Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

Antalya, Türkiye’nin en çok turiste sahip olan şehirleri arasındadır. Antalya, hem doğal güzellikleri hem de tarihi geçmişi ile turistleri bünyesine çeken bir kenttir.

 Antalya şehir merkezindeki en meşhur yerlerden biri olan ve görülmeye değer ilgi çekici mekanları bu yazıda bulabilirsiniz. Antalya tatilini en bilinen en Antalya otelleri listesinde inceleyebilirsiniz. Ayrıca mükemmel bir doğa üzerine kurulmuş güzel plajlardan dilediğinizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Bu özel plajlar en eşsiz doğasıyla her ilçede yer alıyor. Ayrıca Antalya merkezde bulunan kaleiçi nde inşa edilmiş tarihi yerleri en ayrıntılı şekilde inceleyebilir veya Antalya Tahtalı Dağında yerden 2366 metre yükseklikten benzersiz bir manzara bulabilirsiniz. 

Antalya, gezip görülecek yüzlerce yere sahip olması sebebi ile geziye başlamadan önce liste hazırlamakta fayda vardır. Bu yazımızda, Antalyada gezilecek yerler listesini sizlere sunacağız.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Antalya’nın en iyi otellerini keşfetmek için « Antalya Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Antalya’da Gezilecek En İyi 50 Yer

1. Düden Park Şelalesi

Düden Park Şelalesi, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer alan doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Düden Park Şelalesinin etrafı park ile çevrilidir. Büyüleyici doğal güzelliği ile mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Park sabah 09.00 ile akşam 19.00 arasında ziyaret edilebilir. Muhteşem bir manzaraya şahit olmak için bu eşsiz yere gidebilirsiniz. Doğanın en ayrıcalıklı yeri olan şelale çevresinde dinlenebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca yemek yiyeceğiniz işletmeler bulabilirsiniz.

Düden Park Şelalesi, Antalyada gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alması gerekenler arasındadır. 

Düden Park Şelalesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Düden Park Şelalesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

2. Aspendos Antik Tiyatro

Aspendos Antik Tiyatro, Antalya’da yer alan değerli bir antik kentte yer almaktadır. Aspendos Antik Tiyatro içerisinde birçok açık hava gösterisi ve film gösterimleri olmaktadır.

Geçmiş zamanların en gözde alanlarından biri olan Aspendos tiyatrosu mimarisi ile birlikte sesin ve görüntünün her yerden algılanmasına yardımcı olacak şekilde inşa edilmiştir.

Aspendos Antik Tiyatro, Antalya ilinin Serik ilçesinde yer almaktadır. Tarihi sebebi ile Antalyada gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gerekmektedir. 

Aspendos Antik Tiyatro - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Aspendos Antik Tiyatro – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

3. Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi, Antalya şehrinde yer alan en etkileyici şelaleler arasında yer almaktadır. Antalya ilinin Manavgat ilçesinde yer almaktadır.

Şelale çevresinde birçok kafe veya restoran bulunabilir. İster yürüyüş yapabilir ister fotoğraf çekebilir veya dilerseniz kafelerde durup dinlenebilirsiniz.

Manavgat Nehri üzerinde yer alan bu şelale, haftanın her günü açıktır. Şelale, 7.30 ile 23.00 arasında her gün açıktır.

Manavgat Şelalesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Manavgat Şelalesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

4. Antalya Aquarium 

Antalyada gezilecek yerler listesinin başında yer alması gereken yerlerden bir tanesi de Antalya Aquarium’dur. Bu akvaryum, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesinde yer almaktadır.

Ailecek eşsiz bir zaman geçireceğiniz en büyük akvaryumlardan biri olan bu mekanda yüzlerce deniz canlısını bulmak mümkündür. Unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz. Özellikle çocukların çok ilgisini çeker ve onlara deniz dünyasını öğretebilir.

Antalya Aquarium, Türkiye’de en çok ziyaret edilen turistik yerler arasında yer almaktadır. Akvaryum, haftanın her günü açıktır. Antalya Aquarium, 09.30 ile 20.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Antalya Aquarium  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Antalya Aquarium  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

5. Düden Şelalesi 

Düden Şelalesi, Antalya ilinin Kepez ilçesinde yer almaktadır. Antalya ilinin en çok ziyaret edilen doğal güzellikleri arasında yer almaktadır.

Bu özel yerin çevresinde dilerseniz restoran veya kafe bulabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya satan dükkanlarda vardır. Sevdiklerinize buralardan unutulmayacak hediyeler armağan edebilirsiniz.

Düden Şelalesi, Antalyada gezilecek yerler arasında ön sıralarda yer alması gereken bir yerdir. Düden Şelalesi’nin ulaşımı da oldukça kolaydır.

Düden Şelalesi  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Düden Şelalesi  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

6. Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı 

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı, Antalya’da en etkileyici doğal güzellikler arasındadır. Doğal parkı ve şelalenin muhteşem atmosferi her ziyaretçiyi etkilemektedir. 

Parkın sunduğu olanaklar mükemmel bir doğa manzarasını ayaklarınızın altına serer. Bu eşsiz yerde vakit geçirmek oldukça keyifli olabilir. Sevdikleriniz ve ailenizle birlikte tabiat parkını ziyaret edebilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı, Antalya ilinin Aksu ilçesinde yer almaktadır. Bu park, haftanın her günü sabah 08.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

7. Karaalioğlu Parkı 

Karaalioğlu Parkı, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Geniş ve deniz kıyısında yer alan bir parktır. 

Denizin kıyısında olan bu park haftanın her günü dilediğiniz saat aralığında ziyaret edilebilir. Sıcak yaz akşamlarında yemekten sonra bu parkta yürüyüş yapabilirsiniz. 

Karaalioğlu Parkı, Antalyada gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmesi gereken bir yerdir.

Karaalioğlu Parkı  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Karaalioğlu Parkı  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

8. Antalya Arkeoloji Müzesi

Antalya Arkeoloji Müzesi, ülkemizin en büyük müzeleri arasında yer almaktadır. Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer alan bir müzedir.

Antalya tarihini konu alan müzede birçok tarihi eser bulunur. Devasa büyük eserlerden minimalist eşyalara kadar birçok eser müzede sergilenir.

Antalya Arkeoloji Müzesi, haftanın her günü açıktır. Müzeyi sabah 08.30 ile 20.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 

Antalya Arkeoloji Müzesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Antalya Arkeoloji Müzesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

9. Yivliminare Cami 

Yivliminare Cami, Antalya ilinin tarihi ve önemli camileri arasında yer almaktadır. Selçuklu dönemine ait olan bu yapı ziyaret edilmeye değerdir.

Tek minareli bu cami benzersiz bir mimariye sahiptir. Minaresi birçok camiden farklıdır. İster ziyaret için ister ibadet için kullanılabilir.

Yivliminare Cami, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Antalyada gezilecek yerler listesinde olması gereken bir eserdir.

Yivliminare Cami  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Yivliminare Cami  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

10. Kepez Belediyesi Kent Ormanı

Kepez Belediyesi Kent Ormanı, Antalya’nın büyüleyici doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Yeşilin en güzel tonlarının bulunduğu bu orman Antalya’nın Kepez ilçesinde yer almaktadır.

Kent ormanı nda ister yürüyüş yapabilir ister piknik yapabilir veya bisiklete binebilirsiniz. Bu eşsiz yerde vakit geçirerek sevdiklerinizle ve ailenizle unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Bolca fotoğraf çekebileceğiniz bu alanda oksijene doyarsınız.

Kent ormanı, Antalyada gezilecek yerler arasında öne çıkmaktadır. Haftanın her günü açık olan bir yerdir.

Kepez Belediyesi Kent Ormanı - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Kepez Belediyesi Kent Ormanı – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

11. Köprülü Kanyon Milli Parkı 

Köprülü Kanyon Milli Parkı, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan bir parktır. Doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen bu kanyon park, Antalyada gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gerekmektedir.

Köprüde yürüyüş yaparken tarihi köprü benzersiz bir manzara sunar. Kanyonda çevresinde oturma birimleri bulabilir ve yürüyüş yapabilirsiniz. Doğa içerisindeki manzarası ile birlikte bulunmaz bir alandır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Köprülü Kanyon Milli Parkı  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

12. Waterhill Park 

Waterhill Park, birçok havuz kaydırağı ve birçok gösterisi ile bilinen bir parktır. Ziyaretçileri için birçok bar ve yemek yeme alanları vardır. 

Özellikle çocukların severek eğlenebileceği bir parktır. Birbirinden farklı kaydırakları ve su oyunları vardır. Bu eşsiz yerde ailecek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Waterhill Park, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Antalyada gezilecek yerler listesinde olması gereken bir eğlence merkezidir.

Waterhill Park  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Waterhill Park  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

13. Antalya Saat Kulesi

Antalya Saat Kulesi, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer alan deniz kenarında yer alan tarihi bir kuledir. Osmanlı tarzında olan bu mimari, turistlerin en çok ziyaret ettikleri yapılar arasında yer almaktadır.

Hem manzarasıyla hem de eşsiz görseli ile birlikte mutlaka ziyaret etmelisiniz. Antalya saat kulesi bolca fotoğraf çekebileceğiniz benzersiz bir manzara sunar. Saat kulesi yıllardır ayakta duran sağlamlığı ile birlikte günümüze kadar yaşamını sürdürmüştür.

Antalya Saat Kulesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Antalya Saat Kulesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

14. Likya Yolu 

Antalya’nın en güzel manzaralarına sahip olan yerlerinden bir tanesi de Likya Yoludur. Muhteşem manzarası ve tarihi dokusu ile Antalyada gezilecek yerler listesine eklenmesi gerekir. 

Bu özel patikada yürürken birbirinden farklı manzaraları keşfedebilirsiniz. Ayrıca dağcılık yapan macera ruhuna sahip kişiler için ilk gidilecek yerdir. Patikada yürürken doğanın içerisinde ayrıca deniz manzarasıyla birlikte metrelerce yükseklikte bulunabilirsiniz. Özel ve ayrıcalıklı bir patika olan likya yolu mutlaka ziyaret edilmelidir.

Likya Yolu  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Likya Yolu  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

15. Yavuz Özcan Parkı 

Yavuz Özcan Parkı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan bir parkıdır. Deniz kıyısında yer alan ve tepe peyzaj alanı ile bilinen doğal parktır. 

Yavuz Özcan Parkı, Antalyada gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken bir yerdir. Yürüyüş, ziyaret, dinlenme alanı için gidilebilecek olan bir yerdir.

Yavuz Özcan Parkı  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Yavuz Özcan Parkı  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

16. Cumhuriyet Meydanı 

Cumhuriyet Meydanı, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesinde yer alan tarihi bir yerdir. Tarihi meydan olan bu yerde Atatürk’ün büstü ve birçok işletme yer almaktadır. Antalya’nın merkezi sayılabilecek yerlerdendir.

Ayrıca meydanın çevresinde hediyelik eşya satan dükkanlar da bulunabilir. Bu dükkanlarda el emeği göz nuru tekstil ürünleri veya hediyelik eşyalar tercih edilebilir. Sevdiklerinize unutulmayacak hediyeler armağan edebilirsiniz.

Cumhuriyet Meydanı  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Cumhuriyet Meydanı  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

17. Hıdırlık Kulesi 

Hıdırlık Kulesi, Antalya’nın en eski tarihe sahip olduğu yapıları arasında yer almaktadır. Roma İmparatorluğu döneminden kalma bu kule mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Hıdırlık Kulesi, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Antalyada gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir yerdir.

Hıdırlık Kulesi  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Hıdırlık Kulesi  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

18. Doyran Göleti 

Doyran Göleti, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesinde yer alan doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Antalya’da piknik yapabileceğiniz, ziyaret edebileceğiniz büyüleyici güzellikleri arasında yer almaktadır. 

Göletin çevresinde oturabileceğiniz bir çok alan bulunur. Bu özel alanda ister yürüyüş yapabilir ister piknik yapabilir isterseniz bisiklete binebilirsiniz. Manzarası ve bolca oksijeni ile birlikte kendinizi doğanın içerisinde hissedersiniz.

Doyran Göleti  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Doyran Göleti  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

19. Ters Ev Antalya 

Ters Ev Antalya, Antalya’nın son dönemlerde en popüler olan yerleri arasındadır. Sıra dışı bir görünüme sahip olan bu evde her şey ters bir şekilde dizayn edilmiştir. 

Ters Ev, Antalyada gezilecek yerler arasındadır. Ters Ev, haftanın her günü sabah 10.00 ile 20.00 arasında açıktır. 

Ters Ev Antalya  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Ters Ev Antalya  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

20. Antalya Sand Sculpture Müzesi

Antalya Sand Sculpture Müzesi, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Antalya’nın sevilen müzeleri arasında yer alan bir müzedir. 

Antalya Sand Sculpture Müzesi tasarımı da oldukça profesyoneldir. Antalyada gezilecek yerler arasında yer alan önemli turistik bir müzedir.

Antalya Sand Sculpture Müzesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Antalya Sand Sculpture Müzesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

21. Yalım Parkı

Yalım Parkı, Antalya’da en sevilen parklar arasında yer almaktadır. Deniz kenarında yer alan bu park, oldukça etkileyici bir tepe parkıdır. Antalyada gezilecek yerler listesinin başında yer alan bir parktır.

Park günün her saati ziyarete açıktır ve deniz kıyısında eşsiz bir manzara sunar. En eşsiz fotoğraflarınızı bu özel parkta çekebilirsiniz. Özellikle fotoğrafçı tutkunları için vazgeçilmez mekanlardan biridir.

Yalım Parkı - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Yalım Parkı – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

22. Şehitler Parkı

Şehitler Parkı, Antalya’nın Kepez ilçesinde yer alan popüler bir parktır. Şehirler Parkı’nın içerisinde önemli spor tesisi de bulunmaktadır. Antalyada gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır.

Parkta ister yürüyüş yapabilir ister bisiklete binebilirsiniz. Yemyeşil alanı ile birlikte bu özel yerde rahat edebilirsiniz. Sevdiklerinizle ve ailenizle birlikte vakit geçirebilirsiniz.

Şehitler Parkı - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Şehitler Parkı – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

23. Wet’n Wild Park

Wet’n Wild Park, Antalya ilinin Aksu ilçesinde yer alan önemli bir aquapark’tır. Dünyanın dört bir yanından turist ağırlamaktadır.

Oldukça büyük kaydırakları ile birlikte popülerdir. Özellikle çocukların ve gençlerin sıklıkla gittiği yerlerden biridir. Bu ayrıcalıklı yerde gün boyunca vakit geçirebilir ve asla sıkılmazsınız.

Wet’n Wild Park, Antalyada gezilecek yerler arasındadır. Aquapark, haftanın her günü sabah 08.00 ile 00.00 arası açıktır.

Wet’n Wild Park - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Wet’n Wild Park – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

24. Karakaş Cami

Karakaş Cami, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Mimarisi ve tarihi ile etkileyici bir camiidir.

İster ibadet için isterseniz ziyaret amaçlı tercih edebilirsiniz. Oldukça kusursuz bir şekilde inşa edilen mimarisi eşsiz görseller sunar.

Karakaş Cami, Antalyada gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır. Merkezi bir konumu vardır.

Karakaş Cami - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Karakaş Cami – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

25. Yat Limanı

Yat Limanı, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Büyüleyici bir manzaraya sahip olmasının yanı sıra, kaliteli işletmeler de bulunmaktadır.

İster tekne ister en lüks yatları bu özel limanda görebilirsiniz. Geniş bir marina boyunca birbirinden çeşitli gemi, yat veya tekneye denk gelebilirsiniz.

Yat Limanı, Antalyada gezilecek yerler içerisinde üst sıralarda yer almaktadır. Antalya ziyaretinde mutlaka görülmesi gereken yerler içerisindedir.

Yat Limanı - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Yat Limanı – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

26. Antalya Hayvanat Bahçesi

Antalya Hayvanat Bahçesi Antalya ilinin Kepez ilçesinde yer almaktadır. Ülkemizde en eski hayvanat bahçeleri arasında yer almaktadır. 

Ülkemizin eski ve en büyük hayvanat bahçelerinden olan Antalya hayvanat bahçesi, haftanın her günü sabah 09.00 ile 19.00 saatleri içerisinde ziyarete açıktır.

Antalya Hayvanat Bahçesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Antalya Hayvanat Bahçesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

27. Oyuncak Müzesi

Antalya oyuncak müzesi, ülkemizde en dikkat çeken müzeler içerisinde yer almaktadır. Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. 

Geçmiş zamanların en bilinen oyuncaklara bu müzede sergilenir. Çocukların ve büyüklerin keyifle gezeceği bu özel müze ailenizle en iyi aktivite olabilir. Keyif alacağınız oyuncak müzesi içerisinde birbirinden çeşitli oyuncakları detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Oyuncak müzesi, Antalyada gezilecek yerler içerisinde ön sıralarda yer almaktadır. Müze, Pazartesi günü hariç her gün ziyarete açıktır. 

Oyuncak Müzesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Oyuncak Müzesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

28. Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi

Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi, Antalya ilinin en özel müzeleri içerisinde yer almaktadır. 19. Yüzyılın geleneksel seramikleri sergilenmektedir. 

Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi, tarihi bir kilisedir. Antalyada gezilecek yerler içerisinde yer alan bir yerdir.

Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

29. Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji Müzesi, Antalya ilinde yer alan ülkemizin en büyük arkeoloji müzeleri içerisindedir. Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır.

Arkeoloji Müzesi, Antalyada gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Bu müze, haftanın her günü sabah 08.30 ile 20.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Arkeoloji Müzesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Arkeoloji Müzesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

30. Atatürk Evi

Atatürk Evi, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Atatürk’ün kaldığı bir yer olması sebebi ile sonradan müzeye dönüştürülmüştür. 

Müzeye ziyaret etmek isteyenler sabah 8:30 ile akşam 20:00 saatleri arasında bu eşsiz müzeyi keşfedebilir. Ailenizle birlikte Atatürk’ün bıraktığı anıları inceleyebilir ve çocuklarınıza tarihi anlatabilirsiniz.

Atatürk Evi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Atatürk Evi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

31. Kepez Masal Parkı

Kepez Masal Parkı, Antalya’nın Kepez ilçesinde yer alan etkileyici bir parktır. Haftanın her günü açık olan bir parktır. Antalyada gezilecek yerler listesinde yer almaktadır.

Kepezin en güzel yerlerinden biri olan bu özel park içerisinde bir çok etkinlik yapılan bir alandır. Hem yerli hem yabancı turistlere hitap edecek bu park içerisinde birbirinden farklı fotoğraflar çekebilir ve yürüyüş yapabilirsiniz.

Kepez Masal Parkı - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Kepez Masal Parkı – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

32. Dönerciler Çarşısı & Şemsiye Sokak

Dönerciler Çarşısı & Şemsiye Sokak, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer alan etkileyici dekoru bulunan bir yerdir. Antalyada gezilecek yerler listesinde olması gerekmektedir. Son dönemlerde oldukça popüler bir çarşıdır. 

Yerli ve yabancı turistler burada en çok fotoğraf çekmeyi sever. Birbirinden çeşitli restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları keyifli vakit geçirmenize olanak tanır. Ayrıca bu yerde dilerseniz gün boyunca güneşlenip denizin keyfini çıkardıktan sonra akşam saatlerinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Dönerciler Çarşısı & Şemsiye Sokak - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Dönerciler Çarşısı & Şemsiye Sokak – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

33. İskele Cami

İskele Cami, Osmanlı dönemine uzanan tarihi ile birlikte köklü bir camidir. Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Yat limanı yanında yer alan bir camidir.

İskele Cami, Antalyada gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Turistik olarak yoğun bir şekilde ziyaret edilen yerlerdendir.

Mimarisi ile birlikte göze çarpar. En nadide fotoğrafları bu özel mekanda elde edebilirsiniz. Bir çok ziyaretçi günün her saatinde bu camiyi görmek ister.

İskele Cami - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
İskele Cami – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

34. Dokuma Park

Dokuma Park, Antalya ilinin Kepez ilçesinde yer alan bir parktır. Dokuma park içerisinde geniş açık hava müzesi ve minyatür anıtları bulunmaktadır.

Dokuma Park, Antalyada gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Piknik yapmak, dinlenmek ve yürüyüş yapmak için ideal parklar arasındadır.

Dokuma Park - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Dokuma Park – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

35. Atatürk Kültür Parkı

Atatürk Kültür Parkı, Antalya şehrinin sevilen parkları arasında yer almaktadır. Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Konyaaltı plajının yakınlarında yer almaktadır.

Plajın yakınlarında olduğu için ister gün içerisinde isterseniz akşam saatlerinde bu parkı ziyaret edebilirsiniz. Merkezi konum sayesinde bir çok kişiyi akşam saatlerinde ağırlar. Yürüyüş yapabilir, oturma banklarında dinlenebilir veya bisiklete binebilirsiniz.

Atatürk Kültür Parkı - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Atatürk Kültür Parkı – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

36. Perge Antik Kenti

Perge Antik Kenti, Antalya ilinin Aksu ilçesinde yer alan dünyaca ünlü olan bir kenttir. Tarihi de Tunç Çağına kadar uzamaktadır. 

Perge Antik Kenti, Antalyada gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Antalya’da en yüksek turist sayısına sahip olan antik kentler içerisindedir.

Perge Antik Kenti - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Perge Antik Kenti – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

37. Termessos Antik Kenti

Termessos Antik Kenti, Antalya ilinin Döşemealtı ilçesinde yer almaktadır. Antik kent içerisinde geniş yürüyüş parkları bulunmaktadır. Antalyada gezilecek yerler listesinde mutlaka bulunması gereken bir yerdir. 

Bu özel yer Antalya’nın en yüksek yerlerinde bulunur ve tarihin dokusunu benzersiz bir şekilde ortaya koyar. Hem fotoğraf çekmek için hem de bu özel tarihi alanı görmek için mutlaka Termessos Antik Kenti‘ne uğramalısınız.

Termessos Antik Kenti - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Termessos Antik Kenti – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

38. Karain Mağarası

Karain Mağarası, Antalya ilinin Merkezinde yer almaktadır. Karain Mağarası, ülkemizin en büyük ve doğal mağaraları içerisinde yer almaktadır. 

Karain Mağarası, tarihi oldukça eskiye dayanan bir yerdir. Antalyada gezilecek yerler içerisindedir. Tarihi gezi severler için mutlaka gezilmesi önerilmektedir.

Karain Mağarası - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Karain Mağarası – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

39. Side Antik Kenti

Side Antik Kenti, Antalya ilinin Side ilçesinde yer alan en eski kentler içerisindedir. Dünyada bilinen ve ziyaret edilen antik kentler arasındadır. 

Bu özel yer denizin hemen yanındadır. Benzersiz bir mekan olan Side Antik Kenti ziyaret saatlerinde eşsiz bir tarihi doku ortaya koyar. Sabah 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında bu özel mekanı ziyaret edebilirsiniz.

Side Antik Kenti - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Side Antik Kenti – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

40. St. Nicholas Kilisesi

St. Nicholas Kilisesi, Aziz Nikolas’ın ölümü ile inşa edilen bir kilisedir. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçisi bulunmaktadır. 

St. Nicholas Kilisesi, Antalya ilinin Demre ilçesinde yer almaktadır. Antalyada gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır. 

Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen kilise tarihi en ayrıntılı şekilde ortaya koyar. Benzersiz bir mimariye sahiptir ve mükemmel dokusu günümüze kadar ulaşan sağlamlığı ile ayakta durur.

St. Nicholas Kilisesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
St. Nicholas Kilisesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

41. Dim Çayı

Dim Çayı, Antalya şehrinin Alanya ilçesinde yer almaktadır. Toroslardan akan bir çaydır ve oldukça popülerdir. Dim Çayı, ülkemizde en turistik olan yerlerden bir tanesidir. 

Dim Çayı, Antalya ilinde bulunan ve mutlaka görmeniz gereken güzellikler içerisinde yer almaktadır.

Dim Çayı - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Dim Çayı – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

42. Damlataş Mağarası

Damlataş Mağarası, Antalya ilinin Alanya ilçesinde yer almaktadır. Mağara, Antalya ilinin en eski mağaraları içerisinde yer almaktadır. 

Damlataş Mağarası üzerinden su damlaları akmaktadır. Su damlaları sebebi ile ismi Damlataş Mağarası olmuştur. Antalyada gezilecek yerler içerisindedir.

Binlerce yıl içerisinde oluşan damlataş mağarası görülmeye değerdir. Mükemmel bir manzarası bulunan bu eşsiz güzelliği mutlaka görmelisiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle unutulmayacak bir anı yaşayabilirsiniz.

Damlataş Mağarası - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Damlataş Mağarası – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

43. Kızıl Kule

Kızıl Kule, Antalya ilinin Alanya ilçesinde yer alan bir kuledir. Alanya’nın simgesi haline gelen bu kule oldukça eskidir. Kızıl Kule, tarihi bir yapıdır ve Selçuklu döneminden kalmıştır.

Kızıl Kule, Antalyada gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Selçuklu mimarisini temsil etmektedir.

Tarihi en eşsiz şekilde ortaya koyan bu özel kulede birbirinden farklı fotoğraflar çekebilirsiniz. Sevdiklerinizle ailenizle birlikte kule ziyaret ederken merdivenleri kullanarak en üste çıkabilirsiniz. Bu sayede mükemmel bir manzara ile karşılaşabilirsiniz.

Kızıl Kule - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Kızıl Kule – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

44. Alanya Kalesi

Alanya Kalesi, Antalya ilinin Alanya ilçesinde yer alan tarihi kaleler arasında yer almaktadır. Antalya’da en çok ziyaret edilen turizm noktaları içerisindedir.

Yüzlerce ziyaretçisi bulunan Alanya kalesi metrelerce yüksekliği ile eşsiz bir manzara sunar. Bu mükemmel yerde birbirinden çeşitli anılar biriktirebilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle kalenin en yukarısına çıkabilir ve Antalya yı görebilirsiniz.

Alanya Kalesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Alanya Kalesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

45. Beldibi Mağarası

Beldibi Mağarası, Antalya şehrinin Kemer ilçesinde yer alan etkileyici mağaralar içerisinde yer almaktadır. İlk yerleşim yerleri olarak da bilinen bu mağara, Antalyada gezilecek yerler içerisinde ön sıralarda yer almaktadır.

Mağarada binlerce yıl içerisinde oluşan Sarkıtlar devasa büyüklüğe sahiptir. Ayrıca mağarayı sabah 09:00 ile akşam 16:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Mağaranın sunduğu olanaklarla benzersiz bir an yaşayabilirsiniz.

Beldibi Mağarası - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Beldibi Mağarası – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

46. Geyik Bayırı

Geyik Bayırı, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesinde yer alan doğal bir yerdir. Antalya ilinin doğal güzellikleri içerisinde yer alan bu bayır Antalyada gezilecek yerler içerisindedir.

Çevresinde kamp alanı veya yürüyüş patikaları bulabilirsiniz. Dağcılar için bulunmayacak bir alandır. Eşsiz bir manzara ile bu özel yerde dağ tırmanışı gerçekleştirebilirsiniz.

Geyik Bayırı - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Geyik Bayırı – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

47. Güllük Dağı 

Güllük Dağı, Antalya ilinin Korkuteli ilçesinde yer alan bir doğal güzelliktir. 1970’li yıla kadar uzanan bu dağ, milli bir parktır. Antalyada gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır.

Doğanın içinde olmayı sevenlerin ilk adresidir. Eşsiz bir manzara ile birlikte yürüyüş yapabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Güllük Dağı  - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Güllük Dağı  – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

48. Yalan Dünya Mağarası

Yalan Dünya Mağarası, Antalya ilinin Gazipaşa ilçesinde yer alan etkileyici ve popüler bir mağarasıdır. Turizm olarak da yüksek ziyaret oranına sahip olan bu mağara, Antalyada gezilecek yerler içerisindedir.

Yerli ve yabancı turistler bu popüler mağarayı sıklıkla ziyaret etmek ister. Sabah 09:00 ile akşam 16:00 arasında bu numarayı ziyaret edebilirsiniz. Eşsiz bir alan olan mağarada birbirinden farklı anılar yakalayabilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle bu keyifli alanda vakit geçirebilirsiniz.

Yalan Dünya Mağarası - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Yalan Dünya Mağarası – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

49. Antalya Kalesi

Antalya Kalesi, Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Kale, köklü bir tarihi barındırmaktadır. Antalyada gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır.

Antalya Kalesi - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Antalya Kalesi – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

50. Myra Antik Kenti

Myra Antik Kenti, Antalya ilinin Demre ilçesinde yer almaktadır. 1922 yılında açılan arkeoloji müzesini de bulundurmaktadır. 

Myra Antik Kenti, Antalyada gezilecek yerler içerisinde ön sıralarda yer almaktadır. Antik kent içerisinde birçok işletme ve hediyelik dükkan bulunmaktadır. 

Hem yerli hem de yabancı turistlere evsahipliği yapan bu özel Antik Kent dikey bir şekilde konumlanmıştır. Esrarengiz görünümüyle birlikte büyük ilgi çeker. Birbirinden çeşitli fotoğraflar ve anıları burada biriktirebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamdan yukarı baktığınızda yüzlerce eser görebilirsiniz.

Myra Antik Kenti - Antalya’da Gezilecek Yerler - En İyi 50 Yer
Myra Antik Kenti – Antalya’da Gezilecek Yerler – En İyi 50 Yer

Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya’da gezilecek yerleri öğrendikten sonra Antalya hakkında daha detaylı bilgi için Antalya Restoran önerileri ve Antalya’da Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *