Emirgan Korusu – İstanbul

Emirgan Korusu – İstanbul’da ki Gezilecek Yerler Sıralaması

Emirgan Korusu gezilecek yerler sıralamasını öğrenmek için İstanbul’da Gezilecek Yerler makalesini okuyabilirsiniz.

Emirgan Korusu Hakkında

Sırt ve yamaçlardan oluşan toplamda 48 hektara yakın alanı ile Emirgan Korusu nefes almak için tercih edilebilir. Bu eşsiz mekan yürüyüş alanları ve benzersiz peyzajı ile görenleri kendine hayran  bırakır. Emirgan korusunda dönemsel olarak bitkisel türlerin çeşitlerinin sergilendiği çiçek parterleri oluşturulur. Bu özel olanı mutlaka sevdiklerinizle dinlenmek ve yürüyüş yapmak için tercih edebilirsiniz.

Emirgan Korusu Tarihi

Emirhan Korusu 1871 yılında 3 adet köşk yaptırılarak kullanılmaya başlanan bir yerdir. Daha sonrasında çevresindeki açık alan park olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kamulaştırma sürecinden sonra Emirgan Korusu içerisinde bulunan köşklerde müze olarak günümüzde ziyaret edilebilir.

Emirgan Korusu Nerede?

Reşitpaşa, Emirgan Sk., 34467 Sarıyer/İstanbul adresinde yer almaktadır.

Emirgan Korusu Giriş Ücreti 

Emirgan Korusu girişler ücretsizdir. Yalnızca park içerisindeki otoparkın 10 TL ücreti bulunur.

Emirgan Korusu Hangi Günler Açık

Emirgan Korusu haftanın her günü açıktır.

Emirgan Korusu Ziyaret Saatleri

Emirgan Korusu günün her saatinde ziyarete açıktır.

Emirgan Korusu İrtibat Numarası

İrtibat numarası bulunmamaktadır.

Emirgan Korusu İnternet Sitesi

Resmi internet sayfası tesislerimiz.ibb.istanbul üzerinden ziyaret edilebilir.

Emirgan Korusu Yorumları

Hasan Yaman Yalçın : Bayram dolayısı ile çok kalabalıktı ancak koru o kadar büyük ki, o denli yüksek bir kalabalığı bile kaldırabiliyor. Çok ama çok güzel bir yer. Resmen şehirin ortasında bir cennet gibi. Bakımlı, temiz ve düzenli. Her noktasında güvenlik var. Siz ve misafirlerinizin oturup çay içebileceği veya yemek yiyebileceği belediyeye ait dışarıya göre daha uygun ve aşırı lezzetli restoran ve kafeler var (4 kişi tavuk ızgara, ortaya salata içecek ve çaya 250₺ ödedik) Yolda fotoğrafını eklediğim gibi büfeler, tuvaletler ve çocuk oyun parkları var. Biz Lale zamanında gitmeyi tercih ettik. Ancak 4 mevsim ayrı güzel olan bir park burası. Yanlızca otopark konusunda bir husus var oda tabela eksikliği. İçeride araç park edebiliyorsunuz (Belediyenin otoparklarına 40₺) ancak dışarıdan gelirken tabela eksikliği var. Ben şahsen içeride ki belediye otoparkına nasıl girilir bulamayıp dışarıda uzak bir noktoya park etmek zorunda kaldım. Sonuç olarak ailecek çok memnun kaldık. Umarız böyle kalmaya ve korunmaya devam eder.

Enver Kurşun : İstanbul’un tüm kalabalıklığının, kargaşasının içinde nefes alabileceğiniz, ter temiz bir havası olan, aileniz ile sevdiklerinizle gelip boğazın ve doğanın keyfini çıkarabileceğiniz çok güzel bir yer. Araç ile de giriş yapabilirsiniz. İspark bulunmakta. Banklar dışında, piknik yapabileceğiniz masalar da mevcut. İçeride Beltur’a ait oturup bir şeyler yiyip içebileceğiniz bir işletme mevcut. Ayrıca büfe de var. Yürüyüş yapabileceğiniz yürüyüş parkuru, küçük çocuklar için park, basketbol vb sahalar da bulunuyor. Koru içinde üç köşk ve bir gölet bulunuyor. Köşkler gittiğim dönemde kapalı olduklarından ziyaret edemedim.

Yücel Efe : İstanbul’un gezilecek, yürüyüş ve piknik yapılacak en güzel mekanlarından birisi olduğunu düşünüyorum.
Özellikle sahil kısmında girişte aracınızı bırakarak sabah saatlerinde sakin bir ortamda ve kuş sesleri arasında yürüyüşü öneriyorum. Lale zamanı ayrı güzel olsa da her zaman güzelliğinin tadını çıkartabilirsiniz. Ailecek veya yalnız gidebilirsiniz. Yalnız olduğunuzda sincaplar size arkadaşlık yapacaktır 🙂
İçerisinde gölet yanında belediyeye ait işletme ve köşklerde yiyecek-içecek almanız mümkün. Gölet kenarında dondurmayı tavsiye ederim, oldukça güzel.
Fotoğraf ilgilileri için ortam, ışık, renkler tek kelimeyle harika.
Keyifli gezmeler ve fotoğraflar…

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *