Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

Batı Karadeniz’de yer alan, 1995 yılında Safranbolu’dan ayrılarak il unvanını almış olan Karabük, gezi severlerin büyük bir keyifle gezecekleri şehirlerden bir tanesi.

Tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehirde ilk yerleşimin; MÖ 2500 yılında başladığı Karabük’te yer alan antik kentte yapılan çalışmalar sonucunda biliniyor.

Koruma altına alınmış olan tarihi evleri, vadileri, mağaraları ve tarihi camileriyle Karabük gezilecek en iyi 25 yer listesi gezi severler için Karabük ziyaretleri sırasında bir rehber niteliğinde.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Karabük en iyi otellerini keşfetmek için « Karabük Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Karabük’te Gezilecek En İyi 25 Yer

1. Safranbolu Evleri

Safranbolu Evleri, Safranbolu ilçesinde yer alıyor. Şehrin sembollerinden sayılan bu güzel evler, 1994 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne eklenmiştir. Yapı malzemeleri arasında yumurta akı olduğu söylenen evler böylece depreme dayanıklı hale gelmiş. 18 ve 19. yüzyıl Osmanlı kent mimarisinin günümüze kadar ulaşmış olan en önemli örneklerinden biri olan Safranbolu Evleri Karabük’ün önemli turizm duraklarından bir tanesi.

Birbirlerinin önleri kapatmayacak şekilde dizayn edilmiş olan evler beyaz renklidir ve günümüzde halen kullanılmaktadır. Toplamda 2000 tane olan Safranbolu Evleri “bağlar” yani yazlık ve ‘şehir’ yani kışlık olarak ikiye ayrılıyor. Geniş yapıda olan bu evler, Karabük gezilecek en iyi 25 yer listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Safranbolu Evleri - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Safranbolu Evleri – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

2. Nostalji Gezi Evi

Nostalji Gezi Evi, Safranbolu’da Dana Köyü’nde yer alıyor. Safranbolulu Bahattin Tunç’un birçok araç ve gereçler ile daktilodan, müzik aletlerine, silahlardan, tarım aletlerine kadar yıllar önce kullanışmış olan eşyaları bir araya getirerek sergilediği ev ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Nostalji Gezi Evi’nde sergilenen eski parça, 284 yıllık. Özellikle antika merakı olan gezi severlerin Karabük ziyaretleri sırasında görmesi gereken yerlerden biri de Nostalji Gezi Evi.

Nostalji Gezi Evi - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Nostalji Gezi Evi – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

3. Çitdere Tabiat Koruma Alanı

Çitdere Tabiat Koruma Alanı, Karabük’ün Yenice ilçesinde yer alıyor. Karabük’te yer alan doğal güzelliklerin başında gelen alan; yeşilin her tonunu görüldüğü, temiz havasıyla gezi severlere doğa yürüyüşü yapma imkânı sunan yerlerin başında yer alıyor.

Karaçam, sarıçam, meşe ağaçları, ıhlamur Çitdere’de yer alan ağaç türlerinden sadece birkaçı. Vaşak, kurt, yaban kedisi gibi hayvanların de içerisinde barındığı Çitdere Tabiat Koruma Alanı, Karabük’e gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. Özellikle yaz aylarında Karabük’e gelen geziseverlerin görmesi gereken doğal güzelliklerden biri.

Çitdere Tabiat Koruma Alanı - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Çitdere Tabiat Koruma Alanı – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

4. Bulak Mencilis Mağarası

Bulak Mencilis Mağarası, Bulak Köyü’nde yer alıyor. “Doğal Varlık” olarak tescillenmiş olan mağara; Karabük’e gelen araştırmacılar tarafından da yoğun ilgi gören yerlerin başında yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük dördüncü mağarası olan, merkezden 7 kilometre uzaklıkta yer alan Bulak Mencilis Mağarası; Karabük’e gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerin başında yer alıyor.

Toplam uzunluğu 6.5 kilometre olan mağara; hidrolojik olarak da günümüzde hâlâ aktiftir. Bölgenin bir kısım su ihtiyacını karşılayan mağaranın 3 milyon yıl önce oluşmaya başladığı düşünülüyor. Turizm açısından da büyük önem taşıyan mağara, Karabük gezisi sırasında görülmesi gereken yerlerden bir diğeri.

Bulak Mencilis Mağarası - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Bulak Mencilis Mağarası – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

5. Hadrianapolis Antik Kenti

Hadrianapolis Antik Kenti, Karabük’ün ilçelerinden biri olan Eskipazar merkezse 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Viranşehir olarak adlandırılan bölgede yer alan antik kentin Roma döneminde 4.yüzyılda kurulduğu biliniyor. Gün yüzüne çıkarılmamış olan antik kentte kazı çalışmaları hala devam ediyor.

Bugüne kadar yapılan kazı çalışmaları neticesinde uzun bir dönem yerleşim yeri olarak kullanıldığı anlaşılan antik kentte; Anadolu’nun en eski kiliselerinden birinin yer aldığı da varsayılıyor. Kazı çalışmalarının devam ettiği Hadrianapolis Antik Kenti, Karabük’ün sahip olduğu önemli tarihi yerlerden bir tanesi.

Hadrianapolis Antik Kenti - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Hadrianapolis Antik Kenti – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

6. Safranbolu Kent Tarihi Müzesi

Safranbolu Kent Tarihi Müzesi, 1904 yılında inşa ediliyor. 1976 yılına kadar Hükümet konağı olarak kullanılan tarihi yapı çıkan bir yangın neticesinde zarar görüyor. 2000 yılında Kültür Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları yapılan bize Kent Tarihi Müzesi olarak hizmet vermeye başlıyor.

Görenleri taş işçiliği ile de büyüleyen müzede; Safranbolu yaşamına ait örnekler gösterilmektedir. Özellikle tarih merakı olan gezi severlerin Karabük gezilecek yerleş listesinde olması gereken duraklardan bir tanesi.

Safranbolu Kent Tarihi Müzesi - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Safranbolu Kent Tarihi Müzesi – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

7. Köprülü Mehmet Paşa Camii

Köprülü Mehmet Paşa Camii, Karabük’te yer alan ve Sadrazam Köprülü Mehmet Paşa tarafından inşa edilen tarihi bir diğer camidir. Çeşme Mahallesi’nde yer alan tarihi caminin 1661 yılında ibadete açılmış olduğu düşünülüyor. 17.yüzyıl mimarisinin en güzide örneklerinden biri olan cami, Karabük’ün önemli tarihi değerlerinden biri.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan restorasyon çalışmalarının ardından, 2019 yılında tekrar ibadete açılan Köprülü Mehmet Paşa Camii, Karabük gezilecek en iyi 25 yer listesinde önemli bir sıraya sahip.

Köprülü Mehmet Paşa Camii - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Köprülü Mehmet Paşa Camii – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

8. İncekaya Su Kemeri

İncekaya Su Kemeri, inşa tarihi tam olarak bilinmeyen mimari yapılardan bir tanesi ve Tokatlı Kanyo’nun da yer alıyor. 60 metre yükseklikte olan su kemeri; suyu karşı tarafa taşımak için kullanılmış. Mimari değeri oldukça yüksek olan tarihi su kemeri taştan yapılmış.

Sadrazam İzzet Mehemet Paşa’nın kaynaktan ilçeye su getirmek amacıyla inşa ettirdiği İncekaya Su Kemeri, görkemli yapısıyla Karabük’te yer alan önemli tarihi duraklardan biridir. Karabük gezilecek yerler listesinde üst sıralarda yer alıyor.

İncekaya Su Kemeri - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
İncekaya Su Kemeri – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

9. Cam Teras Safranbolu

Cam Teras Safranbolu, Tokatlı Kanyon’u üzerine yapılmış olan ve Safranbolu turizmi açısından oldukça önemli olan bir diğer noktadır. Cam terasa yerli ve yabancı turistlerin ilgisi de oldukça yoğun. Cam Teras Safranbolu; Karabük’e gelen gezi severlerin mutlaka yaşaması gereken deneyimlerden bir tanesi.

Muhteşem bir doğa manzarasının seyrini yaşatan teras; 3 cm kalınlığından 3 adet camdan inşa edilmiş. 30 kişilik guruplar halinde çıkılan cam teras Karabük gezilecek en iyi 25 yer listesinde önemli bir sıraya sahip.

Cam Teras Safranbolu - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Cam Teras Safranbolu – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

10. Safranbolu Eski Çarşısı

Safranbolu Eski Çarşısı, şehrin tarihi dokusunu sonuna kadar yaşatan yerlerden biri. Tarihi yapıları görebileceğiniz gibi lezzetli yemekler yiyebileceğiniz, hediyelik eşya satan dükkanları da gezebileceğiniz bir alan.

Tarihi evleri, camileri, çeşmeleri de görebileceğiniz Eski Çarşı’da yer alan; Yemenciler ve Demirciler Çarşısı da gezilecek yerlerden diğerleri.

Safranbolu Eski Çarşısı - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Safranbolu Eski Çarşısı – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

11. Tokatlı Kanyonu

Tokatlı Kanyonu, Hızır Çayı’nın yatağında bulunan kireç taşlarının zaman içinde aşınmasıyla oluşmuş Karabük’ün en güzel doğal alanlarından biri. Şehrin sahip olduğu kanyonlar içinde en çok ilgi gören kanyon olmasının sebebi ise içerisinde yer alan İncekaya Su Kemeri ile cam teras.

9 kilometrelik yürüyüş parkuruna sahip olan kanyon, gezi severlere muhteşem bir doğa manzarası sunuyor. Seyir zevki yüksek olan Tokatlı Kanyon’u özellikle doğa aşıkları için Karabük gezilecek yerler listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Tokatlı Kanyonu - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Tokatlı Kanyonu – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

12. Aladağ Mesire Alanı

Aladağ Mesire Alanı, Karabük’te yer alan mesire yerleri arasında en bilineni. Çoğunlukla çam ağaçları tarafından çevrili olan mesire alanı çevre halkı tarafından sıklıkla ziyaret edilen doğal alanlardan biri.

Karabük’e yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıkta yer alan; çevre halkı tarafından da en çok ziyaret edilen mesire yerlerinden biri olan Aladağ Mesire Alanı; özellikle yaz aylarında bol oksijen, temiz hava ve piknik için tercih ediliyor.

Aladağ Mesire Alanı - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Aladağ Mesire Alanı – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

13. Eğirova Göleti

Eğirova Göleti, Kaltepe’de yer alan suni bir gölet. 1 kilometre uzunluğundan olan gölet, Karabük’te oldukça ilgi gören bir diğer durak. Özellikle kamp tutkunlarının uğrak noktalarından biri olan Eğirova Göleti’nin doğaseverler tarafından muhakkak görülmesi gerekiyor.

Doğa yürüyüşü yapmayı seven geziseveler ile fotoğraf tutkunlarının ilk adreslerinden biri olan Eğirova Göleti, Karabük gezilecek en iyi 25 yer listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Eğirova Göleti - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Eğirova Göleti – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

14. Baklabostan Şelalesi

Baklabostan Şelalesi, Karabük’e 17 kilometre mesafede yer alıyor. Baklabostan Tabiat Parkı içerisinde yer alan şelale doğal güzelliğiyle Karabük’te görülmesi gereken bir diğer nokta.

Gezi severlerin özellikle yaz aylarında ziyaret edebilecekleri Baklabostan Şelalesi gürül gürül akan suyuyla Karabük’ün sahip olduğu doğal güzelliklerin en iyi örneklerinden bir tanesi. Doğada huzurlu vakit geçirmek isteyen gezi severlerin kaçırmaması gereken duraklardan biri Baklabostan Şelalesi.

Baklabostan Şelalesi - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Baklabostan Şelalesi – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

15. İncekaya Kanyonu

İncekaya Kanyonu, İncekaya Su Kemeri’ne sahip olması bakımından da oldukça ilgi çekiyor. Turizmi hareketlendirmek adına camdan yapılmış olan seyir terası da bulunan İncekaya Kanyonu Karabük’ün en çok ilgi gören kanyonlarından biri.

Son yıllarda yabancı turistlerin de gezilecek yerler listesinde yer alan kanyon Karabük’te karşınıza çıkacak olan, bir diğer seyir zevki yüksek noktası.

İncekaya Kanyonu - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
İncekaya Kanyonu – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

16. Sırçalı Kanyonu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası

Sırçalı Kanyonu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, Safranbolu’ya 8 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Bu alanda; kurt, tilki, sansar, çakal ve karaca gibi daha birçok hayvan barınıyor. Karabük’te ter alan bir diğer önemli doğal mekân da Sırçalı Kanyonu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası.

Sırçalı Kanyonu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Sırçalı Kanyonu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

17. Şeker Kanyonu

Şeker Kanyonu, Karabük-Yenice yolu üzerinde konumlanıyor. Yüksekliği 100 metreden başlayan kanyon yer yer 250 metreye kadar yükseliyor. Kaya tırmanışına elverişli olan kanyon, doğa sporlarıyla ilgilenen ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Şeker Kanyonu içerisinde yer alan; yürüyüş parkurları ve piknik alanları ile yaz aylarında Karabük’e gelen gezi seveler için eşsiz bir doğal güzellik sunuyor.

Şeker Kanyonu - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Şeker Kanyonu – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

18. Baklabostan Tabiat Parkı

Baklabostan Tabiat Parkı, Safranbolu’da yer alıyor. Doğa turizmi açısından büyük bir öneme sahip olan tabiat parkı; içerisinde yer alan şelalesi ve doğal bitki örtüsü ile de görülmeye değer.

Karabük’e gelen yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettikleri Baklabostan Tabiat Parkı’nda yürüyüş ve piknik yapılabiliyor. Fotoğraf tutkunları tarafından da doğal güzelliği ile ilgi odağı olan tabiat parkı; Karabük gezilecek yerler listesinde yer alıyor.

Baklabostan Tabiat Parkı - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Baklabostan Tabiat Parkı – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

19. Safranbolu Saat Kulesi

Safranbolu Saat Kulesi, İzzet Mehmet Paşa tarafından 1797 yılında inşa ettirilmiştir. 20 metre uzunluğunda olan tarihi yapı; Anadolu’da yapılmış olan ilk saat kulesidir. Tamamı kesme taştan yapılmış olan kulede kullanılan saat Londra’dan özel olarak getirtilmiş olup, günümüzde halen çalışmaktadır.

Şehrin sembollerinden biri olan Safranbolu Saat Kulesi, Karabük gezilecek yerler listesinde olması gereken tarihi yapılardan biri.

Safranbolu Saat Kulesi - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Safranbolu Saat Kulesi – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

20. Gürcü Yaylası

Gürcü Yaylası, bahar ve yaz dönemlerinde Karabük’e gelen ziyaretçilerin uğraması gereken yerlerin başında yer alıyor. Yeşilin hemen hemen her tonunu görme imkânı sunan yayla; geziseverlerin bol oksijen depolayabileceği yerlerden biri.

Sahip olduğu doğal güzellikler ile de bilinen Karabük’te gidilmesi gereken bir diğer rota da Gürcü Yaylası.

Gürcü Yaylası - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Gürcü Yaylası – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

21. Hıdırlık Tepesi

Hıdırlık Tepesi, Safranbolu’da yer alan tepe; şehre gelen ilk Türklerin yerleşim alanı olarak seçtiği önemli yerlerden biri. Hıdrellez kutlamalarının yapıldığı ve yağmur duasına çıkıldığı tepe ziyaretçilerine muhteşem bir Safranbolu manzarası sunuyor.

Tarihte önemli isimlerin anıt mezarı ve türbesinin de bulunduğu Hıdırlık Tepesi, Karabük gezilecek yerler listesinde yer alan bir diğer durak.

Hıdırlık Tepesi - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Hıdırlık Tepesi – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

22. Yenice Seyir Terası

Yenice Seyir Terası, doğa güzelliği bilinen Yenice’de yer alıyor. Buraya gelen ziyaretçilerin doğa harikası manzarayı izleyebilmesi için bir seyir terası inşa edilmiş. Yenice Kent Ormanları manzarasıyla birlikte şehir manzarası da sunan Yenice Seyir Teras’ı gezi severler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Yabancı turistlerin de oldukça ilgisini çeken seyir terası içerisinde yer alan; piknik alanları, kafeleri, lokantaları ve bungalov evleri ile Karabük’e gelen ziyaretçilerin uğraması gereken duraklardan biri.

Yenice Seyir Terası - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Yenice Seyir Terası – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

23. Çikolata Müzesi

Çikolata Müzesi, çikolata ustası Mesut Kırımlı tarafından hayata geçiriliyor. Osmanlı döneminden kalma; cami, han, hamam, çeşmelerin yanında safran çiçeğinin ve bir mağaranın bulunduğu çikolatadan yapılan maketlerin olduğu bir müze.

Önemli devlet adamlarının çikolatadan maketlerinin bulunduğu müzede sabit bir ısıda tutularak akıtılan bir de çikolata havuzları var. Çikolata tutkunu geziseverlerin özellikle görmesi gereken müze; son yıllarda oldukça ilgi çekiyor. Karabük gezilecek yerler listesinde eğlenceli duraklardan biri de bu müze.

Çikolata Müzesi - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Çikolata Müzesi – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

24. Sarıtunç Tabakhane Müzesi

Sarıtunç Tabakhane Müzesi, Türkiye’de yer alan ilk ve tek gezi tabakhanesi. Üretiminin sona ermesinin ardından kapatılan tabakhane sonraki yıllarda yapılan çalışmalar sonucunda Sarıtunç Tabakhane Müzesi’ne çevriliyor.

Üst katında da Kahve Müzesi açılan Tabakhane Müzesi’ne olan ilgi son yıllarda gittikçe artmaya başlamış. Özellikle kahve meraklılarının kaçırmaması gereken müzede; çeşitli kahve çekirdeklerinden yapılmış olan kahveleri de tadabiliyorsunuz.

Sarıtunç Tabakhane Müzesi - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Sarıtunç Tabakhane Müzesi – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

25. Kaymakamlar Gezi Evi

Kaymakamlar Gezi Evi, Safranbolu Evleri’nin önemli örneklerinden biridir. 18 ve 19.yüzyıl Türk toplumunun yaşam tarzını gözler önüne seren önemli tarihi duraklardan biri olan Kaymakamlar Gezi Evi’nin Hacı Mehmet Efendiye ait olduğu biliniyor.

Safranbolu’nun Korunması ve Sağlıklaştırılması Projesi kapsamında restorasyonu tamamlanan tarihi yapı; daha sonra eğitim merkezi olarak hizmet veriyor. 1981 yılında konaklama hizmeti de vermeye başlayan Kaymakamlar Gezi Evi; günümüzde müze ev olarak kullanılıyor. Geçmiş dönemlerde Safranbolu’daki yaşam şeklini deneyimlemek isteyen ziyaretçilerin görmesi gereken yerlerden biri.

Kaymakamlar Gezi Evi - Karabük'de Gezilecek Yerler Listesi - En İyi 25 Yer
Kaymakamlar Gezi Evi – Karabük’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 25 Yer

Karabük’te Gezilecek Yerler

Sadece Safranbolu Eski Çarşı’da bile gezerken tarih kokan güzel evleri, camileri ve çeşmeleri ile kent yaşamını da deneyimleyebilirsiniz. Tarih ile doğanın adeta iç içe geçtiği Karabük çok zengin bir çeşitliliğe sahip.

Ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden kalan kültürel mirasın izlerinin günümüzde halen görünür olduğu Karabük’te yöresel yemeklerden; peruhi, çullu çörek, Safranbolu bükmesi ve karamancar gibi lezzetleri tadabilir, Safranbolu Eski Çarşı’da tarihle iç içe olan dükkanlardan şeker, lokum ve hediyelik eşyalar da alabilirsiniz.

Sahip olduğu tarihi güzelliklerinin yanı sıra Karabük’e özellikle yaz aylarında şehre gelen ziyaretçilerin; Çitdere Tabiat Koruma Alanı, Baklabostan Şelalesi, İncekaya Kanyonu ve Aladağ Mesire Alanı’nı görmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Doğa ve tarihi gezi imkanını bir arada sunan eşsiz şehirlerimizden olan Karabük; rotanızda olması gerekenlerden. Karabük Restoran ve Karabük’te Ne Yenir yazılarımızı da inceleyerek şehir hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *