Denizli’de Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

Denizli, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan bir ildir. Ege Bölgesi’nin güneydoğusunda yer alır ve Akdeniz ile Ege arasında geçit durumundadır. Aydın, Muğla, Burdur, Uşak, Afyon komşu illeridir. İl, Türkiye’deki 30 büyükşehirden bir tanesidir.

Denizli, horozu ile ünlüdür. « Denizli Horozu », renk ve vücut yapısı itibari ile güzel ve uzun ötüşleriyle nam salmıştır. Bu horoz, bu bölgedeki insanların eskiden beri uzun ötüşlü horozlara gösterdikleri özen sonucu kendiliğinden oluşmuş bir ırktır.

Şehir ilk defa Suriye kralı ikinci Antiokhos tarafından kurulmuştur. İkinci Antiokhos, şehre karısı Laodikeia‘nın adını vermiştir. Türkler Denizli havalisini zapt ettikten sonra kente « Ladik » demeye başlamışlardır. Zamanla Tenguzlu ve Tonguzlu kelimelerinin değişimiyle bugünkü adı olan « Denizli » oluşmuştur.

Denizli, Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi, Laodikya Antik Kenti, Saklı Göl Denizi, Pamukkale Travertenleri gibi birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahiptir. Denizli’yi gezip görmek istiyorsanız var olan otellerde konforlu bir şekilde konaklayabilirsiniz. Ayrıca aç aç gezecek haliniz yok değil mi? Denizli’nin zengin mutfağındaki hamur dolmasını, pekmezle kabak aşını, zafer gazozu, tandır kebabı, cızlamayı, sucuklu un karıştırmasını denemeden gitmek olmaz.

Ege mutfağının güzel izlerini taşıyan Denizli mutfağı, denemeye değer lezzetlere sahiptir. Bu yazımızda sizler için Denizli yemek yerlerinden bahsettik. Dilerseniz adreslerini web sitelerinden öğrenebilirsiniz. Hacı şerif, pideci Nihat Usta, Mavi Köşe Lokantası, Mantı Aşure Keşkek Evi gibi yemek yerlerine de gidebilirsiniz. İşte Denizli’de bulunan en iyi 24 restoran!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Denizli ne yenir listesini keşfetmek için « Denizli’de Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Denizli’de En İyi 20 Restoran

1. Bayramyeri Meydanı

Bayramyeri Meydanı, Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yer alan Denizli yemek yerlerinden bir tanesidir. Meydanda mağazalar ve yemek yerleri bulunuyor. Sokak lezzetleriyle ünlü bir meydan. Sadece sokak lezzetleri değil, kebapçı, dönerci, ızgaracı gibi dükkanlar mevcut. Denizli’ye geldiğinizde uğramanız gereken yemek yerlerinden bir tanesi diyebiliriz.

Bayramyeri Meydanı, 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Bayramyeri Meydanı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Bayramyeri Meydanı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

2. Çöpşişçi Mehmet

Çöpşişçi Mehmet, Denizli şehir merkezinde bulunan sıklıkla tercih edilen Denizli yemek yerlerinden bir tanesidir. Mekanın çöp şişleri çok meşhur. Hatta belli miktarda çöp şiş yiyene ödül veriyorlar. Samimi ortamı, lezzetli çöp şiş ve mezeleriyle gelenlerin çok beğenisini kazanmış bir mekan diyebiliriz. Benzersiz lezzetleri deneyimlemek için Çöpşişçi Mehmet’e gidebilirsiniz.

Çöpşişçi Mehmet, haftanın her günü 08.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Çöpşişçi Mehmet – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Çöpşişçi Mehmet – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

3. Ciğerci Bahattin

Ciğerci Bahattin, Denizli’nin merkezinde bulunan bir restorandır. Birçok ilde yer alan bir restoran zincirine sahip bir işletmedir. Restoran hijyenik olmasıyla beraber güler yüzlü ve ilgili çalışanlarıyla en güzel şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Restoranda ciğer, et yemekleri, kebap, dürüm, çorba gibi seçenekler bulunuyor. Ayrıca kahvaltı hizmeti de mevcut. Denizli nin yemek yerleri arasında yer alan Ciğerci Bahattin; benzersiz lezzetleri tatmanızı mümkün kılıyor.

Ciğerci Bahattin, haftanın her günü 10.00-02.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Ciğerci Bahattin – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Ciğerci Bahattin – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

4. Alo 24 Kınıklı

Alo 24 Kınıklı, Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yer alan Denizli yemek yerlerinden bir tanesidir. Restoranın lüks bir dizaynı bulunuyor ve yüksek kapasiteye sahip. Çorba, pide, kebap, et yemekleri gibi seçenekler bulunuyor. Kahvaltı hizmeti de mevcut. Ayrıca paket servis ve arabaya servis hizmeti de var.

Alo 24 Kınıklı, her gün sabah 06.00’dan gece 04.00’a kadar her saat hizmet veriyor.

Alo 24 Kınıklı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Alo 24 Kınıklı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

5. Varol Gurme

Varol Gurme, Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunan restoranlardan bir tanesidir. Restoran çok lüks, yüksek kapasiteli ve aynı zamanda şehrin en ferah restoranlarından bir tanesi olduğunu söylemek mümkün. Dilediğiniz her yemek bulunuyor ama Denizli kebabı en çok önerilen lezzeti olmuş. Arayıp rezervasyon yaptırabilirsiniz, ayrıca paket servis hizmeti de bulunuyor.

Varol Gurme, haftanın her günü 08.30-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Varol Gurme – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Varol Gurme – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

6. Garson Şükrü Aile Restaurant

Garson Şükrü Aile Restaurant, Denizli’nin merkezinde bulunan nadide Denizli yemek yerlerinden bir tanesidir. Restoranda 40 personel bulunuyor. Personeller çok samimi, güler yüzlü ve ilgili. Dilediğiniz her lezzet bulunuyor ve kendi yorumlarını katarak lezzetlendiriyorlar. Ayrıca sadece kapalı alanda değil açık havada da yeme şansı sunuyor.

Garson Şükrü Aile Restaurant, pazartesi günleri kapalı olmasının haricinde kalan günlerde 11.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Garson Şükrü Aile Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Garson Şükrü Aile Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

7. Miske Antep Mutfağı

Miske Antep Mutfağı, Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunan Antep lezzetlerini Denizli ile buluşturan bir restorandır. Restorana girdiğiniz anda Antep’in samimiyetini hissediyorsunuz diyebiliriz. 1998’den beri Antep’in eşsiz lezzetlerini Denizlililerle buluşturuyor.

Miske Antep Mutfağı, menülerinde bütün yemekler bulunuyor, tatlıları günlük olarak Antep’ten geliyor. Ayrıca kahvaltı seçeneği de mevcut. Bunlara ek olarak paket servis hizmeti de bulunuyor ve paket servis hizmetinde yemeklerin yanında sokak hayvanları için boş bir mama kabı da gönderiliyor.

Miske Antep Mutfağı, haftanın her günü 10.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Miske Antep Mutfağı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Miske Antep Mutfağı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

8. Anemon Denizli Otel

Anemon Denizli Otel, birçok ilde bulunan otelleriyle geniş bir otel zincirine sahiptir. Denizli’de de bulunan Anemon Otel, Lale Restaurant’ı bünyesinde barındırıyor. Sabah 06.30-10.00 saatleri arasında kahvaltı hizmeti bulunuyor. Bu şık ve lüks restoranda akşam yemeği keyfi de sürebilirsiniz.

Anemon Denizli Otel, her gün hizmet vermektedir.

Anemon Denizli Otel – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Anemon Denizli Otel – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

9. Baloğlu Pide

Baloğlu Pide, Denizli ilinin Tavas ilçesinde yer alan Denizli yemek yerlerinden bir tanesidir. Yurt dışından ve yurt içinden birçok misafir ağırlıyor. Samimi ve ilgi çalışanlarıyla kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlıyor.

Baloğlu Pide, çok çeşitte pide yapıyor. Özellikle ballı tahinli pidesi en çok önerilen lezzeti diyebiliriz. Ayrıca vejetaryenlere özel menüleri de bulunuyor. Hijyenik oluşu da misafirler tarafından beğenilmesinin başka bir sebebi diyebiliriz.

Baloğlu Pide, haftanın her günü 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Baloğlu Pide – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Baloğlu Pide – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

10. Değirmende Canlı Alabalık Restaurant

Değirmende Canlı Alabalık Restaurant, Denizli ilinin merkez ilçesinde bulunan doğal ve yeşilliklerle dolu bir ortamda bulunan Denizli yemek yerlerinden bir tanesidir. 1957 yılında un değirmeni olarak kullanılıyormuş ve daha sonra bu kadar huzurlu bir ortamda bulunuşu sebebiyle önce piknik alanı sonra restoran haline getirilmiş. Kendi bünyesinde Alabalık Üretim Çiftliği bulunduruyor.

Değirmende Canlı Alabalık Restaurant, kendi ürettiği alabalıkları canlı olarak getiriyor ve nasıl arzu ederseniz o şekilde pişiriyor. Açık ve kapalı olmak üzere 2 adet salonu bulunuyor. Özel günlerinizde dilerseniz arayıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Değirmende Canlı Alabalık Restaurant, haftanın her günü 10.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Değirmende Canlı Alabalık Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Değirmende Canlı Alabalık Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

11. Lemar Bistro

Lemar Bistro, Denizli merkezinde bulunan restoran ve kafe şeklinde hizmet veren bir işletmedir. Menüleri kendi elleriyle hazırlıyorlar, hiçbir şey hazır alınmıyor. Canlı müzik keyfi de bulunuyor. Nargile, sıcak ve soğuk içecekler de mevcut.

Lemar Bistro, haftanın her günü 09.00-01.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Lemar Bistro – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Lemar Bistro – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

12. Saki Restaurant

Saki Restaurant, Denizli ilinin Merkezefendi ilçesinde yer alan bir restorandır. Muazzam bir görüntüye sahiptir. Restoran, VIP restoran ve pub hizmetleri bulunuyor. Arayıp rezervasyon yapma şansı da bulunuyor. Menüsü web sitesinde ayrıntılı bir şekilde gösteriliyor.

Saki Restaurant, haftanın her günü 10.00-02.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Saki Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Saki Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

13. Leman Kültür Denizli

Leman Kültür Denizli, Denizli’nin merkezinde yer alan bir oteldir. Bünyesinde restoran da işletilmektedir. Birçok ilde şubesi bulunan bu otelin tek amacı gelenleri gülümsetmek. Hatta sloganları da « Gülüyoruz o halde varız. ». Şık ve lüks bir restoranı bulunuyor. Sunumlarıyla ve lezzetleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca AVANTAMKAP adlı bir kampanyası bulunuyor ve « AVANTAMKAP » yazan masalarında yemek ücretsiz servis ediliyor.

Leman Kültür Denizli, haftanın her günü hizmet veriyor.

Leman Kültür Denizli – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Leman Kültür Denizli – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

14. Hazal Restaurant

Hazal Restaurant, Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunan restoranlardan bir tanesidir. 1998 yılında faaliyete başlamış bu işletme, oldukça zengin bir menü ve her biri alanında uzman ekibi ile birlikte konuklarını ağırlayıp müşteri memnuniyeti esasıyla çalışıyor. Hazal Antep Mutfağı olarak da biliniyor. Yiyecekte sağlığın önemi bilinci ile misafirlerine sunduğu lezzetlerde her zaman en kaliteli ham maddeleri kullanıyor. Kahvaltı hizmeti bulunuyor ve Anadolu’nun zengin mutfağını içeriyor.

Hazal Restaurant, pazar günü kapalı olmasının haricinde haftanın diğer günlerinde 10.00-22.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Hazal Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Hazal Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

15. Servergazi Parkı

Servergazi Parkı, Denizli ilinin Merkezefendi ilçesinde yer alan geniş hizmetleri bulunan bir parktır. Aynı zamanda Denizli yemek yerlerinden bir tanesidir. Parkta piknik alanı bulunuyor. İsterseniz demlik çay söyleyebiliyorsunuz. Onun haricinde Servergazi Değirmen Restaurant&Cafe bulunuyor. Bol yeşillikli, oksijenle dolu ve Denizli manzarasıyla çok huzurlu bir mekan olduğunu söyleyebiliriz.

Servergazi Parkı, her gün 09.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyorken, Servergazi Değirmen Restaurant&Cafe 09.30-20.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Servergazi Parkı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Servergazi Parkı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

16. Kaynarca Restaurant

Kaynarca Restaurant, Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yer alan yeşilliklerin arasında hizmet veren restoranlardan bir tanesidir. Restoran şehrin gürültüsünden uzak, yeşilliklerin arasında huzurlu bir ortam sunuyor. Izgaralar, mezeler, et ve tavuk yemekleri, salatalar ve dilediğiniz içecekler bulunuyor. İsteyenler için alkollü içecekler de mevcut. Ayrıca ailelere özel alanı da bulunuyor.

Kaynarca Restaurant, haftanın her günü 12.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kaynarca Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Kaynarca Restaurant – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

17. Yunus Emre Park Butik Kafe

Yunus Emre Park Butik Kafe, Denizli ilinin Merkezefendi ilçesinde yer alan Denizli yemek yerlerinden bir tanesidir. Yenişehir yürüyüş yolu üzerinde bulunuyor. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere öğünlerin hepsini sunuyor. Ayrıca isterseniz pasta, börek gibi unlu mamülleri de bulunduruyor.

Yunus Emre Park Butik Kafe, haftanın her günü 09.00-20.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Yunus Emre Park Butik Kafe – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Yunus Emre Park Butik Kafe – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

18. Lavin Otel

Lavin Otel, Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yer alan 4 yıldızlı bir oteldir. Otel bünyesinde Zirve Et ve Balık Restaurant’ı barındırmaktadır. Restoranda Türk, Dünya ve Osmanlı mutfağı bulunuyor. Deniz ürünleri de mevcut. Özel gruplara sabah 07.00-10.00 saatleri arasında açık büfe kahvaltı hizmeti bulunuyor. Alakart restoranında ana yemekler, tatlılar, mezeler bulunuyor. Restoran konumu itibarı ile de akşam yemeğinizi gün batımı eşliğinde şehir manzarasını izlerken yiyebilirsiniz.

Lavin Otel, haftanın her günü hizmet veriyor.

Lavin Otel – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Lavin Otel – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

19. Koru Restaurant&Cafe

Koru Restaurant&Cafe, Denizli’nin merkezinde bulunan bir restorandır. Restoran Şahin Tepesi’nde yer aldığından dolayı Denizli ayaklarınızın altında gibi hissedeceksiniz. Yeşilliklerin arasında huzur dolu bir mekan. Bunun yanı sıra, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği içeriyor. Dilediğiniz her şey mevcut. Konumu, lezzetli mutfağı ve ilgili çalışanları sebebi ile gelenlerin beğenisini kazanmış.

Koru Restaurant&Cafe, haftanın her günü 08.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Koru Restaurant&Cafe – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Koru Restaurant&Cafe – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

20. Reserve Kitchen Co.

Reserve Kitchen Co., Denizli’nin merkezinde yer alan bir yemek mekanıdır. Çamlık Bulvarı’nda bulunuyor. Mekanın dışı yapılırken Londra’dan esinlenilmiş. Muazzam bir dizaynı bulunuyor. Restoran dünya mutfağından çeşitli lezzetleri bulunduruyor. Ayrıca çeşitli tatlıları, içecekleri de mevcut. Dilerseniz whatsapptan ya da arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Reserve Kitchen Co., haftanın her günü 08.30-01.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Reserve Kitchen Co. – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Reserve Kitchen Co. – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

21. Kervan Restaurant Kınıklı

Kervan Restaurant Kınıklı, Denizli’nin merkezinde yer alan şık ve güzel bir yemek yeridir. Restoran 1986’dan beri hizmet veriyor. Yüksek kapasiteli bir restoran olmakla beraber restoranda mescit, bebek bakım alanı ve çocuk parkı bulunuyor. Türk mutfağının çeşitli lezzetleri bulunuyor.

Kervan Restaurant Kınıklı, Pazartesi kapalı olmasının dışında haftanın diğer günlerinde 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kervan Restaurant Kınıklı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Kervan Restaurant Kınıklı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

22. Marla Restaurant&Bistro&Cafe

Marla Restaurant&Bistro&Cafe, Denizli ilinin Pamukkale ilçesinde yer alan Denizli yemek yerlerinden bir tanesidir. Restoran birçok alanda hizmet veriyor. Şık, konforlu ve lüks oluşuyla özel günlerin en güzel adresi diyebiliriz.

Marla Restaurant&Bistro&Cafe, Bistro alanında alkollü içecekler bulunduruyor ve bazı ünlü sanatçılar sahne alıyor. Restoranında her grubun kendine özel fiks menüleri mevcut. Ayrıca özel günler için organizasyon hizmeti de bulunuyor. Online rezervasyon yaptırma şansı sunuyor.

Marla Restaurant&Bistro&Cafe, haftanın her günü 10.00-03.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Marla Restaurant&Bistro&Cafe – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Marla Restaurant&Bistro&Cafe – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

23. Denizli Konağı

Denizli Konağı, Denizli’nin merkezinde yer alan tarihin izlerini taşıyan nezih bir tesistir. Biri kafeterya biri restoran olmak üzere iki tane konak bulunuyor. Osman Bey Konağı ve Konyalıoğlu Konağı (Mavili Ev) olarak ikiye ayrılıyor.

Denizli Konağı’nda bulunan Osman Bey Konağı, odalar şeklinde küçük nişan, toplantı, evlilik yıldönümü, bayi yemekleri gibi organizasyonların en güzel şekilde yapıldığı konaktır. Konyalıoğlu Konağı ise odalar halinde içerisinde tarihi yansıtan minderli oturma alanları olan, atalarımızın eski oturdukları evler gibi küçük sinilerle döşenmiş, kafeterya olarak hizmet veriyor.

Denizli Konağı, haftanın her günü 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Denizli Konağı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Denizli Konağı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

24. Çamlık Kahve Sokağı

Çamlık Kahve Sokağı, Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yer alan bir kahvecidir. Tecrübeli çalışanları ve üstün başarıları sayesinde Türkiye’de sayılı firmalardan biri olmuştur. Serpme kahvaltısı, zengin mutfağı, sıcak ve soğuk içecekleriyle gelenlerin beğenisini kazanmış. Ayrıca paket servis hizmeti de yer alıyor.

Çamlık Kahve Sokağı, haftanın her günü 08.00-01.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Çamlık Kahve Sokağı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran
Çamlık Kahve Sokağı – Denizli Yemek Yerleri – En İyi 24 Restoran

Denizli Yemek Yerleri

Denizli’ye yolunuz düşerse teleferiğe binmeyi, horoz heykeliyle fotoğraf çektirmeyi, Karahayıt’a gitmeyi, Hierapolis Arkeoloji Müzesi’ni gezmeyi unutmayın. Ayrıca Ege’nin güzel insanlarını selamlamayı, Denizli mutfağını tatmayı aklınızdan çıkarmayın. Keyifli gezmeler dileriz!

Denizli hakkında daha fazla bilgi almak için Denizli otelleri ve Denizli’de gezilecek yerler başlıklı makaleleri inceleyebilirsiniz

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *