Çankırı’da Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

Çankırı İç Anadolu Bölgesi‘nde bulunan bir ildir. Çankırı’nın adı, Batılı kimi gezginler tarafından « Çangırı » ya da « Çengiri » biçiminde yazılmıştır. İlin kuzeybatısında Karabük, güneyinde Ankara ve Kırıkkale, doğusunda Çorum, batısında Bolu, kuzeyinde Kastamonu bulunmaktadır.

Çankırı’nın aynı zamanda tuzu da meşhurdur. Doğal mağaradan çıkartılan tuz, 80’den fazla mineral içermektedir. Çankırı kaya tuzu temiz, doğal ve dengeli yapısıyla insan sağlığı açısından başlı başına şifa kaynağıdır.

Çankırı, Çivitçioğlu Medresesi, Tarihi Çamaşırhane Müzesi, Çankırı Müzesi, Taş Mescit gibi birçok turistik güzelliğe sahiptir.Kış aylarının vazgeçilmezi Ilgaz Dağı‘nı da unutmamak lazım. Ayrıca Çankırı evleri de kendine özel görüntüsüyle göz kamaştırmaktadır. Çankırı’ya gittiğinizde konaklayabileceğiniz birçok otel ve pansiyon bulunuyor.

Çankırı, sadece kaya tuzu ya da turistik yerleriyle meşhur değildir. Çankırı’nın özgün mutfağı da denemeye değer lezzetler bulundurmaktadır. Mıkladan sarımsaklı ete, hameyliden höşmerime, ince ekmek muskasından kül çöreğine daha birçok lezzetiyle zengin bir mutfağa sahiptir. Yaren güveci gibi çok özel lezzetleri deneyimlemeniz mümkün. Sefer Usta, Canoğlu Pastanesi gibi yemek yerlerine sahip olan Çankırı; çok özel bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Bu yazımızda sizler için Çankırı’daki en iyi 20 yemek yerini listeledik. Detaylı bilgi almak istiyorsanız web sitelerinde yer alan iletişim numaralarını arayarak öğrenebilirsiniz. Haydi başlayalım!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Çankırı ne yenir listesini keşfetmek için « Çankırı’da Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Çankırı’da En İyi 20 Yemek Yeri

1. Shell Akbak Dinlenme Tesisleri

Shell Akbak Dinlenme Tesisleri, Çankırı’da Samsun İstanbul karayolu üzerinde bulunan bir restorandır. Tesis konumu itibarıyla Çankırı, Kastamonu, Ilgaz, Tosya, Kurşunlu gibi yerleşim merkezlerine 3 ila 50 km uzaklıkta yer aldığından birçok misafirin uğrak noktası oluyor. 15 yıldır hizmet veren tesis; akaryakıt, food court ve market alanlarında faaliyet gösteriyor.

Shell Akbak Dinlenme Tesisleri’nin, menülerinde çorbalar, soğuk mezeler, sulu yemekler tatlılar ve salatalar bulunuyor. Ek olarak çocuk parkı da mevcut. Yol üzerindeyseniz ve acıktıysanız burası en güzel adreslerden biri olabilir. Çankırı yemek yerleri listesinde bulunan Shell Akbak Dinlenme Tesislerinde keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Shell Akbak Dinlenme Tesisleri, 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Shell Akbak Dinlenme Tesisleri – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Shell Akbak Dinlenme Tesisleri – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

2. Hacı Ali Dinlenme Tesisleri

Hacı Ali Dinlenme Tesisleri, Çankırı Ankara yolu üzerinde bulunan bir dinlenme tesisidir. İlgili personeller ve uygun fiyatlarıyla en güzel hizmeti vermeyi amaçlıyor. Ahşap masa ve sandalyeleri ile de göz kamaştırıyor. Çorbalar, sulu yemekler, kebaplar, tatlılar ve hatta isterseniz kahvaltı seçeneği de bulunuyor.

Hacı Ali Dinlenme Tesisleri, 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Hacı Ali Dinlenme Tesisleri – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Hacı Ali Dinlenme Tesisleri – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

3. Omar Çavuş Çiftliği

Omar Çavuş Çiftliği, Çankırı’nın merkezinde bulunan bir at çiftliğidir. Doğal bir ortamda atların asilliği ile birlikte restoran hizmeti de vermektedir. Ayrıca düğün, nişan, kına gibi organizasyonlar için de hizmet veriyor. Serpme kahvaltı ve mezeler içeriyor. Omar Çavuş Çiftliği, Çankırı yemek yerleri listesinde kendisine çok özel bir yer ediniyor. Çankırı nın en güzide yemek yerlerinden biri olan Omar Çavuş Çiftliği, sizlere benzersiz lezzetler sunuyor.

Omar Çavuş Çiftliği, pazar günü kapalı olması haricinde kalan günlerde 08.25-23.45 saatleri arasında hizmet veriyor.

Omar Çavuş Çiftliği – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Omar Çavuş Çiftliği – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

4. Derya Lokantası Sefer Usta’nın Yeri

Derya Lokantası Sefer Usta’nın Yeri, Çankırı’da bulunan bir esnaf lokantasıdır. Esnaf lokantalarının samimiyetini ve lezzetini hepimiz biliyoruzdur zaten. Sefer Usta‘nın lezzetli ellerinden dilediğinizi yiyebilirsiniz. En çok önerilen yemekler ise sarımsaklı et, kuzu kapama, kuzu incik ve Çankırı güveci olarak karşımıza çıkıyor.

Derya Lokantası Sefer Usta’nın Yeri, 04.00-19.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Derya Lokantası Sefer Usta’nın Yeri – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Derya Lokantası Sefer Usta’nın Yeri – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

5. Kurt Kardeşler Pide&Kebap&Döner&Sulu Yemek&Baklava Salonu

Kurt Kardeşler Pide&Kebap&Döner&Sulu Yemek&Baklava Salonu, Çankırı’da Çerkeş Ankara yolu üzerinde bulunan esnaf lokantalarından bir tanesidir. Çorbalar, sulu yemekler, pideler, baklavalar ve daha birçok çeşit bulunuyor. Çankırılıların samimiyetini hissetmeniz için müthiş bir restoran diyebiliriz.

Kurt Kardeşler Pide&Kebap&Döner&Sulu Yemek&Baklava Salonu, her gün 06.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kurt Kardeşler Pide&Kebap&Döner&Sulu Yemek&Baklava Salonu – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Kurt Kardeşler Pide&Kebap&Döner&Sulu Yemek&Baklava Salonu – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

6. Kahveci Hacıbaba Çankırı

Kahveci Hacıbaba Çankırı, Çankırı’da bulunan zengin mutfağı olan kahvecilerden bir tanesidir. 2003’te Ankara’da küçük bir işletme olarak hizmete başlamış ve zamanla büyümüştür. Serpme kahvaltı, pasta çeşitleri, dünya mutfağı gibi birçok seçeneği bulunuyor. En ünlüsü de Türk kahvesi olarak biliniyor. Çankırı yemek yerleri listesinde bulunan Kahveci Hacıbaba Çankırı, benzersiz lezzetleri deneyimlemenizi sağlayacak.

Kahveci Hacıbaba Çankırı, her gün 08.00-00.00 saat aralığında hizmet veriyor.

Kahveci Hacıbaba Çankırı – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Kahveci Hacıbaba Çankırı – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

7. Çayyolu Cafe ve Restaurant

Çayyolu Cafe ve Restaurant, Çankırı ilinin merkez ilçesinde bulunan bir işletmedir. İşletme muazzam bir dizayna ve estetik bir dış görünüme sahip. Açık havada oturma ve paket servis seçenekleri bulunuyor. Menüsünde kırmızı etler, beyaz etler, gözlemeler, tatlılar, pizzalar, krepler, dürümler ve daha birçok çeşit bulunuyor. Aynı zamanda ister serpme kahvaltı çeşitlerinden söyleyebilirsiniz isterseniz de tost, gözleme gibi ayrı ayrı sipariş verebilirsiniz.

Çayyolu Cafe ve Restaurant, 09.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Çayyolu Cafe ve Restaurant – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Çayyolu Cafe ve Restaurant – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

8. Gökçe Petrol Cafe ve Restaurant

Gökçe Petrol Cafe ve Restaurant, Çankırı ilinin Ilgaz ilçesinde yer alan bir işletmedir. Bahçede oturma seçeneği bulunuyor. İlgili ve samimi çalışanları ve eli lezzetli ustasıyla misafirlerin beğenisini kazanmış bir işletme. Menüsünde serpme kahvaltıdan sıcak içeceklere, ızgaradan pidelere, kebaptan tatlılara birçok çeşit bulunduruyor.

Gökçe Petrol Cafe ve Restaurant, 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Gökçe Petrol Cafe ve Restaurant – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Gökçe Petrol Cafe ve Restaurant – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

9. Joyana Otel

Joyana Otel, Çankırı ilinin merkezinde bulunan lüks bir oteldir. Otel olmasının yanı sıra restaurant olarak da hizmet vermektedir. Otelin teras katında restoranı bulunuyor. Bu sebepten ötürü Çankırı Kalesi manzarası eşliğinde yemek yeme şansı sunuyor. Ek olarak bölgedeki tek Uzakdoğu mutfağını içeren restoran olarak karşımıza çıkıyor. Restoran sadece rezervasyonlu olarak hizmet veriyor. Çankırı yemek yerleri listesinde bulunan Joyana Otel’de keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Joyana Otel – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Joyana Otel – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

10. Gökmen Çiftliği Steak House

Gökmen Çiftliği Steak House, Çankırı’da hizmet veren bir işletmedir. İşletme et yemekleri ile misafirlerin beğenisini kazanmış durumda. Izgara, lahmacun, pide, kebap gibi birçok seçenek bulunuyor. Porsiyon ve kilo ile sipariş vermek de mümkün.

Gökmen Çiftliği Steak House, pazar günü kapalı olmasının dışında kalan günlerde 07.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Gökmen Çiftliği Steak House – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Gökmen Çiftliği Steak House – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

11. Canoğlu Pastaneleri

Canoğlu Pastaneleri, Çankırı merkezde yer alan bir işletmedir. Kahvaltı ve brunch hizmeti veriyor. Hijyenik bir mekan olarak gelenlerin beğenisini kazanmakta. Ayrıca özel sipariş halinde istediğiniz şekilde pasta yapılıyor. Her çeşit kuru pasta hizmeti de bulunuyor.

Canoğlu Pastaneleri, haftanın her günü 07.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Canoğlu Pastaneleri – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Canoğlu Pastaneleri – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

12. Osmanlı Döner

Osmanlı Döner, Çankırı merkezde bulunan bir restorandır. Restoranda dönerin ekmek arası, pilav üstü, dürüm gibi her çeşidi bulunuyor. Ayrıca köftesi de bulunuyor. Dilerseniz paket servis hizmeti de bulunuyor. Yemek sepeti ve getirden de sipariş verme imkanı sunuyor.

Osmanlı Döner, pazar günleri kapalı olmasının dışında değişkenlik göstermesiyle beraber 10.00-20.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Osmanlı Döner – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Osmanlı Döner – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

13. Ehl-i Keyf Alabalık

Ehl-i Keyf Alabalık, Çankırı ilinin Yapraklı ilçesinde yer alan bir balık restoranıdır. Doğal bir ortamda bulunuyor ve restoranın içi nostaljik bir dizayna sahip. Balıkları çok lezzetli pişiriyorlar. Ayrıca köfte servisi var. Dilerseniz kahvaltı seçeneği de bulunuyor.

Ehl-i Keyf Alabalık, çalışma saatlerini öğrenmek için web sitesinde yer alan numarayla iletişine geçebilirsiniz. Çankırı yemek yerleri listesinde bulunan Ehl-i Keyf Alabalık, benzersiz seçenekler arasında yer alıyor.

Ehl-i Keyf Alabalık – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Ehl-i Keyf Alabalık – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

14. Avlu Konak Cafe Restaurant

Avlu Konak Cafe Restaurant, Çankırı’nın merkezinde yer alan muazzam kahvaltı mekanlarından bir tanesidir. İşletme kahvaltı hizmeti veriyor. Nostaljik bir havası bulunuyor ve açık havada kahvaltı yapma şansı sunuyor.

Avlu Konak Cafe Restaurant, sabah 09.00 gece 03.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Avlu Konak Cafe Restaurant – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Avlu Konak Cafe Restaurant – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

15. Yıldıztepe Cafe ve Restaurant

Yıldıztepe Cafe ve Restaurant, Ilgaz Dağı’nın bembeyaz eteklerinde yer alan otel şeklinde hizmet veren bir restorandır. Kış tatili için gelenlerin konaklayabileceği bir mekan olmasıyla beraber Ilgaz Dağı’nı ziyaret etmek isteyenler için kafe ve restoran hizmeti bulunuyor. Kayak yaptıktan sonra üşüdüğünüzde içinizi ısıtabileceğiniz, acıktığınızda karnınızı doyurabileceğiniz bir yer olarak çok güzel olduğunu söylemek mümkün.

Yıldıztepe Cafe ve Restaurant, haftanın her günü 08.30-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Yıldıztepe Cafe ve Restaurant – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Yıldıztepe Cafe ve Restaurant – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

16. Waffle Works ve Kumpir Çankırı

Waffle Works ve Kumpir Çankırı, Çankırı merkezde bulunan waffle ve kumpir dükkanıdır. Aranızda kumpir ve waffle sevmeyen yoktur sanırım. Modern dizayna sahip ve açık havada doğayla iç içe yeme şansı sunuyor. Waffle tek şekilde değil, çeşitli şekillerde sunuluyor. Aynı şekilde kumpiri de istediğiniz şekilde yeme şansınız var. Ek olarak sıcak içecekler de bulunduruyor.

Waffle Works ve Kumpir Çankırı, pazar günleri 12.00-01.00 saatleri arasında, haftanın diğer günleri ise 11.00-01.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Waffle Works ve Kumpir Çankırı – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Waffle Works ve Kumpir Çankırı – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

17. Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi Ömer Aybak

Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi Ömer Aybak, birçok ilde ve ilçede hizmet veren bir işletme. Çankırı’da da bulunuyor. İster porsiyon şeklinde isterseniz dürüm şeklinde nasıl dilerseniz sipariş verebilirsiniz. Ayrıca paket servisi bulunuyor, getirden ve yemek sepetinden de sipariş alıyorlar.

Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi Ömer Aybak, her gün değişkenlik gösterme ihtimaliyle beraber 11.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi Ömer Aybak – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi Ömer Aybak – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

18. Helvacıoğlu Şekerleme

Helvacıoğlu Şekerleme, Çankırı ilinin merkezinde bulunan helva ve şekerleme satan bir işletmedir. Çeşitli şekerlemeler mevcut. Ek olarak da tahin helvası meşhur olarak biliniyor. Canınız tatlı çektiyse gelmeniz gereken bir adres.

Helvacıoğlu Şekerleme, haftanın her günü 09.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Helvacıoğlu Şekerleme – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Helvacıoğlu Şekerleme – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

19. Derya İskender

Derya İskender, Çankırı ilinin merkez ilçesinde bulunan bir işletmedir. İşletme isminin aksine sadece iskender menüsü sunmuyor. Sulu yemekleri, pideleri ve lahmacunları mevcut. Hatta en çok beğenilen yemekleri sulu yemekler olmuş. Mezeleri, salataları, çorbaları da bulunuyor. Paket servis seçeneği de mevcut. Samimi ve ilgili çalışanları ile en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlayan bir işletme olarak karşımıza çıkıyor.

Derya İskender, pazar günü 08.00-00.00 saatleri arasında, haftanın diğer günlerinde ise 07.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Derya İskender – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Derya İskender – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

20. Hasbihal Cafe ve Bistro

Hasbihal Cafe ve Bistro, Çankırı’nın Eldivan ilçesinde yer alan bir işletmedir. Cafe şeklinde hizmet vermesiyle beraber şerbetli, sütlü, çikolatalı her türlü tatlısı bulunuyor, pasta da yapıyor. Gözlemesi, atıştırmalığı, makarnası, dürümü, hamburgeri, tostu, ızgarası da mevcut. Ek olarak da sıcak ve soğuk her türlü içeceği tercih edebilirsiniz.

Hasbihal Cafe ve Bistro, haftanın her günü 07.00-00.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor.

Hasbihal Cafe ve Bistro – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran
Hasbihal Cafe ve Bistro – Çankırı Yemek Yerleri – En İyi 20 Restoran

Çankırı Yemek Yerleri

Çankırı yemeklerini ve ünlü yemek yerlerini sizler için özetledik. Yenilikçi lezzetleri deneyerek benzersiz bir tatil geçirebilirsiniz.

Çankırı hakkında daha detaylı bilgi için Çankırı Otelleri ve Çankırı’da gezilecek yerler makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *