Gaziantep’te Yemek Yerleri – En İyi 30 Restoran

Gaziantep, Türk mutfağında en fazla geleneksel yemeği bulunduran illerinin başında yer almaktadır. Gaziantep, hem geleneksel yemekleri hem de meşhur restoranları ile bilinmektedir.

Gaziantep te gezilecek yerler listesi şehir merkezinde birçok yeri konu alır. Emine Göğüş Mutfak müzesi, geleneksel el sanatlarımızdan bahseden el sanatları müzesi olarak faaliyet gösteren müzeler oldukça fazladır. Hayvanat bahçeleri, hamam kültürüne göre tasarlanan tarihi yapılar, Gaziantep oyun ve oyuncak müzesi, Antik kent gibi yerleri ziyaret etmeyi unutmamalısınız.

Zeugma mozaik müzesi, Almacı pazarı, Gaziantep bakırcılar çarşısı, Zincirli bedesten, hediyelik eşya dükkanları, Çingene kız mozaiği, Yesemek açık hava müzesi yer alıyor. Gaziantep e gittiğinizde göreceğiniz Kurtuluş savaşındaki eserleri konu alan müzeler ve eserler aynı zamanda sizlere tarihi en doğru şekilde yaşatmak için sergileniyor.

Gaziantep seyahatinde daha doğru restoranları tercih etmeniz ve meşhur lezzetlerini en uygun yerlerde tatmanız için Gaziantep’te meşhur en iyi 30 restoran sıralamasını listeledik.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Gaziantep’te yiyebileceğiniz yemekleri keşfetmek için « Gaziantep’te Ne Yenir » yazımıza bakmayı unutmayın.

Gaziantep’te En İyi 30 Restoran

1. İmam Çağdaş Kebap Salonu

İmam Çağdaş Kebap Salonu, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan en popüler restoranların başında yer almaktadır. Kebap salonunun ferah döşemesi ve kaliteli servisi bulundurur. 

İmam Çağdaş Kebap Salonu, Gaziantep restoran menüleri arasında en zengin restoranların başında yer almaktadır. Geleneksel yemekleri ve içecekleri ile tavsiye edilen başlıca mekanlar arasındadır. 

İmam Çağdaş Kebap Salonu - Gaziantep’te Yemek Yerleri
İmam Çağdaş Kebap Salonu – Gaziantep’te Yemek Yerleri

2. Kelebek Paça Beyran Kebap 

Kelebek Paça Beyran Kebap, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan kebap restoranlarının başında yer almaktadır. Restoranın müşteri memnuniyeti de yüksektir. 

Kelle paça denilince ilk akla gelen Kelebek Paça Beyran Kebap restoranı, haftanın her günü 05.00 ile 02.00 arasında hizmet vermektedir. 

Kelebep Paça Beyran Kebap - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Kelebep Paça Beyran Kebap – Gaziantep’te Yemek Yerleri

3. Sakıp Usta Paça 

Sakıp Usta Paça, Gaziantep restoran menüleri arasında en zengin menüye sahip olan restoranların başında yer almaktadır. Temassız teslimat ve paket servisi hizmeti vardır. 

Sakıp Usta Paça, paça, beyran ve kebap seçenekleri arasında önde gelen yerler arasındadır. Restoran haftanın her günü 06.00 ile 02.00 arasında hizmet vermektedir.

Sakıp Usta Paça - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Sakıp Usta Paça – Gaziantep’te Yemek Yerleri

4. Kebapçı Halil Usta 

Kebapçı Halil Usta, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan teraslı restoranların başında yer almaktadır. Gaziantep restoran menüleri içerisinde zengin tercih skalası bulunan bir mekandır. 

Kebapçı Halil Usta restoranı menüsünde ızgara et yemekleri, kebap seçenekleri ve hamburgerler bulunmaktadır. Restoran, temassız teslimat ve evlere servis imkanı da bulundurur. Restoran, Pazar günü hariç haftanın her günü 10.30 ile 17.30 arasında hizmete açıktır. 

Kebapçı Halil Usta - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Kebapçı Halil Usta – Gaziantep’te Yemek Yerleri

5. Metanet Lokantası 

Metanet Lokantası, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan kaliteli restoranlar arasında yer almaktadır. Lokanta içerisinde birçok ev yemekleri ve kebap türleri bulunmaktadır. 

Metanet Lokantası, haftanın her günü 05.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hijyeni yüksek olan kaliteli servis imkanı da bulundurmaktadır.

Metanet Lokantası - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Metanet Lokantası – Gaziantep’te Yemek Yerleri

6. Bayazhan Restoran 

Bayazhan Restoran, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan kaliteli restoranların başında yer almaktadır. İçeride servis ve temassız teslimat hizmeti bulunmaktadır.

Bayazhan restoran, Gaziantep restoran menüleri içerisinde zengin ve lezzetli menülere sahip olan restoranların başında yer almaktadır. Restoran, haftanın her günü 09.00 ile 00.00 arasında hizmete açıktır. 

Bayazhan Restoran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Bayazhan Restoran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

7. Çulcuoğlu Et Lokantası 

Çulcuoğlu Et Lokantası, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan kaliteli restoranların başında yer almaktadır. Gaziantep restoran menüleri içerisinde en zengin menüye sahip olan et lokantaları arasındadır. 

Çulcuoğlu Et Lokantası, ızgara yemekleri, kebap yemekleri ve tatlıları ile bilinen lüks restoranlar arasındadır. 

Çulcuoğlu Et Lokantası - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Çulcuoğlu Et Lokantası – Gaziantep’te Yemek Yerleri

8. Dürümcü Recep Usta 

Dürümcü Recep Usta, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan lezzetli restoranların başında yer almaktadır. Zengin menüye sahip olan bir restorandır. 

Dürümcü Recep Usta, Pazar günü hariç haftanın her günü 07.30 ile 21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Dürümcü Recep Usta - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Dürümcü Recep Usta – Gaziantep’te Yemek Yerleri

9. Küşlemeci Mehmet Usta 

Küşlemeci Mehmet Usta, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan ünlü restoranları arasında yer almaktadır. Restoran, Gaziantep restoran menüleri arasında zengin bir skalaya sahiptir. 

Küşlemeci Mehmet Usta, çöp şiş yemeği, baklava ve birçok ızgara yemeği alanında uzman restoranların başında yer almaktadır. Restoran, Pazartesi hariç haftanın her günü 10.00 ile 20.30 arasında hizmete açıktır. 

Küşlemeci Mehmet Usta - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Küşlemeci Mehmet Usta – Gaziantep’te Yemek Yerleri

10. Ciğerci Mustafa 

Ciğerci Mustafa, Gaziantep ilinde en zengin menüye sahip olan restoranların başında yer almaktadır. Restoranın uzman olduğu yemek alanlarının başında ciğer ve geleneksel yemekler gelmektedir.

Ciğerci Mustafa, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer almaktadır. Restoran, haftanın her günü 07.00 ile 03.30 arasında hizmet vermektedir.

Ciğerci Mustafa - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Ciğerci Mustafa – Gaziantep’te Yemek Yerleri

11. Kasap Halil Usta Fırınlı Et Restoran 

Kasap Halil Usta Fırınlı Et Restoran, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan en popüler restoranlar arasında yer almaktadır. Gaziantep restoran menüleri içerisinde en çeşitlileridir. 

Kasap Halil Usta Fırınlı Et Restoran, paket servisi ve temassız teslimat gerçekleştiren restoranlar arasındadır. Restoran, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 08.00 ile 22.00 arasında hizmet vermektedir.

Kasap Halil Usta Fırınlı Et Restoran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Kasap Halil Usta Fırınlı Et Restoran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

12. Yesemek Restoran 

Yesemek Restoran, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan modern restoranlar arasındadır. Restoran içerisinde birçok geleneksel yemek ve ev yemekleri yapılmaktadır.

Yesemek Restoran, haftanın her günü 07.15 ile 02.00 arasında hizmet vermektedir. 

Yesemek Restoran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Yesemek Restoran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

13. Köşk Kebap Restoran

Köşk Kebap Restoran, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan kebap restoranlarının başında yer almaktadır. Gaziantep restoran menüleri içerisinde en zengin olanları arasındadır. 

Köşk Kebap Restoran, kebap seçenekleri, künefe, baklava ve birçok geleneksel lezzetin hazırlandığı bir restorandır. Restoran, haftanın her günü 07.30 ile 00.30 arasında hizmet vermektedir.

Köşk Kebap Restoran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Köşk Kebap Restoran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

14. Yesemek Gaziantep Mutfağı 

Yesemek Gaziantep Mutfağı, Gaziantep yöresine ait olan tüm yemeklerin hazırlandığı restoranların başında yer almaktadır. Izgara et yemekleri, kebap türleri ve tatlıları ile meşhurdur.

Yesemek Gaziantep Mutfağı, Gaziantep restoran menüleri arasında en çeşitli olanıdır. Restoran, haftanın her günü 08.00 ile 21.00 arasında hizmet verir.

Yesemek Gaziantep Mutafağı - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Yesemek Gaziantep Mutafağı – Gaziantep’te Yemek Yerleri

15. Hışvahan 

Hışvahan Restoran, Otel bünyesinde yer alan bir restorandır. Gaziantep restoran menüleri içerisinde en zengin menü imkanı sunanlar arasındadır. Paket servisi ve temassız teslim imkanı vardır. 

Hışvahan Restoran, 24 saat açık olan restoranların başında yer almaktadır. Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alır.

Hışvahan - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Hışvahan – Gaziantep’te Yemek Yerleri

16. Dukat Beyran 

Dukat Beyran, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan kaliteli restoranları arasındadır. Temassız teslimat ve paket servisi imkanı bulunmaktadır.

Dukat Beyran, Gaziantep ilinde yer kaliteli et restoranları arasındadır. Kebap ve tatlı türleri de oldukça zengindir. Restoran, haftanın her günü 05.00 ile 18.00 arasında hizmet vermektedir.

Dukat Beyran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Dukat Beyran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

17. Kadir Usta Kebap ve Lahmacun

Kadir Usta Kebap ve Lahmacun, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan ünlü restoranların başında yer almaktadır. Gaziantep restoran menüleri içerisinde et yemekleri, kebap, geleneksel yemekler ve tatlıları bulunmaktadır.

Kadir Usta Kebap ve Lahmacun, temassız teslimat ve evlere paket servis imkanı vardır. Restoran, haftanın her günü 06.00 ile 22.00 arasında hizmet verir.

Kadir Usta Kebap ve Lahmacun- Gaziantep’te Yemek Yerleri
Kadir Usta Kebap ve Lahmacun- Gaziantep’te Yemek Yerleri

18. Urfa Tike Ciğer 

Urfa Tike Ciğer, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan kaliteli bir aile restoranıdır. Nezih ve sade bir mekandır. 

Urfa Tike Ciğer restoranı, Gaziantep restoran menüleri arasında en zengin seçenekleri sunan yerler arasındadır. Temassız teslimat ve paket servisi imkanı vardır.

Urfa Tike Ciğer, haftanın her gün 09.00 ile 23.30 arasında hizmete açık olan bir restorandır. 

Urfa Tike Ciğer - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Urfa Tike Ciğer – Gaziantep’te Yemek Yerleri

19. Ciğerci Yener Usta 

Ciğerci Yener Usta, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan meşhur ciğercilerin başında yer almaktadır. Yurt dışı ve yurt içinden gelen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği restoranlar içerisindedir. 

Ciğerci Yener Usta, haftanın her günü 06.00 ile 03.00 arasında hizmet veren bir restorandır.

Ciğerci Yener Usta - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Ciğerci Yener Usta – Gaziantep’te Yemek Yerleri

20. Boğazköy Restoran

Boğazköy Restoran, Gaziantep’in en meşhur restoranları arasında yer almaktadır. Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer almaktadır. 

Boğazköy Restoran, temassız teslimat ve paket servis imkanı sunmaktadır. Restoran menüsünde et yemekleri, geleneksel ev yemekleri ve tatlıları bulundurmaktadır. 

Boğazköy Restoran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Boğazköy Restoran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

21. Löküs Ciğer

Löküs Ciğer, Gaziantep ilinin meşhur sakatat ve barbekü restoranlarının başında yer almaktadır. Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer almaktadır. 

Löküs Ciğer, paket servisi ve temassız teslim hizmeti sunmaktadır. Restoran, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 21.00 arasında hizmet vermektedir.

Löküs Ciğer - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Löküs Ciğer – Gaziantep’te Yemek Yerleri

22. Akınal Gar Restoran

Akınal Gar Restoran, Gaziantep ilinin Gar Meydanında yer alan meşhur restoranların başında yer almaktadır. Gaziantep restoran menüleri arasında en zengin menüyü sunan seçeneklerin başında yer almaktadır.

Akınal Gar Restoran, temassız teslimat ve paket servis hizmeti sunmaktadır. Restoran, Pazar günü hariç haftanın her günü 11.00 ile 00.00 arasında hizmet vermektedir.

Akınal Gar Restoran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Akınal Gar Restoran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

23. Büdeyri Han Cafe’

Büdeyri Han Cafe’, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alan lezzetli mekanları arasındadır. Canlı müzik imkanı sunan bu kafe haftanın her günü 08.00 ile 00.00 arasında hizmet vermektedir.

Büdeyri Han Cafe’, fast-food yemekler ve et yemekleri ile bilinmektedir. Temassız teslim alma, paket servis bulunmaktadır. 

Büdeyri Han Cafe - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Büdeyri Han Cafe – Gaziantep’te Yemek Yerleri

24. Üçler Kebap Lahmacun 

Üçler Kebap Lahmacun, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan meşhur restoranları arasında yer almaktadır. Lezzetli kebap ve lahmacun yemekleri ile bilinmektedir.

Restoran, haftanın her günü 10.00 ile 21.00 arasında hizmet vermektedir. Temassız teslimat ve paket servis hizmeti olan bir restorandır.

Üçler Kebap Restoran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Üçler Kebap Restoran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

25. Hayad Restoran Gaziantep 

Hayad Restoran Gaziantep, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan meşhur ve lezzetli restoranlar arasındadır. 

Hayad Restoran Gaziantep, pizza, hamburger, tatlı ve sandviç seçenekleri bulunmaktadır. Gaziantep restoran menüleri arasında zengin seçenekleri olan bir mekandır.

Hayad Restoran Gaziantep - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Hayad Restoran Gaziantep – Gaziantep’te Yemek Yerleri

26. Beyoğlu Paça Beyran 

Beyoğlu Paça Beyran, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan meşhur paça restoranları arasındadır.

Beyoğlu Paça Beyran, haftanın her günü 07.00 ile 02.00 arasında hizmet vermektedir. Paket servis ve temassız teslimat imkanı bulunmaktadır.

Beyoğlu Paça Beyran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Beyoğlu Paça Beyran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

27. Kaburgantep Kebap

Kaburgantep Kebap, Gaziantep’in kaliteli restoranları arasında yer almaktadır. Arabaya teslim, temassız teslimat ve paket servis hizmeti bulunmaktadır.

Kaburgantep Kebap, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer almaktadır. Restoran, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 11.15 ile 21.00 arasında hizmet vermektedir.

Kaburgantep Kebap - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Kaburgantep Kebap – Gaziantep’te Yemek Yerleri

28. Ümit Döner 

Ümit Döner, Gaziantep şehrinin meşhur restoranları arasında yer almaktadır. Döner ve kebap yemekleri ile bilinen Ümit Döner, Gaziantep şehrinin Şahinbey ilçesinde yer almaktadır.

Ümit Döner, temassız teslimat imkanı bulunan bir restorandır. Haftanın her günü 10.00 ile 23.00 arası hizmet vermektedir.

Ümit Döner - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Ümit Döner – Gaziantep’te Yemek Yerleri

29. Has Sofram Restoran 

Has Sofram Restoran, Gaziantep ilinde Şehitkamil ilçesinde yer alan kaliteli ve lezzetli restoranlar arasında yer almaktadır. Temiz ve kaliteli servisleri ile bilinmektedir.

Has Sofram Restoran, geleneksel yemekleri ve tatlıları ile bilinmektedir. Restoran, Pazar günü hariç haftanın her günü 06.00 ile 22.00 arasında hizmet vermektedir.

Has Sofram Restoran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Has Sofram Restoran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

30. Akan Restoran 

Akan Restoran, Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesinde yer alan ve Gaziantep restoran menüleri zengin olan bir mekandır. 

Akan Restoran, temassız teslimat ve paket servisini de bulundurmaktadır. Restoran, haftanın her günü 12.00 ile 00.00 arası hizmet vermektedir. 

Akan Restoran - Gaziantep’te Yemek Yerleri
Akan Restoran – Gaziantep’te Yemek Yerleri

Gaziantep’te En İyi Restoran

Gaziantep hakkında daha detaylı bilgi için Gaziantep Gezilecek Yerler önerileri ve Gaziantep Otelleri makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *