Yıldız Park – İstanbul

Yıldız Park – İstanbul’da ki Gezilecek Yerler Sıralaması

Yıldız Park gezilecek yerler sıralamasını öğrenmek için İstanbul’da Gezilecek Yerler makalesini okuyabilirsiniz.

Yıldız Park Hakkında Bilgi

İçerisinde Osmanlı saray müzesi bulunan Yıldız Park eşsiz bir doğaya sahiptir. Bu mükemmel yer mutlaka görülmesi gerek. El değmemiş hissi yaratan peyzajı ile kafa dinlemek için tercihiniz olabilir. Bu özel yer şehir parkı olarak en anlamlı bölgelerin başında gelir.

Yıldız Park Tarihi

Lale Devri dönemindeki eşsiz peyzaj desenleri bu parkta bulunmaktaydı. Yıldız parkı 1940 yılından sonra adıyla anılmaya başlanmıştır. Ondan önceki Yıldız Sarayı olarak bilinirdi. Osmanlı zamanında hanedanın kullandığı açık mekan olarak bilinmektedir.

Yıldız Park Nerede?

Yıldız, 34349 Beşiktaş/İstanbul adresinde yer almaktadır.

Yıldız Park Giriş Ücreti 

Yıldız Park yaya girişleri ücretsizdir. Araç ile girişlere 8 TL ücret alınmaktadır.

Yıldız Park Hangi Günler Açık

Yıldız Park haftanın her günü açıktır.

Yıldız Park Ziyaret Saatleri

Yıldız Park günün her saati ziyaret edilebilir.

Yıldız Park İrtibat Numarası

İrtibat numarası bulunmamaktadır.

Yıldız Park Resmi İnternet Sitesi

Resmi internet sayfası http://en.besiktas.bel.tr/ üzerinden ziyaret edilebilir.

Yıldız Park Yorumları

Selame Hopurcuoğlu : Ben yıldız parkını çok seviyorum ve çok sık gidiyorum. Yazın yer bulmak baya sıkıntı oluyor ama kışın sesiz, sakin hatta ıssız diyebileceğimiz kadar sakin oluyor. Ama bütün şehrin keşme keşinden uzaklaşan içeceğimiz nadir yerlerden. İkiye ayrılmış diyebiliriz. Bir yanı denize bakıyor ormanın arasında manzara da oturması harika oluyor. Diğer yanı kısmi deniz daha çok orman içinde yapay gölde var. Arabayla giriş için 30 lira verdik.(25.10.2022) yayalara ücretsiz. İçeride masalı banklardan var. Çok piknik yapılıyor ama ateş yasak. Her gittiğimizde mutlaka bi doğum gününe denk geldik hatta biz de kutladık. Çocuk parkları da olduğu için hem büyük hem de küçüklere hitap ediyor. İçeride beltur işletmeleri var. Bir tanesi « Malta köşkü » saraylara layık yemekler var diyebiliriz güncel menüyü de paylaşıyor olacağım. Ama hizmet sıfır diyebilirim. Kişilere göre muamele var. Aynı zamanda beltur kafe de var. Orada daha aperatif şeyler var. Parka girmeden de ana kapının olduğu yerde büfe de var. İçinde İBB’nin WC si de var. Park akşam 10 da kapanıyor. Umarım keyifli vakit geçirirsiniz.

Ayşe : Ulaşımı çok rahat, Beşiktaş meydana 10 dk yürüme mesafesinde. Muhteşem bir manzarası var ve park içerisinde yeme içme alanı olarak büfe ve Malta köşkü mevcut. Fakat yolu çok yokuş gittiğinize değecek mekanlar değil. Köşke giremedik fakat büfenin menüsü çok zayıf ve aşırı pahalı, yemek namına tost ve gözleme var. Patatesli gözleme 30₺ ayran 12₺, tostlar da ufak ve pahalı, sular minicik 4₺🙄yemeğinizi bitirdiğinizde garsonlar gidin artık dercesine bakıp yanınıza gezip duruyorlar 🥲 yiyeceğinizi evden ya da dışarıdan alıp park içerisinde çimenlerde veya gölün dibindeki kamelyalarda yiyebilirsiniz.

Alperen Demirel : Çok güzel bir yer içinde koşu parkuru yürüyüş parkuru oturmak için kamelya ve oturaklar mevcut parkın girişinde camii,büfe mevcut biraz inişli yokuşlu ama gitmenize değecek bir yer ulaşım çok rahat zaten park beşiktaş meydana 10 dk yürüme mesafesinde otobüsle gitmek isteyenler Beşiktaş’tan bebek tarafına giden otobüsleri kullanabilirler şahsi araba ile içeri girmeden 30 lira gibi bir ücret ödeyip otoparka geçiş yapabilirsiniz genel itibari ile huzur dolu bir ortam çeşit çeşit kuşların seslerini dinlemeden ayrılmayın şimdiden iyi eğlenceler dilerim.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *