Edirne’de Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

Türkiye’nin en batısında bulunan Edirne, tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. 100 yılın aşkın süre de Osmanlı’ya başkentlik yapan Edirne, her yıl pek çok turisti ağırlamaktadır. Yunanistan ve Bulgaristan’ a sınırı olan şehrin gezilecek yerleri de oldukça fazladır.

Selimiye Camii, Gala Gölü, Meriç Nehri ve Uzunköprü başta olmak üzere birçok farklı yerin görülebileceği şehirde konaklamak isteyenler için farklı konaklama seçenekleri bulunur. Bu sayede şehri gezerken aynı zamanda konforlu bir konaklama imkanı da bulabilirsiniz.

Ayrıca Edirne, lezzetli mutfağıyla da dikkat çekiyor. Ciğer yemek isteyenler herkes genellikle Edirne ciğerini tercih eder. Aynı zamanda kallavi kurabiyesi, zerde, Deva-i misk helvası, badem ezmesi gibi lezzetler de Edirne mutfağı içerisinde yer almaktadır. İşte Edirne’de en iyi 29 Restoran listesi!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Edirne ne yenir listesini keşfetmek için « Edirne’de Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Edirne’de En İyi 29 Yemek Yerleri

1. Aydın Tava Ciğer

Aydın Tava Ciğer, 1998’den bu yana Edirne’de hizmet veren köklü ciğerciler arasında yer almaktadır. Tahmis Meydanı ve Margi AVM olmak üzere iki adet şubesi bulunan Edirne yemek yerleri arasındaki Aydın Tava Ciğer, lezzetli Edirne ciğerini müşterilerine sunmaktadır.

Paket servis hizmeti de bulunan restoran, haftanın her günü 10:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Aydın Tava Ciğer – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Aydın Tava Ciğer – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

2. Erasta Edirne AVM

Erasta Edirne AVM, 2017 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden, Edirne’nin en büyük kapalı alışveriş merkezidir. Eğlence alanları, sinema salonu, giyim mağazalarının bulunduğu alışveriş merkezinde yeme-içme bölümü de bulunmaktadır. Kurumsal pek çok yiyecek markasının yer aldığı bölümde birbirinden farklı yemek çeşitleri yer alır.

Erasta Edirne AVM, haftanın her günü saat 10:00 ile 22:00 arasında hizmet vermektedir.

Erasta Edirne AVM – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Erasta Edirne AVM – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

3. Edirne Kent Ormanı

Edirne Kent Ormanı, Edirne’de yer alan doğayla iç içe olabileceğiniz yerlerden biridir. Özellikle de haftasonu halkın uğrak noktası olan Kent Ormanı, şehir merkezine yaklaşık 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Ziyaretçiler, buraya genellikle piknik yapmak için gelmektedir. Ancak hazırlıksız olsanız dahi ormanın içerisinde hazır mangal yerleri, kasap reyonu, Edirne yemek yerleri, market hizmeti, hazır piknik servisi bulunmaktadır.

Orman, haftanın her günü ziyaretçilere açıktır.

Edirne Kent Ormanı – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Edirne Kent Ormanı – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

4. Margi Hotel

Margi Hotel, 2013 yılında hizmete başlayan ve lezzetli yemekleri ile müşterilerini bir araya getiren 5 yıldızlı oteldir. Esas olarak konaklama hizmeti veren otelin restoran bölümü, barlar ve kafe de mevcuttur. Edirne mutfağı lezzetlerinin bir arada sunulduğu restoranda dünya mutfağı yemekleri de yer alır.

Otelin restoranı, haftanın her günü hizmet vermektedir.

Margi Hotel – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Margi Hotel – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

5. Çamlıbel Restaurant

Çamlıbel Restaurant, Edirne Keşan’da İstanbul Yolu üzerinde yer alan kır lokantası havasındaki bir işletmedir. Edirne yemek yerleri listesinde yer alan Çamlıbel Restaurant, satır eti ve ciğer sarması ile kendisine hayran bırakan restoranlardandır. Tescilli satır et üretici olan restoran, Edirne’ye geldiğiniz tercih edebileceğiniz işletmeler arasındadır.

Lezzetli yemekler sunan, Edirne’deki lezzet duraklarından olan Çamlıbel Restaurant haftanın her günü hizmet vermektedir.

Çamlıbel Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Çamlıbel Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

6. Tarihi Ciğerci Bahri Bey – Edirne Tava Ciğer ve Köftesi

Tarihi Ciğerci Bahri Bey – Edirne Tava Ciğer ve Köftesi, Edirne Merkezdeki Tarihi Havlucular Hanı içerisinde hizmet vermektedir. 2012 yılından bu yana hizmet veren işletme, 250 kişilik alanı ile Edirne yemek yerleri listesinde bulunmaktadır. Edirne’nin yöresel tava ciğerinin sunulduğu restoranda ciğer, kurutulmuş acı biber ile servis edilmektedir.

Restoran, haftanın her günü 06:00 ve 21:00 saatleri arasında açıktır.

Tarihi Ciğerci Bahri Bey - Edirne Tava Ciğer ve Köftesi – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Tarihi Ciğerci Bahri Bey – Edirne Tava Ciğer ve Köftesi – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

7. Hilly Hotel

Hilly Hotel, Edirne Merkezdeki 4 yıldızlı, lüks oteller arasında yer almaktadır. 2 alakart restoranı bulunan otelde, Edirne’nin yöresel yemekleri, Türk mutfağının lezzetleri ve Dünya mutfağından özel yemekleri sunmaktadır. Yemek servisinin dışında restoranda açık büfe kahvaltı da ziyaretçilere servis edilmektedir.

Otelin restoranı haftanın her günü hizmete açıktır.

Hilly Hotel – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Hilly Hotel – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

8. Köfteci Osman

Köfteci Osman, Edirne Merkez’de yer alan köklü Edirne yemek yerleri arasındadır. 4 adet şubesi bulunan işletme, her sene hem binlerce turiste hem de Edirne halkına hizmet vermektedir. Paket servisi de bulunan restoranda, meşhur Edirne köftesi, Edirne ciğeri, et yemeği çeşitleri gibi lezzetler sunulmaktadır.

Restoran, haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Köfteci Osman – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Köfteci Osman – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

9. Rys Hotel & Restaurant

Rys Hotel & Restaurant, Edirne şehir merkezinde hizmet veren 4 yıldızlı oteller arasındadır. Oldukça lüks ve modern olan bu otelde temel olarak konaklama hizmeti verilmektedir. Fakat otelin restoran bölümünde de hem yöresel tatlar hem de Dünya mutfağından lezzetler konuklara sunulmaktadır. Edirne yemek yerleri listesinde yer alan Rys Hotel & Restaurant, modern dekorasyonu ile dikkat çekiyor.

Restoran, haftanın her günü hizmet vermektedir.

Rys Hotel & Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Rys Hotel & Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

10. Edirne Akgünler Ciğercisi ve Ciğeri

Edirne Akgünler Ciğercisi ve Ciğeri, yöresel lezzetlerden Edirne Ciğerini kendilerine özgü bir teknikle pişiren restoranlardan biridir. Edirne yemek yerleri listesinde yer alan işletme, kaliteli hizmeti ve tecrübeli personeli ile hizmet veriyor.  Edirne Akgünler Ciğercisi ve Ciğeri, yanında farklı lezzetler ile servis ettiği ciğeri sizlerle buluşturuyor.

İşletme, haftanın her günü saat 10:30 ile 00:00 arasında hizmet vermektedir.

Edirne Akgünler Ciğercisi ve Ciğeri – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Edirne Akgünler Ciğercisi ve Ciğeri – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

11. Burmalı (Üç Şerefeli) Cami

Burmalı (Üç Şerefeli) Cami, Edirne’de yer alan dini yerler arasındadır. Edirne’nin merkez ilçesinde yer alan caminin içerisinde bir de yeme-içme işletmesi yer almaktadır. Paket servis hizmeti de bulunan işletmede, lezzetli çay, kahve, dondurma, çeşitli aperatif yiyecekler bulunmaktadır. Huzurlu bir atmosferde hem dinlenip hem de çayınızı yudumlamak isterseniz Burmalı Cami Çay Bahçesini ziyaret edebilirsiniz.

Çay bahçesi, haftanın her günü 08:00 ile 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Burmalı (Üç Şerefeli) Cami – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Burmalı (Üç Şerefeli) Cami – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

12. Limon Cafe

Limon Cafe, Edirne’nin ünlü kahvaltı mekanları arasında yer almaktadır. Karaağaç yolu üzerindeki kafe, oldukça zengin çeşitli kahvaltısı ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda özel günleriniz için de davet hizmeti mevcuttur. Bunların yanı sıra çeşitli yiyeceklerin bulunduğu menüsü ile de Edirne’nin dikkat çeken yemek yerleri arasındadır.

Kafe, haftanın her günü 09:00 ile 00:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Limon Cafe – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Limon Cafe – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

13. Asma Altı Ocakbaşı Restaurant

Asma Altı Ocakbaşı Restaurant, Edirne Merkezde Adliyenin yanı başında hizmet veren bir işletmedir. Arabaya teslim, içeride servis ve paket servis olmak üzere üç farklı servis seçeneğine sahip olan restoran, özel ve yöresel lezzetleri sizlere sunuyor. Damak tadınıza uygun lezzetleri bir arada sunan restoran, peynir helvası gibi yöresel tatlıları da denemenizi sağlıyor.

Restoran, haftanın her günü 11:00 ile 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Asma Altı Ocakbaşı Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Asma Altı Ocakbaşı Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

14. Bağbekleyen Kebap

Bağbekleyen Kebap, lahmacun, kebap, pide gibi çok özel lezzetlerin sunulduğu Edirne yemek yerleri arasında yer almaktadır. Tecrübeli ve güler yüzlü personeli ile hizmet veren Bağbekleyen Kebap, Margi Outlet yanında bulunmaktadır. Kapalı ve açık oturma alanları bulunan işletmenin saat 11:30 ile 22:00 arasında gel al paket servisi bulunmaktadır.

Restoran, Pazartesi hariç haftanın her günü hizmet vermektedir.

Bağbekleyen Kebap – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Bağbekleyen Kebap – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

15. Punto Shot Bar Pizza

Punto Shot Bar Pizza, Edirne’nin ilk ve tek shot bar mekanlarındandır. Edirne Merkezde yer alan mekan, rezervasyon ile misafir kabul etmektedir. Çeşitli bir menüye sahip olan mekanda birbirinden farklı lezzetlerden, değişik içeceklere kadar pek çok ürün bulunuyor. İşletme, iç dekorasyonu ve mimarisi ile de dikkat çekiyor.

İşletme, haftanın her günü saat 08:00 ile 02:00 arasında hizmet vermektedir.

Punto Shot Bar Pizza – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Punto Shot Bar Pizza – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

16. Hotel Edirne Palace

Hotel Edirne Palace, Edirne şehir merkezinde yer alan ve güzel bir restoran bölümüne sahip olan bir oteldir. Rahat ve güvenli bir konaklama imkanı sunan Hotel Edirne Palace, Edirne yemek yerleri listesinde yer alıyor. Oldukça büyük bir restoranı bulunan otel, açık havada ve bahçede yemek imkanı sunuyor. Yöresel lezzetlerin yanı sıra Dünya mutfağından lezzetleri de deneme imkanı sunuyor.

Restoran, haftanın her günü hizmete açıktır.

Hotel Edirne Palace – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Hotel Edirne Palace – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

17. Edirne Ciğercisi Kemal Usta

Edirne Ciğercisi Kemal Usta, 1982’den beri dillere destan Edirne ciğerini sevenleriyle buluşturmaktadır. Edirne Merkez Ortakapı’da hizmet veren Edirne Ciğercisi Kemal Usta, güler yüzlü ve usta Kemal Bey’in özel ciğerini yanında çeşitli ikram ve ürünlerle sunuyor. İşletmenin içeride servis ve paket servis olmak üzere iki farklı hizmet şekli mevcuttur.

Restoran, haftanın her günü, 09:00 ile 21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Edirne Ciğercisi Kemal Usta – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Edirne Ciğercisi Kemal Usta – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

18. Aydın Tava Ciğer Margi AVM

Aydın Tava Ciğer Margi AVM, Edirne’nin ünlü ciğer mekanlarından bir tanesidir. İki farklı şubesi bulunan ciğercinin bir şubesi de Margi AVM içerisinde yer almaktadır. Edirne yemek yerleri listesinde yer alan Aydın Tava Ciğer, Edirne ciğeri, Edirne köftesi ve daha birçok lezzeti sizlere sunmaktadır.

Alışveriş merkezi içerisindeki restoran, haftanın her günü 10:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Aydın Tava Ciğer Margi AVM – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Aydın Tava Ciğer Margi AVM – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

19. Kapıkule yolu üzeri can petrol Edirne

Kapıkule yolu üzeri can petrol Edirne, bir dinlenme tesisidir. Edirne-Kapıkule yolu üzerindeki işletme, yolculuk esnasında dinlenmek ve yeme-içme ihtiyaçlarını karşılamak isteyen misafirlere hizmet vermektedir. Çeşitli yiyeceklerin sunulduğu restoranda, damak tadınıza uygun lezzetlerden yiyebilir ya da kahve keyfi yapabilirsiniz.

Yol üzerindeki işletme, haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Kapıkule yolu üzeri can petrol Edirne – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Kapıkule yolu üzeri can petrol Edirne – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

20. Cavit Duvan Prestige Hotel

Cavit Duvan Prestige Hotel, 2016 yılında başlayan ve birbirinden lezzetli yiyecekleri konuklarıyla bir araya getiren bir oteldir. Temel olarak konaklama hizmeti veren otelin restoran alanı da bulunmaktadır. Edirne mutfağının lezzetlerini bir araya getiren restoranda Türk mutfağından diğer lezzetler de yer alıyor.

Restoran, haftanın her günü hizmet vermektedir.

Cavit Duvan Prestige Hotel – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Cavit Duvan Prestige Hotel – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

21. Adresin Hotel

Adresin Hotel, Edirne Merkezde temel olarak konaklama hizmeti sunan bir oteldir. Oldukça lüks ve modern bu otelin içerisinde restoran bölümü de bulunmaktadır. Açık büfe seçeneği ile kahvaltı imkanı sunan restoranda aynı zamanda yöresel ve Dünya mutfağından lezzetler sizinle buluşuyor.

Restoran, haftanın her günü hizmet vermektedir.

Adresin Hotel – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Adresin Hotel – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

22. Araz Cafe & Restoran & Kebap

Araz Cafe & Restoran & Kebap, Edirne yöresel lezzetlerinden, kebap çeşitlerine, tatlı çeşitlerinden içeceklere kadar çeşitli bir menüye sahiptir. Edirne Merkezde yer alan restoran, kaliteli hizmeti ve tecrübeli personeli ile sizleri ağırlıyor.

Kebap çeşitlerinin en lezzetli hallerini deneyerek gezinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Edirne’yr geldiğinizde Araz Cafe & Restoran & Kebap’a giderek lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Restoran, haftanın her günü 10:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Araz Cafe & Restoran & Kebap – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Araz Cafe & Restoran & Kebap – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

23. Hanedan Restaurant

Hanedan Restaurant, Türk mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini, servis kalitesi ile Edirne Merkezde sizlere sunuyor. 2004 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden restoran, et ve Balık çeşitlerinden yöresel lezzetlere kadar birçok lezzeti sizlerle buluşturuyor. Aynı zamanda Hanedan Restaurant, özel gün ve davetlerinizde de yanınızda oluyor.

Restoran, haftanın her günü saat 10:00 ile 00:00 arasında hizmet vermektedir.

Hanedan Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Hanedan Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

24. Gazibaba Meyhanesi

Gazibaba Meyhanesi, 1967 yılından beri hizmete açık olan Edirne yemek yerleri listesinde yer alan işletmelerden biridir. Zindanaltı Caddesinde yer alan Gazibaba Meyhanesi, soğuk ve sıcak meze çeşitleri, ızgara çeşitleri, tava yemekleri ve tatlı seçenekleri ile Türk Sanat Müziği parçalarını birleştiren atmosferi ile konuların beğenisini topluyor.

Mekan, haftanın her günü saat 10:00 ile 02:00 arasında hizmet vermektedir.

Gazibaba Meyhanesi – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Gazibaba Meyhanesi – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

25. Dinlenti Park Cafe

Dinlenti Park Cafe, 35 yıldır oyun salonu, maç izleme alanı ve yeme-içme bölümü ile Edirne Merkezde hizmet vermektedir. Lezzetli aperatif yiyecekler ve içeceklerden oluşan menüsü ile özellikle gençlerin sık sık gittiği Edirne yemek yerlerinden biri olan Dinlenti Park Cafe, Pazar günleri hariç 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Dinlenti Park Cafe – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Dinlenti Park Cafe – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

26. Kada Cafe & Restaurant

Kada Cafe & Restaurant, oldukça özel lezzetlerin sunulduğu bir İşletmedir. Güler yüzlü ve tecrübeli çalışanları yer aldığı, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan Kada Cafe & Restaurant, Edirne yemek yerleri listesinde yer almaktadır. Kahvaltı servisinin de bulunduğu restoranda tavuk çeşitlerinden burger çeşitlerine kadar birçok seçenek bulunuyor.

Restoran, haftanın her günü saat 09:00 ile 01:00 arasında hizmet vermektedir.

Kada Cafe & Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Kada Cafe & Restaurant – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

27. McDonald’s

McDonald’s, hamburgerleri ve patates kızartması ile ünlü bir Fast food zinciridir. Edirne Merkezde de bir şubesi bulunan McDonald’s, eşsiz lezzetlerini sizlerle buluşturuyor.

Restoran, haftanın her günü 11:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

McDonald’s – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
McDonald’s – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

28. Tahmis Köftecisi

Tahmis Köftecisi, Edirne Merkezde Tahmis Meydanında hizmet veren bir İşletmedir. Edirne yemek yerleri listesinde yer alan Tahmis Köftecisi, içeride servis ve paket servis hizmeti vermektedir. Restoranda, meşhur Edirne Köftesinin yanı sıra farklı yöresel lezzetler ve Dünya mutfağı lezzetleri de sunulmaktadır.

Restoran, haftanın her günü saat 10:00 ile 23:00 arasında hizmet vermektedir.

Tahmis Köftecisi – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Tahmis Köftecisi – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

29. Balkabağı Bakery Cafe

Balkabağı Bakery Cafe, Edirne Merkezde hizmet veren şirin butik bir pastanedir. Birbirinden lezzetli yaş pastalar yapıp sunan kafede farklı lezzetleri tatmanız da mümkündür. Kavala kurabiyesinden salata çeşitlerine, çikolata kaplı pastalardan içeceklere kadar birçok ürünü bulabilirsiniz Balkabağı Bakery Cafe, Edirne yemek yerleri listesinde yer almaktadır.

Kafe, haftanın her günü 08:30 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Balkabağı Bakery Cafe – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran
Balkabağı Bakery Cafe – Edirne Yemek Yerleri – En İyi 29 Restoran

Edirne Yemek Yerleri

Meriç Nehri, Erikli Tuz Gölü ve Gökçetepe Tabiat Parkı gibi birçok farklı ve eşsiz güzelliğe ev sahipliği yapan Edirne, görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor. Genellikle 1-2 gün içerisinde gezip bitirebileceğiniz Edirne seyahatiniz sırasında muhakkak yöresel lezzetleri de denemelisiniz.

Edirne hakkında daha detaylı bilgi için Edirne Gezilecek Yerler önerileri ve Edirne Otelleri makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *