Bursa’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 50 Yer

Bursa, kimin yeşili olarak « ildir. Yemyeşilden sonra, denizi ve tarihi ile çevreyi gezip gezip meraklıları için ziyaret edin.

Bursa daki emir sultan camii veliyesi ilk ve tek Anadolu arabaları müzesi Bursa’nın tarihi Osman gazi nin kül ile en büyük kazanımlarından biridir. Orhan gazi ve Osmangazi türbeleri ile Ulu Camii, soğanlı botanik parkı, alışveriş merkezi Bursa’yı arızalı biri yapar. Ayrıca Bursa köyü nde bulunan farklı tarihi alanlar gezilmeye değer.

Bursa’yı öğrenmek isteyen bir şey hakkında bilgi almak doğru rotaları bulmaktasınız. Bu yazımızda, sizler için Bursa ilinde gezmemeniz gerekenlerin listelerini okuyun.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Bursa en iyi otellerini keşfetmek için « Bursa Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Bursa’da Gezilecek En İyi 50 Yer

1. Ulu Cami

Ulu Cami, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan en ünlü camisidir. 1400’lü, I.Beyazıt tarafından yaptırılan Ulu Cami, eğitimdendir. Caminin tarihi ve sembolleri daire şeklindedir.

Ulu Cami, Bursa gezilecek yerler listesisinde mutlaka olması gereken camiler içerisindedir. Klasik ve anıtsal bir yer olması ile mutlaka görülmelidir.

Ulu Cami - Bursa Gezilecek Yerler
Ulu Cami – Bursa Gezilecek Yerler

2. Koza Han

Koza Han , 2.Beyazıt tarafından 15.yüzyıl kurulmakta olan bir tarihi bir kervansaraydır. Ulu Cami ve Orhan Cami arasında yer alması ile tarihi bir atmosfer hakimdir.

Koza Han, Bursa gezilecek yerler listesinde olması gereken yerler arasındadır. Koza Han, haftanın her günü ziyarete açıktır.

Koza Han - Bursa Gezilecek Yerler
Koza Han – Bursa Gezilecek Yerler

3. Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı, etkileyici doğası ve teleferiği ile görülmeye değer alanlardandır. 27 bin hektarlık alanı ile koruma altına alınan bir parktır.

Uludağ Milli Parkı, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Bursa gezilecek yerler arasında olması gereken etkileyici bir ormandır.

Uludağ Milli Parkı - Bursa Gezilecek Yerler
Uludağ Milli Parkı – Bursa Gezilecek Yerler

4. İnkaya Tarihi Çınar Ağacı

İnkaya tarihi çınar ağacı, Bursa ilinin simgesi haline gelmiş bir ağaçtır. Ağacın tarihi asırlara dayanmaktadır. Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Dalları ve boyu ile etkileyici doğa harikalarındadır.

İnkaya Tarihi Çınar Ağacı - Bursa Gezilecek Yerler
İnkaya Tarihi Çınar Ağacı – Bursa Gezilecek Yerler

5. Bursa Hayvanat Bahçesi

Bursa Hayvanat Bahçesi, Osmangazi ilçesinde yer alan geniş bir hayvanat bahçesidir. Avrupa standartlarında olan bir hayvanat bahçesidir. Doğal yaşama uygun bir şekilde düzenlenmiştir.

Bursa Hayvanat Bahçesi, Bursa gezilecek yerler listesinde mutlaka olmalıdır. Bahçe, haftanın her günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Bursa Hayvanat Bahçesi - Bursa Gezilecek Yerler
Bursa Hayvanat Bahçesi – Bursa Gezilecek Yerler

6. Hüdavendigar Kent Parkı

Hüdavendigar Kent Parkı, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan geniş bir parktır. Hüdavendigar Kent Parkı içerisinde yeşil alanlar, piknik yerleri ve köprüler bulunmaktadır. Dinlenme, gezi ve yürüyüş için mutlaka görülmesi gereken alanlardandır.

Hüdavendigar Kent Parkı - Bursa Gezilecek Yerler
Hüdavendigar Kent Parkı – Bursa Gezilecek Yerler

7. Tophane Saat Kulesi

Tophane Saat Kulesi, Bursa ilinde en çok ziyaret edilen turistik alanlar arasında yer almaktadır. Saat Kulesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. 24 saat açık olan bir yerdir.

Tophane Saat Kulesi, Bursa gezilecek yerler içerisinde olması gereken tarihi bir yerdir. Saat Kulesi, 19.yy sularında yaptırılan dört katlı bir yapıdır.

Tophane Saat Kulesi - Bursa Gezilecek Yerler
Tophane Saat Kulesi – Bursa Gezilecek Yerler

8. Bursa Kent Müzesi

Bursa Kent Müzesi, şehrin 7000 yıllık geçmişinin sergilendiği müzeler arasında yer almaktadır. Şehrin doğası ve tarihinden birçok eser sergilenmektedir.

Bursa Kent Müzesi, Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Pazartesi günü hariç her gün 09.30 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Bursa Kent Müzesi - Bursa Gezilecek Yerler
Bursa Kent Müzesi – Bursa Gezilecek Yerler

9. Küreklidere Şelalesi

Küreklidere Şelalesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan etkileyici bir doğa harikasıdır. Kamp alanında yer alan bu şelale, Bursa gezilecek yerler içerisine eklenmelidir.

Küreklidere Şelalesi - Bursa Gezilecek Yerler
Küreklidere Şelalesi – Bursa Gezilecek Yerler

10. Botanik Park

Botanik Park, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan yeşil alanları ile bilinen bir parktır. 400 dönümlük bir park olmasının yanı sıra birçok bitkisel ve bilimsel çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Botanik Park, Bursa gezilecek yerler içerisine mutlaka eklenmelidir. Botanik Park, haftanın her günü 08.00 ile 23.00 saatleri arasında açıktır.

Botanik Park - Bursa Gezilecek Yerler
Botanik Park – Bursa Gezilecek Yerler

11. Setbaşı Köprüsü

Setbaşı Köprüsü, Bursa ilinde yer alan taş köprüler içerisinde yer almaktadır. Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer almaktadır. 15.yy sularında yaptırılan bir köprüdür.

Setbaşı köprüsü çevresinde birçok dükkan ve tezgah bulunmaktadır. Bursa gezilecek yerler listesine eklenmesi gerekmektedir.

Setbaşı Köprüsü - Bursa Gezilecek Yerler
Setbaşı Köprüsü – Bursa Gezilecek Yerler

12. Atatürk Kent Ormanı

Atatürk Kent Ormanı, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer almaktadır. Bursa ilinde sevilen kent ormanlarının başında yer alan Atatürk Kent Ormanı yeşil alanları ve kamp alanları ile bilinmektedir.

Atatürk Kent Ormanı - Bursa Gezilecek Yerler
Atatürk Kent Ormanı – Bursa Gezilecek Yerler

13. Kaplıkaya Cazibe Merkezi

Kaplıkaya Cazibe Merkezi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan ve en çok ziyaret edilen eğlence alanlarındandır. Kaplıkaya Cazibe Merkezi içerisinde birçok akvaryum, piknik alanı, restoran ve tenis kortu bulunmaktadır.

Kaplıkaya Cazibe Merkezi, Bursa gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken yerler içerisindedir.

Kaplıkaya Cazibe Merkezi - Bursa Gezilecek Yerler
Kaplıkaya Cazibe Merkezi – Bursa Gezilecek Yerler

14. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan tarihi müzeler içerisindedir. Müze, panoramik bir müzedir.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Pazartesi günü hariç her gün 09.00 ile 17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi - Bursa Gezilecek Yerler
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi – Bursa Gezilecek Yerler

15. Hünkar Köşkü Müzesi

Hünkar Köşkü Müzesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer almaktadır. Av köşkü olarak inşa edilen bir müzedir. 2003 yılında ise ziyarete açılmıştır.

Hünkar Kölkü Müzesi, Bursa gezilecek yerler arasında olması gereken bir müzedir. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.30 ile 17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Hünkar Köşkü Müzesi - Bursa Gezilecek Yerler
Hünkar Köşkü Müzesi – Bursa Gezilecek Yerler

16. Emir Sultan Türbesi

Emir Sultan Türbesi, eşi Fatma Sultan’ın inşa ettirmiş olduğu bir türbedir. 2.Abdulhamid döneminde restora edilen bu türbe görülmeye değer alanlar içerisindedir.

Emir Sultan Türbesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan bir türbedir.

Emir Sultan Türbesi - Bursa Gezilecek Yerler
Emir Sultan Türbesi – Bursa Gezilecek Yerler

17. Osmangazi Türbesi

Osmangazi Türbesi, Osmanlı Hanedanın ilk padişahı olan Osman’ın türbesinin bulunduğu bir türbedir. Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır.

Osmangazi Türbesi, Bursa gezilecek yerler içerisine mutlaka eklenmelidir.

Osmangazi Türbesi - Bursa Gezilecek Yerler
Osmangazi Türbesi – Bursa Gezilecek Yerler

18. Orhangazi Türbesi

Orhangazi Türbesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir türbedir. Orhangazi, Osmanlı İmparatorluğunun ikinci padişahıdır ve türbesi de Bursa ilinde bulunmaktadır.

Orhangazi Türbesi - Bursa Gezilecek Yerler
Orhangazi Türbesi – Bursa Gezilecek Yerler

19. Reşat Oyal Kültür Parkı

Reşat Oyal Kültür Parkı, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan meşhur parklar içerisinde yer almaktadır. 400 bin metrelik alanı ile bilinmektedir.

Reşat Oyal Kültür Parkı, yeşil dokusu ile Bursa ilinde önem verilen bir yerdir. Park, haftanın her günü 08.00 ile 1.30 arasında ziyarete açıktır. 

Reşat Oyal Kültür Parkı - Bursa Gezilecek Yerler
Reşat Oyal Kültür Parkı – Bursa Gezilecek Yerler

20. Merinos Kültür Parkı 

Merinos Kültür Parkı, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir parktır. Merinos içerisinde birçok yürüyüş yolu, göl, konferans merkezi, restoran ve kafeler bulunmaktadır.

Merinos Kültür Parkı - Bursa Gezilecek Yerler
Merinos Kültür Parkı – Bursa Gezilecek Yerler

21. Atatürk Heykeli 

Bursa ilinde yer alan Atatürk Heykeli, 1931 yılında inşa edilmiştir. Atatürk’ün zafer anıtı olarak da bilinmektedir. Bursa gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmesi gerekmektedir. 

Atatürk Heykeli - Bursa Gezilecek Yerler
Atatürk Heykeli – Bursa Gezilecek Yerler

22. Üftade Cami ve Türbesi 

Üftade Cami ve Türbesi, 1580 yılında hayatını kaybetmiş bir evliyanın adına yapılmış cami ve türbedir. Üftade Cami ve Türbe, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde bulunmaktadır. 

Üftade Cami ve Türbesi - Bursa Gezilecek Yerler
Üftade Cami ve Türbesi – Bursa Gezilecek Yerler

23. Bursa Botanik Parkı

Bursa Botanik Parkı, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir parktır. İzmir ile İstanbul yolu üzerinde bulunan bir parktır. 400 dönümlük bir parktır.

Bursa Botanik Parkı, Bursa ilinde yer alan ve bilimsel araştırmaların yapıldığı parklardan bir diğeridir. Bursa gezilecek yerler listesine eklenmelidir. 

Bursa Botanik Parkı - Bursa Gezilecek Yerler
Bursa Botanik Parkı – Bursa Gezilecek Yerler

24. Muradiye Külliyesi  

Muradiye Külliyesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Külliye, Sultan 2.Murat tarafından 1400’lü yıllarda inşa ettirilmiştir.

Muradiye Külliyesi içerisinde birçok hamam, imarethane ve medrese bulunmaktadır. Külliye, haftanın her günü sabah 09.00 ile 17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Muradiye Külliyesi - Bursa Gezilecek Yerler
Muradiye Külliyesi – Bursa Gezilecek Yerler

25. Sukay Park 

Sukay Park, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir parktır. Doğa alanları ile bilinmektedir. Park, haftanın her günü 10.00 ile 00.00 arasında ziyarete açıktır. 

Sukay Park - Bursa Gezilecek Yerler
Sukay Park – Bursa Gezilecek Yerler

26. Irgandı Köprüsü

Irgandı Köprüsü, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan tarihi bir köprüdür. Irgandı Köprüsü, geleneksel el sanatları ile inşa edilmiştir. Irgandı Köprüsü, deprem esnasında da ayakta kalan nadir yerler arasındadır. 

Irgandı Köprüsü - Bursa Gezilecek Yerler
Irgandı Köprüsü – Bursa Gezilecek Yerler

27. Şehzade Mustafa Türbesi 

Şehzade Mustafa Türbesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir türbedir. Osmanlı İmparatorluğunda sevilen bir şehzade olan Mustafa’nın kabri bulunmaktadır. Bursa gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gerekir. 

Şehzade Mustafa Türbesi - Bursa Gezilecek Yerler
Şehzade Mustafa Türbesi – Bursa Gezilecek Yerler

28. Karagöz Müzesi  

Karagöz Müzesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan Karagöz ve Hacivat’a adanmış olan bir müzedir. 2007 yılında ziyarete açılmıştır. Müze, Pazartesi günü hariç her gün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında açıktır. 

Karagöz Müzesii - Bursa Gezilecek Yerler
Karagöz Müzesii – Bursa Gezilecek Yerler

29. Yeşil Türbe  

Yeşil Türbe, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer almaktadır. Sultan Mehmet Çelebi tarafından 1421 yılında yaptırılmıştır. Bursa ilinin sembolüdür. Türbe, haftanın her günü 08.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Yeşil Türbee - Bursa Gezilecek Yerler
Yeşil Türbee – Bursa Gezilecek Yerler

30. Uludağ Teleferik  

Uludağ Teleferik, Türkiye’nin ilk teleferiğidir. 1963 yılında inşa edilmiş olan ülkemizin en uzun hatlı teleferiğidir.

Uludağ Teleferik, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer almaktadır.Bursa gezilecek listesine eklenmesi gereken yerler arasındadır. 

Uludağ Teleferik - Bursa Gezilecek Yerler
Uludağ Teleferik – Bursa Gezilecek Yerler

31. Muradiye Cami 

Muradiye Cami, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan tarihi camiler arasındadır. Osmanlı padişahı 2.Murat tarafından inşa ettirilmiştir. Tarihi sembolleri ile dikkat çekmektedir.

Muradiye Cami, Bursa gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Tarihi yerler arasında görülmesi gerekmektedir.

Muradiye Cami - Bursa Gezilecek Yerler
Muradiye Cami – Bursa Gezilecek Yerler

32. Bursa Atatürk Evi Müzesi 

Bursa Atatürk Evi Müzesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir müzedir. 1895 yılında yapılan bir müzedir. Müze, Pazartesi günü hariç her gün 08.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Bursa Atatürk Evi Müzesi - Bursa Gezilecek Yerler
Bursa Atatürk Evi Müzesi – Bursa Gezilecek Yerler

33. Uludağ Sarıalan 

Uludağ Sarıalan, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir doğa alanıdır. Uludağ Sarıalan çevresinde birçok tezgah ve kafe bulunmaktadır.

Uludağ Sarıalan, geniş ve etkileyici bir doğa alanı olması sebebi ile Bursa gezilecek yerler listesine eklenmelidir. 

Uludağ Sarıalan - Bursa Gezilecek Yerler
Uludağ Sarıalan – Bursa Gezilecek Yerler

34. Yıldırım Beyazıt Türbesi 

Yıldırım Beyazıt Türbesi, oldukça tarihi olan bir yerdir. Türbe çevresinde binlerce ziyaretçisi bulunmaktadır. Yıldırım Beyazıt Türbesi, Bursa ilinin yıldırım ilçesinde yer almaktadır. 

Yıldırım Beyazıt Türbesi - Bursa Gezilecek Yerler
Yıldırım Beyazıt Türbesi – Bursa Gezilecek Yerler

35. Tofaş Sanat Galerisi

Tofaş Sanat Galerisi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan bir galeridir. Pazartesi günü hariç her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Tofaş Sanat Galerisi, Bursa gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmelidir. 

Tofaş Sanat Galerisi - Bursa Gezilecek Yerler
Tofaş Sanat Galerisi – Bursa Gezilecek Yerler

36. Cumalıkızık Köyü 

Cumalıkızık, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan tarihi bir köydür. Uludağ’ın eteklerine kurulmuştur.

Cumalıkızık Köyü, Bursa gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmelidir. Köy çevresinde birçok kafe restoran, bağ evi bulunur. 

Cumalıkızık Köyü - Bursa Gezilecek Yerler
Cumalıkızık Köyü – Bursa Gezilecek Yerler

37. Eski Batı Garajı Bursa 

Eski batı garajı, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Tarihi binalara ev sahipliği yapmaktadır. Bursa gezilecek yerler listesinde olması gereken alanlardandır.

Eski Batı Garajı Bursa - Bursa Gezilecek Yerler
Eski Batı Garajı Bursa – Bursa Gezilecek Yerler

38. Ziraat Park Bursa 

Ziraat Park, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir parktır. Geniş yeşil alanları, piknik alanları ve dere kenarı ile hafta sonu ziyaret edilebilecek yerler içerisindedir. 

Ziraat Park Bursa - Bursa Gezilecek Yerler
Ziraat Park Bursa – Bursa Gezilecek Yerler

39. Millet Bahçesi 

Millet Bahçesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan önemli bahçeler arasındadır. Bahçe içerisinde gezip görülebilecek birçok doğal alan bulunmaktadır. 

Millet Bahçesi - Bursa Gezilecek Yerler
Millet Bahçesi – Bursa Gezilecek Yerler

40. Cem Sultan Türbesi

Cem Sultan Türbesi, Muradiye Cami çevresinde yer alan türbeler arasındadır. Mimarisi ve iç süslemesi ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Cem Sultan Türbesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Bursa gezilecek yerler listesine eklenmesi gerekmektedir. 

Cem Sultan Türbesi - Bursa Gezilecek Yerler
Cem Sultan Türbesi – Bursa Gezilecek Yerler

41. Zindankapı 

Zindankapı, Bursa ilinde yer alan taş ve ahşap mermerleri ile oldukça etkileyici bir mimariyi yansıtan bir kaledir. Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır.

Zindankapı, Pazartesi hariç her gün sabah 09.00 ile 17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır. Bursa gezilecek yerler listesine eklenmelidir. 

Zindankapı - Bursa Gezilecek Yerler
Zindankapı – Bursa Gezilecek Yerler

42. Türk İslam Eserleri Müzesi 

Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan tarihi müzeler arasında yer almaktadır. 1419 yılında 1.Mehmet’in emri ile inşa edilen bir müzedir.

Türk İslam Eserleri Müzesi, haftanın her günü 08.30 ile 18.30 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Türk İslam Eserleri Müzesi - Bursa Gezilecek Yerler
Türk İslam Eserleri Müzesi – Bursa Gezilecek Yerler

43. Pirinç Han 

Pirinç Han, Bursa’da en çok ziyaretçiye sahip olan turistik bir alandır. Han içerisinde birçok kafe, mağaza bulunmaktadır.

Pirinç Han, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Bursa gezilecek yerler listesinde mutlaka olmalıdır. Haftanın her günü 10.30 ile 22.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Pirinç Han - Bursa Gezilecek Yerler
Pirinç Han – Bursa Gezilecek Yerler

44. Hüsnü Züber Evi 

Hüsnü Züber Evi, Bursa ilinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır. Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Bursa gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmelidir. 

Hüsnü Züber Evi - Bursa Gezilecek Yerler
Hüsnü Züber Evi – Bursa Gezilecek Yerler

45. Balat Atatürk Ormanı 

Balat Atatürk Ormanı, Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde yer alan geniş ormanlar arasında yer almaktadır. Yeşil alanları ve bahçeleri ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler içerisindedir. 

Balat Atatürk Ormanı - Bursa Gezilecek Yerler
Balat Atatürk Ormanı – Bursa Gezilecek Yerler

46. Bursa Atatürk Anıtı

Bursa Atatürk Anıtı, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan bir anıttır. Atatürk’ün zafer ve savaş sembolü olması açısından inşa edilmiştir.

Bursa gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken bir yerdir.

Bursa Atatürk Anıtı - Bursa Gezilecek Yerler
Bursa Atatürk Anıtı – Bursa Gezilecek Yerler

47. Cumalıkızık Müzesi

Cumalıkızık Müzesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer alan köyün tarihi objeleri ve olayların sergilendiği bir müzedir.

Cumalıkızık Müzesi, Bursa gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken tarihi bir yerdir. Haftanın her günü sabah 090.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Cumalıkızık Müzesi - Bursa Gezilecek Yerler
Cumalıkızık Müzesi – Bursa Gezilecek Yerler

48. Ormancılık Müzesi

Ormancılık Müzesi, Türkiye’nin ilk ormancılık müzesidir. Ormancılık alanı ile ilgili her şey sergilenmektedir.

Ormancılık Müzesi, Bursa gezilecek yerler içerisindedir. Pazar ve Pazartesi günü hariç her gün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Ormancılık Müzesi - Bursa Gezilecek Yerler
Ormancılık Müzesi – Bursa Gezilecek Yerler

49. Kamberler Parkı

Kamberler Parkı, Bursa ilinin Osmangazi ilçesinde yer alan geniş sahip olan bir parktır. Bursa’da gezilecek yerler mutlaka eklenmelidir.

Kamberler Parkı - Bursa Gezilecek Yerler
Kamberler Parkı – Bursa Gezilecek Yerler

50. Softaboğan Şelalesi

Softaboğan Şelalesi, geniş yeşil alanlar ile doğal güzellikler içerisindedir. Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde yer almaktadır.

Softaboğan Şelalesi, Bursa’da gezilecek yerler listeine ​​mutlaka satın alan kişiler içindedir .

Softaboğan Şelalesi - Bursa Gezilecek Yerler
Softaboğan Şelalesi – Bursa Gezilecek Yerler

Bursa’da Gezilecek Yerler

Bursa hakkında daha detaylı bilgi için Bursa Restoran önerileri ve Bursa’da Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *