Bursa’da Yemek Yerleri – En İyi 50 Restoran

Bursa, ülkemizin Marmara bölgesinde yer alan turistik ve doğal güzellikleri ile öne çıkan bir şehirdir. Manzarası ve lezzetli yemekleri ile bilinen Bursa’da deneyebileceğiniz birçok restoran bulunmaktadır. 

Bursa ziyaretine geldiğinizde tercih edebileceğiniz birçok restoran seçeneği bulunmaktadır. Bu yazımızda, Bursa ziyaretinde tercih edebileceğiniz en iyi 50 restoranı sıralayacağız. 

Bursa’da En İyi 50 Restoran 

 1. İskender Efe Konağı
 2. Uludağ Kebapçısı Cemal Cemil Usta
 3. İskender Tarihi Ahşap Dükkan
 4. Navigah Restoran
 5. Dobruca Derebahçe Sosyal Tesisleri
 6. Kebapçı Hüseyin Usta 
 7. Ciğerci Yusuf Çal
 8. Yeşil Pideli Köfte
 9. Zennup
 10. Ciğergah 
 11. CemilUsta Bursa
 12. Balkon Kafe 
 13. Zevk-i Safa
 14. Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri
 15. Rumeli Kardeşler Sofrası 
 16. İnan Kardeşler
 17. Paçacı Hüsnü
 18. Bursa Kebapçısı 
 19. Fasulyeli
 20. Hayat Lokantası
 21. Doburca Keyfi Et
 22. Sevgi Bahçesi Restoran
 23. 21Masa
 24. Çekirge Manzara Kafe
 25. Dababa Restoran 
 26. Bursa Alaturka
 27. Akay Çiğbörek
 28. Yusuf Restoran
 29. BigChefs
 30. Dereağzı Kafe Restoran
 31. Da Vittorio Ristorante Italiano
 32. Durak Muhallebicisi 
 33. Şirin Sofra Mantı Ev Yemekleri
 34. Saltanat Kebap Bursa Tophane
 35. Podyum Express
 36. Levrek
 37. Agah Ali
 38. 1889 Bursa
 39. Bursa Kahvaltı
 40. Hares Seyr-i Bursa
 41. Misi Masal Kahvaltı
 42. Club K9
 43. Başrol
 44. Kocamanlar Balık Restoran
 45. Neyzen Balık
 46. Mavi Yıldız Lezzet Diyarı
 47. Can Restoran
 48. Şamdan Et Restoran
 49. Derya Çorbacısı
 50. Levent Börek Bursa

1.İskender Efe Konağı

İskender Efe Konağı, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan en çok tercih edilen İskender restoranları arasında yer almaktadır. İskender Efe konağı, Türk mutfağında yer alan birçok et yemeği servisini sağlamaktadır.

İskender Efe Konağı, Bursa restoran önerileri arasında üst sıralarda yer alması gereken en popüler kebapçılardandır. 

İskender Efe Konağı – Bursa’da Yemek Yerleri

2.Uludağ Kebapçısı Cemal Cemil Usta

Uludağ Kebapçısı Cemal Cemil Usta, Bursa restoran önerileri listesinde mutlaka olması gereken restoranlardandır. Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir restorandır. 

Uludağ Kebapçısı Cemal Cemil Usta, haftanın her günü 11.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Uludağ Kebapçısı Cemal Cemil Usta – Bursa’da Yemek Yerleri

3.İskender Tarihi Ahşap Dükkan

İskender Tarihi Ahşap Dükkan, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan popüler restoranları arasında yer almaktadır. Tecrübeli aşçıları ve titiz çalışanları bulunmaktadır.

İskender Tarihi Ahşap Dükkan, Türk mutfağından birçok ana yemek ve tatlı menüsünü hazırlamaktadır. 

İskender Tarihi Ahşap Dükkan – Bursa’da Yemek Yerleri

4.Navigah Restoran

Navigah Restoran, Bursa şehrinin Nilüfer ilçesinde yer alan en çok tercih edilen restoranları arasında yer almaktadır. Şık mimarisi ve oturma alanı ile tercih edebileceğiniz yerler arasındadır. 

Navigah Restoran, Pazartesi hariç haftanın her günü sabah 09.00 ile 22.00 saatleri arasında müşterilerine hizmet vermektedir.

Navigah Restoran – Bursa’da Yemek Yerleri

5.Dobruca Derebahçe Sosyal Tesisleri

Dobruca Derebahçe Sosyal Tesisleri, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan kaliteli restoranları içerisinde yer almaktadır.

Dobruca Derebahçe Sosyal Tesisleri, ev yemekleri ve Türk mutfağından birçok et yemeğini müşterilerine hazırlamaktadır. Haftanın her günü sabah 08.30 ile 23.00 saatleri arasında hizmete açıktır. 

Dobruca Derebahçe Sosyal Tesisleri – Bursa’da Yemek Yerleri

6.Kebapçı Hüseyin Usta 

Kebapçı Hüseyin Usta, Bursa restoran önerileri listesinde mutlaka olması gereken restoranlar arasındadır. Restoran, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan merkezi bir seçenektir.

Kebapçı Hüseyin Usta, Bursa ilinde yer alan en lezzetli kebaplara sahip olan bir restorandır. 

Kebapçı Hüseyin Usta – Bursa’da Yemek Yerleri

7.Ciğerci Yusuf Çal

Ciğerci Yusuf Çal, Bursa restoran önerileri listesine eklenmesi gereken restoranların başında yer almaktadır. Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer almaktadır. 

Ciğerci Yusuf Çal restoranı başta ciğer yemeği ile ünlü olsa da pek çok et yemeği servisi de sağlamaktadır. 

Ciğerci Yusuf Çal – Bursa’da Yemek Yerleri

8.Yeşil Pideli Köfte

Yeşil Pideli Köfte, Bursa restoran önerileri arasında mutlaka olması gereken bir kebap restoranıdır. Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. 

Yeşil Pideli Köfte restoranı bünyesinde lezzetli köfteleri, pide, lahmacun ve birçok geleneksel tatlı menüsü ile bilinen bir restorandır.

Yeşil Pideli Köfte – Bursa’da Yemek Yerleri

9.Zennup

Zennup, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan hem akşam yemekleri hem de sabah kahvaltıları ile bilinen bir restorandır. 

Zennup, Bursa restoran önerileri listesinde olması gereken bir restorandır. Pazartesi günü hariç haftanın her günü sabah 10.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Zennup – Bursa’da Yemek Yerleri

10.Ciğergah 

Ciğergah, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan önemli kebap restoranları arasında yer almaktadır. Aileler özel alanı ve konforlu oturma alanı ile sevilen restoranlardandır. 

Ciğergah restoranı, Bursa restoran önerileri içerisinde en üst sıralarda olması gereken bir restorandır. Restoran, haftanın her günü sabah 11.00 ile 02.00 saatleri arasında hizmete açıktır.

Ciğergah – Bursa’da Yemek Yerleri

11.CemilUsta Bursa

Cemil Usta Bursa, Nilüfer ilçesinde yer alan kaliteli restoranlar arasında yer almaktadır. Kebapları, pideleri ve tatlıları ile bilinen tercih edebileceğiniz restoranlar arasında yer almaktadır. Bursa restoran önerileri içerisinde olması gerekmektedir.

CemilUsta Bursa – Bursa’da Yemek Yerleri

12.Balkon Kafe 

Balkon Kafe, Bursa restoran önerileri içerisinde fast food lezzetleri, et yemekleri ve lezzetli kahveleri ile bilinen bir restorandır. 

Balkon Kafe, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Kafe, sabah 09.00 ile 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Balkon Kafe – Bursa’da Yemek Yerleri

13.Zevk-i Safa

Zevk-i Safa, Bursa Uludağ Yolu üzerinde olan özel bir restorandır. Zevk-i Safa, doğa manzarası ve sabah kahvaltıları ile ünlü olan bir restorandır. 

Zevk-i Safa, Bursa restoran önerileri olması gereken bir yerdir. Restoran sabah 09.00 ile 02.30 arasında hizmet vermektedir.

Zevk-i Safa – Bursa’da Yemek Yerleri

14.Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri

Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri, Bursa restoran önerileri içerisinde mutlaka olması gereken konforlu bir restorandır. Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan bir mekandır. 

Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri, ev yemekleri, Türk mutfağında yer alan et yemekleri, geleneksel tatlılar ile meşhurdur.

Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri – Bursa’da Yemek Yerleri

15.Rumeli Kardeşler Sofrası 

Rumeli Kardeşler Sofrası, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir restorandır. Rumeli bölgesine ait birçok geleneksel yemek servisi yapılmaktadır.

Rumeli Kardeşler Sofrası, Bursa restoran önerileri içerisinde yer alan bir restorandır. Restoran, Pazar günü hariç her gün 05.00 ile 16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Rumeli Kardeşler Sofrası – Bursa’da Yemek Yerleri

16.İnan Kardeşler

İnan Kardeşler restoranı, Bursa restoran önerileri arasında mutlaka olması gereken bir yerdir. Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Şık tasarımı ve modern hizmetleri ile mutlaka denemeniz gereken bir restorandır. 

İnan Kardeşler – Bursa’da Yemek Yerleri

17.Paçacı Hüsnü

Paçacı Hüsnü, Bursa restoran önerileri listesine eklenmesi gereken Türk restoranları arasındadır. Restoran içerisinde açık havada oturma alanı bulunmaktadır.

Paçacı Hüsnü restoranında klasik çorba, kemik suyu çorba gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Restoran, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer almaktadır.

Paçacı Hüsnü – Bursa’da Yemek Yerleri

18.Bursa Kebapçısı 

Bursa Kebapçısı, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan en meşhur restoranlar arasında yer almaktadır. Bursa restoran önerilerinde mutlaka olmalıdır. Şık tasarımı ve konforlu oturma alanları vardır. 

Bursa Kebapçısı – Bursa’da Yemek Yerleri

19.Fasulyeli

Fasulyeli, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan meşhur restoranlar arasında yer almaktadır. Restoran menüsünde Türk mutfağına ait birçok ana yemek, ara yemek ve tatlı imkanları bulunmaktadır. 

Fasulyeli, Bursa restoran önerileri listesinde mutlaka olmalıdır. Restoran, Pazar günü hariç sabah 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Fasulyeli – Bursa’da Yemek Yerleri

20.Hayat Lokantası

Hayat Lokantası, Bursa restoran önerileri listesine mutlaka eklenmesi gereken bir restorandır. Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır.

Hayat Lokantası hem sabah kahvaltı imkanı hem de Türk mutfağından birçok menü imkanı sunmaktadır. Restoran hafta içi her gün sabah 08.00 ile 22.00 saatleri arasında açıktır.

Hayat Lokantası – Bursa’da Yemek Yerleri

21.Doburca Keyfi Et

Doburca Keyfi Et, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan meşhur restoranlar arasında yer almaktadır. Et yemekleri restoranlarındadır. 

Doburca Keyfi Et, sabah 09.00 ile 00.00 arası hizmet veren bir restorandır.

Doburca Keyfi Et – Bursa’da Yemek Yerleri

22.Sevgi Bahçesi Restoran

Sevgi Bahçesi Restoran, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan konforlu restoranları arasında yer almaktadır. Bursa restoran önerileri listesinde yer alan bir mekandır. 

Sevgi Bahçesi Restoran, manzaralı ve açık havada oturabileceğiniz alanlara sahip olan bir restorandır. Restoran, 16.00 ile 01.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Sevgi Bahçesi Restoran – Bursa’da Yemek Yerleri

23.21Masa

21 Masa, Bursa ilinin Mudanya ilçesinde yer alan deniz manzaralı ve konforlu restoranları arasında yer almaktadır. Servis kalitesi ile öne çıkan restoranlar arasındadır. 

21 Masa, Bursa restoran önerileri arasında mutlaka denemeniz gereken yerler içerisindedir.

21Masa – Bursa’da Yemek Yerleri

24.Çekirge Manzara Kafe

Çekirge Manzara Kafe, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir kafedir. Konforlu hizmet ve sıcak misafirperverlikleri ile bilinmektedir. 

Çekirge Manzara Kafe, Bursa restoran önerileri içerisine eklenmesi gereken yerler arasındadır. Kafe, haftanın her günü sabah 09.00 ile 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Çekirge Manzara Kafe – Bursa’da Yemek Yerleri

25.Dababa Restoran 

Dababa Restoran, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan bir Roma restoranıdır. Geleneksel birçok yemek servisi yapılmaktadır. 

Dababa Restoran, Bursa restoran önerileri arasında olması gereken yerler arasındadır. Restoran, haftanın her günü 12.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Dababa Restoran – Bursa’da Yemek Yerleri

26.Bursa Alaturka

Bursa Alaturka, Nilüfer ilçesinde yer alan bir restorandır. Aile restoranı olan bu restoran oldukça modern bir mimariye sahiptir.

Bursa Alaturka, Bursa restoran önerileri arasında olması gereken bir yerdir. Şık bir dizayna sahiptir. 

Bursa Alaturka – Bursa’da Yemek Yerleri

27.Akay Çiğbörek

Akay Çiğbörek, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan önemli bir restorandır. Börekleri ve birçok ev yemeği ile bilinen restoranı mutlaka denemeniz önerilmektedir. 

Akay Çiğbörek – Bursa’da Yemek Yerleri

28.Yusuf Restoran

Yusuf Restoran, Bursa restoran önerileri arasına mutlaka eklenmesi gereken yerler arasındadır. Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. 

Yusuf Restoran, Türk mutfağı ile bilinen önemli bir mekandır. Restoran haftanın her günü 12.00 ile 01.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Yusuf Restoran – Bursa’da Yemek Yerleri

29.BigChefs

BigChefts, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan önemli fast food restoranları arasında yer almaktadır. BigChefs, kaliteli ve lezzetli yemekleri ile öne çıkmaktadır.

BigChefts, Bursa restoran önerileri listesine mutlaka eklenmesi gereken adreslerdendir. 

BigChefs – Bursa’da Yemek Yerleri

30.Dereağzı Kafe Restoran

Dereağzı Kafe Restoran, Bursa restoran önerileri arasına eklenmesi gereken yerler içerisindedir. Sabah, öğle ve akşam yemeği hizmetlerini sağlamaktadır.

Dereağzı Kafe Restoran, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir restorandır. Restoran sabah 08.00 ile 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Dereağzı Kafe Restoran – Bursa’da Yemek Yerleri

31.Da Vittorio Ristorante Italiano

Da Vittorio Ristorante Italiano, Bursa ilinde sevilen bir İtalyan restoranıdır. Bursa ilinde tüm İtalyan mutfağı yemekleri ile öne çıkmaktadır. 

Da Vittorio Ristorante Italiano, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Restoran, haftanın her günü 12.00 ile 23.00 saatleri arasında açıktır.

Da Vittorio Ristorante Italiano – Bursa’da Yemek Yerleri

32.Durak Muhallebicisi 

Durak Muhallebicisi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan en çok tercih edilen muhallebiciler arasındadır. Bursa restoran önerileri arasında mutlaka olması gerekmektedir. Lezzetli ve köklü bir restorandır.

Durak Muhallebicisi – Bursa’da Yemek Yerleri

33.Şirin Sofra Mantı Ev Yemekleri

Şirin Sofra Mantı Ev Yemekleri, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan konforlu restoranları arasındadır. Restoranın en çok tercih edilen yemeklerinin başında mantı gelmektedir. 

Şirin Sofra Mantı Ev Yemekleri, Bursa restoran önerileri listesine mutlaka eklenmelidir. Restoran, Pazar günü hariç her gün 09.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Şirin Sofra Mantı Ev Yemekleri – Bursa’da Yemek Yerleri

34.Saltanat Kebap Bursa Tophane

Saltanat Kebap Bursa Tophane, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan kebap restoranıdır. Bursa restoran önerileri listesinde mutlaka olmalıdır. Türk mutfağından birçok ana emek ve tatlısı ile bilinmektedir. 

Saltanat Kebap Bursa Tophane – Bursa’da Yemek Yerleri

35.Podyum Express

Podyum Express, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan kaliteli restoranlar arasındadır. Kaliteli servis ve açık hava alanı ile bilinmektedir.

Podyum Express, Bursa restoran önerileri arasında olması gereken bir yerdir. Haftanın her günü sabah 09.00 ile 22.30 saatleri arasında açıktır.

Podyum Express – Bursa’da Yemek Yerleri

36.Levrek

Levrek, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan balık restoranları arasında yer almaktadır. Bursa restoran önerileri listesinde olması gereken bir restorandır.

Levrek restoranı haftanın her günü 12.00 ile 01.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Levrek – Bursa’da Yemek Yerleri

37.Agah Ali

Agah Ali, Bursa ilinin en önemli Türk restoranları arasında yer almaktadır. Restoran, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer almaktadır. 

Agah Ali, Türk mutfağı yemekleri, tatlıları, içecekleri ile bilinen kaliteli restoranları arasındadır. 

Agah Ali – Bursa’da Yemek Yerleri

38.1889 Bursa

1889 Bursa restoranı, Bursa ilinde Nilüfer ilçesinde yer alan kaliteli restoranlar arasında yer almaktadır. Fast food ve Türk yemekleri ile bilinen bir restorandır. 1889 Bursa restoranı sabah 09.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

1889 Bursa – Bursa’da Yemek Yerleri

39.Bursa Kahvaltı

Bursa Kahvaltı restoranı, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan öncelikli restoranları arasında yer almaktadır. Bursa restoran önerileri listesine eklenmesi gereken mekanlar içerisindedir.

Bursa Kahvaltı – Bursa’da Yemek Yerleri

40.Hares Seyr-i Bursa

Hares Seyr-i Bursa, Uludağ manzarası eşliğinde yemek yiyebileceğiniz kaliteli restoranlar içerisinde yer almaktadır. Yüksek konforlu oturma alanları ve manzarası ile tercih edilmesi önerilmektedir. 

Hares Seyr-i Bursa – Bursa’da Yemek Yerleri

41.Misi Masal Kahvaltı

Misi Masal Kahvaltı, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan en kaliteli kahvaltı restoranları arasında yer almaktadır. Servis hizmeti ve ilgili çalışanları ile Bursa restoran önerileri listesine eklenmesi gereken adreslerdendir.

Misi Masal Kahvaltı – Bursa’da Yemek Yerleri

42.Club K9

Club K9, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan kaliteli restoranlar arasındadır. Doğa ortamı ve dizaynı ile açık havanın tadını çıkarabileceğiniz yerler içerisindedir.

Club K9 – Bursa’da Yemek Yerleri

43.Başrol

Başrol restoranı, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan lüks restoranlar arasında yer almaktadır. Mimarisi ve müzikleri ile öne çıkmaktadır. 

Bursa restoran önerileri listesine eklenmesi gereken Başrol restoranı haftanın her günü 08.30 ile 02.00 arasında açıktır.

Başrol – Bursa’da Yemek Yerleri

44.Kocamanlar Balık Restoran

Kocamanlar Balık Restoran, Bursa ilinin Mudanya ilçesinde yer alan kaliteli deniz yemekleri ile bilinen bir restoranıdır.

Levrek, deniz mahsulleri yemekleri, tatlıları ile öne çıkan restoran, Bursa restoran önerileri listesine eklenmesi gereken adreslerdendir. 

Kocamanlar Balık Restoran – Bursa’da Yemek Yerleri

45.Neyzen Balık

Neyzen Balık, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan en iyi balık restoranları arasındadır. İlgili servis, açık alan, geniş oturma alanları ile bilinmektedir. 

Neyzen Balık – Bursa’da Yemek Yerleri

46.Mavi Yıldız Lezzet Diyarı

Mavi Yıldız Lezzet Diyarı, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan kaliteli restoranları arasındadır. Türk mutfağının sevilen lezzetleri ve içecekleri ile bilinmektedir.

Mavi Yıldız Lezzet Diyarı, Bursa restoran önerileri içerisinde bulunmaktadır. Restoran sabah 07.30 ile 23.00 arasında hizmet vermektedir.

Mavi Yıldız Lezzet Diyarı – Bursa’da Yemek Yerleri

47.Can Restoran

Can Restoran, Bursa ilinin yıldırım ilçesinde yer alan geniş açık alan imkanı bulunan restoranları arasındadır. Bursa restoran önerileri içerisindedir. İlgili çalışanları ve nezih mekan ortamı ile bilinmektedir. 

Can Restoran – Bursa’da Yemek Yerleri

48.Şamdan Et Restoran

Şamdan et restoran, Bursa ilinde yer alan ve et yemekleri ile öne çıkan restoranları arasındadır. Şamdan Et Restoran, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. 

Şamdan Et Restoran, haftanın her günü sabah 10.00 ile 01.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Şamdan Et Restoran – Bursa’da Yemek Yerleri

49.Derya Çorbacısı

Bursa’da en iyi çorbaları en nezih bir şekilde hazırlayan restoranların başında Derya Çorbacısı gelmektedir. Restoran 24 saat açık olan kaliteli mekanlar içerisindedir. 

Derya Çorbacısı – Bursa’da Yemek Yerleri

50.Levent Börek Bursa

Levent Börek Bursa, Nilüfer ilçesinde yer alan ve en lezzetli börekleri hazırlayan yerler arasındadır. Bursa restoran önerileri listesinde mutlaka olması gereken mekanlar arasındadır. Sıcak çalışanları ve servisi ile önerilen yerler arasındadır. 

Levent Börek Bursa – Bursa’da Yemek Yerleri

Mesaj bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.