Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 50 Yer

Eskişehir, ülkemizin en eski döneme uzanan şehirleri arasında yer almaktadır. İç Anadolu kültürü ve medeniyeti taşıyan Eskişehir ilinde görülmesi gereken yüzlerce tarihi mekan bulunmaktadır. 

Eskişehir ili, ülkemizin gelişmiş şehirleri arasında yer almaktadır. Üniversite kenti olması sebebi ile ticari, sanat ve kültür açısından da gelişmiş kentler arasındadır.

İlde korsan gemisi, adalar bölgesi, sabancı uzay evi, devrim arabası, ortasından geçen porsuk çayı, sualtı dünyası, midas anıtı, kurşunlu camii ve külliyesi gibi birçok yer aynı zamanda odunpazarı nda veya porsuk çayı nın çevresinde hediyelik eşya satan yer var olduğu biliniyor. 

Eskişehir gezisinde doğal ve tarihi gezip görebileceğiniz yerler çeşitli olması sebebi ile bu yazımızda Eskişehir’de gezilecek en iyi 50 yer listesini sizler için hazırladık. 

Not : Bu yazımızı okuduktan sonra Eskişehir’in en iyi otellerini keşfetmek için « Eskişehir Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Eskişehir’de Gezilecek En İyi 50 Yer

1. Masal Şatosu 

Masal Şatosu, Türkiye’de en çok ziyaret edilen eğlence parkları içerisinde yer almaktadır. Masal Şatosu içerisinde birçok etkinlik, eğlence dükkanı, masal alanı bulunmaktadır. 

Masal Şatosu, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer almaktadır. Masal Şatosu, Pazartesi günü hariç her gün 10.00 ile 17.15 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Masal Şatosu - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Masal Şatosu – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

2. Porsuk Çayı

Porsuk Çayı, doğal güzellikler arasındadır. Porsuk Çayı, İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır ve Sakarya Irmağı’nın en uzunudur. 

Porsuk Çayı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Porsuk Çayı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

3. Odunpazarı Evleri

Odunpazarı Evleri, Eskişehir ilinin en dikkat çekici yerleri arasındadır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken evlerdendir. 

Odunpazarı Evleri, rengarenk atmosferi ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçiyi bünyesine çekmektedir. Odunpazarı evleri bünyesinde birçok müze, kafe, atölye bulunmaktadır. 

Odunpazarı Evleri - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Odunpazarı Evleri – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

4. Kentpark

Kentpark, Eskişehir gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmesi gereken gelişmiş parklar içerisindedir. Kentpark, bünyesinde geniş yapay plajları, yapay gölü ve patikaları ile her yaşta insanın ziyaret ettiği parklar arasındadır. 

Kentpark, Eskişehir ilinin Tepabaşı ilçesinde yer almaktadır. kent park merkezi bir konumu bulunmaktadır. 24 saat açık olan bir parktır. 

Kentpark - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kentpark – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

5. Balmumu Heykeller Müzesi

Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan popüler müzeler içerisinde yer almaktadır. Türkiye’nin ilk balmumu müzesi olması ile bilinmektedir.

Balmumu Heykeller Müzesi bünyesinde 166 adet heykel bulunmaktadır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir müzedir. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 1000 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Balmumu Heykeller Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Balmumu Heykeller Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

6. Şelale Park 

Şelale Park, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer alan popüler parkları arasında yer almaktadır. Şelale Parkı içerisinde manzarasından faydalanabileceğiniz birçok restoran, kafe, ve yeşil alanları bünyesinde bulundurmaktadır. 

Şelale Park, haftanın her günü 08.00 ile 01.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Şelale Park - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Şelale Park – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

7. Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı 

Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan 400 bin metrekarelik parkıdır. Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı içerisinde birçok etkinlik alanı bulunmaktadır. 

Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 10.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

8. Kanlıkavak Parkı 

Kanlıkavak Parkı, Eskişehir ilinde her yaştan ziyaretçinin mutlaka tercih ettiği parklar arasında yer almaktadır. Kanlıkavak Parkı içerisinde birçok yeşil alan, piknik alanı, nehir, yürüyüş yolları bulunmaktadır. 

Kanlıkavak Parkı, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan geniş parklar arasındadır. 

Kanlıkavak Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kanlıkavak Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

9. Eskişehir Hayvanat Bahçesi 

Eskişehir Hayvanat Bahçesi, Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde yer alan geniş bir hayvanat bahçesidir. Hayvanat Bahçesi, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde yer almaktadır. 

Eskişehir Hayvanat Bahçesi, Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir. Bahçe, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Eskişehir Hayvanat Bahçesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

10. Dede Korkut Parkı 

Dede Korkut Parkı, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan popüler parklar arasında yer almaktadır. Park bünyesinde birçok kafe, yeşillik alan ve piknik noktaları bulunmaktadır. Sakin ve nezih parklar içerisinde yer almaktadır. 

Dede Korkut Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Dede Korkut Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

11. Gürleyik Şelalesi

Gürleyik Şelalesi, Eskişehir ilinin Mihalıcçık ilçesinde yer alan doğal güzellikler arasındadır. Eskişehir ziyaretinde etkileyici doğal güzellikler içerisinde olması sebebi ile mutlaka ziyaret edilmelidir.

Gürleyik Şelalesi etrafında geniş yeşillik alanları, piknik alanları bulunmaktadır. 

Gürleyik Şelalesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Gürleyik Şelalesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

12. Devrim Arabaları Müzesi 

Devrim Arabaları Müzesi, ülkemizin en önemli ulaşım müzeleri arasında yer almaktadır. Devrim Arabaları Müzesi içerisinde üretilen ilk Türk otomobili sergilenmektedir. 

Devrim Arabaları Müzesi, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer almaktadır. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Devrim Arabaları Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Devrim Arabaları Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

13. Yediler Parkı 

Yediler Parkı, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan ve popüler parklar arasında yer alan doğal alanlardandır. Yürüyüş yapmak, dinlenmek, piknik yapmak için tercih edilen adresler arasındadır. 

Yediler Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Yediler Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

14. Reşadiye Camii

Reşadiye Camii, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer alan tarihi camiler arasında yer almaktadır. 1916 yılında inşa edilen bir camidir ve 5.Mehmet tarafından inşa ettirilmiştir. 

Reşadiye Cami, hem Selçuklu hem de Osmanlı sembolleri ile inşa ettirilmiştir. Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken bir camidir. 

Reşadiye Camii - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Reşadiye Camii – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

15. Odunpazarı Modern Müze

Odunpazarı Modern Müze, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan tarihi müzeler arasındadır. Odunpazarı Modern Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Odunpazarı Modern Müze içerisinde şehrin tarihi eserlerinin kronolojik sıralaması bulunur. Eskişehir gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmelidir. 

Odunpazarı Modern Müze - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Odunpazarı Modern Müze – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

16. Vecihi Hürkuş Havacılık Müzesi ve Teknoloji Parkı 

Vecihi Hürkuş Havacılık Müzesi ve Teknoloji Parkı, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan bir parktır. Müze bünyesinde yer alan uçaklar restore edilmiştir. 

Vecihi Hürkuş Havacılık Müzesi ve Teknoloji Parkı, Eskişehir gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmelidir. Müze, haftanın her günü 09.30 ile 17.30 arasında ziyarete açıktır. 

Vecihi Hürkuş Havacılık Müzesi ve Teknoloji Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Vecihi Hürkuş Havacılık Müzesi ve Teknoloji Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

17. Kılıç Lunapark

Kılıç Lunapark, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan geniş lunaparkların başında yer almaktadır. Lunapark, her yaştan ziyaretçiyi çeken atmosfere sahiptir. 24 saat açık olan ve hizmet veren bir eğlence parkıdır. 

Kılıç Lunapark - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kılıç Lunapark – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

18. Kurşunlu Cami ve Külliyesi 

Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer alan tarihi camiler arasında yer almaktadır. 1525 yılında yaptırılan bu cami, Osmanlı izlerini barındıran sembollere sahiptir. 

Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Eskişehir gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmesi gereken tarihi bir yerdir. 

Kurşunlu Cami ve Külliyesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kurşunlu Cami ve Külliyesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

19. Şehr-i Aşk Adası 

Şehr-i Aşk Adası, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan atmosferi zengin olan bir adadır. Atmosferi ve doğası ile dikkat çekmektedir. 

Şehr-i Aşk Adası bünyesinde geniş bahçeler, patikalar, köprüler bulunmaktadır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gerekmektedir.

Şehr-i Aşk Adası - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Şehr-i Aşk Adası – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

20. Eskişehir Kent Ormanı

Eskişehir Kent Ormanı, Odunpazarı ilçesinde yer alan popüler bir ormandır. Geniş patikaları, yeşil alanları ile bilinmektedir. 

Eskişehir Kent Ormanı bünyesinde geniş çim ağaçları da bulunmaktadır. Orman, fotoğraf çekinmek, piknik yapmak, yürüyüş yapmak için en sık ziyaret edilenler arasındadır.

Eskişehir Kent Ormanı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Eskişehir Kent Ormanı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

21. Aqua Bahçe 

Aqua Bahçe, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan eğlence alanları içerisinde yer almaktadır. Eskişehir Aqua Bahçe içerisinde büyük kaydırak ve havuzlar bulunmaktadır. 

Aqua Bahçe, Eskişehir gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir yerdir. Aqua Bahçe haftanın her günü 10.00 ile 18.00 arasında hizmete açıktır.

Aqua Bahçe - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Aqua Bahçe – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

22. Odunpazarı Botanik Parkı

Odunpazarı Botanik Parkı, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan önemli botanik parklar içerisinde yer almaktadır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. Geniş piknik alanları olan bir parktır.

Odunpazarı Botanik Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Odunpazarı Botanik Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

23. Hayrettin Karaca Parkı

Hayrettin Karaca Parkı, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan popüler parklar içerisinde yer almaktadır. Hayrettin Karaca Parkı, her yaştan ziyaretçinin tercih ettiği yerler içerisindedir. Park, haftanın her günü 06.00 ile 00.00 arasında ziyarete açıktır.

Hayrettin Karaca Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Hayrettin Karaca Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

24. Ulus Meydanı

Ulus Meydanı, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan önemli bir anıttır. 2019 senesinde açılışı gerçekleştirilmiştir.

Ulus Meydanı, Eskişehir gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir yerdir. 

Ulus Meydanı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Ulus Meydanı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

25. Japon Bahçesi

Japon Bahçesi, Eskişehir ilinde yer alan botanik bir bahçedir. Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde yer almaktadır. Nadir görülen çeşitli bitki ve ağaç türleri olan bir bahçedir. Japon Bahçesi bünyesinde patika ve rustik yamaçları da bulunur. 

Japon Bahçesi, Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir. Bahçe, haftanın her günü 11.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Japon Bahçesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Japon Bahçesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

26. Eti Arkeoloji Müzesi

Eti Arkeoloji Müzesi, Eti firmasının geçmişinin sergilendiği bir müzedir. Müze, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer almaktadır. Eti Arkeoloji Müzesi, haftanın her günü 08.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Eti Arkeoloji Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Eti Arkeoloji Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

27. Kentpark Plajı

Kentpark Plajı, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan yapay bir plajdır. İç Anadolu bölgesinde yer alan ilk yapay plaj olması sebebi ile dünyanın dört yanından ziyaretçisi bulunmaktadır. 

Kentpark Plajı, haftanın her günü 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açık bir yerdir. Eskişehir gezilecek yerler listesinde mutlaka olmalıdır.

Kentpark Plajı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kentpark Plajı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

28. Kurtuluş Müzesi 

Kurtuluş Müzesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan tarih müzesidir. 2016 yılında ziyarete açılan bu müze, Türk Kurtuluş Savaşı eserlerinin sergilenmesi ile bilinmektedir.

Kurtuluş Müzesi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 10.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde olmalıdır. 

Kurtuluş Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Kurtuluş Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

29. Eğitim Karikatürleri Müzesi

Eğitim Karikatürleri Müzesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan önemli müzeler arasında yer almaktadır. Etkileyici eserleri ile her yaştan insanın ziyaretini gerçekleştirmektedir.

Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 16.00 arası ziyarete açıktır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken bir müzedir. 

Eğitim Karikatürleri Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Eğitim Karikatürleri Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

30. Esminyatürk 

Esminyatürk, Eskişehir ilinin önemli müzeleri arasında yer almaktadır. Esminyatürk, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer almaktadır.

Esminyatürk, Eskişehir gezilecek yerler listesinde mutlaka olmalıdır. Esminyatürk bünyesinde Türk dünyası şaheserleri müzesi bulunur.

Esminyatürk - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Esminyatürk – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

31. Cumhuriyet Tarihi Müzesi 

Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan tarih müzesidir. 1994 yılında açılan bir müzedir. Binanın inşa yılı ise 1900’lü yıllara dayanmaktadır. 

Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 10.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Cumhuriyet Tarihi Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Cumhuriyet Tarihi Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

32. Haller Gençlik Merkezi ve Parkı

Haller Gençlik Merkezi ve Parkı, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan popüler parklar arasında yer almaktadır. 24 saat açık olan bir gençlik merkezidir.

Haller Gençlik Merkezi ve Parkı, Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yerdir.

Haller Gençlik Merkezi ve Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Haller Gençlik Merkezi ve Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

33. Eskişehir Lületaşı Müzesi 

Eskişehir Lületaşı Müzesi, Türkiye’de yer alan el sanatları müzesidir. Müze içerisinde yer alan lüle taşı seçenekleri ve türleri sergilenmektedir.

Eskişehir Lületaşı Müzesi, 2008 yılında kurulmuştur. Müze, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer almaktadır. Müze, Pazartesi günü hariç her gün 09.00 ile 17.00 arasında ziyarete açıktır.

Eskişehir Lületaş Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Eskişehir Lületaş Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

34. Karacahisar Kalesi

Karacahisar Kalesi, Eskişehir ilinin Porsuk Çayı yanına inşa edilmiş tarihi bir kaledir. Bizans izleri taşıyan bu kale, Eskişehir Odunpazarı ilçesinde yer almaktadır.

Karacahisar Kalesi, 24 saat ziyarete açık olan tarihi bir yerdir. Eskişehir gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir adrestir. 

Karacahisar Kalesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Karacahisar Kalesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

35. Çağdaş Sanatlar Müzesi

Çağdaş Sanatlar Müzesi, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan bir müzedir. Anadolu Üniversitesi içerisinde yer almaktadır. 

Çağdaş Sanatlar Müzesi, Cumartesi ve Pazar günü hariç her gün 09.00 ile 17.45 saatlerinde ziyarete açıktır. 

Çağdaş Sanatlar Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Çağdaş Sanatlar Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

36. Türk Dünyası Şaheserleri

Türk Dünyası Şaheserleri, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan önemli bir açık hava müzesidir. Müze, haftanın her günü 08.30 ile 22.00 arasında ziyarete açıktır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gerekir. 

Türk Dünyası Şaheserleri - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Türk Dünyası Şaheserleri – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

37. Eskişehir Akvaryum

Eskişehir Akvaryum, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan önemli gezi yerleri arasında yer almaktadır. Akvaryum içerisinde binlerce doğal deniz canlısı bulunmaktadır. 

Eskişehir Akvaryum, haftanın her günü 09.00 ile 20.00 arasında ziyarete açıktır. 

Eskişehir Akvaryum - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Eskişehir Akvaryum – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

38. TCDD Müzesi

TCDD Müzesi, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan bir müzedir. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından işletilen bir müzedir. 1997 yılında açılmıştır. 

TCDD Müzesi, Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken bir müzedir. Haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arasında ziyarete açıktır.

TCDD Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
TCDD Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

39. Nuh’un Gemisi 

Nuh’un Gemisi, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan bir heykeldir. Sembolik olarak yapılan bu heykel, Nuh peygamber anısına yaptırılmıştır. Yurt içinden ve yurt dışından binlerce ziyaretçiye sahiptir. 

Nuh’un Gemisi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Nuh’un Gemisi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

40. Zooloji Müzesi

Zooloji Müzesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan önemli hayvan müzeleri arasında yer almaktadır. Müze bünyesinde birçok hayvanın heykelleri ve resimleri sergilenmektedir. 

Zooloji Müzesi, Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken yerler arasındadır. Haftanın her günü 09.00 ile 17.00 arasında ziyarete açıktır. 

Zooloji Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Zooloji Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

41. Osmanlı Evi

Osmanlı Evi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan tarihi bir evdir. Osmanlı evi içerisinde birçok tarihi eser ve heykel bulunmaktadır.

Osmanlı Evi, Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken bir tarihi alandır. Osmanlı Evi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 ile 18.00 arasında ziyarete açıktır.

Osmanlı Evi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Osmanlı Evi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

42. Arasta Çarşısı

Arasta Çarşısı, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer almaktadır. Çarşı içerisinde her alanda satışlar gerçekleşmektedir. 

Arasta Çarşısı, hem yurt içi hem de yurt dışından birçok ziyaretçisi bulunmaktadır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir yerdir. 

Arasta Çarşısı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Arasta Çarşısı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

43. Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Eskişehir’de en çok ziyaret edilen çarşılar arasında yer almaktadır. Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer almaktadır. 

Atlıhan El Sanatları Çarşısı, haftanın her günü 10.00 ile 20.00 arasında ziyarete açıktır. 

Atlıhan El Sanatları Çarşısı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Atlıhan El Sanatları Çarşısı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

44. Yunus Emre Parkı

Yunus Emre Parkı, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan geniş parklar içerisinde yer almaktadır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. 

Yunus Emre Parkı, piknik, yürüyüş, dinlenme için tercih edilebilecek yerler arasındadır. Park, haftanın her günü 08.00 ile 00.00 arasında açıktır. 

Yunus Emre Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Yunus Emre Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

45. Alaaddin Parkı

Alaaddin Parkı, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan etkileyici parklar içerisindedir. Piknik, yürüyüş, dinlenme alanı ve deresi ile birlikte mutlaka ziyaret etmeniz gereken parklar arasındadır. 

Alaaddin Parkı - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Alaaddin Parkı – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

46. Büyük Anıtpark

Büyük Anıtpark, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan bir anıt parktır. Anıtpark çevresinde geniş park alanı bulunmaktadır. 

Büyük Anıtpark, Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken bir adrestir. 24 saat ziyarete açıktır. 

Büyük Anıtpark - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Büyük Anıtpark – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

47. Eti Park

Eti Park, Porsuk çayı etrafında kalan bir parktır. Geniş doğa alanları ve piknik alanları ile bilinmektedir. Haftanın her günü oldukça kalabalık bir parktır. 

Eti Park, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer almaktadır. Eskişehir gezilecek yerler listesinde olması gereken bir parktır. 

Eti Park - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Eti Park – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

48. Cam Sanatları Müzesi

Cam Sanatları Müzesi, sanatçıların cam eserlerinin sergilendiği bir müzedir. 2007 yılında açılmış bir müzedir. Eskişehir Cam Sanatları Müzesi, ülkemizde açılan ilk cam müzedir. 

Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan bir müzedir. Müze, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 10.00 ile 17.00 arasında ziyarete açıktır.

Cam Sanatları Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Cam Sanatları Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

49. Su Altı Dünyası

Su Altı Dünyası, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan bir akvaryumdur. Akvaryum içerisinde 100 üzerinde canlı türü bulunmaktadır. Eskişehir ilinde en büyük akvaryumlar içerisindedir.

Su Altı Dünyası, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 10.00 ile 18.00 arasında ziyarete açıktır.

Su Alt Dünyası - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Su Alt Dünyası – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

50. Ahşap Eserler Müzesi

Ahşap Eserler Müzesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan sevilen müzeler arasındadır. Ahşap Eserler Müzesi içerisinde birçok ahşap eser sergilenmektedir. 

Ahşap Eserler Müzesi, Pazartesi günü hariç haftanın her günü 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Ahşap Eserler Müzesi - Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi
Ahşap Eserler Müzesi – Eskişehir’de Gezilecek Yerler Listesi

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’de gezilecek yerleri öğrendikten sonra Eskişehir hakkında daha detaylı bilgi için Eskişehir Restoran önerileri ve Eskişehir’de Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *