Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 50 Yer

Kayseri, İç Anadolu bölgesinde yer alan birçok Anadolu medeniyetine ev sahipliği yapmış olan köklü bir şehirdir. Şehir içerisinde görülmesi gereken tarihi ve doğal güzelliklerin sayısı oldukça fazladır.

Tarihi yerlerden biri olan Kayseri merkez olarak birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Eski kapuzbaşı şelaleleri ve hunat hatun külliyesi gibi güzel örneklerindendir.

Kayseri, Türkiye’nin görülmesi gereken bir kentidir. Kayseri seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken doğal ve tarihi en iyi 50 yeri sizler için listeledik.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Kayseri’nin en iyi otellerini keşfetmek için « Kayseri Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Kayseri’de Gezilecek En İyi 50 Yer Listesi

1. Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan Türkiye’de en çok tercih edilen kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Erciyes Dağı üzerine kurulu olan kayak merkezi şehir merkezine 25 km uzaklıktadır.

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri gezilecek yerler listesinde ilk sırada olması gereken bir yerdir. Kayak merkezi, haftanın her günü 10.30 ile 19.00 arası hizmete açıktır.

Erciyes Kayak Merkezi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Erciyes Kayak Merkezi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

2. Erciyes Dağı

Erciyes Dağı, Kayseri ilinde yer alan sönmüş bir volkanik dağdır. Türkiye’nin en yüksek dağları içerisinde yer almaktadır.

Erciyes Dağı, kayak sporları ve tırmanış aktiviteleri için sık sık tercih edilen bir dağdır. Kayseri gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alması gerekmektedir.

Erciyes Dağı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Erciyes Dağı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

3. Soğanlı Vadi

Soğanlı Vadi, Soğanlı Ören Yeri olarak da bilinmektedir. Vadi, Kayseri ilinin Yeşilhisar ilçesinde yer almaktadır. Günümüzde, açık hava müzesi olarak ziyaret açılmıştır.

Soğanlı Vadi, haftanın her günü 08.00 ile 19.00 arası ziyarete açıktır. Soğanlı vadi içerisinde ilk yerleşim yeri evleri ve kalıntıları sergilenmektedir.

Soğanlı Vadi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Soğanlı Vadi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

4. Kayseri Kalesi

Kayseri Kalesi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir kaledir. Tarihi 3.yy dönemine dayanan Kayseri Kalesi, şehir içerisinde en çok ziyaret edilen tarihi alanlar arasındadır.

Kayseri Kalesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

5. Mazakaland Eğlence Merkezi

Mazakaland Eğlence Merkezi, Kayseri ziyaretinizde eğlence alanı arayanlar için uygun yerler arasındadır. Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer almaktadır.

Mazakaland Eğlence Merkezi içerisinde yer alan oyuncak ve oyun alanları Afrika, Uzak Doğu, Anadolu ve Roma temalıdır. Eğlence merkezi, Cumartesi ve Pazar günleri 13.00 ile 22.00 arası hizmet vermektedir.

Mazakaland Eğlence Merkezi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Mazakaland Eğlence Merkezi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

6. Kapuzbaşı Şelalesi

Kapuzbaşı Şelalesi, Dünyanın en yüksek ikinci şelalesidir. Ülkemizin en yüksek birinci şelalesi olarak bilinen Kapuzbaşı Şelalesi, Kayseri ilinin Yahyalı ilçesinde yer almaktadır.

Kapuzbaşı Şelalesi, Kayseri’nin popüler turistik noktaları arasında yer almaktadır. Yürüyüş, piknik ve gezi için tercih edilebilecek yerler arasındadır.

Kapuzbaşı Şelalesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

7. Kayseri Kapalı Çarşı

Kayseri Kapalı Çarşı, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer almaktadır. Çarşı içerisinde her türlü ticari eşya ve mağaza bulunmaktadır. Çarşı, haftanın her günü 08.00 ile 19.00 arası açıktır.

Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken yerler arasında Kapalı Çarşı gelmektedir. Çarşı, Osmanlı dönemine uzanan tarihi ile bilinmektedir.

Kayseri Kapalı Çarşı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

8. Ali Dağı Yeraltı Şehri  

Ali Dağı Yeraltı Şehri, Kayseri ilinin Talas ilçesinde yer almaktadır. Ali Dağı bünyesinde yamaç paraşütü aktiviteleri gerçekleştirilmektedir.

Ali Dağı Yeraltı Şehri, tarihi bir yer altı şehridir. Dağ çevresinde de piknik alanları mevcuttur. Kayseri gezilecek yerler arasında mutlaka görmeniz gereken tarihi bir doğal güzelliktir.

Ali Dağı Yeraltı Şehri - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Ali Dağı Yeraltı Şehri – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

9. Cumhuriyet Meydanı  

Cumhuriyet Meydanı, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir meydandır. Tarihi bir meydan olan Cumhuriyet Meydanı içerisinde yüzlerce yıllık binalar bulunmaktadır.

Kayseri gezilecek yerler içerisinde olan Cumhuriyet Meydanı, oldukça işlek ve turistik bir alandır.

Cumhuriyet Meydanı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

10. Derebağ Şelalesi Tabiat Parkı

Derebağ Şelalesi Tabiat Parkı, Kayseri ilinin Yahyalı ilçesinde yer alan turistik yerler içerisindedir. Tabiat parkı, büyüleyici doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Derebağ Şelalesi Tabiat Parkı, piknik yapmak, yürüyüş, dinlenmek için en doğru adresler arasındadır. Kayseri gezilecek yerler içerisinde mutlaka olmalıdır.

Derebağ Şelalesi Tabiat Parkı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Derebağ Şelalesi Tabiat Parkı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

11. Ağırnas Yer Altı Şehri

Ağırnas Yer Altı Şehri, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi ve turistik bir alandır. Kayseri gezilecek yerler içerisinde olması gereken bu yer altı şehri, turistlerin öncelikli duraklarındadır.

Ağırnas Yer Altı Şehri, Pazar günü hariç haftanın her günü 08.00 ile 18.00 arası ziyarete açıktır.

Ağırnas Yer Altı Şehri - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Ağırnas Yer Altı Şehri – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

12. Ali Dağı

Ali Dağı, Kayseri ilinin Talas ilçesinde yer alan doğal güzellikler arasındadır. Dağ, yamaç paraşütü ve birtakım dağ sporları için uygun yerler arasındadır.

Ali Dağı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Ali Dağı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

13. Beştepeler Mesire Alanı

Beştepeler Mesire Alanı, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan bir mesire alanıdır. Beştepeler Mesire Alanı içerisinde hayvanat bahçesi, yeşillik alan, geniş park ve oyun alanı bulunmaktadır.

Beştepeler Mesire Alanı, Kayseri gezilecek yerler içerisinde olan bir parktır.

Beştepeler Mesire Alanı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Beştepeler Mesire Alanı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

14. Aladağlar

Aladağlar, Kayseri-Niğde ve Adana sırasında bulunan dağ sırasıdır. Doğa ve hayvan çeşitliliği bakımından zengin bir bitki örtüsü bulunmaktadır.

Aladağlar içerisinde Hacer Ormanı Tabiat Parkı bulunmaktadır. 1995 senesinde milli park olmuştur. Aladağlar, doğa gezisi ve dağ tırmanışı sporları için görülmesi gereken bir yerdir.

Aladağlar - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Aladağlar – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

15. Hacer Ormanı

Hacer Ormanı, Aladağlar sırasında yer alan bir milli parktır. Kayseri ilinin Yahyalı ilçesinde yer alan popüler bir parktır.

Hacer Ormanı, ulusal bir park olması sebebi ile ziyaretçi sayısı da fazladır. Hacer Ormanları, Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken bir ormandır.

Hacer Ormanı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Hacer Ormanı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

16. Kayseri Hayvanat Bahçesi

Kayseri Hayvanat Bahçesi, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer almaktadır. Hayvanat bahçesi içerisinde 80’i aşan hayvan ve uygun koşullar altında yaşama olanağı sunulmaktadır.

Kayseri Hayvanat Bahçesi, Kayseri gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir yerdir. Hayvanat bahçesi, haftanın her günü 10.00 ile 18.30 arasında ziyarete açıktır.

Kayseri Hayvanat Bahçesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Kayseri Hayvanat Bahçesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

17. Kıranardı Kent Ormanı

Kıranardı Kent Ormanı, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan doğa alanları arasında yer almaktadır. 24 saat ziyareti mümkün olan bir ormandır.

Kıranardı Kent Ormanı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Kıranardı Kent Ormanı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

18. Kale İçi Kültür Sanat Merkezi

Kale İçi Kültür Sanat Merkezi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan kültür sanat merkezleri arasında yer almaktadır.

Kale İçi Kültür Sanat Merkezi içerisinde Kayseri şehrinin geçmişinde yer alan eserler sergilenmektedir. Sanat Merkezi, haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arası ziyarete açıktır.

Kale İçi Kültür Sanat Merkezi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Kale İçi Kültür Sanat Merkezi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

19. Ali Dağı Mesire Alanı

Ali Dağı Mesire Alanı, Kayseri ilinin Talas ilçesinde yer almaktadır. Ali Dağı Mesire Alanı çevresinde piknik yapma imkanı da bulunmaktadır. Doğa yürüyüşleri, dinlenme alanları bulunan bir mesire alanıdır.

Ali Dağı Mesire Alanı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Ali Dağı Mesire Alanı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

20. Sultansazlığı Milli Parkı

Sultansazlığı Milli Parkı, Kayseri ilinin Yeşilhisar ilçesinde yer alan bir milli parktır. Milli park çevresinde piknik, dinlenme ve yürüyüş faaliyetleri için uygun bir parktır.

Sultansazlığı Milli Parkı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Sultansazlığı Milli Parkı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

21. Seyyid Burhanettin Hz. Türbesi

Seyyid Burhanettin Hz. Türbesi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir türbedir. Seyyid Burhanettin, geçmişte oldukça önemli bir insan olarak bilinmektedir. Türbesi de ülkemiz ve dünyamızdan oldukça yoğun bir şekilde ziyaret edilmektedir.

Seyyid Burhanettin Hz. Türbesi, Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir. Türbe, haftanın her günü 08.30 ile 18.30 arası ziyarete açıktır.

Seyyid Burhanettin Hz.Türbesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Seyyid Burhanettin Hz.Türbesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

22. Eski Talas

Eski Talas, Kayseri ilinin Talas ilçesinde yer alan tarihi bir yerdir. Eski mermer evleri ve ahşap binaları ile mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Eski Talas, Kayseri gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir yerdir.

Eski Talas - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Eski Talas – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

23. Kent ve Mimar Sinan Müzesi

Kent ve Mimar Sinan Müzesi, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan sevilen bir müzedir. Müze içerisinde kent tarihi ve binalar ile ilgili birçok eser sergilenmektedir.

Kent ve Mimar Sinan Müzesi, Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken bir müzedir. Müze, haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arası ziyarete açıktır.

Kent ve Mimar Sinan Müzesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Kent ve Mimar Sinan Müzesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

24. Derevenk Vadisi 

Derevenk Vadisi, Kayseri’nin Talas ilçesinde yer alan bir doğal güzelliktir. Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken bir doğal güzelliktir.

Derevenk Vadisi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Derevenk Vadisi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

25. Sarımsaklı Barajı

Sarımsaklı Barajı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan bir doğal güzelliktir. Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken bir doğal güzelliktir.

Sarımsaklı Barajı, kamp, piknik, yürüyüş alanı için uygundur. Temiz ve büyüleyici doğal alanlar içerisindedir.

Sarımsaklı Barajı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Sarımsaklı Barajı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

26. Kayseri Bilim Merkezi

Kayseri Bilim Merkezi, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan bir bilim müzesidir. Müze, ilk defa 2016 yılında TÜBİTAK desteği ile ziyarete açılmıştır.

Kayseri Bilim Merkezi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 17.00 arası ziyarete açıktır.

Kayseri Bilim Merkezi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Kayseri Bilim Merkezi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

27. Atatürk Evi Müzesi

Atatürk Evi Müzesi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan bir müzedir. Atatürk’ün daha önce konaklamış olduğu bu ev, müzeye dönüştürülmüştür.

Atatürk Evi Müzesi içerisinde Atatürk’ün birçok eşyası ve anısı sergilenmektedir. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 08.30 ile 19.00 arası ziyarete açıktır.

Atatürk Evi Müzesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Atatürk Evi Müzesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

28. Selçuklu Uygarlığı Müzesi

Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan Selçuklu medeniyetini yansıtan bir müzedir. Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken bir müzedir.

Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 17.00 arası ziyarete açıktır.

Selçuklu Uygarlığı Müzesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Selçuklu Uygarlığı Müzesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

29. Anadolu Harikalar Diyarı

Anadolu Harikalar Diyarı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan bir eğlence alanıdır. Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde lunapark, oyun alan ve hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

Anadolu Harikalar Diyarı, Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir. Anadolu Harikalar Diyarı, haftanın her günü 10.00 ile 18.30 arası ziyarete açıktır.

Anadolu Harikalar Diyarı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Anadolu Harikalar Diyarı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

30. Kayseri Arkeoloji Müzesi

Kayseri Arkeoloji Müzesi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan bir müzedir. Müze, 1969 senesinde hizmete açılmıştır. Kayseri Kalesi içerisinde yer alan bir müzedir.

Kayseri Arkeoloji Müzesi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 17.00 arası ziyarete açıktır.

Kayseri Arkeoloji Müzesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Kayseri Arkeoloji Müzesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

31. Mimar Sinan Parkı

Mimar Sinan Parkı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan popüler bir parktır. Park içerisinde birçok yeşil alan ve şelale bulunmaktadır. 24 saat açık olan bir parktır. Mimar sinan ın eşsiz bir doğası vardır.

Mimar Sinan Parkı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Mimar Sinan Parkı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

32. Döner Kümbet

Döner Kümbet, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir yerdir. 1276 senesinde Şah Cihan Hatun için yaptırılan bir alandır.

Döner Kümbet, Kayseri gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken tarihi bir yerdir. 24 saat ziyarete açıktır.

Döner Kümbet - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Döner Kümbet – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

33. Barış Manço Parkı

Barış Manço Parkı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan bir parktır. Park içerisinde uzun yürüyüş yolları, yeşil alanları ve oyun alanları bulunmaktadır.

Barış Manço Parkı, Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken dinlenme alanları içerisindedir.

Barış Manço Parkı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Barış Manço Parkı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

34. Milli Mücadele Müzesi

Milli Mücadele Müzesi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir müzedir. Müze içerisinde savaş hatıraları ve askeri hatıralar sergilenmektedir.

Milli Mücadele Müzesi, Kayseri Lisesi içerisinde yer almaktadır. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 19.00 arası ziyarete açıktır.

Milli Mücadele Müzesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Milli Mücadele Müzesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

35. Eski Kayseri Evleri

Eski Kayseri Evleri, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir yerdir. Selçuklu ve Osmanlı döneminden izler taşıyan bu evler, mutlaka ziyaret edilmelidir. 24 saat ziyarete açıktır.

Eski Kayseri Evleri - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Eski Kayseri Evleri – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

36. Hunat Hatun Medresesi

Hunat Hatun Medresesi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir medresedir. Kayseri gezilecek yerler listesinde yer almaktadır.

Hunat Hatun Medresesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Hunat Hatun Medresesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

37. Zeynel Abidin Türbesi

Zeynel Abidin Türbesi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir yerdir. Meşhur türbe olması sebebi ile yoğun bir şekilde ziyaretçisi bulunmaktadır.

Zeynel Abidin Türbesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Zeynel Abidin Türbesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

38. Çifte Kümbet

Çifte Kümbet, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir alandır. Tarihi Selçuklu dönemine uzanmaktadır.

Çifte Kümbet, Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir.

Çifte Kümbet - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Çifte Kümbet – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

39. Engir Gölü

Engir Gölü, Kayseri’de yer alan doğal güzelliklerin başında yer almaktadır. Göl çevresinde piknik alanı ve yeşil alanlar oldukça fazladır. Kayseri gezilecek yerler listesinde olması gereken bir doğal güzelliktir.

Engir Gölü - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Engir Gölü – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

40. Kayseri Saat Kulesi

Kayseri Saat Kulesi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir saat kulesidir. Kayseri Saat Kulesi, 1906 senesinde Sultan 2. Abdulhamit emriyle yaptırılmıştır.

Kayseri Saat Kulesi, 24 saat açık olan bir tarihi bir yerdir. Gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir.

Kayseri Saat Kulesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Kayseri Saat Kulesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

41. Şirin Aquapark

Şirin Aquapark, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan bir su parkıdır. Su kaydırakları ve oyun alanları ile mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir parktır.

Şirin Aquapark, haftanın her günü 08.30 ile 00.00 arası hizmet vermektedir.

Şirin Aquapark - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Şirin Aquapark – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

42. Anadolu Harikalar Diyarı

Anadolu Harikalar Diyarı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan bir eğlence alanıdır. Anadolu Harikalar Diyarı, kapalı oyun mekanları, lunapark ve hayvanat bahçesine de ev sahipliği yapar.

Anadolu Harikalar Diyarı, haftanın her günü 10.00 ile 28.30 arası hizmet vermektedir. Gezilecek yerler listesinde olması gereken bir oyun alanıdır.

Anadolu Harikalar Diyarı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Anadolu Harikalar Diyarı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

43. Kayseri Ulu Camii

Kayseri Ulu Camii, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir camidir. Cami, Melik Mehmet Gazi tarafından 1134 yılında inşa ettirilmiştir.

Kayseri Ulu Camii, Selçuklu mimarisini temsil etmektedir. Gezilecek yerler listesinde olması gereken bir camidir.

Kayseri Ulu Camii - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Kayseri Ulu Camii – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

44. Bürüngüz Camii

Bürüngüz Camii, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan tarihi bir camidir. Osmanlı mimarisini yansıtan bu cami, 1977 senesinde inşa ettirilmiştir. Mimarisi ile oldukça etkileyicidir.

Bürüngüz Camii - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Bürüngüz Camii – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

45. Güpgüpoğlu Konağı & Etnografya Müzesi

Güpgüpoğlu Konağı & Etnografya Müzesi, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde yer alan bir müzedir. Müze, Kayseri ilini ziyaret eden herkesin mutlaka görmesi gereken bir etnografya müzesidir.

Güpgüpoğlu Konağı & Etnografya Müzesi, gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir. Müze, Pazartesi günü hariç her günü 08.30 ile 17.30 arası ziyarete açıktır.

Güpgüpoğlu Konağı & Etnografya Müzesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Güpgüpoğlu Konağı & Etnografya Müzesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

46. Havuzlu Park

Havuzlu Park, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan popüler parklar arasında yer almaktadır. Geniş yeşil alanları ve park çevresinde yer alan restoranları ile bilinmektedir.

Havuzlu Park - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Havuzlu Park – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

47. Birlik Hamamı

Birlik Hamamı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan tarihi bir hamamdır. Tarihi bir dokusu ve hijyeni konusunda tercih etmeniz gereken bir yerdir.

Birlik Hamamı, gezilecek yerler listesinde yer alması gereken tarihi bir yerdir.

Birlik Hamamı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Birlik Hamamı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

48. Hacı Kılıç Camii

Hacı Kılıç Camii, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan tarihi bir camidir. Tarihi dokusu ile birlikte Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerinden izler taşımaktadır.

Hacı Kılıç Camii, geniş iç dokusu ve mimarisi ile mutlaka görülmeye değerdir.

Hacı Kılıç Camii - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Hacı Kılıç Camii – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

49. Roma Mezarı

Roma Mezarı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan tarihi bir mezardır. Romalılar dönemine dayanan bu mezar, ziyaret edilmeye değer Kayseri yapıtları arasındadır.

Roma Mezarı - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Roma Mezarı – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

50. Şifahiye ve Gıyasiye Medresesi

Şifahiye ve Gıyasiye Medresesi, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinde yer alan bir tarihi müze medresesidir.

Şifahiye ve Gıyasiye Medresesi, haftanın her günü 09.00 ile 19.00 arası ziyarete açık bir yerdir.

Şifahiye ve Gıyasiye Medresesi - Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi
Şifahiye ve Gıyasiye Medresesi – Kayseri’de Gezilecek Yerler Listesi

Kayseri’de Gezilecek Yerler

Kayseri’de gezilecek yerleri öğrendikten sonra Kayseri hakkında daha detaylı bilgi için Kayseri Restoran önerileri ve Kayseri’de Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *