İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 50 Yer

İzmir, dünyada birçok doğal güzelliğe sahip olan bir şehirdir. Hem tarihi hem de doğal güzelliklere sahip olan İzmir’de gezip görülecek birçok yer bulunmaktadır.

Eşsiz doğası ile i̇zmir de gezilecek yerler şehir merkezinde görülmeye değer tarihi yerler ile turistlere hizmet etmeye devam ediyor. Dario moreno sokağı izmir i yer olarak yerli ve yabancı turistlerin ziyaret etmesine olanak tanıyor.
Buna ek olarak izmir merkezine yakın hizmet veren birçok gezilecek yer bulunuyor. İzmir e gidince çeşme ye yakın antik kentler görülebilir. İzmir’in ilçesi çeşme nin eşsiz doğası benzersiz bir manzaraya ev sahipliği yapan tarihi ile sizleri bekliyor.

İzmir, tarihi bakımdan da zengin bir kökene sahiptir. Bu yazımızda, mutlaka görmeniz gereken hem tarihi hem de doğal gezilecek yerler listesini sizlerle paylaşacağız. 

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra İzmir’in en iyi otellerini keşfetmek için « İzmir Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

İzmir’de Gezilecek En İyi 50 Yer

1. Kemeraltı Çarşısı 

Kemeraltı Çarşısı, İzmir’in en yoğun tercih edilen bir çarşısıdır. Çarşı bünyesinde birçok ticari imkan bulunmaktadır.

Çarşı içerisinde hediyelik eşya satan dükkanlar, tekstil dükkanları ve kürkçü gibi bir çok satıcı bulabilirsiniz. Dilerseniz sevdiklerinize bu çarşıdan birbirinden eşsiz hediyeler alabilirsiniz. Son derece büyük olan çarşıda oldukça çeşitli dükkanlar vardır.

Kemeraltı Çarşısı, İzmirde gezilecek yerler listesine eklememiz gereken yerlerdendir. Kemeraltı Çarşısı, İzmir şehrinin Konak ilçesinde yer almaktadır. 

Kemeraltı Çarşısı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kemeraltı Çarşısı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

2. İzmir Tarihi Asansör Binası 

İzmir Tarihi Asansör Binası, İzmir ilinin Konak ilçesinde yer almaktadır. Tarihi bina, 1907 yılından kalmıştır. İzmirde gezilecek yerler içerisinde yer alan asansör binası, önemli bir turistik duraktır. 

İzmir Tarihi Asansör Binası, haftanın her günü sabah 06.00 ile 00.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. İzmir’de önemli bir turistik alandır.

Sene de yüzlerce turistin ziyaret ettiği bu özel alanda keyifli fotoğraflar çekebilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz. Son derece büyük alanda geçmişin izlerini görmek mümkündür.

İzmir Tarihi Asansör Binası - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
İzmir Tarihi Asansör Binası – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

3. Kordon Alsancak 

İzmir’in en yoğun olarak tercih edilen yerlerin başında Kordon gelmektedir. Kordon, her yaştan insanın ziyaret ettiği, gezdiği önemli turistik duraklar arasındadır. 

Kordon Alsancak, İzmir ilinin Konak ilçesinde yer almaktadır. Kordon çevresinde birçok kafe ve müze bulunmaktadır. 

İzmir’e gittiğinizde mutlaka gezmeniz gereken bir yerdir. Dünyaca ünlü alsancak kordonu keyifli bir yürüme alanıdır. Oturma banklarında yürüyebilir, bisiklete binebilir veya koşu yapabilirsiniz. Gece ve gündüz gündüz günün her saatinde bu kordon dopdoludur.

Kordon Alsancak - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kordon Alsancak – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

4. İzmir Doğal Yaşam Parkı 

İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir’in en önemli doğal yaşam parkları içerisinde yer almaktadır. Park, İzmir ilinin Çiğli ilçesinde yer almaktadır. İzmirde gezilecek yerler listesinde mutlaka eklenmesi gereken yerler arasındadır.

Park içerisinde büyük bir gölet ve birbirinden çeşitli hayvanlar vardır. Dilerseniz bu hayvanlarla birlikte fotoğraf çekinebilirsiniz. Gezmesi son derece keyiflidir ve ailecek vakit geçirmek için en doğru alternatif olabilir.

İzmir Doğal Yaşam Parkı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
İzmir Doğal Yaşam Parkı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

5. Kültürpark İzmir 

Kültürpark İzmir, İzmir’de en önemli turistik noktalar arasında yer almaktadır. İzmir’in Konak ilçesinde yer almaktadır. Kültürpark İzmir çevresinde birçok konser ve etkinlik düzenlenmektedir.

İçerisinde kocaman bir su alanı bulunur. Suyun çevresinde oturabilir, yürüyüş yapabilir veya fotoğraf çekebilirsiniz. İzmir’in eşsiz doğasını görmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir.

Kültürpark İzmir - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kültürpark İzmir – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

6. Efes Müzesi 

Efes Müzesi, İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alan önemli müzeleri içerisindedir. Müze etrafında birçok kazı yapılması sebebi ile müzede birçok sergi düzenlenmektedir. 

Yüzlerce yıllık tarihi ile birlikte Efes müzesi İzmir’in en efsanevi yeridir. Bir çok mitolojik hikayede adı geçer. Bu özel yeri ailecek ziyaret edebilirsiniz.

Efes Müzesi, İzmirde gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken yerler arasındadır. Müze haftanın her günü sabah 08.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Efes Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Efes Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

7. İnciraltı Kent Ormanı

İnciraltı Kent Ormanı, İzmir ilinin Balçova ilçesinde yer almaktadır. İzmir’in en büyük ve nadide ormanları içerisinde yer alan İnciraltı Ormanı İzmir’de gezilecek yerler listesinde mutlaka olmalıdır. 

Denizin kıyısında olan bu özel orman yüzlerce bitki ve ağaç grubunu barındırır. Çeşit çeşit bitkileri orman içerisinde görebilirsiniz. Doğası ile büyüleyicidir ve mutlaka görmeniz gerekir.

İnciraltı Kent Ormanı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
İnciraltı Kent Ormanı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

8. Bostanlı Günbatımı Seyir Terası

Bostanlı Günbatımı Seyir Terası, İzmir’de en etkileyici yerler arasındadır. Denizin etkileyici manzarası ve etrafında bulunan restoran ve kafeler ile keyifli vakit geçirebileceğiniz yerler arasındadır. 

Bostanlı Günbatımı Seyir Terası, İzmir ilinin Karşıyaka ilçesinde yer almaktadır. Merkezi bir konuma sahiptir.

Adından da anlaşılacağı üzere gün batımını ve güneşin doğuşunu bu seyir terasında izleyebilirsiniz. Benzersiz bir manzara sunar ve özellikle fotoğraf tutkunları için en ideal mekanlardan biridir. Çeşitli aktiviteler yaparak yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir veya dinlenebilirsiniz.

Bostanlı Günbatımı Seyir Terası - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Bostanlı Günbatımı Seyir Terası – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

9. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı 

Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, İzmir ilinin Bornova ilçesinde yer alan özel parklar arasındadır. Aşık Veysel adına yapılan köklü bir yerdir. Spor ve yürüyüş yapmak için ideal alanların başında yer almaktadır. 

Aşık Veysel rekreasyon parkı oldukça büyük bir alanı kapsar. Bisiklet sürmek için en doğru alan olabilir. Sevdiklerinizle birlikte bu özel yerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Peyzajı ve konforlu projesiyle birlikte yürüme bantları egzersiz yapanlar için idealdir.

Aşık Veysel Rekreasyon Alanı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Aşık Veysel Rekreasyon Alanı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

10. Funtastic Aquarium İzmir 

Funtastic Aquarium, İzmir’de yer alan önemli Aquariumlar içerisinde yer almaktadır. İzmir ilinin Bayraklı ilçesinde yer almaktadır. Funtastic Aquarium, oldukça büyük bir genişliğe sahiptir. 

Aileniz ve sevdiklerinizle akvaryum içerisinde deniz dünyasına dalabilirsiniz. Birbirinden çeşitli deniz canlıları burada görülebilir. Upuzun koridorları ve esrarengiz canlıları ile birlikte mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Funtastic Aquarium İzmir - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Funtastic Aquarium İzmir – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

11. Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi 

Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir’in Konak ilçesinde yer almaktadır. Ülkemizin önemli kültür merkezleri arasında yer almaktadır. Kültür merkezi adını önemli bir besteciden almıştır. İzmirde gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır.

Sanat merkezi yüzlerce orkestrayı ve sanatçıyı bu özel yerde ağırlar. İzmir’de en büyük konserler bu sanat merkezinde gerçekleşir. Çeşitli zamanlarda sanat merkezindeki etkinliklere katılabilirsiniz.

Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

12. Hisar Cami 

Hisar Cami, İzmir’in önemli camileri arasında yer almaktadır. Caminin mimarisi ve konumu oldukça dikkat çekmektedir. İzmir’in Konak ilçesinde yer almaktadır.

İster ibadet amaçlı isterseniz gezi amaçlı bu camiyi ziyaret edebilirsiniz. Yüzlerce yıllık kocaman avlusu ile birlikte görülmeye değer. Tarihi ve iç dizaynıyla herkesi kendine hayran bırakır.

Hisar Cami - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Hisar Cami – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

13. Buca Gölet Alanı

Buca Gölet Alanı, manzarası ile ziyaretçilerini büyüleyen alanlar arasında yer almaktadır. İzmir’in Buca ilçesinde yer almaktadır. Tabiatta birçok doğa hayvanı ile bilinmektedir.

Buca Gölet Alanı, İzmirde gezilecek yerler arasında önemli bir doğal yaşam alanıdır. Buca Gölet Alanı, sabah 08.00 ile 00.00 arasında ziyarete açıktır.

Son derece büyük bir su alanı çevresinde yürüyebilir, koşu yapabilir veya oturma birimlerinde dinlenebilirsiniz. Buna ek olarak tekneler ile gezebilirsiniz. Sevdikleriniz ve aileniz için oldukça huzur verici bir alandır.

Buca Gölet Alanı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Buca Gölet Alanı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

14. Karagöl Tabiat Parkı

Karagöl Tabiat Parkı, İzmir ilinin Menemen ilçesinde yer alan önemli bir doğal parkıdır. Geniş sınırlara sahip olan bu parkta hem spor hem de piknik için geniş alanlar bulunmaktadır. 

Karagöl Tabiat Parkı, İzmirde gezilecek yerler içerisinde üst sıralarda yer almaktadır. Doğa severler için tavsiye edilmektedir.

Sezon da oldukça yoğun bir şekilde kullanılır. Yüzlerce çeşit ağaç ve İzmir’in en nadide doğası bu tabiat parkında bulunur. Dilerseniz sabah saatlerinde yürüyüş yapabilir veya en benzersiz fotoğrafları bu alanda çekebilirsiniz.

Karagöl Tabiat Parkı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Karagöl Tabiat Parkı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

15. Agora Ören Yeri 

Agora Ören Yeri, İzmir’de önemli tarihi kalıntıların bulunduğu yerler arasındadır. Antik Yunan ve Roma Pazarı kalıntılarının sergilendiği bir müze alanıdır.

Agora Ören Yeri, İzmirde gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmelidir. Agora Ören Yeri, haftanın her günü sabah 08.30 ile 17.30 saatleri arası ziyarete açıktır.

Yüksek sütunları ve esrarengiz mimarisi ile birlikte dikkat çeker. Bu alanda fotoğraf çekmek son derece eğlencelidir. Tarihi derinlemesine yaşayabileceğiniz bir yerdir. İzmir’in en özel ören yeri olan Agora mutlaka ziyaret listenizde olmalı.

Agora Ören Yeri - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Agora Ören Yeri – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

16. Atatürk Müzesi

Atatürk Müzesi, İzmir’in en etkileyici müzeleri arasında yer almaktadır. Müze içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün eşyaları sergilenmektedir.

Atatürk Müzesi, İzmir ilinin Konak ilçesinde yer almaktadır. Müze, hafta içi sabah 08.30 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Atatürk’ün en sevdiği il olan İzmir’de bıraktığı tüm eserleri bu özel müzede görüntüleyebilirsiniz. Atatürk’ün anıları, yattığı yer, kullandığı eşyalar ve portreleri sergilenir.

Atatürk Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Atatürk Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

17. Aqua City

Aqua City, İzmir’in en büyük su parkları içerisinde yer almaktadır. Park içerisinde birçok açık ve kapalı havuz ve kafeler bulunmaktadır.

Aqua City, İzmirde gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır. Aqua City, hafta içi her gün sabah saat 10.00 ile 18.00 arasında hizmete açıktır. 

Aileniz ve sevdiklerinizle Aqua City de en keyifli anları yaşayabilirsiniz. Gün boyunca havuza girebilir, kaydıraktan kayabilir ve güneşlenebilirsiniz. Ayrıca Aqua City büyük bir eğlence merkezi olarak etkinliklerde düzenler. Özel etkinliklerde düğün, nişan gibi bazı organizasyonlarının yanında kokteyl tarzı hizmetleri de vardır.

Aqua City - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Aqua City – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

18. Arkas Sanat Merkezi 

Arkas Sanat Merkezi, İzmir’in Konak ilçesinde yer almaktadır. Arkas Sanat Merkezi, önemli bir sanat merkezidir. İzmirde gezilecek yerler içerisine mutlaka eklenmelidir. 

En benzersiz tablolar bu sanat merkezi içerisinde incelenebilir. Yüzlerce yıllık eserler usta ressamlar tarafından ölümsüzleştirilmiştir. Kişisel resimlerde bulunur. Sanatseverlerin kesinlikle görmesi gereken bir yerdir.

Arkas Sanat Merkezi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Arkas Sanat Merkezi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

19. Konak Cami

Konak Cami, İzmir’in Konak ilçesinde yer alan etkileyici bir camidir. Osmanlı zamanından kalmış olan bu cami, Selçuklu ve Osmanlı mimarisini yansıtmaktadır. İzmirde gezilecek yerler arasına mutlaka eklenmelidir. 

Eşsiz mimarisi ile birlikte konak cami yüzyıllardır ayakta kalmıştır. Dış cephesi ince el işçiliği ile dikkat çeker. En benzersiz fotoğrafları bu yerde çekebilirsiniz.

Konak Cami - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Konak Cami – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

20. İzmir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi 

İzmir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, İzmir’in Konak ilçesinde yer alan oldukça etkileyici bir müzedir. Dünyanın birçok yerinden ziyaretçi müzeye gelmektedir.

İzmir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, İzmirde gezilecek yerler içerisine mutlaka eklenmelidir. 

İzmir’in tarihini anlatan arkeoloji ve etnografya müzesi yüzlerce yıllık eserleri barındırır. Bu eserler ile birlikte dünyanın en özel tarihi eserleri inceleyebilirsiniz.

İzmir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
İzmir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

21. Buca Yedigöller Parkı

Buca Yedigöller Parkı, İzmir’de mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasındadır. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin mutlaka ziyaret etmesi gerektiği yerler içerisindedir.

Buca Yedigöller Parkı, İzmir’in Buca ilçesinde yer almaktadır. İzmirde gezilecek yerler listesinde baş sıralarda olması gerekmektedir.

Parkta gezerek bitiremeyeceğiniz yürüme yolu oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Sevdikleriniz ve aileniz ile birlikte en unutulmaz anları yaşayabilirsiniz. Yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, fotoğraf çekebilir veya piknik yapabilirsiniz.

Buca Yedigöller Parkı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Buca Yedigöller Parkı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

22. Alsancak Hocazade Camii 

Alsancak Hocazade Camii, İzmir’in Konak ilçesinde yer alan tarihi bir camidir. Caminin mimarı olan Fahri Nişli, birçok ekleme ile camide onarım da gerçekleştirmiştir. İzmirde gezilecek yerler içerisinde yer alan bir camidir.

Caminin eski tarihi ve dayanıklı sütunları minimalist bir mimari ile tasarlanmıştır. Oldukça sade ve tek minareli cami yüzlerce yıldır ayakta durmayı başarmıştır. İster ibadet amaçlı isterseniz gezmek için tercih edilebilir.

Alsancak Hocazade Camii - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Alsancak Hocazade Camii – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

23. Deniz Müzesi

Deniz Müzesi, İzmir’de yer alan önemli bir denizcilik müzesidir. Geçmiş dönemde bulunan kalıntılar ve çeşitli sosyal arşivler de müze içerisinde sergilenmektedir.

Deniz Müzesi, İzmir ilinin Balçova ilçesinde yer almaktadır. İzmir’de gezilecek yerler içerisinde yer alan bir müzedir. 

Denizcilik tarihini en doğru anlatan müzelerin başında gelir. Bu esrarengiz yeri ailenizle sevdiklerinizle keyifli bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Deniz müzesi birbirinden çeşitli denizaltı ürünlerini ve canlılarını inceleceğiniz bir yerdir.

Deniz Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Deniz Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

24. Radyo ve Demokrasi Müzesi

 Radyo ve Demokrasi Müzesi, İzmir’in Konak ilçesinde yer alan önemli bir müzedir. Geçmiş günümüzden bu yana birçok antika radyo sergilenmektedir. 

Antika eserler çok uzun sürelerdir eskiden kullanılan radyo tip modelleri sergiler. Bu özel müzede geçmişe yolculuk yapabilirsiniz. En çeşitli eserler radyo ve demokrasi müzesinde sergilenir.

Radyo ve Demokrasi Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Radyo ve Demokrasi Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

25. Dünya Barış Anıtı 

Dünya Barış Anıtı, İzmir’in Bayraklı ilçesinde yer alan barış amacı ile inşa edilen bir anıttır. Sivas katliamından sonra inşa edilmiştir. İzmirde gezilecek yerler içerisindedir.

İzmir’in barış anıtı yerli ve yabancı turistleri kendine çeker. İzmir’de ziyaret etmeniz gereken yerlerin baş sırasında gelir. Barış Anıtı önünde mutlaka fotoğraf çekmelisiniz. Anıtın dünya barışını temsil etmesi yerli ve yabancı tüm turistleri kendine çeker.

Dünya Barış Anıtı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Dünya Barış Anıtı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

26. Smyrna Antik Kenti 

Smyrna Antik Kenti, İzmir’in Konak ilçesinde yer alan önemli antik kentler içerisindedir. Smyrna Antik Kenti içerisinde birçok etkinlik gerçekleştirilmektedir. 

Yüksek devasa sütunlar ve kubbeler Antik Kenti eşsiz yapar. Bu özel yeri ziyaret ederken mutlaka fotoğraf çekmelisiniz. Ayrıca İzmir halkı burada özel etkinliklerde arka plan olarak Antik Kenti kullanır. Oldukça eşsiz görseller ortaya çıkar.

Smyrna Antik Kenti - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Smyrna Antik Kenti – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

27. Kızılçullu Su Kemerleri

Kızılçullu Su Kemerleri, İzmir’de mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikler içerisinde yer almaktadır. Kızılçullu Su Kemerleri, İzmir ilinin Buca ilçesinde yer almaktadır. 

Büyük devasa su kemerleri mutlaka görülmelidir. Bu eşsiz yerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle su kemerleri fotoğraf çekinmek için en doğru adrestir.

Kızılçullu Su Kemerleri - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kızılçullu Su Kemerleri – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

28. Açık Hava Arkeoloji Müzesi 

Açık Hava Arkeoloji Müzesi, İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yer alan açık hava müzesidir. Müze 24 saat açık olmak ile birlikte İzmirde gezilecek yerler içerisinde mutlaka yer almaktadır. 

Açık hava müzesinde en eşsiz fotoğrafları yakalayabilirsiniz. Bu özel yerde eğlenmek ve fotoğraf çekmek için sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. Tarihi en ayrıntılı şekilde inceleyebilirsiniz. Unutulmayacak anlar yaşar ve Antik Kent arkeoloji müzesi açık havada konumlandırıldığı için rahatlıkla gezilir.

Açık Hava Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Açık Hava Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

29. Forbes Köşkü

Forbes Köşkü, Buca Devlet Hastanesi önünde yer almaktadır. Geçmişte yaptırılan ve sonra ziyarete açık hale getirilen bir köşktür. İzmir’in Buca ilçesinde yer almaktadır.

Esrarengiz bir görünüme sahip olan bu özel köşk yıllardır ayakta durmayı başarmıştır. Dış görünümü ve çevresindeki peyzaj etkileyicidir. Dilerseniz fotoğraf çekmek için bu özel köşk önünü kullanabilirsiniz. Geniş merdivenleri ve mükemmel görüntüsüyle birlikte görülmeye değerdir.

Forbes Köşkü - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Forbes Köşkü – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

30. İzmir Mask Müzesi

İzmir Mask Müzesi, İzmir’de yer alan oldukça etkileyici ve değişik konseptte olan bir müzedir. 2011 yılında ziyarete açılan bir müzedir. Butik müze tarzında hizmet vermektedir. İzmir’in Konak ilçesinde bulunmaktadır.

Müze içerisinde yüzlerce çeşit maske vardır. Eski zamanlarda kullanılan bir çok maske duvarlarda sergilenir. Tarihi eser niteliği taşıyan maskeler görülmeye değerdir. Aileniz ve sevdiklerinizle bu müziği keyifli bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaret etmek için sabah 9:00 ve akşam 17:00 arası saatlerinde müzeye girebilirsiniz.

İzmir Mask Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
İzmir Mask Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

31. Ahmet Piriştina Müzesi

Ahmet Piriştina Müzesi, ülkemizde değerli müzeler arasında yer almaktadır. Ahmet Piriştina Müzesi, İzmir ilinin Konak ilçesinde yer almaktadır. 

Ahmet Piriştina Müzesi, her gün sabah 08.0 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. İzmirde gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır.

Müzede en nadide parçalar sergilenir. Keyifli ve bir o kadarda modern dizaynı sanatseverleri kendine çeker. Oldukça etkileyici olan bu müze sevdikleriniz ve ailenizle gezilebilir. Karavan minyatürü, motosiklet gibi bazı araçların sergilendiği bu müzeyi keşfedebilirsiniz.

Ahmet Piriştina Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Ahmet Piriştina Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

32. Ümran Baradan Çocuk Müzesi

Ümran Baradan Çocuk Müzesi, oyun ve oyuncak müzesi olarak da adlandırılmaktadır. İzmir ilinin Konak ilçesinde yer almaktadır. Haftanın her günü açıktır.

Ümran Baradan Çocuk Müzesi, İzmir’in Konak ilçesinde yer almaktadır. İzmirde gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Kuşkusuz çocukların en sevdiği müze olabilir. Ailenizle en doğru aktiviteyi bu müzede yapabilirsiniz. Birbirinden unutulmaz anlar keşfedilebilir. Anılarınıza bir yenisini eklemek için çocuk müzesini ziyaret etmelisiniz.

Ümran Baradan Çocuk Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Ümran Baradan Çocuk Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

33. Güzelyalı Parkı

Güzelyalı Parkı, İzmir’de en çok tercih edilen parklar arasında yer almaktadır. İzmirde gezilecek yerler içerisindedir. Dinlenme, yürüyüş ve etkinlik için ziyaret edilen bir parktır.

Parkta her yaş grubunun keyifli vakit geçirmesine olanak tanıyacak alanlar mevcuttur. Bu özel alanlarda çocuğunuzu keyifle gezdirebilirsiniz. Heykel, yürüme yolu, oyun parkı, oturma birimleri dinlenmek için tercih edilebilir.

Güzelyalı Parkı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Güzelyalı Parkı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

34. Protestan Baptist Kilisesi

Protestan Baptist Kilisesi, İzmir ilinin Buca ilçesinde yer alan bir kilisedir. 1830’lu yıllarda kurulan oldukça köklü bir kilisedir. İzmirde gezilecek yerler içerisinde olan bir yerdir. 

Protestan Baptist Kilisesi, Pazartesi, Cuma ve Cumartesi günleri kapalıdır. 

Esrarengiz görünümü ile birlikte bu özel kilise hem ziyaret amaçlı hem de ibadet için kullanılabilir. Geniş çatılı uzun pencereleri en güzel fotoğraflarınızı çekmek için tercih edilebilir. Kilise belirli günlerde kapalı olduğu için ziyarete açık zamanlarda mutlaka ziyaret edilmelidir.

Protestan Baptist Kilisesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Protestan Baptist Kilisesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

35. Belkahve Geçidi

Belkahve Geçidi, İzmir’in Bornova ilçesinde yer alan bir geçittir. Tarihi olarak da büyük önem taşımaktadır. İzmirde gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir yerdir.

Geçit uzun yıllardır hem doğası hem de yerli ve yabancı turistleri kendisine çeken görünümü ile ziyaret edilmeli. Bu geçit de fotoğraf çekebilir, bisiklete binebilir veya yürüyüş yapabilirsiniz.

Belkahve Geçidi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Belkahve Geçidi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

36. Engelliler Parkı

Engelliler Parkı, İzmir ilinin Balçova ilçesinde yer alan bir parktır. Ülkemizde oldukça özel bir yere sahip olan Engelliler Parkı, sahil kıyısında bulunan bir parktır.

Bu özel park engelleri ortadan kaldırmak için yapılmıştır. Hem saygı hem de örnek olacak bir park olarak engelliler parkı herkesin keyifle vakit geçirebileceği bir alandır. Park 7/24 açık olup günün her saatinde ziyaret edilebilir.

Engelliler Parkı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Engelliler Parkı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

37. Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi

Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi, İzmir ilinde yer alan üniversite müzesidir. Müze, 1973’lü yıllarda kurulmuştur. Tabiat Tarihi Müzesi, İzmir’in Bornova ilçesinde yer almaktadır.

Yüzlerce bitkiyi tabiat tarihi müzesinde görebilirsiniz. Müzeyi sevdikleriniz ve ailenizle keyifli bir şekilde gezebilirsiniz. Tabiat tarihi müzesi Ege Üniversitesi’nin katkılarıyla oluşturulmuştur. Geçmiş yıllara dayanan kuruluşu tarihi ve doğaya saygıyı konu alır.

Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

38. İlk Kurşun Anıtı

İlk Kurşun Anıtı, İzmir ve ülkemiz adına oldukça önemli bir anlam taşıyan bir anıttır. İlk Kurşun Anıtı, İzmir İşgali sırasında vefat eden Hasan Tahsin adına dikilmiştir. Türk direnişini temsil etmektedir.

İlk Kurşun Anıtı, İzmir ilinin Konak ilçesinde yer almaktadır. İzmirde gezilecek yerler arasında yer almaktadır. 

Anıt önünde fotoğraf çekebilir ve oturma birimlerinde dinlenebilirsiniz. Keyif dolu anlar yaşayacağınız bu özel parkta huzur dolu anlar yaşayabilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İlk Kurşun Anıtı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
İlk Kurşun Anıtı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

39. Dokuz Çeşmeler

Dokuz Çeşmeler, İzmir ilinde yer alan hem tarihi hem de doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Dokuz Çeşmeler, İzmir ilinin Buca ilçesinde yer almaktadır. İzmirde gezilecek yerler listesinde olması gerekmektedir. 

Çeşme tarihi eser niteliği taşır ve mutlaka görülmesi gerekir. Önünde fotoğraf çekebilir ve çevresinde oturma birimlerinde dinlenebilirsiniz. Tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanır ve çeşmenin sade tasarımı günümüze kadar ulaşmıştır.

Dokuz Çeşmeler - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Dokuz Çeşmeler – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

40. Çinili Cami

Çinili Cami, etrafı çiniler ile tasarlanan oldukça özel bir camidir. Çinili Cami, İzmir ilinin Konak ilçesinde yer almaktadır. Caminin tarihi geçmişi de oldukça eskiye uzanır.

Dış dizaynı el işçiliği çini ile oluşturulmuştur. Muazzam bir görünümü vardır ve ister ibadet amaçlı isterseniz fotoğraf çekmek için ziyaret edebilirsiniz. Herkesin keyifle ziyaret ettiği bu özel cami günün her saatinde ziyarete açıktır.

Çinili Camii - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Çinili Camii – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

41. Kent Tarihi Parkı

Kent Tarihi Parkı, İzmir’de en sık ziyaret edilen parklar içerisindedir. Atatürk Meydanında yer alan bu park İzmir’in Konak ilçesinde yer almaktadır. 

Birbirinden keyifli alanları bulunan kent tarihi parkı kentin tarihini de konu alır. Bu parkta değirmen, saat kulesi gibi alanları bulabilirsiniz. Ayrıca oturma birimlerinde dinlenebilir, yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir veya koşu yapabilirsiniz.

Kent Tarihi Parkı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kent Tarihi Parkı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

42. Kadifekale Dağı

Kadifekale Dağı, İzmir’de yer alan önemli kalelere sahiptir. İzmir Körfezine hakim tepesi de bulunur. Kadifekale Dağı, İzmir ilinin Buca ilçesinde yer almaktadır. 

Eşsiz bir manzara sunar. Kalenin en tepesine çıkarak tüm İzmir’i izleyebilirsiniz. Büyüleyici bir yer olan bu özel kale mutlaka görülmelidir. Yürüyüş yapabilir, dinlenebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.

Ailenizle sevdiklerinizle mutlaka görmeniz gereken bir kaledir. Kaleye belli bir yere kadar arabayla çıkabilir ve sonrasında yürüyebilirsiniz.

Kadifekale- İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kadifekale- İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

43. Kara Göl

Kara Göl, İzmir’in Menemen ilçesinde yer alan özel bir doğal güzelliktir. İzmirde gezilecek yerler içerisinde yer almaktadır. 

Muazzam bir doğası bulunur. Göl kenarında dinlenebilir, oturabilir, yürüyebilir, koşu yapabilir veya piknik yapabilirsiniz. En keyifli aktivitelerinizi göl çevresinde gerçekleştirebilirsiniz. Yüzlerce çeşit ağaç ve bitkiye sahip olan göl çevresi doğayı derinlemesine yaşatır.

Bolca oksijen bulunan göl çevresinde aileniz ve sevdiklerinizle unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz. Özellikle piknik için sezonda sıkça ziyaret edilen bu yer mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almalıdır. İstediğiniz aktiviteyi gerçekleştirmek için ister sabah saatlerinde ister akşamüzeri veya öğle saatlerinde ziyarete açıktır.

Kara Göl- İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kara Göl- İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

44. Aziz Polikarp Katolik Kilisesi

Aziz Polikarp Katolik Kilisesi, İzmir’de önemki Katolik kiliseler arasındadır. Antik ve köklü bir kilisedir. İzmir ilinin Konak ilçesinde yer almaktadır. 

Kilise mükemmel el işçiliği dizaynıyla dikkat çeker. İbadet için veya isterseniz fotoğraf çekmek için gidebilirsiniz. İnce el işçiliği en nadide fotoğrafları oluşturur. Harika bir atmosferi bulunur ve hem yerli hem yabancı turistler ziyaret eder.

Aziz Polikarp Katolik Kilisesi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Aziz Polikarp Katolik Kilisesi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

45. Kuş Cenneti 

İzmir Kuş Cenneti, İzmir’in Çiğli ilçesinde yer almaktadır. Koruma altına alınan bölgeler arasında yer almaktadır. İzmir’in önemli bir doğal güzelliğidir. İzmirde gezilecek yerler içerisindedir. 

Yüzlerce kuş bu özel alanda keşfedilebilir. Kuşların göç noktasıdır. Leylek gibi türlerin çoğu kuş cennetinde koş fotoğrafçılarının ilgisini çekecek görseller oluşturur. Senin belli zamanlarında göç noktası olan bu özel yer fotoğrafçılık tutkunlarının vazgeçilmezidir.

Kuş Cenneti - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kuş Cenneti – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

46. Yassıca Ada 

Yassıca Ada, İzmir ilinin Urla ilçesinde yer almaktadır. Tatil beldesinin karşısında yer alan bir adadır. Denizi, kafeleri hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler için ziyaret edilmesi önerilmektedir. 

Ada birkaç adacıktan oluşur ve en keyifli yüzüme yeridir. Derin olmadığı için yüzmeyi yeni öğrenen kişilerde tercih edebilir. Eşsiz bir doğası bulunur. Çevresinde tekne ve tur gezileri düzenlenir.

Adayı yüzerek ziyaret edebilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Yassıca Ada - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Yassıca Ada – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

47. Meryem Ana Evi

Meryem Ana Evi, İzmir ilinin Selçuk ilçesinde yer almaktadır. Önemli bir mabet yeri olan Meryem Ana Evi, 19.yüzyıl dönemine uzanan bir tarihe uzanmaktadır. İzmirde gezilecek yerler içerisindedir.

Hem yerli hem de yabancı kişilerin ilk ziyaret noktalarından biridir. Meryem ana evi asırlar öncesine dayanan geçmişi ile birlikte günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Bu özel olan ibadet amaçlı veya gezmek için tercih edilebilir. Sezon da ilgiyle yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği alanların başındadır.

Meryem Ana Evi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Meryem Ana Evi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

48. Nebiler Vadisi

Nebiler Vadisi, İzmir ilinin Dikili ilçesinde yer alan bir vadidir. İzmir’in önemli doğal güzellikleri içerisinde yer alan Nebiler Vadisi, İzmirde gezilecek yerler içerisindedir.

Muazzam bir doğa manzarası sunar. Suyun sesi ve yeşilin içinden akan şelale birbirinden çeşitli fotoğraflar için mutlaka görülmelidir. Bu alanda keyifli bir şekilde yürüyüş yapabilir, dinleyebilir, veya fotoğraf çekebilirsiniz.

Ailenizle sevdiklerinizle birlikte mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Keyif alabileceğiniz doğa harikası bu alan İzmir’de görmeden gitmek istemeyeceğiniz bir yerdir.

Nebiler Vadisi - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Nebiler Vadisi – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

49. Şirince Köyü

Şirince Köyü, İzmir’in Selçuk ilesinde yer almaktadır. Şirince Köyü, oldukça otantik ve doğal güzellikleri barındıran bir köydür. İzmirde gezilecek yerler içerisindedir. 

Yöresel ve geleneksel bir yer olan Şirince köyü İzmir’de gezilebilecek en nadide yerlerden biridir. Şirince köyü eşsiz bir doğaya ev sahipliği yapar. Bu köyde geleneksel lezzetler bulabilirsiniz.

Tarihi ve doğası ile birlikte unutulmaz anlar yaşarsınız. Sevdikleriniz ve ailenizle mutlaka ziyaret listenizde olmalı.

Şirince Köyü - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Şirince Köyü – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

50. Artemis Tapınağı

Artemis Tapınağı, İzmir’in Selçuk ilçesinde yer almaktadır. Bu tapınağın bir diğer adı ise Diana Tapınağıdır. Efes milattan önce inşa edilen bu tapınak, mermer malzemesi ile yapılmıştır. 

Artemis Tapınağı, dünyanın yedi harikasından bir tanesidir. İzmirde gezilecek yerler içerisinde yer alan bir alandır.

Tapınak muazzam bir doğa içerisine konumlandırılmıştır. Bu eşsiz yere gezerek tarihi anlayabilir ve inceleyebilirsiniz. Bir çok bölümü bulunur ve her yer keyifle gezebilmemize olanak tanır. İster fotoğraf çekmek için isterseniz tarihi yaşamak için tercih edebilirsiniz.

Artemis Tapınağı - İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi
Artemis Tapınağı – İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir hakkında daha detaylı bilgi için İzmir Restoran önerileri ve İzmir’de Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *