Konya’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 50 Yer

Konya, ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer alan tarihi bir kenttir. Tarih boyunca birçok Anadolu medeniyetine ev sahipliği yapmış olan şehirde görmeniz gereken birçok doğal ve tarihi yer bulunmaktadır. 

Birçok güzelliğin yer aldığı ve günümüze kadar ulaşan tarihi ile Tuz Gölü, Alaeddin tepesi, Yerköprü Şelalesi, mesire yeri gibi rekreasyon alanı olan Konya ve şehir merkezine mutlaka gitmelisiniz.

Konya, yüz ölçümü ve nüfus olarak geniş bir şehir olması sebebi ile Konya gezisinde mutlaka görmeniz gereken en iyi 50 yeri sizler için listeledik. 

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Konya’nın en iyi otellerini keşfetmek için « Konya Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Konya’da Gezilecek En İyi 50 Yer

1. Mevlana Müzesi 

Mevlana Müzesi, listede en üst sırada yer alması gereken bir müzedir. Mevlana Türbesi olarak da adlandırılan müze 1926 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. 

Mevlana Müzesi, Konya şehrinin Karatay ilçesinde yer almaktadır. Mevlana Müzesi, haftanın her günü 09.00 ile 18.30 arasında ziyarete açıktır. 

Mevlana Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Mevlana Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

2. Alaaddin Tepesi Parkı 

Alaaddin Tepesi Parkı, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan tarihi bir parktır. Park içerisinde höyük yerleri bulunmaktadır. Höyük yerler geçmişte protohistorik yerleşim yeri olarak bilinmekteydi.

Alaaddin Tepesi Parkı, Konya gezilecek yerler listesinde yer alan bir parktır. Park, 24 saat ziyarete açıktır. 

Alaaddin Tepesi Parkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Alaaddin Tepesi Parkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

3. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi 

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan bir bahçedir. 2015 senesinde açılan bu bitki evi oldukça büyüleyicidir. 

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 17.30 arasında ziyarete açık olan bir bahçedir. 

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi- Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Konya Tropikal Kelebek Bahçesi- Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

4. Kültür Parkı

Kültür Parkı, Konya ilinde yer alan en popüler parklar içerisinde yer almaktadır. Kültür parkı içerisinde bahçeler, çiçek tarhları ve amfi tiyatrosu bulunmaktadır. Konya gezisinde mutlaka görülmesi gereken bir parktır. 

Kültür Parkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Kültür Parkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

5. Japon Kyoto Parkı 

Japon Kyoto Parkı, Konya gezilecek yerler listesinde üst sıralarda olması gereken bir parktır. Japon tarzı bir şekilde dizayn edilen bu park içerisinde geleneksel mimaride bir bina ve havuzlu alanlar bulunmaktadır. 

Japon Kyoto Parkı, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. Park, haftanın her günü 08.00 ile 23.30 saatlerinde ziyarete açıktır. 

Japon Kyoto Parkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Japon Kyoto Parkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

6. 80 Binde Devr-i Alem Parkı

80 Binde Devr-i Alem Parkı, Konya ilinin Meram ilçesinde yer alan bir parktır. Park içerisinde birçok figürler, minyatürler ve dinozor replikaları bulunmaktadır. Park, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arasında ziyarete açıktır. 

80 Binde Devr-i Alem Parkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
80 Binde Devr-i Alem Parkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

7. Zafer Meydanı Konya 

Zafer Meydanı, Konya ilinin merkezidir. Meydan içerisinde birçok heykel, kafe, restoran ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Konya ziyaretine gelen her ziyaretçinin mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır. 

Zafer Meydanı Konya - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Zafer Meydanı Konya – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

8. Konya Bilim Merkezi 

Konya Bilim Merkezi, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan bir bilim müzesidir. Müze içerisinde birçok sergi bulunmaktadır. Müzede düzenli olarak film gösterimleri gerçekleşmektedir. 

Konya Bilim Merkezi, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir. Bilim merkezi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 17.00 arasında ziyarete açıktır.

Konya Bilim Merkezi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Konya Bilim Merkezi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

9. Aziziye Cami 

Aziziye Cami, Konya ilinin Karatay ilçesinde yer alan önemli bir camidir. Aziziye Cami, 17.yy dönemine inşa edilmiş olan bir camidir. Osmanlı döneminden izler taşıyan bu cami, barok mimarisini da simgelemektedir.

Aziziye Cami - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Aziziye Cami – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

10. Kozağaç Parkı 

Kozağaç Parkı, Konya gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir parktır. Park içerisinde yeşil alanlar, nehir kenarı, mangal alanları bulunmaktadır. 

Kozağaç Parkı, dinlenmek, piknik yapmak için uygun bir yerdir. Park, haftanın her günü 08.00 ile 00.00 arasında ziyarete açıktır. 

Kozağaç Parkı - - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Kozağaç Parkı – – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

11. Şemsi Tebrizi Camii ve Türbesi 

Şemsi Tebrizi Camii ve Türbesi, Konya ilinin Karatay ilçesinde yer alan bir türbedir. 12.yy döneminde yaşamış olan bir şairin türbesidir. Konya halkı ve ziyaretçileri tarafından düzenli olarak ziyaret edilen bir yerdir. 

Şemsi Tebrizi Camii ve Türbesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Şemsi Tebrizi Camii ve Türbesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

12. Kapı Camii 

Kapı Cami, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir camidir. Tarihi bir cami olmasının yanı sıra hem Selçuklu hem de Osmanlı medeniyetinden izler taşımaktadır. 

Kapı Cami, Konya ilinin Meram ilçesinde yer almaktadır. Mimarisi ve sembolleri ile birlikte görülmeye değer tarihi yapılar arasındadır. 

Kapı Camii - Kozağaç Parkı - - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Kapı Camii – Kozağaç Parkı – – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

13. Çatalhöyük 

Çatalhöyük, Konya ilinin Çumra ilçesinde yer alan dünyaca bilinen bir yerleşim alanıdır. 9 bin yıl önce yerleşim yeri olan bu tarihi baş yapıt, insanoğlu için oldukça önemlidir. 

Çatalhöyük, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir. Neolitik çağ ve Kalkolitik çap sembolü olan bu yeri, Konya gezisinde mutlaka görmelisiniz.

Çatalhöyük - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Çatalhöyük – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

14. Karatay Medresesi 

Karatay Medresesi, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan tarihi bir medresedir. Selçuklu dönemine ait olan bu yapı birkaç kere restorasyon geçirmiştir. 

Karatay Medresesi, Osmanlı ve Selçuklu izlerini taşımaktadır. Medrese, haftanın her günü 09.00 ile 18.30 arasında ziyarete açıktır.

Karatay Medresesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Karatay Medresesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

15. Sultan Selim Cami

Sultan Selim Cami, Konya ilinin en önemli camileri arasında yer almaktadır. 16.yy döneminde yaptırılan bu cami, Osmanlı izlerini halen taşımaktadır. Caminin mimarisi ve iç döşemesi de Osmanlı izlerini ifade etmektedir. 

Sultan Selim Cami - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Sultan Selim Cami – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

16. Konya Arkeoloji Müzesi 

Konya Arkeoloji Müzesi, Konya gezilecek yerler listesinde en üst sıralarda bulunan popüler ve tarihi bir müzedir. 1901 senesinde kurulmuştur. Müze içerisinde orta tunç, roma, demir, klasik dönem eserleri sergilenmektedir. 

Konya Arkeoloji Müzesi, Konya ilinin Meram ilçesinde yer almaktadır. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 16.45 arasında ziyarete açıktır. 

Konya Arkeoloji Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Konya Arkeoloji Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

17. Panorama Konya Müzesi 

Panorama Konya Müzesi, Kona ilinin Karatay ilçesinde yer alan tarihi müzeler arasında yer almaktadır. Müze içerisinde Mevlana’nın hayatı ve 13 ile 15.yy döneminde Konya şehri anlatılmaktadır. 

Panorama Konya Müzesi, Konya gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir müzedir. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arasında ziyarete açıktır. 

Panorama Konya Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Panorama Konya Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

18. Kayalı Park 

Kayalı Park, Konya ilinin Meram ilçesinde yer alan popüler ve sevilen bir parktır. Park, şelalesi ve geniş yeşil alanları ile bilinmektedir. Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir doğal alandır. 

Kayalı Park - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Kayalı Park – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

19. Konya Meram Parkı 

Konya Meram Parkı, Konya gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir parktır. Konya’nın en büyük park alanına sahip parkıdır. Park içerisinde havacılık müzesi, geniş yürüyüş yolları, oyun alanları, macera parkurları ve spor alanları bulunmaktadır. 

Konya Meram Parkı, Konya ilinin Meram ilçesinde yer almaktadır. Park, haftanın her günü 08.00 ile 21.00 arasında ziyarete açıktır. 

Konya Meram Parkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Konya Meram Parkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

20. Tınaztepe Mağarası 

Tınaztepe Mağarası, Konya ilinin Seydişehir ilçesinde yer alan doğal mağarasıdır. Türkiye’nin en büyük dünyanın ise en büyük üçüncü mağarası olarak kabul edilmektedir. 

Tınaztepe Mağarası içerisinde Mağara dinlenme tesisleri de bulunmaktadır. Tınaztepe Mağarası, 07.00 ile 18.30 arasında ziyarete açıktır. 

Tınaztepe Mağarası - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Tınaztepe Mağarası – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

21. İnce Minare Taş Eserler Müzesi 

İnce Minare Taş Eserler Müzesi, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan popüler müzeler arasında yer almaktadır. Müze, 1956 yılında kurulmuş olan bir tarihi bir yapıdır. Müze içerisinde hem Selçuklu hem de Osmanlı eserler sergilenmektedir.

İnce Minare Taş Eserler Müzesi, Konya gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir müzedir. Müze, haftanın her günü 09.00 ile 18.30 arasında ziyarete açıktır. 

İnce Minare Taş Eserler Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
İnce Minare Taş Eserler Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

22. Aya Eleni Kilisesi 

Aya Eleni Kilisesi, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan tarihi bir ibadethanedir. Kilise oldukça eskidir ve Bizans imparatoru olan Konstantinus’un annesi tarafından yaptırılmıştır. 

Aya Eleni Kilisesi, Konya gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir ibadethanedir. Kilise, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arası ziyarete açıktır. 

Aya Eleni Kilisesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Aya Eleni Kilisesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

23. Sırçalı Medrese 

Sırçalı Medrese, Konya’da 13.yy dönemine yaptırılmış olan tarihi bir medresedir. Gıyaseddin döneminde yaptırılmış olan bu medrese 20.yy sularında da kullanıma devam edilmiştir. 

Sırçalı Medrese, Konya ilinin Meram ilçesinde yer almaktadır. Selçuklu ve İslam mimarisini yansıtmaktadır. Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir.

Sırçalı Medresee - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Sırçalı Medresee – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

24. İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi 

İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi, Konya ilinin Karatay ilçesinde yer almaktadır. İstiklal Harbinde şehit olan askerlerimizin hatırası için yaptırılmıştır. Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 17.00 arasında ziyarete açıktır. 

İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

25. Zaman Müzesi 

Konya’nın Selçuklu ilçesinde yer alan Zaman Müzesi, 5 bin yıllık tarihe uzanan eserleri bulundurmaktadır. Roma, Bizans, Osmanlı ve Selçuklu medeniyetlerinden izler taşımaktadır. 

Zaman Müzesi, yakın geçmiş olan Cumhuriyet Döneminden de eserleri barındırmaktadır. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arasında ziyarete açıktır. 

Zaman Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Zaman Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

26. Beyşehir Gölü Milli Parkı 

Beyşehir Gölü Milli Parkı, Konya ilinin Beyşehir ilçesinde yer alan bir milli parktır. 88 bin hektarlık alana sahip olan bu milli park, dinlenme, yürüyüş, spor ve piknik faaliyetleri için popüler olarak tercih edilen bir parktır. 

Beyşehir Gölü Milli Parkı, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir parktır. Geniş yeşil alanları vardır. 

Beyşehir Gölü Milli Parkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Beyşehir Gölü Milli Parkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

27. Meke Gölü

Meke Gölü, Konya’nın Karapınar ilçesinde yer alan bir doğal güzelliktir. Göl, volkanik gaz patlaması sonucu oluşmuştur. Meke Gölü, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir doğal güzelliktir. 

Mekke Gölü - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Mekke Gölü – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

28. Akşehir Gölü 

Akşehir Gölü, Konya ili ile Afyonkarahisar ili arasında yer alan bir doğal güzelliktir. Akşehir Gölü, kapalı bir göldür ve tuzlu bir özelliği bulunmaktadır.

Akşehir Gölü, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir. 

Akşehir Gölü - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Akşehir Gölü – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

29. Konya Şehitliği Müzesi

Konya Şehitliği Müzesi, Konya ilinin Karatay ilçesinde yer alan bir tarihi müzedir. Milli şehitlerin anısına yapılmış olan bir müzedir. 

Konya Şehitliği Müzesi içerisinde minyatür, maket ve şehitlik tabelaları bulunmaktadır. Konya Şehitliği Müzesi, haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arası ziyarete açıktır. Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir müzedir.

Konya Şehitliği Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Konya Şehitliği Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

30. Meramdere Köprüsü

Meramdere Köprüsü, Konya ilinde yer alan saklı cennet olarak bilinmektedir. Eşsiz doğal güzelliğe sahip olan bu tarihi köprü çevresinde birçok türbe, kafeler, mesire alanı, hamam bulunmaktadır. 

Meramdere Köprüsü çevresinde doğa yürüyüşleri, tarihi mekan gezisi, hamam kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Meramdere Köprüsü, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir hamamdır.

Meramdere Köprüsü - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Meramdere Köprüsü – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

31. Şeytan Köprüsü

Şeytan Köprüsü, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan tarihi bir köprüdür. Hikayesi zengin olan bu köprü, 5 bin yıllık doğal güzelliğe sahiptir. Şeytan Köprüsü, Roma, Selçuklu, Karamanoğlu, Frigler ve Osmanlı döneminin izlerini taşımaktadır. 

Şeytan Köprüsü, hem Konya ve çevresinden hem de dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğramaktadır. Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir doğal yerdir. 

Şeytan Köprüsü - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Şeytan Köprüsü – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

32. Atatürk Müzesi

Atatürk Müzesi, Konya ilinin Meram ilçesinde yer alan tarihi bir müzedir. Atatürk hatırasına ait olan eşya, anıt ve birtakım bal mumu heykelini sergilemektedirler.

Atatürk Müzesi, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir müzedir. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 16.40 arasında ziyarete açıktır. 

Atatürk Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Atatürk Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

33. Konya Lunaparkı

Konya Lunaparkı, Konya gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken eğlence merkezleri arasındadır. Geniş alanları ve çeşitli eğlence oyuncakları ile mutlaka denemeniz gereken bir lunaparktır. 

Konya lunaparkı, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. Lunapark, haftanın her günü 11.00 ile 23.30 arasında ziyarete açıktır.

Konya Lunaparkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Konya Lunaparkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

34. Meram Millet Bahçesi

Meram Millet Bahçesi, Konya ilinin Meram ilçesinde yer alan bir bahçedir. Millet bahçesi içerisinde birçok oyun alanı, kafe, restoran, eğlence alanı bulunmaktadır. Millet bahçesi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 22.00 arasında ziyarete açıktır.

Meram Millet Bahçesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Meram Millet Bahçesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

35. İplikçi Camii

İplikçi Camii, Konya ilinin Meram ilçesinde yer alan tarihi bir camidir. Selçuklu döneminde inşa edilmiş olan bu cami içerisinde Selçuklu ve Osmanlı izleri bulunmaktadır. 

İplikçi Camii, haftanın her günü 06.00 ile 21.00 arası ziyarete açıktır. İplikçi Cami, Konya gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken bir camidir. 

İplikçi Camii - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
İplikçi Camii – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

36. Payitaht Müzesi 

Payitaht Müzesi, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan bir camidir. Hem Selçuklu hem de Osmanlı döneminden izler taşıyan bu cami, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken önemli ve popüler bir camidir. 

Payitaht Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Payitaht Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

37. Gömeç Hatun Türbesi

Gömeç Hatun Türbesi, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan bir türbedir. Türbe, 13.yy döneminde inşa edilmiş olan bir yerdir. Anadolu Selçuklu dönemini yansıtan bir mimaridir. Musalla mezarlığı konumunda yapılan bir camidir. 

Gömeç Hatun Türbesi, Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yapıdır. Kale tarzı bu türbe yoğun ziyaretçi çekmektedir. 

Gömeç Hatun Türbesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Gömeç Hatun Türbesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

38. Hoca Hasan Camii 

Hoca Hasan Camii, Konya ilinin Meram ilçesinde yer alan tarihi bir camidir. 12.yy döneminde inşa edilmiş olan bu cami Anadolu Selçuklu ve Osmanlı döneminden izler taşımaktadır.

Hoca Hasan Camii - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Hoca Hasan Camii – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

39. Konya Etnografya Müzesi

Konya Etnografya Müzesi, Konya ilinin Meram ilçesinde yer alan bir müzedir. Eğitim yapısı olarak inşa edilse de 1975 yılında müzeye dönüştürülmüştür.

Konya Etnografya Müzesi, Osmanlı, Bizans, Selçuklu, Artuklu döneminden eserleri sergilemektedir. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 17.00 arasında ziyarete açıktır. 

Konya Etnografya Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Konya Etnografya Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

40. 2.Kılıçarslan Köşkü

2.Kılıçarslan Köşkü, 1192 yılına uzanan tarihi geçmişe sahiptir. Selçuklu döneminden izler taşıyan bu köşk, tarihi simgelere sahiptir. 2.Kılıçarslan Köşkü, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. 

2.Kılıçarslan Köşkü, haftanın her günü 09.00 ile 20.00 arasında ziyarete açıktır. Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir. 

2.Kılıçarslan Köşkü - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
2.Kılıçarslan Köşkü – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

41. Konya Hayvanat Bahçesi

Konya Hayvanat Bahçesi, Konya ilinin Karatay ilçesinde yer alan bir hayvanat bahçedir. Hayvanat bahçesi içerisinde hem hayvanlara rehabilitasyon merkezi hem de eğitim alanı bulunmaktadır. 

Konya Hayvanat Bahçesi, Konya gezilecek yerler içerisinde olması gereken bir hayvanat bahçesidir. Hayvanat bahçesi, haftanın her günü 10.00 ile 19.00 arasında ziyarete açıktır.

Konya Hayvanat Bahçesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Konya Hayvanat Bahçesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

42. Tantavi Ambarı

Tantavi Ambarı, 1896 yılında ulaşım istasyonunda ithal edilen malların depolandığı bir ambardır. Kent yaşantısına kazandırılan bu alan günümüzde sergi mekanı olarak ziyarete açılmıştır. 

Tantavi Ambarı, Konya ilinin Meram ilçesinde yer almaktadır. Pazartesi günü hariç haftanın her günü ziyarete açıktır.

Panorama Konya Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Panorama Konya Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

43. Kanyon Park

Kanyon Park, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan bir park alanıdır. Konya ilinin tarihi evlerinin bulunduğu bir yerdir. Kanyon Park çevresinde birçok kafe, restoran, açık ve yeşil alan bulunmaktadır. 

Kanyon Park - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Kanyon Park – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

44. Atatürk Anıtı

Atatürk Anıtı, Konya ilinin Meram ilçesinde yer alan tarihi bir anıttır. Atatürk adına yapılan ikinci anıt olarak bilinmektedir. 1926 senesinde yapışmıştır. Konya gezilecek yerler listesinde olması gereken bir tarihi anıttır.

Atatürk Anıtı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Atatürk Anıtı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

45. Sille Barajı

Sille Barajı, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan bir barajdır. Baraj çevresinde piknik, dinlenme, yürüyüş etkinlikleri sıkça gerçekleştirilmektedir. Baraj, ülkemizin geniş barajları arasında yer almaktadır. 

Sille Barajı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Sille Barajı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

46. Ecdat Parkı 

Ecdat Parkı, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan tarihi bir parktır. Osmanlı mimari stili ile dizayn edilen bir parktır. 

Ecdat Parkı, göl kıyısında yer alması sebebi ile piknik ve yürüyüş için uygundur. Park, haftanın her günü 08.00 ile 23.00 arası ziyarete açıktır ve girişler ücretsizdir. 

Ecdat Parkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Ecdat Parkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

47. Türk Yıldızları Parkı

Türk Yıldızları Parkı, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan popüler parklar içerisinde yer almaktadır. Mesire alanı, yürüyüş için sıklıkla tercih edilen bir parktır. 

Türk Yıldızları Parkı, Konya gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken bir parktır. 

Türk Yıldızları Parkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Türk Yıldızları Parkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

48. Sahip Ata Vakıf Müzesi

Sahip Ata Vakıf Müzesi, Konya ilinin Meram ilçesinde yer alan tarihi bir müzedir. Sahip Ata Vakıf Müzesi içerisinde Osmanlı, Selçuklu ve Bizans izleri sergilenmektedir. 

Sahip Ata Vakıf Müzesi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 17.00 arası ziyarete açıktır.

Sahip Ata Vakıf Müzesi - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Sahip Ata Vakıf Müzesi – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

49. Düden Gölü

Düden Gölü, Konya şehrinin Kulu ilçesinde yer alan bir tektonik göldür. Doğal güzelliğini halen koruyan bu göl, bahar aylarında mutlaka ziyaret edilmelidir. 800 hektar büyüklüğünde olan bu göl, mutlaka görülmelidir.

Deden Gölü - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Deden Gölü – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

50. Kalehan Ecdad Bahçesi

Kalehan Ecdad Bahçesi, Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan bir bahçedir. Bahçe içerisinde surlar, cumbalı evler, kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Bahçe içerisinde Osmanlı ve Selçuklu tarihi de sergilenmektedir. 

Kalehan Ecdad Bahçesi, haftanın her günü 08.00 ile 23.30 arasında ziyarete açıktır.

Kalehan Ecdat Parkı - Konya’da Gezilecek Yerler Listesi
Kalehan Ecdat Parkı – Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

Konya’da Gezilecek Yerler

Konya’da gezilecek yerleri öğrendikten sonra Konya hakkında daha detaylı bilgi için Konya Restoran önerileri ve Konya’da Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *