Galata Kulesi – İstanbul

Galata Kulesi – İstanbul’da ki Gezilecek Yerler Sıralaması

Galata Kulesi gezilecek yerler sıralamasını öğrenmek için İstanbul’da Gezilecek Yerler makalesini okuyabilirsiniz.

Galata Kulesi Hakkında Bilgi

Müze olarak kullanılan Galat Kulesi, İstanbul’da en sık ziyaret edilen tarihi ve kültürel alanlardan biridir. Adını bulunduğu semtten alan Galata Kulesi geçmişte gözetleme kulesi olarak inşa edilmiştir. Ayrıca Beyoğlu’nun sembolü haline gelen Galata Kulesi en üst katından İstanbul’u izlemenize olanak tanır.

Galata Kulesi Tarihi

Cenevizliler tarafından yaptırılan kule, 1335 yıllarında bu yapıyı inşa etmiştir. Dönemin kolonilerini korumak ve denizden gelecek saldırılara karşı Galata Kulesi baş kule olarak gözlem yapmaya yaramıştır.

Galata Kulesi Nerede?

Bereketzade Mahallesi Büyük Hendek Caddesi, Numara: 2, 34421 Beyoğlu/İstanbul adresinde yer almaktadır.

Galata Kulesi Giriş Ücreti

Galata Kulesi giriş ücreti kişi başı 120 TL olarak belirlenmiştir.

Galata Kulesi Hangi Günler Açık

Galata Kulesi haftanın her günü açıktır.

Galata Kulesi Ziyaret Saatleri

Galata Kulesi sabah 08:30 ile akşam 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Galata Kulesi İrtibat Numarası

İrtibat numarası +90 (212) 249 03 44 hat üzerinden hizmet sunar.

Galata Kulesi Resmi İnternet Sitesi

Resmi internet sayfası muze.gov.tr üzerinden ziyaret edilebilir.

Galata Kulesi Yorumları

Fatih Dağlar : İstanbul da yaşayıp buraya gelmemek eksiklik hissettirir. Harika bir mekan. Ziyaret sistemi de çok iyi ve düzenli. Çok sıcak olmasının dışında sorun yok gibi. Bir de kule kısmında ziyaretçileri uzun süre sabit durmayarak diğer ziyaretçilere de yer vermeleri hususunda birşeyler yapılmalı. Müze kart ile her yere giriş çok ucuz ve rahat. Aksi halde uzun ve pahalı bilet kuyruğu beklersiniz.

İbrahim Toker : İstanbul’un tarihi mekanlarını saymakla bitmeyen bir yerinde burası olduğunu düşünüyorum. İmar olarak insanı büyülüyor desem abartılmadığını söylerim. Güzel şehrimizi kuş bakışı İle görme imkanı sunuyor. İstanbul’u daha iyi anlama imkanı ve tarih deki önemli bir yerde olmasını idrak etmemize sebep olacak tarihi bir miras bu ve buna benzer tarih kokan yerlerin ömürlerinin uzun olması temennisiyle…
Emir Cihan Alper : İstanbul’un gözde tarihi yerlerinden. Asansör ile çıkıldığı için sıra bekleniyor. Müze kart varsa bilet almanıza gerek yok. Yukarıya çıkıp, dönüşü aşağıya doğru yapıyorsunuz. Tüm katları müze gibi düzenlenmiştir, bu sebeple inerken de vakit geçirebilirsiniz. Manzarası süper. Özellikle güneş batımına doğru gitmenizi tavsiye ederim. Hava karardıktan sonra dış yüzeyine hologram yansıtıyorlar, o da çok güzel.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *