Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

Uşak, Ege Bölgesi’nde yer alan ve aynı zamanda İç Anadolu sınırlarına da yakın olan bir şehirdir. Antik dönemlerden bu yana yerleşim yeri olan şehir köklü bir tarihe sahiptir. Köklü bir tarihe sahip olmasıyla pek çok medeniyetin yaşam alanı olmuştur.

Uşak’ta antik dönemdeki medeniyetlerin kültürel ve tarihi izlerine rastlamak mümkündür. Tarihi ve kültürel güzelliklerin olduğu kadar doğal güzellikler de vardır. Birbirinden güzel yerlere sahip olan Uşak gezginlerin de rotalarından biridir.

Uşak tabiat alanları, tarihi ve kültürel mekanları, doğal oluşumlu yerleri gibi turistik yerleriyle ünlü bir bölgedir. Ege bölgesinde yer alan Uşak bu yönleriyle merak uyandırıyor ve ziyaretçilerini yılın her döneminde ağırlıyor. Şehirde en güzel yerleri keşfetmeniz için Uşak gezilecek en iyi 25 yer listesini sizler için hazırladık!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Uşak en iyi otellerini keşfetmek için « Uşak Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Uşak’ta Gezilecek En İyi 25 Yer

1. Atapark

Atapark, şehir merkezinde yer alan kamuya açık bir parktır. Birçok tesisin bulunduğu bu parkta ilkbahar ve yaz aylarında çok fazla ziyaretçi gelir. Kafe, çay bahçeleri, yürüyüş alanları ve çeşitli spor alanları yer alır. Dolayısıyla herkese hitap ettiği için bölgedeki insanlar tarafından ilgi görür.

Atapark’ta bazı dönemlerde çeşitli eğlenceler de gerçekleşmektedir. Özellikle de yaz aylarında bu tesisin çok kalabalık olduğunu görebilirsiniz. Eğer Uşak’a gelmeyi düşünüyorsanız şehrin en canlı tesislerinden olan Atapark’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Atapark - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Atapark – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

2. Clandras Köprüsü

Clandras Köprüsü, Uşak’ın Karahallı ilçesine bağlı olan tarihi bir yapıdır. Banaz Çayı üzerinde yer alan köprü Frigyalılar tarafından yapılmıştır. Tarihi 2500 yıl öncesine dayanan köprü Uşak’ın önemli tarihi simgelerinden biridir.

Köprü kurulduğu dönemde su kemeri görevini görüyordu. Sonradan bazı kısımları deforme olmuş ancak restorasyon çalışmalarıyla kurtarılmıştır. Günümüzde ise Clandras Köprüsü yerli ve yabancı ziyaretçilerin keşfedip incelediği bir yer haline gelmiştir. Uşak gezilecek yerler listesinde bulunan Clandras Köprüsü, şehrin tarihiyle ilgili detaylı bilgi edinmenizi olanaklı hale getiriyor.

Clandras Köprüsü - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Clandras Köprüsü – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

3. Taşyaran Vadisi

Taşyaran Vadisi, Uşak’ta Yenişehir mevkiinde yer alan doğal oluşumlu bir yerdir. Coğrafi oluşumu oldukça dikkat çekicidir. Zira bölgede bulunan sert kayaçlar yıllardır İmren Deresi’ni aşındırır. Sonuç olarak ise Taşyaran Vadisi ortaya çıkar.

Kayaçların ve ortada kalan vadinin görünümü oldukça büyüleyicidir. İlkbahar aylarında vadi bölgesini keşfetmek için pek çok ziyaretçi gelir. Çünkü bu mevsimde her yer yemyeşildir ve bu da vadinin rengini daha da güzel kılar.

Aynı zamanda burada Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı da bulunur. Vadi bölgesini gezdikten sonra tabiat parkında seyir terasları, kafeler, çay bahçeleri ve piknik alanlarında dinlenebilirsiniz. Muhteşem doğal oluşuma sahip olan Taşyaran Vadisi Uşak’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Taşyaran Vadisi - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Taşyaran Vadisi – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

4. Blandus Antik Kenti

Blandus Antik Kenti, MÖ 3 ya da MÖ 4. yıllarda kurulduğu tahmin edilen eski bir yerleşim yeridir. Büyük İskender’in askerleri ve aileleri tarafından kurulan antik kent Ulubey ilçesinde yer alıyor. Günümüze kadar gelen antik kent Helenistik dönemin izlerini taşıyor. Aynı zamanda antik kentin I. derece sit alanı olarak belirlendiği bilinmektedir.

Blandaus Antik Kenti çevresinde 3 vadi yer alıyor. Aynı zamanda antik kentte Athena Tapınağı, tiyatro, mezarlık, stadyum gibi yapılar vardır. Kentin giriş kapısından kamu binasına kadar gezilecek birçok kısım bulunuyor. Dolayısıyla Uşak’ın tarihi simgelerinden biri olan ve Uşak gezilecek yerler arasında bulunan Blandaus Antik Kenti’ni mutlaka keşfetmelisiniz.

Blandus Antik Kenti - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Blandus Antik Kenti – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

5. Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi, şehir merkezinde bulunan Bozkurt Mahallesi’nde yer alıyor. Uşak’ın tarih, kültür, gelenek ve mimarisine ışık tutan müze büyük bir öneme sahiptir. Müze haline gelmeden önce burası Kaftancızade Konağı olarak anılıyordu. Atatürk ve Yunan Ordu Başkomutanının bu konakta görüşme sağladığı biliniyor.

Anadolu seferleri sırasında sağlanan siyasi görüşme Kaftancızade Konağı’nda gerçekleştiği için oldukça önemli. 1978 yılında ise konak Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi halinde hizmet vermeye başlamıştır.

Katlı bir müze olmasıyla her katta farklı değerli eşyalar sergileniyor. Alt katta Uşak’ı simgeleyen kıyafetler, halılar, kilim ve silahlar sergilenirken üst katta Atatürk’ün eşyaları sergilenmektedir. Uşak’ta bulunan bu müze tarihi ve kültürel açıdan oldukça değerli olduğu için mutlaka ziyaret edilmelidir.

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

6. Ulubey Kanyonu

Ulubey Kanyonu, Uşak’ın Ulubey ilçesinde yer alan doğal oluşumlu alanlardan biridir. Büyüklüğüyle dünya çapında ilgi görür. Çünkü bu kanyon Dünya’nın en büyük ikinci kanyonu olma özelliğine sahiptir.

Dünyaca da adı duyulmuş olan Ulubey Kanyonu yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından keşfedilen bir yerdir. 45 km uzunluğuyla ilgi çeken kanyon çevresinde çeşitli aktiviteler yapılmaktadır. Piknik, yürüyüş, paraşüt ve balon gezisi gibi çeşitli doğa aktiviteleri gerçekleştirilir.

Eğer Uşak’a gelmeyi planlıyorsanız Ulubey Kanyonu’nu mutlaka Uşak gezilecek yerler listenize eklemelisiniz. Dünyaca ünlü kanyonu ziyaret ederek Uşak’ın coğrafi yapısıyla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ulubey Kanyonu - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Ulubey Kanyonu – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

7. Uşak Arkeoloji Müzesi

Uşak Arkeoloji Müzesi, şehir merkezinde yer alan ve 1970 yılından bu yana faaliyet gösteren kültürel bir merkezdir. Geniş ve modern mimari tasarımıyla dikkat çeken müzede binlerce eser sergilenmektedir. Eski dönemlerden kalma eserler bu müzede yer alır.

Uşak Arkeoloji Müzesi Eski Tunç Çağı, Helenistik ve Roma döneminden kalma bazı eserleri kapsamaktadır. İdol, testi, sikke, altın takı, adak streli ve mezar stelleri gibi eski dönemlerde çok değerli eşyalar sergilenir.

Aynı zamanda müzedeki vitrinlerde İkiztepe Tümülüsü, Toptepe Tümülüsü ve Basmacı Tümülüsü’nden çıkarılan değerli eşyalar da vardır. Eğer müze gezmeyi seviyorsanız Uşak’ta gezilecek 25 yer listesinde bulunan Uşak Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Uşak Arkeoloji Müzesi - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Uşak Arkeoloji Müzesi – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

8. Uşak Kent Tarihi Müzesi

Uşak Kent Tarihi Müzesi, tarihi ve kültürel açıdan önemli bir yere sahiptir. Şu anki faaliyet gösteren müze önceden Türkiye’de ilk elektriğin üretildiği binadır. Bu da Türkiye açısından büyük bir olaya işaret eder.

Uşak Kent Tarihi Müzesi şehrin gelenek, kültür ve tarihini yansıtan eşyaları ziyaretçilerine sunar. Şehrin geleneksel ve kültürel yapısını yansıtan eşyalar görülmeye değerdir. Eğer Uşak’a gidecekseniz mutlaka şehir merkezinde bulunan ve Uşak gezilecek yerler listesinde yer alan müzeyi ziyaret etmelisiniz.

Uşak Kent Tarihi Müzesi - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Uşak Kent Tarihi Müzesi – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

9. Uşak Tren Garı

Uşak Tren Garı, dillere destan olan kara trenin bulunduğu nostaljik bir yerdir. Aynı zamanda görsel açıdan da güzel olduğu için çoğu kişi burada fotoğraf çekiliyor. Şehir merkezinde bulunan bu tren garı aynı zamanda ulaşım istasyonu olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Uşak Tren Garı - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Uşak Tren Garı – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

10. Korupark

Korupark, şehir merkezine çok yakın konumda yer alan bir tesistir. Çeşitli aktivitelere olanak sağlayan bu park bölge halkı tarafından da büyük ilgi görür. Piknik alanlarının ve büyük oyun parklarının yer aldığı Korupark’ta eğlenceli ve keyifli vakitler geçirilir.

Temiz hava almak ve doğayla iç içe vakit geçirmek isterseniz Korupark’ı tercih edebilirsiniz. Burada çocuklar için de eğlenceli oyun parkları yer almaktadır. Dolayısıyla her yaşa hitap eden bu yer keyifli vakit geçirmek için ideal bir yerdir.

Korupark - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Korupark – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

11. Burmalı Camii

Burmalı Camii, Uşak şehir merkezinde yer alan eski dönemde yapılan bir ibadethanedir. Yapılış tarihi tam olarak bilinmese de 1572-1573 yıllarında yapıldığı tahmin edilmektedir. Mimarisi yapısıyla dikkat çeken ve Uşak gezilecek yerler listesinde yer alan Burmalı Cami, Uşak tarihiyle ilgili detaylı bilgi vermektedir.

Bazı dönemlerde tahrip olan Burmalı Camii restorasyon çalışmalarıyla günümüzdeki halini almıştır. İki kubbesi olan cami aynı zamanda minaresiyle de dikkat çeker. Burmalı ve kabartmalı mimari görünümüyle Burmalı Camii olarak adlandırılmıştır diyebiliriz. Günümüzde de ibadete açık olan bu camiyi daha yakından görmek için gelebilirsiniz.

Burmalı Camii - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Burmalı Camii – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

12. Uşak Kent Ormanı

Uşak Kent Ormanı, şehir merkezindeki tabiat alanlarından biridir. Ormandaki ağaçlarla donatılan bu alan yemyeşil bir manzaraya sahiptir. Karlı ve güneşli manzaraları da gelenler tarafından ilgi çeker. Bol oksijenli bir havası olan Uşak Kent Ormanı’na siz de gelebilirsiniz.

Sessiz bir bölge olduğu için doğada huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Genelde piknik yapmak için aile ve arkadaş grupları tarafından tercih ediliyor. Siz de sevdiklerinizle şehirden ve gürültüden uzak vakit geçirmek istiyorsanız Uşak Kent Ormanı’na gidebilirsiniz.

Uşak Kent Ormanı - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Uşak Kent Ormanı – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

13. Uşak Halı Kilim Müzesi

Uşak Halı Kilim Müzesi, şehir merkezindeki önemli kültürel merkezlerden biridir. Dünya’nın ilk halı kilim müzesi olduğu için adını duyurmuştur. Işık Mahallesi’nde bulunan Uşak Halı Kilim Müzesi’ne ulaşım da kolay bir şekilde sağlanır. Uşak gezilecek yerler listesinde bulunan Uşak Halı Kilim Müzesi, önemli müzeler arasında yer alıyor.

48 parçadan oluşan 500-600 yıl önce el ile dokunan halı ve kilimler müzede sergilenmektedir. Yıllar öncesinden büyük bir emekle dokunan halı ve kilimler oldukça değerlidir. Eğer siz de el emeği ürünleri incelemek isterseniz Uşak Halı Kilim Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Uşak Halı Kilim Müzesi - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Uşak Halı Kilim Müzesi – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

14. Göğem Göleti

Göğem Göleti, şehir merkezine bağlı olan doğal güzellikler arasında yer alır. Yemyeşil ağaçlarla çevrili olan gölet eşsiz manzaralar sunar. Gelen ziyaretçiler göletin çevresinde piknik yapabilir, farklı aktiviteleri gerçekleştirebilir.

Göğem Göleti’nin yakınlarında bulunan Takmak Göleti de tarım alanlarını sulama amacıyla kullanılmaktadır. Sazan balıklarının da yetiştirildiği bu alanda tarım faaliyetleri yapılır. Göğem Göleti’ne yürüyüş ve piknik yapmak için siz de ailenizle ya da arkadaşlarınızla gelebilirsiniz.

Göğem Göleti - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Göğem Göleti – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

15. Göğem Zaferi Anıtı

Göğem Zaferi Anıtı, şehir merkezinde yer alan ve dünya tarihinde Türkler için önemli bir yere sahiptir. Zira Kurtuluş Savaşı’nda Türk ordusu tarafından kazanılan zaferin bir simgesidir. Yunan Ordusu Başkomutanı Trikopis’in Göğem Köyü’nde esir alınması çok önemli bir olaydır.

Bununla birlikte Uşak’ı Kurtuluş Savaşı sırasında Yunan işgalinden koruyan Çeçeli Kara Murat unutulmayan şehit kahramanlardan biridir. Dolayısıyla Türkiye’nin en önemli simgelerinden olan Göğem Zaferi Anıtı mutlaka ziyaret edilmelidir. Vatanseverliği simgeleyen bu anıt yılda pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Göğem Zaferi Anıtı - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Göğem Zaferi Anıtı – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

16. Altıntaş Kaya Yerleşimi

Altıntaş Kaya Yerleşimi, 7 bin yıllık bir tarihi olan Frigler dönemindeki en eski bölgelerden biridir. Kayaların oyulmasıyla birçok mezar ve evin yapıldığı görülüyor. Şehir merkezindeki Altıntaş Köyü’ndeki bu ilginç yerleşim çok eski dönemlerin tarihine ışık tutuyor.

Frigler tarafından oyularak yapılan bu yerleşim yerinde aynı zamanda Romalıların da burayı kullandıkları tahmin ediliyor. İlginç bir şekilde yerleşim bölgesi halinde olması pek çok kişinin de dikkatini çekiyor. Eğer siz de bu yeri yakından incelemek isterseniz mutlaka gelmelisiniz.

Altıntaş Kaya Yerleşimi - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Altıntaş Kaya Yerleşimi – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

17. Kayaağil Tarihi Kenti

Kayaağil Tarihi Kenti, şehir merkezindeki Kayaağıl Köyü’ne bağlı olan en eski yerleşim yerlerinden biridir. Turistik bir yer haline gelen bu antik kentte kayalıklara oyulmuş evler görülüyor. Özellikle de köydeki temiz hava ve doğa gelen ziyaretçileri cezbediyor. Siz de çok eski dönemlerden kalma yerleşim yerini incelemek isterseniz mutlaka Kayaağil Tarihi Kenti’ne gelmelisiniz.

Kayaağil Tarihi Kenti - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Kayaağil Tarihi Kenti – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

18. Güre Tabiat Parkı

Güre Tabiat Parkı, şehir merkezine yakın olan keşfedilmemiş doğal alanlardan biridir. Park doğası ve geniş alanıyla huzur dolu bir ambiyans sunuyor. Her ne kadar çok keşfedilmemiş olsa da bölge halkı buraya özellikle de ilkbahar aylarında geliyor. Eşsiz manzaralarıyla büyüleyen park Uşak’ta gezilecek en iyi 25 yer listesinde yer alıyor.

Güre Tabiat Parkı - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Güre Tabiat Parkı – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

19. Banaz Akmonia Antik Kenti

Banaz Akmonia Antik Kenti, Ahat Köyü’ne bağlı olan en eski yerleşim yerleri arasındadır. Lidya Kral Yolu üzerinde bulunan bu antik kent birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Lidya ve Frigya bölge sınırlarında yer alan Banaz Akmonia Antik Kenti’nde Roma ve Bizans izlerine rastlanmıştır.

Antik kentte bulunan yazıtlara göre ise Yunan hakimiyeti altındaki Yahudilerin yerleşim alanı olduğu bilgisi edinilmiştir. Dolayısıyla birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için önemli bir yerdir. Bununla birlikte antik kentte yer alan tiyatro, spor alanları ve tapınak podyumu görülmeye değer.

Banaz Akmonia Antik Kenti - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Banaz Akmonia Antik Kenti – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

20. Eski Uşak Evleri

Eski Uşak Evleri, mimarisiyle dikkat çekmesiyle turistik bir unsur haline gelmiştir. İki katlı olan bu evlerin alt katı taştan üst katı ise ahşaptan yapılmıştır. Osmanlı mimarisini yansıtan bu evler günümüzde yerli ve yabancı turistlerin ilgiyle gezdiği yerler arasındadır.

Tarihi ve mimari açıdan büyük bir öneme sahip olan bu evler bazı mahallelerde yer alıyor. Eğer siz de Uşaktaki geleneksel evleri gezmek isterseniz Kurtuluş, Karaağaç, Işık ve Aybey mahallerine gidebilirsiniz.

Eski Uşak Evleri - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Eski Uşak Evleri – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

21. Çakaloz Camii

Çakaloz Camii, şehir merkezinde yer alan anıtsal tarihi cami niteliğinde bir yapıdır. 300 yıllık bir geçmişi bulunan cami Uşak’ın simgelerinden biri haline gelmiştir. Mimarisinde Barok ve Rokoko akımının izlerine rastlanması modern tasarımını ortaya koyuyor. Zengin süslemelerle inşa edilmiş cami Uşak’ta mutlaka görülmesi gereken camilerden biridir.

Çakaloz Camii - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Çakaloz Camii – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

22. Cimcim Çeşmesi

Cimcim Çeşmesi, şehir merkezinde yer alan ve 1896 yılında yapılan tarihi bir çeşmedir. Özenle yapılan çeşme kesme taşlardan zengin süslemelerle yapılmıştır. Taş oyma sanatını ortaya koyan çeşmede yuvarlak silmeli kemerler ve ay yıldız motifler görülüyor. Mimarisiyle büyüleyen Cimcim Çeşmesi’ni daha yakından incelemek için şehir merkezindeki Kurtuluş Mahallesi’ne gitmelisiniz.

Cimcim Çeşmesi - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Cimcim Çeşmesi – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

23. Uşak Bedesteni

Uşak Bedesteni, şehir merkezinde bulunan tarihi yapılardan biri olup günümüzde Sahaflar Çarşısı olarak da anılıyor. Bedestenin kimin ve ne zaman yapıldığı bilinmiyor. Dikdörtgen mimariye sahip olan Uşak Bedesteni uzun koridorlardan ve iki giriş kapısından oluşuyor. Turistik bir çarşı haline gelmesiyle yerli ve yabancı ziyaretçilerin bir arada bulunmasını sağlıyor.

Uşak Bedesteni - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Uşak Bedesteni – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

24. Uşak Paşa Hanı

Uşak Paşa Hanı, şehir merkezinde yer alır. Tarihi bir yapı olan hanın Tiritoğlu Mehmet Paşa tarafından yapıldığı bilinir. Yapımı Fransız mimara sahip olan Uşak Paşa Hanı oldukça dikkat çekicidir. Günümüzde otel olarak kullanılan bu tarihi yapı iki katlı olup yaklaşık 30 odadan oluşmaktadır. Uşak gezilecek yerler listesinde buluna Uşak Paşa Hanı, görmeniz gereken yapılardan bir tanesidir.

Uşak Paşa Hanı - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Uşak Paşa Hanı – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

25. Evrenli Doğal Parkı

Evrenli Doğal Parkı, Uşak’ın Sivaslı ilçesine bağlı olan piknik ve mesire alanı olarak kullanılan bir tesistir. Özellikle de ilkbahar ve yaz aylarında burası yoğun bir ilgi görüyor. Çocuklar için oyun parklarını da bu parkta görebilirsiniz.  Keyifli vakit ve yemyeşil manzaralar sunan Evrenli Doğa Parkı’nı Uşak’ta gezilecek yerler listenize eklemenizi öneriyoruz.

Evrenli Doğal Parkı - Uşak'ta Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Evrenli Doğal Parkı – Uşak’ta Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

Uşak’ta Gezilecek Yerler

Uşak gezilecek yerler bakımından zengin olup geçmiş dönemlerde en önemli tarihi olaylara şahit olmuş bir şehirdir. Dolayısıyla tarihi yerlerinin çoğunlukta olmasıyla ön plana çıkıyor. Ancak çeşitli doğal güzelliklerini de şehrin birçok yerinde görebilirsiniz.

Uşak Ege Bölgesi sınırlarında yer birbirinden farklı yerleriyle mutlaka gezilmesi gereken bir şehirdir. Her bölgeden ulaşım sağlanabilen bir şehir olduğu için siz de bu şehre istediğiniz zaman gelebilirsiniz. Özellikle de ilkbahar ya da yaz aylarında Uşak’a gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Uşak şehriyle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için Uşak Restoran ve Uşak’ta Ne Yenir yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *