Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

Ordu, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan tabiat alanlarıyla Türkiye’nin turistik bir şehridir. Tarihi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanan Ordu bununla birlikte tarihi yerleriyle de zengindir. Gizli cennet niteliğindeki plajları, yayları, gölleri ve daha pek çok yeri görülmeye değerdir.

Karadeniz’in en güzel yerlerinden olan Ordu’da gezilip görülecek pek çok yer vardır. Temiz havası ve doğal güzellikleriyle yılın her döneminde ziyaretçileri ağırlamaktadır. Özellikle de doğaseverlere hitap eden bu şehir huzur veren bir destinasyondur.

Doğal güzellikleriyle oldukça büyüleyici olan Ordu’ da aynı zamanda birçok aktivite deneyimleme imkânı da vardır. Yamaç paraşütü, doğa yürüyüşleri, kampçılık gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Birbirinden güzel yerleri keşfetmeniz için sizlere Ordu gezilecek en iyi 20 yer listesi hazırladık.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Ordu en iyi otellerini keşfetmek için « Ordu Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Ordu’da Gezilecek En İyi 20 Yer

1. Boztepe Teleferik

Boztepe Teleferik, şehrin merkezinde yer alır ve tepeden Ordu’yu görme imkânı sunan bir tesistir. Keyifli ve unutulmaz aktivitelerden olan teleferik, muhteşem bir Ordu manzarası vadeder. Karadeniz’in muhteşem yeşil ormanlarını ve masmavi denizini Boztepe Teleferik tesisiyle görebilirsiniz.

Yaklaşık 15 dakika süren teleferik yolculuğunda sevdiklerinizle keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan bu yere kolay ulaşım sağlanır. Eğer siz de kuşbakışı Karadeniz’i keşfetmek isterseniz Boztepe Teleferik’e mutlaka gelmelisiniz.

Boztepe Teleferik - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Boztepe Teleferik – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

2. Yason Burnu

Yason Burnu, Ordu’nun Perşembe ilçesinde yer alır ve yarımadadır. Tarihi kalıntılarla birlikte doğal güzelliklerin yer aldığı Yason Burnu yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağıdır. Burada yapılan su sporları da çoğu kişinin katıldığı aktivitelerdendir.

Ordu’da gezilecek yerler arasında olan Yason Burnu sunduğu güzelliklerle tercih edilme sebebidir. Ayrıca burada yer alan Hoynat Adası da görülmeye değer doğal güzelliklerdendir. Yeşil ve mavinin birleşerek meydana getirdiği manzara Hoynat Adası’yla bambaşka bir hale geliyor.

Herkese hitap ettiği için yılın her döneminde buraya gelen ziyaretçi sayısı fazladır. Dolayısıyla Ordu’ya geldiğinizde Yason Burnu ve yakınlarında olan Hoynat Adası’nı ziyaret etmenizi öneririz. Böylece Karadeniz tatiliniz daha da keyifli ve farklı bir hale gelecektir.

Yason Burnu - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Yason Burnu – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

3. Ünye Kalesi

Ünye Kalesi, tarihi olma özelliğiyle Ordu’da yer alan turistik yapılardan biridir. 2500 yıllık bir tarihi olan bölgenin en dikkat çeken yapılarındandır. Şehir merkezine uzaklığı 55 km olan bu tarihi kale Ünye ilçesinde bulunur. Tarih meraklıları için Ünye Kalesi, Ordu gezilecek yerler listesinde mutlaka yer almalıdır.

Ünye Kalesi ikinci Mikradates tarafından yapılan en eski yapılardan biridir. Bu kale birçok uygarlık tarafından farklı amaçlarla kullanılmıştır. Özellikle de Roma ve Pontus’un yaptığı savaşlar kaleye çok fazla zarar vermiştir. Günümüzde Ünye Kalesi’nde arkeolojik çalışmalar yapılmaya devam etmektedir.

Ünye Kalesi - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Ünye Kalesi – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

4. Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi

Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi, şehir merkezinde yer alır ve Ordu’nun gözde yerlerinden biridir. 1986 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından inşa ettirilen konak günümüzde müze olarak kullanılır. Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi Ordu’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir müzedir.

Müzenin birinci ve ikinci katında farklı nitelikte koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Kadın ve erkek kıyafetleri, takı ve silahlar birinci katında sergilenirken evin farklı odaları ikinci katında sergilenmektedir. Özenle tasarlanan dış mimarisi konağın dikkat çekici özelliklerinden biridir.

Karadeniz’de önemli bir yere sahip olan bu konak, neredeyse tüm Ordu halkı tarafından ziyaret edilmiştir. Eğer farklı bir yer gezmek isterseniz şehir merkezinde yer alan bu konağa gelebilirsiniz. Buradaki koleksiyonları ve konağın mimarisini incelemek hoşunuza gidebilir.

Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

5. Ulugöl Tabiat Parkı

Ulugöl Tabiat Parkı, Gölköy ilçesinde yer alan muhteşem güzellikleri bir arada bulunduran bir yerdir. Krater oluşumlu olan Ulugöl, burada etkileyici manzaralar sunar. Birbirinden farklı bitki ve hayvanlara ev sahipliği yapan bu göl 2009 yılından itibaren tabiat parkı olarak tescillenmiştir.

Doğal güzellikler arasında yer alan Ulugöl Tabiat Parkı, şehrin en fazla ilgi gören yerlerindendir. Zira burada yapılacak birçok etkinlik olduğu için oldukça tercih edilir. Piknik, doğa yürüyüşü, fotoğraf çekme ve bisiklet turları burada yapılan etkinliklerdendir. Doğayla iç içe vakit geçirerek huzur bulmak istiyorsanız Ulugöl Tabiat Parkı mutlaka Ordu gezilecek yerler listenizde bulunmalı.

Ulugöl Tabiat Parkı’na şehirden uzak ve sessiz bir yerde vakit geçirmek isteyenlerin adresidir. Birbirinden güzel bitki ve hayvanları burada keşfedebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Eğer doğayla iç içe sevdiklerinizle vakit geçirmeyi seviyorsanız buraya mutlaka gelmelisiniz.

Ulugöl Tabiat Parkı - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Ulugöl Tabiat Parkı – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

6. 19 Eylül Stadyumu

19 Eylül Stadyumu, Ordu’da en popüler yerlerden biridir. Zira Orduspor’un maçlarının yapıldığı stadyum olmasıyla ön plana çıkar. Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Eylül’de Ordu’yu ziyaret etmesi üzerine stadyumun adı belirlenmiştir.

TFF standartlarına göre inşa edilen stadyumda tüm gerekli tesisler yer almaktadır. Ordu’nun önemli yerlerinden olan 19 Eylül Stadyumu şehir merkezinde yer alır. Dolayısıyla şehir içi otobüs ya da özel araçlarla ulaşımı sağlanmaktadır.

19 Eylül Stadyumu - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
19 Eylül Stadyumu – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

7. Karaoluk (Çiseli) Şelalesi

Karaoluk (Çiseli) Şelalesi, Altınordu ilçesinde yer alır ve Ordu’nun en tercih edilen turistik bölgelerden biridir. 11 metre yükseklikten akan şelale görsel ve işitsel olarak ziyaretçilere huzur vermektedir. Şehrin muhteşem doğal güzellikleri arasında bulunan Karaoluk (Çiseli) Şelalesi özellikle de yaz aylarında rağbet görüyor.

Yüzme olanağı da sunan şelalenin bazı bölgelerinde yüzebilirsiniz. Yemyeşil manzara serin suların büyük bir hızla aktığı bu şelaleye gelebilirsiniz. Çevrede bulunan yeme içme tesisleri de ziyaretçilere sunulan imkanlar arasındadır. Ayrıca dilerseniz burada kamp yaparak doğayla iç içe olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Karaoluk (Çiseli) Şelalesi - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Karaoluk (Çiseli) Şelalesi – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

8. Ordu Büyükşehir Belediyesi Ters Ev

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ters Ev, Altınordu ilçesine bağlıdır ve ilginç tasarıma sahip olan bir yerdir. Dış ve iç görünümü ters olan ev bölge halkı ve diğer şehirlerden gelen ziyaretçiler tarafından dikkat çeker. Villa tasarımıyla inşa edilmiş olan evde mutfak, yatak odası, çocuk odası, oturma odası ve lavabo vardır.

Mor ve beyaz renkleriyle dikkat çeken ters ev en çok da çocukların ilgisini çektiği için aileler tarafından ziyaret edilir. Yılın her döneminde ilgi gören bir yerdir. Eğer daha önce hiç ters ev tasarımını incelemediyseniz mutlaka Ordu gezilecek yerler listenize bu dikkat çeken yapıyı eklemelisiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ters Ev - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Ordu Büyükşehir Belediyesi Ters Ev – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

9. Bolaman Kalesi

Bolaman Kalesi, Fatsa ilçesine bağlı olan tarihi yapılardan biridir. Pontus Rum İmparatorluğu tarafından yapıldığı tahmin edilen kale, günümüze kadar yapısını korumuştur. Kalenin üzerine inşa edilmiş bir yapı da dikkat çeker. Bu yapı 18. yüzyıl döneminde inşa edilmiş Osmanlı’ya ait bir konaktır.

Bolaman Kalesi, gözetleme ve koruma amacıyla inşa edilmiştir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın restorasyon çalışmalarıyla günümüzde ziyaretçilerin uğradığı bir yer haline gelmiştir. Bu kale aynı zamanda Gaga Gölü’nün yakınlarında bulunuyor.

Fatsa’nın turistik yerlerinden olan Gaga Gölü Bolaman Kalesi’ne geldiğiniz zaman gezeceğiniz yerlerdendir. Hem doğal hem de tarihi güzellikleri keşfetmek için buraya gelebilirsiniz. Böylece tatilinize değişiklik katıp kısa sürede iki yeri birlikte gezebilirsiniz.

Bolaman Kalesi - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Bolaman Kalesi – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

10. Yoroz Kent Ormanı

Yoroz Kent Ormanı, şehir merkezinde bulunur ve Karadeniz’in eşsiz yeşil alanlarına sahip bir yerdir. Ormanın seyir terası olduğu için buradan Karadeniz’in büyüleyici doğal güzelliklerini görmek mümkündür. Hatta Giresun’un bir ucu bile bu terastan görülür.

Yoroz Kent Ormanı’nın kendine özgü ambiyansı ve manzarası ziyaretçileri büyüler. Muhteşem bir Karadeniz manzarasını sunduğu için buraya gelmenizi öneriyoruz. Ancak manzarayı seyredebilmek için terasa tırmanmak gerekiyor.

Terasa çıkmak biraz yorsa da sonundaki manzarayı görmek için değer. Temiz hava, bol yeşillik ve yürüyüş parkurlarıyla burada güzel bir gün geçirebilirsiniz. Teras çocuk ve yaşlılar için çok uygun olmadığı için bunu göz önünde bulundurabilirsiniz.

Yoroz Kent Ormanı - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Yoroz Kent Ormanı – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

11. Çaka Plajı

Çaka Plajı, Ordu’nun Perşembe ilçesinde yer alan şehir merkezine 39 km uzaklıkta bulunan bir plajdır. Beyaz kumlarıyla dikkat çeken plaj Beyaz Kum Plajı olarak da adlandırılmaktadır. Yeşil ve mavinin bütünleştiği manzaraları sunan Çaka Plajı oldukça etkileyici bir yerdir.

Yaz aylarında sıklıkla tercih edilen bir yer olan plajda keyifli ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Tertemiz kumsala sahip olması, mavi ve yeşil tonlarıyla manzara sunması gelenlerin ilgisini çeker. Doğal güzelliklerin yer aldığı bu muhteşem plaj, çeşitli olanakları da sunmaktadır.

Yeme içme tesislerinin de yer aldığı plajda sunulan lezzetleri yiyebilirsiniz. Yazın mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında Çaka Plajı da vardır. Bölge halkının da çok sık tercih ettiği bu plaja yazın siz de gidebilirsiniz.

Çaka Plajı - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Çaka Plajı – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

12. Taşbaşı Kilisesi

Taşbaşı Kilisesi, Altınordu ilçesinde bulunan tarihi güzelliklerden biridir. Kilisenin Rumlar tarafından 1853 yılında yapıldığı biliniyor. 1937 ve 1977 yıllarında cezaevi olarak kullanılan Taşbaşı Kilisesi günümüzde turistlerin gezdiği bir yerdir.

Koruma altına alındığı günden itibaren turizm merkezi ilan edilmiştir. Beyaz renkli duvarları ve kesme taş detayları dikkat çekicidir. Eğer Ordu’ya geldiyseniz bu Rum Ortodoks kilisesini ziyaret etmenizi öneriyoruz. Taşbaşı Kilisesi, kesinlikle Ordu gezilecek yerler listenizde bulunmalı.

Taşbaşı Kilisesi - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Taşbaşı Kilisesi – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

13. Çamaş Kanyon

Çamaş Kanyon, Ordu’nun Çamaş ilçesinde bulunan doğal güzelliklerden biridir. Budak Köyü’nde yer alan kanyon birbirinden farklı aktiviteler sunar. Bol oksijenli ve yemyeşil alanlarla dolu olan bu yerde huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Temiz ve el değmemiş doğası oldukça etkileyicidir. Burada doğa yürüyüşü, olta balıkçılığı, kanyoning, fotoğrafçılık ve yüzme gibi aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Ordu’nun birbirinden farklı doğal güzellikleri arasında Çamaş Kanyon da yer alır. Eğer siz de doğada çeşitli aktiviteleri gerçekleştirmek ve şehirden uzak bir gün geçirmek isterseniz buraya mutlaka gelmelisiniz.

Çamaş Kanyon - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Çamaş Kanyon – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

14. Gökgölü Aile Parkı

Gökgölü Aile Parkı, Gölköy ilçesinde bulunan bir tesistir. Yemyeşil manzaraları sunan parkta birbirinden farklı yeme içme tesisleri vardır. Herkese hitap eden bu yer özellikle de aileler tarafından tercih edilir. Buradaki farklı kafe restoranlarda Ordu’nun yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz.

Parkta bulunan restoranlarda Ordu yağlaması, hamsi buğulama, hamsi köftesi, mısır çorbası ve kabak tatlısını deneyebilirsiniz. Oldukça dikkat çeken, eşsiz lezzetleri olan bu yiyecekler Ordu’nun en meşhur lezzetlerindendir. Dolayısıyla Ordu’ya geldiğinizde sevdiklerinizle hem dinlenmek hem de keyifli vakit geçirmek için Gökgölü Aile Parkı’na gelebilirsiniz.

Gökgölü Aile Parkı - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Gökgölü Aile Parkı – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

15. Perşembe Yaylası

Perşembe Yaylası, Aybastı ilçesinde bulunan Ordu’nun en ferah tabiat alanlarından biridir. 1500 rakımlı olan Perşembe Yaylası yaz aylarında rağbet gören yerlerdendir. Yemyeşil bitki örtüsüyle dikkat çeken yayla turistik bir bölgedir.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Perşembe Yaylası’na ilkbahar aylardan itibaren ziyaretler başlar. Bu eşsiz yayla, aynı zamanda Türkiye tarihi açısından da büyük bir öneme sahiptir. Çünkü Malazgirt zaferinin ardından Türklerin ilk yerleştiği yayla Perşembe Yaylası’dır.

Tarihi yönleri ve doğal güzellikleriyle bilinen Perşembe Yaylası Ordu’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir. Eğer Ordu’ya gelirseniz Perşembe Yaylası’na gitmenizi öneririz. Zira burada birçok doğal güzelliği temiz ve bol oksijenli havasıyla keşfedeceksiniz.

Perşembe Yaylası - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Perşembe Yaylası – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

16. Küpkaya Kanyonu

Küpkaya Kanyonu, Ulubey ilçesinin Kardeşler mahallesinde konumlanır. Doğal güzellik abidesi olan bu kanyon muhteşem bir atmosfere sahiptir. Suların akıntısıyla şekillenmiş kayalar kanyonun ilgi çekiciliğini artıran unsurlardandır.

Türkiye’nin en güzel 10 kanyonu arasında yer alan Küpkaya Kanyonu ziyaretçilerine çeşitli aktiviteler de sunar. Balık tutmak, yürüyüş yapmak, yüzmek ve fotoğraf çekmek en çok tercih edilen aktivitelerdendir. Şehir merkezinde 10 km mesafede bulunan kanyona istediğiniz zaman gelebilirsiniz.

Kayaların arasından akan su görenleri büyülüyor. El değmemiş yemyeşil bitki örtüsüyle çevrelenmiş kanyonda vakit geçirebilirsiniz. Gizli cennetlerden biri olan bu kanyonu Ordu gezilecek yerler listenize dahil ederek sevdiklerinizle birlikte unutulmaz anlar geçirebilirsiniz.

Küpkaya Kanyonu - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Küpkaya Kanyonu – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

17. Uzundere Şelalesi

Uzundere Şelalesi, Aybastı ilçesine bağlı olan Uzundere Mahallesi’nde yer almaktadır. 105 metre yükseklikten akan su şelalenin en belirgin özellikleri arasındadır. Yapılan gözlem ve araştırmalara göre Türkiye’nin en uzun şelalesi olduğu da söylenmektedir.

Yüksekliği ve çevresindeki doğal alanlarıyla dikkat çeken Uzundere Şelalesi’ne her yıl ziyaretçi gelmektedir. Kamp, piknik, yürüyüş ve yüzme gibi aktivitelerin yapıldığı bu şelale özellikle de yazın ilgi görür. Muhteşem doğal manzarası tüm ziyaretçileri büyülemektedir. Ordu’da gezilmesi gereken yerler arasında şüphesiz Uzundere Şelalesi bulunuyor.

Uzundere Şelalesi - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Uzundere Şelalesi – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

18. Kadılar Yokuşu

Kadılar Yokuşu, Ordu’nun Ünye ilçesine bağlı olan tarihi bir sokak olma özelliğine sahiptir. Osmanlı devletindeki bazı kadıların burada eğitildiği bilinir. Burada pek çok kadı yaşadığı ve faaliyet gösterdiği için Kadılar Yokuşu olarak adlandırılmıştır.

Kadılar Yokuşu’nda birçok konağın olduğu da görülür. Bu konaklar eski dönemde kadılar tarafından yaptırılmıştır. Dolayısıyla bu sokağın tarihi açıdan değeri büyüktür. Eğer Ordu’ya geldiyseniz ünlü Ünye Evleri’nin bulunduğu Kadılar Yokuşu’na mutlaka gitmeli ve Kadılar Yokuşunu kesinlikle Ordu gezilecek yerler listenize dahil etmelisiniz.

Kadılar Yokuşu - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Kadılar Yokuşu – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

19. Gelin Kayası Mesire Yeri

Gelin Kayası Mesire Yeri, Çamaş ilçesinde bulunan bir diğer doğal güzelliktir. Karadeniz’in doğal güzelliklerinin yer aldığı bir tepede kurulmuştur. Şehir merkezinden 53 km uzaklıktaki mesire alanı, dinlenme tesisi olarak kullanılan bir yerdir.

Karadeniz’in uçsuz bucaksız mavi ve yeşilliğinden oluşan manzarayı seyretmek için Gelin Kayası Mesire Yeri oldukça idealdir. Dolayısıyla manzara ve temiz havasıyla büyüleyen bu yere siz de gelebilirsiniz. Şehirden uzak ve doğayla iç içe olmasıyla özellikle de doğa severlere hitap etmektedir.

Eğer Ordu’ya geldiyseniz Gelin Kayası ve Mesire Yeri’ni keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda bölgeye yakın olan Çamaş Kanyon’u da gezmelisiniz. Birbirinden doğal güzelliklere sahip olan bu yerlerde huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Gelin Kayası Mesire Yeri - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Gelin Kayası Mesire Yeri – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

20. Osmanpaşa Şadırvanı

Osmanpaşa Şadırvanı, şehir merkezindeki Zübeyde Hanım Caddesi’nde bulunmaktadır. 1842 yılında inşa edilmiş olan bu tarihi yapı döneminde büyük fayda sağlamıştır. Özellikle de su ihtiyacının giderilmesinde büyük katkı sağlamıştır.

İşlevsel olduğu kadar estetik mimarisiyle de oldukça dikkat çeker. Osmanpaşa Şadırvanı, kesinlikle Ordu gezilecek yerler listenizde bulunmalıdır.

Trabzon Valisi olan Osman Paşa tarafından yaptırılan şadırvan günümüzde turistik amaçla kullanılan bir yerdir. Türkiye’de de bu şadırvanın önemi büyüktür. Zira Türkiye’nin en yüksek sütunlu şadırvanı olarak kayıtlara geçmiştir. Dolayısıyla hem Türkiye hem de Ordu’nun önemli tarihi yapılarından olan Osmanpaşa Şadırvanı’nı mutlaka gezmelisiniz.

Osmanpaşa Şadırvanı - Ordu'da Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Osmanpaşa Şadırvanı – Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

Ordu’da Gezilecek Yerler

Ordu gezilecek yerler söz konusu olunca doğal güzellikler daha fazla ön plana çıkıyor. Yaylalarından göllerine, göllerinden plajlarına, plajlarından ormanlarına kadar pek çok yer bulunuyor. Ancak sadece doğal güzellikleriyle de sınırlı değil.

Şehirde köklü tarihleri olan kaleler, şadırvan ve kiliseler gibi birçok tarihi yapı bulunuyor. Karadeniz’de en çok ilgi gören bir şehir olan Ordu’da kampçılık, yamaç paraşütü ve trekking gibi doğa sporları yapılıyor. Dolayısıyla buraya geldiğinizde doğada yapılan çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.

Ordu’nun tercih edilme nedenlerinden biri de her mevsimde ılıman iklime sahip olmasıdır. Sıcak kanlı misafirperver halkını da yakından tanıyarak şehri daha çok sevebilirsiniz. Kısacası eğer Doğu Karadeniz’e gelirseniz Ordu’ya uğrayıp gezmenizi öneriyoruz. Özellikle yaylaları ve diğer doğal güzellikleriyle bu eşsiz Karadeniz kenti, sizi büyüleyecektir.

Ordu hakkında daha detaylı bilgi için Ordu Restoran önerileri ve Ordu’da Ne Yenir makalelerini inceleyebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *