Hem şehir merkezine yakın hem güvenilir ve kaliteli bir otel arayışındaysanız kesinlikle tercihinizi bu otelden yana kullanabilirsiniz.

Özellikle mesafe olarak Rize kalesi ve görülmesi gereken tüm noktalara yakınlığı ile dikkat çeken otelde, ücretsiz yüksek hızda internet, klima ve otopark standart olarak bulunuyor. Bilindiği üzere kuzeyde deniz, güneyde yüksek dağlarla çevrili olan Rize ili şehir merkezinde otopark problemi ortaya çıkmış durumdadır.

Şehir merkezine yakın olan bu otel özel otoparkı ile bu sorunun ortadan kalkmasını sağlıyor. Aynı zamanda bu otelde sigara içilmeyen odalarda bulunuyor. Gönül rahatlığıyla bu otelde konaklayabilirsiniz. Küçük bir otel olmasının yanı sıra, oldukça olumlu müşteri yorumlarına sahip olduğunun da altını çizmekte fayda görüyoruz.

Otel fiyatları özellikle yabancı ziyaretçilerin yoğunlaştığı yaz dönemlerinde oldukça yüksek aralıklarda seyretmektedir. Söz konusu olan Rize otelleri fiyatları olduğunda hem ekonomik hem de kaliteli bir adres bulmak bir hayli zor olabilir. Bu sebeple Napolyon otel, bir adım öne çıkmayı başarıyor. Çünkü Rize ve çevre illerin otel fiyatlarına göz attığımız zaman hem daha ekonomik hem de oldukça kaliteli bir hizmet sunuyor. Yine aynı şekilde otelin kahvaltı imkanının da son derece başarılı olduğunu belirtmiş olalım.

Napolyon Otel - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Napolyon Otel – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

5. Rhisos Otel

Rhisos Otel, Rize’nin en yeni otelleri arasında yer alıyor. Son zamanlarda yayla turizminin gelişmesi ile birlikte dağ oteli konsepti giderek daha popüler bir hal almaya başladı. Sadece turistler değil, yerli ve yabancı yatırımcılar da bu tarz otellere daha fazla ilgi göstermeye başladı. Şehirdeki imkanlar ise daha kısıtlı kaldığı için özellikle Karadeniz Bölgesi’nde şehir merkezinde yer alan oteller nispeten daha eski oteller içerisinde çıkıyor. Rhisos Otel ise şehir merkezinde yer alan yeni oteller arasında…

Bu otel, tamamen ziyaretçilerin konforunu düşünülerek hazırlanmış 34 odaya sahiptir. Bu otel son derece güvenli, temiz ve konforlu bir oteldir.

Rhisos Otel’de ziyaretçilerin konforu düşünülerek üç farklı oda seçeneği ön plana çıkarılmıştır. Bu odalar, daha çok iş yaşantısı için bu şehre gelenler ve gezginler için tasarlanmış standart oda, büyük ailelerin rahat etmesi için tasarlanmış aile odası ve Rize’nin eşsiz manzarasının hiçbir anını kaçırmak istemeyenler için tasarlanmış balkonlu odalardır. Sizin için uygun olan bir odanın rezervasyonunu hemen yaptırarak konaklamaya başlayabilirsiniz.

Bu otel, bütün doğal güzellikler ve Rize’nin gezilmesi gereken noktalarına sadece yürüme mesafesinde yer almaktadır. Otelin imkanlarından yararlanmak ve konaklamaya başlamak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Rhisos Otel - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Rhisos Otel – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

6. Ricosta Hotel

Ricosta Hotel, oldukça özel ve dikkat çekici bir oteldir. Rize otelleri listesinde kendisine özel bir yer edinen konaklama alanı, birçok bakımdan diğer otellerden farklılık gösteriyor. Rize’de tüm Karadeniz’de olduğu gibi otellerin imkanları daha çok yayla turizmi ve doğal güzellikler üzerine kurgulanır. Yeterli alanın olmaması, bölgeyi ziyaret eden turistin ilgisine göre nispeten daha küçük oteller ağırlıktadır. Ricosta Hotel ise bu konuda bir istisna olarak ön plana çıkar. Gerçekten Rize’de bir Akdeniz tatili yapmayı düşünüyorsanız ziyaret edeceğiniz nadir adreslerden bir tanesi olarak ön plana çıkar. Dünyanın her yerinden yerli ve yabancı turist kafileleri bu oteli ziyaret etmektedir. Peki ama bu otelin diğer Rize otellerinden ayrılmasını sağlayan en temel ayrıcalıkları nelerdir?

Öncelikle Ricosta Hotel çok büyük bir alan üzerinde yükselmiş, konfor ve rahatlığı merkeze almış bir otel olarak dikkat çeker. 2 farklı restoranı, havuzu, spor salonu, sauna ve buhar odası gibi ayrıcalıkları bu oteli bir adım öne çıkarmaktadır. Kapalı yüzme havuzunda vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler için muhteşem bir seçenek olarak dikkat çeker. Aynı zamanda Rize’de masaj yaptırarak günün yorgunluğunu atabileceğiniz nadir oteller arasında yer almaktadır. Artırılmış temizlik önlemleri ile konaklamada temizliğe önem veren tüm ziyaretçiler için ön plana çıkan bir seçenektir.

Ricosta Hotel - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Ricosta Hotel – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

7. Savarona Hotel

Savarona Hotel, Rize merkezde yer alan yeni otellerden bir tanesidir. Genel olarak yüksek bir konumda olması ve sahip olduğu manzarasından dolayı tercih edilirken, konumu, sıcaklığı ve kaliteli hizmeti ile de ön plana çıkar. Hem merkezde olup hem de bakir bir dokunun içinde yer almayı başarmıştır. Otele yürüme mesafesinde market ve camii bulunur. Bunun dışında genel olarak otellerin fiyatlarını kıyasladığımız da sunduğu imkanlar ve güzellikleri ile Savarona Hotel’i bir adım öne çıkardığımızı da belirtmek isteriz. Pek çok turistik noktaya yakın olan otelde güzel bir Karadeniz tatili için tüm imkanlar bulunmaktadır.

Savarona Hotel - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Savarona Hotel – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

8. Şimal Hotel

Şimal Hotel, Rize merkezde, denize yakın konumu ile dikkat çeken bir oteldir. Aynı zamanda otelin restoranı ve kahvaltı imkânı da sadece turistleri değil, Rize’de ikamet eden kişileri de davet etmektedir. Farklı büyüklükte odaları ile ayrıcalıklı konaklama isteyen herkes tarafından ziyaret edilebilir. Otel içerisinde standart olarak kasa, klima, minibar ve ücretsiz yüksek hızda internet bulunmaktadır.

Özellikle Premium ve Suit & King Suit odaları deniz manzaraları ve sunduğu imkanlardan dolayı tercih edilmektedir. Kusursuz bir Rize gezisi için tercihinizi Şimal otelden yana kullanırsanız pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Mevsimine göre rezervasyon sorunu yaşan otel için tatilinizi planlamaya başlamadan önce rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır. Aynı zamanda konforlu bir tatil arayışında olan ziyaretçileri içinde otel farklı tur imkanları sunar. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için otel misafiri olmasanız bile iletişime geçebilirsiniz.

Şimal Hotel - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Şimal Hotel – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

9. Kinya Bungalov Otel

Kinya Bungalov Otel, Çamlıhemşin manzarasına sahip çok özel bir oteldir. Rize, Çamlıhemşin’in güzelliklerine daha yakından bakmak isterseniz Kinya Bungalov Otel’e bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Otel konum olarak Fırtına Vadisinde yer almaktadır. Fırtına Deresi’ne çok yakın ve onun sesi ile bir tatil yapmaya ne dersiniz? Bölgenin kendine has dokusu, kuş sesleri, gökyüzünün rengi ile karışan denizin mavisi Kinya Bungalov Otel ile yanı başınızda olacak.

Kısacası bu oteli birkaç cümle ile anlatmak isteseydik şunları söyleyebilirdik: Öncelikle sosyal medyada sıklıkla karşınıza çıkan dağ ve yeşillik manzaralı görsellerin hepsinden daha güzelini burada çekme imkanı bulabilirsiniz. Fırtına Deresi manzarası sayesinde her anında otel ayrı bir güzellik sunmaktadır. Bu manzaraya karşı sizde çayınızı yudumlamaya başlayabilirsiniz.

Kinya Bungalov Otel - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Kinya Bungalov Otel – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

10. Rhisos Gold Otel

Rhisos Gold Otel, Rize merkezde yer alan benzersiz bir oteldir. Otel, güzel bir Karadeniz tatili yapmak isteyenleri bekliyor. Seyahatiniz boyunca konaklayabileceğiniz ve Karadeniz’in pek çok gezi noktasına yakınlığı ile ön plana çıkan bu otelde güven içerisinde kalabilirsiniz. Son derece yeni oteller arasında yer alan Rhisos Gold Otel, uygun fiyatı ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile konaklamada sınıf atlamanızı sağlıyor.

Rhisos Gold Otel - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Rhisos Gold Otel – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

11. Rize Balayı Otelleri

Rize Balayı Otelleri, benzersiz bir otel seçeneğidir. Karadeniz’de balayı seçeneği söz konusu olduğunda ziyaret edebileceğiniz birkaç farklı şehir bulunur. Hiç şüphesiz Rize termal otellerini ve balayı konseptli otelleri merkezde tutabiliriz. Şimdiye kadar listemizde yer verdiğimiz ve Rize’nin en iyi otelleri arasında yer alan tüm oteller size Balayı konseptinde hizmet sunabilirler. Yalnız balayı için özel oda ve imkanlardan yararlanmak adına otelleri rezervasyon esnasında bilgilendirmeniz tavsiye edilir.

Bir de tüm otel seçenekleri, aynı imkanları sunmaz. Otellerin konseptine göre balayı hizmetlerinde çok ciddi değişiklikler olabilir. Özellikle Karadeniz’de yer alan otellerde oda – oda imkanları balayı seçeneğinde daha farklı olabilir.

Rize Balayı Otelleri - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Rize Balayı Otelleri – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

12. Ayder Ardıç Apart

Ayder Ardıç Apart, benzersiz manzarasıyla dikkatleri üzerine çeken apart otellerden bir tanesidir. Ayder Yaylası, sadece Karadeniz’in ya da Türkiye’nin değil aynı zamanda tüm dünyanın en önemli mirasları arasında yer alan gerçek bir cennettir. Bu yeryüzü cennetinde konaklamak ise gerçek anlamda ölmeden önce yaşanması gereken deneyimler arasında yer alır. Hiç şüphesiz sizlerde Ayder Ardıç Apart Otel’de konaklayarak Karadeniz’in en güzel lokasyonlarından birinin tadını çıkarabilirsiniz. Yenilikçi özellikleriyle Ayder Ardıç Apart, sizlere muhteşem bir konaklama vadediyor.

Ayder Ardıç Apart - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Ayder Ardıç Apart – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

13. Hozboncuk Dağ Evi

Hozboncuk Dağ Evi, kendinizi benzersiz hissetmenizi sağlayacak çok özel bir otel seçeneğidir. Gerçek bir Karadeniz tatili mi arıyorsunuz? Şehrin sesinden, standart otel seçeneklerinden sıkıldınız mı? Cevabınız “evet” ise o zaman doğru yerdesiniz. Listemizin son otelinde sizin için bulunması çok zor olan bir adres ile karşınızdayız.

Hozboncuk Dağ Evi, gerçek anlamda konaklarken keyif alanlar için tasarlanmış bir adrestir. Tamamı ahşap odaları ile Gito Yaylası’nın kendine has dokusuna daha yakından göz atabilirsiniz. Küçük bir otel olmasına rağmen son derece başarılı yemek ve kahvaltı seçeneklerini de bir arada sunmayı ihmal etmezler. Bu sebeple sizler de gönül rahatlığıyla bu ayrıcalıklı otelde konaklayabilirsiniz.

Otel rezervasyonu yaptırmadan önce otelinizin imkanlarını ve menüsünü sormayı ihmal etmemeniz önemlidir. Genellikle otel check in ve out saatleri otelden otele farklılık göstermekle beraber 11:00- 14:00 olarak belirlenir. Bu saatlere göre seyahatinizi ve rotanızı belirleyerek hafta içerisinde birden fazla otelde de konaklamayı deneyebilirsiniz. Mevsim ve yağış ihtimalini göz önüne alarak kıyafetlerinizi ona göre seçmeyi ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Hozboncuk Dağ Evi - Rize Otelleri – En İyi 13 Otel
Hozboncuk Dağ Evi – Rize Otelleri – En İyi 13 Otel

Rize Otelleri

Genel olarak Rize’de onlarca otel bulunmaktadır. Gerçek anlamda Karadeniz gezisi yaparken hem güvenli bir şekilde konaklamak hem de ekonomik bir tatil yapmak isteyenlerin seçenekleri ise bir hayli kısıtlıdır. Özellikle İç Anadolu gibi geniş düzlüklerden gelen ziyaretçilerin mesafeye ve mevsime dikkat etmesi gerekmektedir. Söz konusu olan Kaçkar dağları milli parkı gibi alanlar olduğunda son derece kısa mesafeler çok uzun sürelerde kat edilebilir. Başka bir deyiş ile iki otel arasındaki yaklaşık 20 – 30 kilometrelik bir mesafe 90 dakikaya kadar süren bir yolculuk anlamına gelebilir.

Rize hakkında daha detaylı bilgi için Rize Gezilecek Yerler önerileri ve Rize’de Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *