Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

İlk sakinleri Traklar olan ve Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında yer alan Kırklareli MÖ 6. yüzyılda Perslerin eline geçmiştir. Daha sonra Büyük İskender, Roma İmparatorluğu olmak üzere farklı medeniyetlerine ev sahipliği yaptığı Kırklareli; oldukça dikkat çeken tarihi yapıları bünyesinde barındırır.

Denizden yüksekliği 203 metre olan şehrin genelinde karasal iklim hakimdir. Ergene, şehrin en önemli akarsuyu konumundadır. Ergene akarsuyu, tarıma elverişli bir platonun oluşmasını da sağlamıştır. Trakya ve Balkanların ilgi gören kültürünün hüküm sürdüğü şehir, ziyaretçilere büyülü anlar vadediyor.

Zengin mutfağı; Selvez Plajı ve Kıyıköy Plajı gibi doğal güzellikleri ile Kırklareli, birçok önemli alana ev sahipliği yapıyor. Sizler de Kırklareli gezilecek yerler listesinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz. İşte Kırklareli’nde gezilecek en iyi 20 yer!

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Kırklareli en iyi otellerini keşfetmek için « Kırklareli Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Kırklareli’nde Gezilecek En İyi 20 Yer

1. Kırklareli Müzesi

Kırklareli Müzesi Kırklareli gezilecek yerleri arasında özel bir konumda bulunuyor. 1984 yılında belediye binası olarak inşa edilen Kırklareli Müzesi, konağın restorasyon işleminin tamamlanması sonrasında ziyarete açılmıştır.

Kırklareli Müzesine ziyaret düzenlediğinizde 1900’lü yılların Kırklareli köy yaşamını görme şansı elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra arkeoloji bölümünde Buzul Çağı’ndan Osmanlı Devleti Dönemi’ne kadar birçok tarihi eserin yer aldığını söyleyebiliriz. Kırklareli’ne gidecekseniz, Kırklareli Müzesi’ni haftanın her günü 08.30-17.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Kırklareli Müzesi - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Kırklareli Müzesi – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

2. Atatürk Evi

Atatürk Evi, Kırklareli’nde görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. Mustafa Kemal’in Selanik’te dünyaya geldiği evin birebir kopyasıdır. Ziyaretçilere açılan Atatürk Evi’nde odalar, dönem mobilyaları ve antika eşyalarla süslenmiş durumda.

Müzeyi ziyaret ettiğinizde Atatürk’ün hiç bilinmeyen fotoğraflarını görebilirsiniz. Bunun yanı sıra Atatürk’ün kişisel eşyalarına ulaşmanız da olanaklı.

Yayla Mahallesi sınırları içinde yer alan Atatürk Evi pazartesi hariç her gün 09.30-17.30 arası ziyarete açıktır. Zengin koleksiyonlarıyla sizleri büyüleyecek Atatürk Evi, Kırklareli gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Atatürk Evi - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Atatürk Evi – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

3. İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Kırklareli Demirköy ilçesi sınırları içinde yer alan ve büyüleyici bir manzaraya sahip olan bir milli parktır. Milli Park 2007 yılında kurulmuş olup o zamandan beri her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Longoz, Yıldız Dağları’ndan başlayıp Karadeniz’e kadar giden derelerin biriktirmiş olduğu alüvyonlar sayesinde oluşmuştur.

Milli Park içinde Güneydoğu Avrupa’ya özgü kızılağaç, has meşe ve dişbudak ormanları temsilcileri yer alır. Hayvan çeşitliliği de bir hayli fazla olan İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı içinde yaban domuzu, yaban kedisi, büyükkulaklı yarasa gibi hayvan türleri de yer almaktadır. Keyifli anlar geçirmenizi mümkün kılan İğneada longozu milli parkında içinde kuş gözlemi, fotoğrafçılık, dağ sporları gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

4. Panayır İskelesi Koyu

Panayır İskelesi Koyu İğneada ve Kıyıköy arasında uzanır. 200 metre uzunluğundaki sahiliyle dikkatleri üzerine çeken koy, Kırklareli’nde denize girilebilecek en özel alanlardan bir tanesidir. Sırf bu nedenle bile binlerce kişi tarafından ziyaret edilir. Bunun yanı sıra ince kumlu sahili, ziyaretçilerin konforu derinlikli bir şekilde hissetmesine olanak tanır.

Panayır İskelesi Koyu çevresinde yer alan kamp alanları, kampseverlerin ilgisini çekmektedir. Kırklareli’nde gezilecek en iyi 20 yer listesinde bulunan Panayır İskelesi Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz. Akşam vakitleri muhteşem manzarayla gündelik hayatın stresinden uzaklaşabilirsiniz.

Panayır İskelesi Koyu - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Panayır İskelesi Koyu – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

5. Cehennem Şelaleleri

Cehennem Şelaleleri, Vize ilçesinde yer alan ve ziyaretçilerin benzersiz anlar yaşamasını sağlayan bir doğa harikasıdır. Çevresinde onlarca farklı tür ağaç bulunan Cehennem Şelaleleri, adıyla zıt bir görüntüye sahiptir. Mesire alanında piknik yapılmasına olanak tanıyan Cehennem Şelaleleri, rehberli trekking gibi aktiviteleri de mümkün kılıyor.

Şelalede sarp kayalar arasından dökülen suyun insanı mutlu eden bir görüntüsü vardır. Sıcak yaz aylarında ziyaretçilerin serinlemesini sağlayan şelale suyu, Kırklareli gezintisinin oldukça özel bir hal almasını sağlıyor. Cehennem Şelalelerini ziyaret edebilir, doğa ile baş başa bir yürüyüş deneyimi elde edebilirsiniz.

Cehennem Şelaleleri - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Cehennem Şelaleleri – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

6. Vize Kalesi

Vize Kalesi MÖ 72 ila 76 yılları arasında Roma İmparatoru I. Jüstinyen döneminde inşa edildiği düşünülen çok özel bir tarihi yapıdır.  İlçeye hâkim yüksek bir tepede yer alan Vize Kalesi, şehrin muhteşem bir manzarasını sunuyor. Roma Dönemi mimari özelliklerinde üzerinde taşımakta olup ziyaretçilerin tarihi bir yolculuğa çıkmasına olanak tanıyor.

Dört m2lik surlara sahip olan Vize Kalesi, Vize ilçesinde yer alan ve Kırklareli gezilecek yerler listesinde bulunan bir yapıdır. Tarihi bir yolculuğa çıkmak ve şehrin tarihi hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, Vize Kalesini ziyaret edebilirsiniz.

Vize Kalesi - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Vize Kalesi – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

7. Ali Rıza Efendi Kültür Evi

Ali Rıza Efendi Kültür Evi Balkan ve Trakya’nın kültürel yapısı hakkında bilgi veren çok özel alanlardan bir tanesidir. Kültür Evi, ismini Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’den alıyor. Kırklareli merkezdeki Laleli Sokak’ta bulunan Ali Rıza Efendi Kültür Evinde bulunan koleksiyonlar; Yunanistan, Bulgaristan ve Karadağ gibi Balkan ülkelerinin katkılarıyla oluşturulmuştur.

Kültür Evi kapsamında yöresel giysilerin yanı sıra balmumu heykeller, antikalar da yer alıyor. Ayrıca Türk odası, Karadağ odası ve Yunanistan odası üzerinden farklı medeniyetlerin kültürel yapısı hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Ali Rıza Efendi Kültür Evi haftanın her günü 09.30-17.30 saatleri arasında ziyaretlere açık bulunuyor. Trakya’nın ve Balkanların mutfağı hakkında da vermekte olan Kültür Evi, kültürlerarası muhteşem bir gezinti içinde bulunmanızı sağlıyor.

Ali Rıza Efendi Kültür Evi - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Ali Rıza Efendi Kültür Evi – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

8. Dupnisa Mağarası

Dupnisa Mağarası Türkiye’nin en uzun 2. mağarası konumundadır. 3 kilometreyi bulan bir uzunluğa sahip olmakla birlikte Trakya Bölgesi’nin turizme açılan ilk mağarası olarak bilinir. 2003 yılından beri her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen mağara, doğa sporlarına tutkun kişilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Mağara içerisinde binlerce yılda oluşan dikitler, sarkıtlar ve yer altı gölleri bulunuyor. Dupnisa Mağarası, Kuru Mağara ve Sulu Mağara olmak üzere iki farklı bölümden meydana geliyor. Mağaraya ziyarette bulunarak muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Dupnisa Mağarası - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Dupnisa Mağarası – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

9. Babaeski Köprüsü

Babaeski Köprüsü, IV. Murat zamanında yapılan çok özel ve tarihi bir köprüdür. Babaeski Deresi ya da Şeytan Deresi olarak bilinen dere üzerinde bulunan Babaeski Köprüsü, Anadolu’dan Balkanlara giden asker ile tüccarlar için inşa edilmiştir. 1633 yılında yapıldığından, derinlikli bir tarihe sahip olduğunu da söylemek mümkün.

Çok özel bir mimariye sahip olan köprünün kemerleri bulunmakta olup kesme taşlardan inşa edildiği bilinmektedir. Dantel taş süslemeleriyle de dikkatleri üzerine çeken köprüyü mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Babaeski Köprüsü - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Babaeski Köprüsü – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

10. Pınarhisar Kalesi

Pınarhisar Kalesi, Bizans Dönemi’nde karakol olarak inşa edilmiş çok özel bir tarihi yapıdır. MS 5. yüzyılda inşa edildiğinden çok köklü bir tarihe sahip olduğu biliniyor. Kırklareli’nin kuzeyinde bulunan Pınarhisar Kalesi, bir tepe üzerinde yer alıyor.

Osmanlı Dönemi’nde kaleye birtakım eklemeler yapılmış olup kullanımına devam edilmiştir. Bu nedenle hem Batı hem de Doğu kültürlerine hâkim bir yapı olduğunu belirtebiliriz.

Kesme ve moloz taşlarla inşa edilen kale, Kırklareli’nin tarihini öğrenmek isteyenler için benzersiz Kırklareli tarihi yapılarındandır. Gezinizi Pınarhisar Kalesi ile benzersiz bir hale dönüştürebilir, tarihi seyir içinde eşsiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Pınarhisar Kalesi - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Pınarhisar Kalesi – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

11. Balkaya Köyü Mesire ve Kamp Alanı

Balkaya Köyü Mesire ve Kamp Alanı, kamp yapacak kişilerin tercih edebilecekleri alanlardan bir tanesidir. Özellikle doğa ile baş başa kalmak ve huzurlu anlar geçirmek isteyenlere sunulan kamp alanı, Balkaya Köyü sınırları içinde yer alıyor. Eğer Kırklareli’nde kamp yapmak istiyorsanız, Balkaya Köyü Mesire ve Kamp Alanını tercih edebilirsiniz.

Balkaya Köyü Mesire ve Kamp Alanı - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Balkaya Köyü Mesire ve Kamp Alanı – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

12. Kırklareli Aşıklar Tepesi

Kırklareli Aşıklar Tepesi hem toplu ulaşım araçları hem de yürüyerek ulaşılabilen bir doğa harikasıdır. Yüksekte kalmasından ötürü muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan Kırklareli Aşıklar Tepesi, Kırklareli’nde gezilecek 20 yer listesinde yer alıyor. Kıyıköy limanından başlayarak İğneada Longoz Ormanlarına kadar uzanan manzara, Kırklareli Aşıklar Tepesine gelen ziyaretçilere sunuluyor. Bu muhteşem doğa harikasını keşfedebilir, göz alıcı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kırklareli Aşıklar Tepesi - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Kırklareli Aşıklar Tepesi – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

13. Kofçaz

Kofçaz çam ormanlarıyla bezeli çok özel bir alandır. Minibüslerle gidilebilen Kofçaz, özellikle kültür gezileri gerçekleştirmek isteyen ziyaretçilere sunuluyor. Birbirinden farklı aktivitelerin yapılabileceği Kofçaz’da doğa ile baş başa kalarak muhteşem bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra fotoğraf safarileri düzenleyebilir, kültür gezileri gerçekleştirebilirsiniz. Yıldız Dağları eteklerinde bulunan yaylalar, Osmanlı’dan kalma tümülüsler ve Topçu Baba Türbesi başta olmak üzere birçok alan, Kofçaz sınırları içinde yer alıyor.

Kofçaz - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Kofçaz – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

14. Mert Gölü

Mert Gölü, Kırklareli gezilecek yerler listesinde kendisine çok özel bir yer edinen bir doğa harikasıdır. Kırkareli’nin benzersizliğini ziyaretçilerine sunmakta olan Mert Gölü İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı sınırları içinde bulunan bir göl olarak ziyaretçilerine kapı aralıyor. Parkta yedi göl bulunuyor. Bunlardan en büyüğü Mert Gölü’dür.

Mert Gölü 266 hektarlık bir alan üzerinde yer alıyor. Göl çevresinde doğa ile baş başa muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra sevdiklerinizle piknik yapabilir, çok özel anlar geçirebilirsiniz. Ayrıca göl üzerinde kano ve sandal gezileri düzenlenmekte olup bu tür gezilere katılabilir, gündelik hayatın stresinden uzaklaşma şansı elde edebilirsiniz.

Ayrıca kamp yapmak istiyorsanız, Mert Gölü’nün çevresi bunun için oldukça idealdir. Göl üzerinde yer alan su kuşlarının minik salınımlarını da izleyebilirsiniz. Yeşil ile mavinin bin bir tonuna ev sahipliği yapan Mert Gölü, sizlere benzersiz anlar vadediyor.

Mert Gölü - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Mert Gölü – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

15. Beğendik Köyü

Beğendik Köyü Kırklareli gezilecek yerler listesinde yer alan ve ziyaretçilerin muhteşem anlar yaşamasını mümkün kılan alanlardan bir tanesidir. Eğer Kırklareli’nde günübirlik gezi düzenleyeceğiniz alanlar arıyorsanız, Beğendik Köyü oldukça ideal.

Beğendik Köyü’nün Bulgaristan’a sınırı var. Bu nedenle Türkiye’nin en batı ucunda yer aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca sahip olduğu plajı oldukça temiz ve altın renkli kumlarla renklenmiş durumda. Tertemiz bir suda denize girmek ve ferahlamak için ideal olan Beğendik Köyü Plajı, kendinizi çok özel hissetmenizi de sağlayacak.

Ayrıca yöresel lezzetlerin sunulduğu restoranlar da bulunmakta olup öğle ve akşam yemeklerinizde benzersiz lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca kır bahçeleri de yine Beğendik Köyü sınırlarında bulunuyor. Bu sayede doğa ile baş başa kalabilir, çayınızı muhteşem bir manzara eşliğinde yudumlayabilirsiniz.

Beğendik Köyü - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Beğendik Köyü – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

16. Yıldız Dağları

Yıldız Dağları, özellikle doğa sporlarına meraklı kişiler tarafından ilgi görmektedir. Istranca Dağları olarak da adlandırılan Yıldız Dağları, Kuzey Trakya’da Karadeniz’e paralel bir şekilde uzanır. Yıldız Dağları şehir merkezine 19 km mesafede yer alıyor. 1000 metreyi aşan zirveleri bulunan Yıldız Dağlarında muhteşem bir manzara ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Farklı aktivitelerin yapılabildiği dağlardan bir tanesi olan Yıldız Dağlarında fotoğraf safarileri yapabilir, trekking ile huzur dolu anlar yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaya tırmanma, dağcılık gibi ekstrem sporları da gerçekleştirmeniz olanaklı. Cehennem Şelaleleri, küçüklü büyüklü dereleri ile Yıldız Dağları; sizlere cennetten bir köşe sunuyor.

Ayrıca Dupnisa Mağarası başta olmak üzere bir görenin bir kere daha görmek isteyeceği mağaralar da Yıldız Dağları kapsamında yer alıyor. Sizler de Yıldız Dağlarına giderek Kırklareli’nin benzersiz alanlarını keşfedebilirsiniz.

Yıldız Dağları - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Yıldız Dağları – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

17. Poyralı Köyü

Poyralı Köyü Kırklareli’nde gezilecek en iyi 20 yer listesinde yer alıyor. Rumeli Köyü olan Poyralı Köyü, geçmişten günümüze benzersiz lezzetlere ev sahipliği yapmış durumda. Lezzetli pancar pekmezleri ile meşhur Poyralı Köyü, Kırklareli merkeze 3 km mesafede yer alıyor. Pınarhisar ilçesi sınırları içinde bulunan Poyralı Köyü, özellikle doğaseverlerin ilgisini çeken alanlardan bir tanesi.

Köy sınırları içinde mesire alanlarının yanı sıra küçük restoranlar da bulunuyor. Bunun yanı sıra pancar pekmezi, kavala kurabiyesi, nuga helvası, tahin helvası gibi yöresel lezzetlerin bulunduğu dükkanlardan bu tür lezzetleri satın alabilirsiniz.

Gastronomi meraklıları tarafından ziyaret edilen Poyralı Köyünde benzersiz anlar geçirebilir, stresten uzaklaşma şansı elde edebilirsiniz. Bu nedenle Kırklareli ziyaretlerinizde köye uğramayı ve yöresel lezzetleri denemeyi ihmal etmeyin.

Poyralı Köyü - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Poyralı Köyü – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

18. Sokullu Mehmet Paşa Camii

Sokullu Mehmet Paşa Camii, 1569 ve 1570 yılları arasında inşa edilmiş olan Lüleburgaz Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nin yapısıdır. Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Sokullu Mehmet Paşa Camii, tarihi derinliği olan bir camidir. Ticaret, eğitim ve ibadet için özel olarak tasarlanmıştır.

Külliyenin içinde medrese, hamam, han ve tarihi dükkanlar bulunuyor. Sağlam kalmış dokuz sivri kemer üzerinde sekiz kubbeye sahiptir. Bunun yanı sıra taş mimarisi, oldukça etkileyici mimari özelliklerinin bulunduğunu gözler önüne seriyor. Ayrıca iç mekân dekorasyonu da oldukça ilgi çekicidir.

Kırklareli tarihini yakından deneyimlemek için Sokullu Mehmet Paşa Camiine gezi düzenleyebilirsiniz. Benzersiz tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan Kırklareli, tarihi bir yolculuğa çıkmanıza olanak tanıyor.

Sokullu Mehmet Paşa Camii - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Sokullu Mehmet Paşa Camii – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

19. Aya Nikola Manastırı

Aya Nikola Manastırı, Vize ilçesine bağlı Kıyıköy sınırları içinde bulunan bir manastırdır. Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından bir tanesi olan Aya Nikola Manastırının MS 6. Yüzyılda I. Justinianus döneminde inşa edildiği düşünülüyor. Devasa bir kaya içerisinde yer alan manastır, çok özel alanları da bünyesinde barındırıyor.

Dinlenme alanları, kilise, keşiş hücreleri; Aya Nikola Manastırında bulunan alanlar arasında yer alıyor. Tarihi ve kültürel bir gezi düzenlemek istiyorsanız, Aya Nikola Manastırını ziyaret edebilir, çok özel anlar geçirebilirsiniz.

Aya Nikola Manastırı - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Aya Nikola Manastırı – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

20. Mahya Tepesi

Mahya Tepesi Yıldız Dağlarının en yüksek tepesi olarak biliniyor. Tekirdağ ve Kırklareli arasında yer alan konuşlanmış bulunan Mahya Tepesi, Bulgaristan’ı da içine alan bir manzaraya sahiptir. Mahya Tepesine çıkarak birbirinden özel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Özellikle bahar aylarında gitmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu aylarda sarı başta olmak üzere yeşile kadar uzanan pek çok renk bulunuyor. Trekking turları, dağcılık ve kaya tırmanma gibi aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Mahya Tepesi - Kırklareli'nde Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 20 Yer
Mahya Tepesi – Kırklareli’nde Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 20 Yer

Kırklareli’nde Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en eski camisi, Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü ve Kaya Manastırı başta olmak üzere birçok tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Kırklareli, benzersiz bir tatil deneyimi isteyenler için oldukça ideal bir seçenektir. Tarihi ve kültürel yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Kırklareli, kendinizi çok özel hissetmenizi sağlayacak detaylara ev sahipliği yapıyor.

Balkanların kültürel özelliklerini de üzerinde taşıyan Kırklareli, aynı zamanda yöresel lezzetleri ile sizleri karşılıyor. Birbirinden özel lezzetleri deneyebilir, tatilinizin eşsiz bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Kırklareli Restoran ve Kırklareli’nde Ne Yenir yazılarımızı da inceleyebilir, tatilinizi efektif bir şekilde planlayabilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *