Edirne’de Gezilecek Yerler – En İyi 30 Yer

Balkan Savaşları sırasında önce kaybedilen, daha sonra tekrar Osmanlı topraklarına tekrar katılan Edirne , Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar önemini korumuş olan şehirlerimizden biridir. Edirne gezilecek yerler açısından oldukça zengindir. Merkezinde yer alan tarihi yerleri, doğal güzelliği, parkları, camileri, köprüleri ile gezi severlerin sıklıkla ziyaret ettiği rotalardan biri olma özelliğini taşımaktadır.

İklimi sebebiyle yaz aylarına da ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan Edirne’nin upuzun sahil şeridinde doğanın ve güneşin de tadını çıkarabilirsiniz. Gala Gölü’nden Enez Kale’sine, Meriç Köprüsü’nden Rüstem Paşa Kervansarayı na, Muradiye Camii’inden Eski Camii’ye sahip Edirne’de gezilecek en iyi 30 yer arasında ilk sırayı hiç kuşkusuz, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii almaktadır.

Camii 1575 yılında inşa edilmiştir. Günümüzde Edirne’de gezilecek yerlerin en başında hala yerini korumaktadır. Edirne tarihi dokusu, kent yaşamı ve lezzetli yemekleriyle de görülmesi gereken şehirlerden biridir.

Not: Bu yazımızı okuduktan sonra Edirne en iyi otellerini keşfetmek için « Edirne Otelleri » yazımıza bakmayı unutmayın.

Edirne’de Gezilecek En İyi 30 Yer

1. Selimiye Camii

Selimiye Camii, Edirne’de gezilecek en iyi 30 yer listesinin ilk sırasında yer alması gereken, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği, dünya mimarlık tarihinin de başyapıtları arasında gösterilen Edirne’nin merkezinde yer alan en önemli yerlerden biridir.

II.Selim’in emriyle 1575 yılında inşası tamamlanan, Türkiye’nin en büyük camileri arasında yer alan Selimiye Camii, 2475 metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. 2000’de Unesco tarafından Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiş olan yapı, 2011’de Dünya Mirası olarak tescillenmiştir.

Selimiye Camii - Edirne Gezilecek Yerler
Selimiye Camii – Edirne Gezilecek Yerler

2. II. Beyazıt Camii

II.Beyazıt Camii, 1488 yılında Tunca Nehri’nin hemen kenarında inşa edilmiştir. Edirne gezilecek yerler listesinin üst sıralarında yer alması gereken bir diğer önemli yapıdır.

Tek bir kubbesi, iki minaresi bulunan görkemli yapı, her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. II. Beyazıt Camii, mimari özellikleriyle de büyüleyicidir.

II. Beazıt Camii - Edirne Gezilecek Yerler
II. Beazıt Camii – Edirne Gezilecek Yerler

3. Burmalı (Üç Şerefeli) Camii

Burmalı Camii olarak da bilinen Üç Şerefeli Camii, 1447’de inşası tamamlanmış önemli eserlerden biridir. Selimiye Camii’nin yaratıcısı olan Mimar Sinan’ın ustası Müslihiddin Ağa tarafında inşa edilmiştir.

Dört minaresi, toplamda dokuz adet kubbesiyle o tarihe kadar Osmanlı’da yapılmış en büyük kubbeye sahip olan cami, Osmanlı’da revaklı avlunun da ilk kez denendiği eser olarak önem taşımaktadır. Dönemin mimari şartları da göz önünde bulundurulduğunda ustalık eseri sayılan Burmalı Camii Edirne’de gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahiptir. Özellikle sanat tarihi meraklılarının uğrak yerlerinden biri olan bu cami 600 yıllık bir tarihe sahiptir.

Burmalı Üç Şerefeli - Edirne Gezilecek Yerler
Burmalı Üç Şerefeli – Edirne Gezilecek Yerler

4. Edirne Merkez Saray Hamamı

Edirne Merkez Saray Hamamı, Türk hamam mimarisi açısından çok önemli yapılardan biridir. Önceleri sadece saraya hizmet veren hamam daha sonra halka açılmıştır.

Ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri olan, Selimiye Camii’nin avlusunun karşısında bulunan hamam; Balkan Savaşı’ndan beri kapalıyken, 2008 yılında restore edilerek tekrar hizmete açılmıştır.

Edirne Merkez Saray Hamamı - Edirne Gezilecek Yerler
Edirne Merkez Saray Hamamı – Edirne Gezilecek Yerler

5. Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, arkeoloji tutkunlarını tarafından özellikle Edirne’de en sık ziyaret edilen müzelerden biridir. 1925 yılında Arkeoloji Müzesi olarak kurulan, 1936 yılında ikinci bir bölüm olarak ‘Etnografya’ bölümünü de bünyesine dahil etmiştir.

Etnografya bölümünde, Atatürk’ün Edirne ziyaretinde kullandığı özel eşyalardan bazıları sergilenirken Arkeoloji bölümü de fosillerle başlamaktadır.

Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi - Edirne Gezilecek Yerler
Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi – Edirne Gezilecek Yerler

6. Uzun Köprü (Ergene Köprüsü)

Uzun Köprü (Ergene Köprüsü) Ergene Nehri’ni geçmek için dönemin padişahı II.Murat tarafından 1443 yılında yaptırılan köprü, dünyanın en uzun taş köprüsü olarak bilinmektedir.

1238,55 metre uzunluğuna sahip olmasına rağmen zorlayıcı doğa şartları altında altı asıra yakın bir süre ayakta kalan köprünün kanatlarında; fil, aslan, kartal motifleri yer alıyor. Dünya turizmi açısından da önemli bir yere sahip olan Uzun Köprü, UNESCO’nun geçici aday listesinde yer almaktadır. Şüphesiz, Edirne’de gezilecek en iyi 30 yerden birisidir.

Uzun Köprü Ergene Köprüsü - Edirne Gezilecek Yerler
Uzun Köprü Ergene Köprüsü – Edirne Gezilecek Yerler

7. Muradiye Camii

Muradiye Camii, mimarı bilinmemekle birlikte 15 yüzyılda II. Murat tarafından yaptırılmıştır. Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören, Edirne’de görülmesi gereken camilerden biri olan Muradiye Camii kesme taştan yapılmış olan üç kubbeye sahip görkemli bir yapıdır. Çini ve kalem işi süslemeleri ile dikkat çekmektedir

2005 yılında restorasyonu Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Muaridye Camii, Edirne’nin şehir merkezinde yer almasından dolayı ziyaretçilerin en sık ziyaret ettiği camilerden birisidir. Muradiye Camii, mutlaka Edirne gezilecek yerler listenizde bulunmalıdır.

Muradiye Camii - Edirne Gezilecek Yerler
Muradiye Camii – Edirne Gezilecek Yerler

8. Edirne Kent Müzesi

Edirne Kent Müzesi, Edirne gezilecek yerler arasında yer alan önemli müzelerden birisidir. Tarih boyuncu birçok medeniyete ev sahipliği yapan Edirne’nin tarihini modern müze anlayışıyla birleştirerek oluşturulmuş Edirne Kent Müzesi’nde; düne ve günümüze ait her türlü bilgi üç boyutlu silikon heykeller ve dijital ekranlar aracılığıyla sergilenmektedir.  Müze , son zamanlarda Edirne’de gezilecek yerler arasında çok önemli bir sıralamaya sahip.

Hafızağa Konağı’nda yer alan müzede ziyaretçiler için farklı dillerde de sesli rehber hizmeti sunuluyor.

Edirne Kent Müzesi - Edirne Gezilecek Yerler
Edirne Kent Müzesi – Edirne Gezilecek Yerler

9. Hacılar Ezanı Camii

Hacılar Ezanı Camii de camileriyle ünlü olan Edirne’de gezilecek yerler arasında olan bir diğer camidir. Edirne merkezinde yer alan cami, diğer camiler gibi ilgi gören tarihi yerlerden birisidir. Edirne gezilecek yerler listenize kesinlikle dahil etmenizi önerdiğimiz Hacılar Ezanı Camii, geleneksel motiflerden oluşan dokusuyla sizi büyüleyecek!

Hacılar Ezanı Camii - Edirne Gezilecek Yerler
Hacılar Ezanı Camii – Edirne Gezilecek Yerler

10. Hacı Adil Bey Çeşmesi

Hacı Adil Bey Çeşmesi, 1904 yılında Edirne Valisi Hacı Adil Bey tarafından vefat eden oğlunun anısına inşa ettirilmiştir.

Barok üslupta inşa edilen tarihi çeşmenin üzerinde Üsküdarlı şair Alaaddin’e ait bir beyidin olduğu ancak Yunan işgali sırasında yok edildiği iddia edilmektedir. Günümüze kadar ulaşmış olan Hacı Adil Bey Çeşmesi, Edirne’de görülmesi gereken tarihi yerlerden biridir.

Hacı Adil Bey Çeşmesi - Edirne Gezilecek Yerler
Hacı Adil Bey Çeşmesi – Edirne Gezilecek Yerler

11. Edirne Eski Camii

Edirne Eski Camii yapımına 1403 yılında başlanmış, I. Mehmet tarafından 1414 yılında tamamlanmıştır. Mimarı Konyalı Hacı Alaeddin , kalfası da Ömer İbni İbrahim’dir. Edirne gezilecek yerler listesi oluştururken mutlaka Eski Cami’ye de listenizde yer vermelisiniz.

Edirne’de gezilecek yerlerden biri olan Eski Camii; mermer kapısı, iç kısımda yer alan dekoratif yazı örnekleri ve dokuz kubbesi ile günümüze kadar gelmiş olan tarihi ilk orijinal yapı olarak da bilinmektedir. Bu sebeple de önemini günümüzde orijinalliğini koruyan cami, ziyaret için tercih edilen camilerin en başında yer almaktadır.

Edirne Eski Camii - Edirne Gezilecek Yerler
Edirne Eski Camii – Edirne Gezilecek Yerler

12. Bulgar Kilisesi (Sv. Georgi Kilisesi)

Bulgar Kilisesi (Sv. Georgi Kilisesi) Edirne’de Bulgarlar’ın da yaşadığı yıllarda Bulgar vatandaşların ibadet edebilmesi için 1880 yılında Kıyık’ta inşa edilmiştir.

Balkan savaşından sonra cemaatin olmamasından dolayı uzun yıllar kapalı kalan kilise, 2004 yılında tekrar ibadete açılmıştır ve Edirne Valiliği tarafından restore ettirilmiştir. Ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri olan Bulgar Kilisesi günümüzde halen ibadete açıktır.

Bulgar Kilisesi ( Sv. Georgi Kilisesi )- Edirne Gezilecek Yerler
Bulgar Kilisesi ( Sv. Georgi Kilisesi )- Edirne Gezilecek Yerler

13. Tunca Nehri

Tunca Nehri, Edirne’nin önemli nehirlerinden biri olan Meriç Nehri’nin kollarından biridir. 12 km’lik bir bölümü ile Türkiye Bulgaristan sınırını oluşturan nehir, çevresinde yer alan mesire alanlarıyla da  Edirne’de gezilecek yerlerin başında gelmektedir.

Tunca Nehri - Edirne Gezilecek Yerler
Tunca Nehri – Edirne Gezilecek Yerler

14. IV. Mehmed Av Köşkü

Mehmed Av Köşkü, avcı Mehmet tarafından 1671 yılında inşa ettirilmiş olan köşk, Tavuk Ormanı içerisinde yer almaktadır. Köşkün bir bölümü 2002 yılında restore edilerek ziyaretçilere açılmıştır. Mimari yapısıyla büyüleyen köşk, kesinlikle Edirne gezilecek yerler listenizde yer almalı.

IV. Mehmed Av Köşkü - Edirne Gezilecek Yerler
IV. Mehmed Av Köşkü – Edirne Gezilecek Yerler

15. Lozan Anıtı ve Müzesi

Lozan Anıtı ve Müzesi, Karaağaç Semti’nde 1998 yılında kurulan müze, Lozan Zaferi ve dünya barışını simgelemektedir.

Lozan Antlaşması’na dair belgeler ve fotoğrafların yer aldığı müzede İsmet İnönü’nün kişisel eşyaları da ziyaretçiler için sergilenmektedir. Edirne’de gezilecek yerler biri olan Lozan Anıtı ve Müzesi, ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Lozan Anıtı ve Müzesi - Edirne Gezilecek Yerler
Lozan Anıtı ve Müzesi – Edirne Gezilecek Yerler

16. İbrice Limanı

İbrice Limanı, yaz aylarında Edirne’de gezilecek en iyi 30 yer listesinin en başında yer almaktadır. Türkiye’de önemli ve en çok tercih edilen dalış noktalarından biri olan İbrice Limanı, yaz aylarında çok fazla sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Bölge aynı zamanda kamp alanı olarak da tercih edilmekte.

Liman ziyaretçilere sunduğu enfes doğasıyla ve müthiş balık restoranlarıyla da Edirne’de  gezilecek yerlerin başında yer alıyor.

İbrice Limanı - Edirne Gezilecek Yerler
İbrice Limanı – Edirne Gezilecek Yerler

17. Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne’nin Keşan ilçesinde yer alan Saroz Körfezi’nde bulunmaktadır. Piknik, doğa yürüyüşü ve kamp alanları ile 2011’de kurulan tabiat parkı, kuşkusuz yaz aylarında, Edirne gezilecek yerler listesinde yer alan güzel duraklardan biri.

Doğa fotoğrafçıları için önemli noktalardan biri olan Gökçetepe Tabiat Parkı fazla sayıda ziyaretçi tarafından görülmektedir.

Gökçetepe Tabiat Parkı - Edirne Gezilecek Yerler
Gökçetepe Tabiat Parkı – Edirne Gezilecek Yerler

18. Edirne Saraçlar Caddesi

Edirne Saraçlar Caddesi, 700 metre uzunluğunda Edirne’nin önemli kentsel yaşam merkezlerinden biri. Yaya trafiğinin de yoğun olduğu caddede birçok mağaza, kafe ve lokantalar yer alıyor. Günümüze kadar korunmuş olan bazı yapılar ve meşhur Edirne ciğercilerinin çoğunlukta olması sebebiyle de Edirne gezilecek yerler listenin önemli noktalarından biri Saraçlar Caddesi oluyor.

Edirne Saraçlar Caddesi - Edirne Gezilecek Yerler
Edirne Saraçlar Caddesi – Edirne Gezilecek Yerler

19. Meriç Köprüsü

Meriç Köprüsü, Sultan Abdülmecit tarafından inşa ettirilmiştir. Günümüzde ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri olan Meriç Köprüsü’nde özellikle fotoğrafçılar için gün batımları vazgeçilmez olabiliyor. Nehrin kenarında oturup, güzel manzarayı izleyebileceğiniz kafeler de mevcut.

Doğa severlerden tam not olan Meriç Köprüsü enfes gün batımlarıyla da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Meriç Köprüsü - Edirne Gezilecek Yerler
Meriç Köprüsü – Edirne Gezilecek Yerler

20. Mecidiye Sahili

Mecidiye Sahili, yaz aylarında Edirne’de gezilecek en iyi 30 yer listesinde üst sıralarda yer alan muhteşem duraklardan biri. Keşan ilçesinde yer alan Mecidiye Sahili, yaz sezonunda berrak suları ile çok fazla sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Öte yandan Mecidiye Sahili kamp severler için de güzel duraklardan biri oluyor.

Mecidiye Sahili - Edirne Gezilecek Yerler
Mecidiye Sahili – Edirne Gezilecek Yerler

21. Meriç Nehri

Meriç Nehri, Türkiye ile Yunanistan sınırının bir kısmını oluşturan coğrafi açıdan da önemli nehirlerden biridir. Türkiye’nin 10. büyük nehri olan Meriç Nehri gün batımında ziyaretçilerine görsel bir ziyafet sunmaktadır. Edirne gezilecek yerler listesinde özellikle doğa fotoğrafçıları için önerilen yerlerin başında gelmektedir.

Meriç Nehri - Edirne Gezilecek Yerler
Meriç Nehri – Edirne Gezilecek Yerler

22. Saros Körfezi

Saros Körfezi, antik çağdaki adıyla Melas Kolpos olan; yaz aylarında ziyaretçi akının yaşandığı körfez, dünyada kendi kendini temizleyen 3 denizden biri olması açısında da önemli sayılıyor. Ege Denizi’nin en kuzeyinde yer alan Saros Körfezi 60 kilometre uzunluğundaki muhteşem sahiliyle yazın Edirne’de en çok tercih edilen duraklardan biri.

Saros Körfezi - Edirne Gezilecek Yerler
Saros Körfezi – Edirne Gezilecek Yerler

23. Erikli Sahili

Erikli Sahili, yaz aylarına Edirne gezilecek yerler listesinde önemli bir yere sahip. Son zamanlarda popülerliğini arttıran Erikli Sahili yakınlığı sebebiyle de yaz aylarında İstanbul’dan çok fazla sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Kamp alanlarıyla da ziyaretçi akınına uğrayan Erikli, gelenlere tam bir doğa tatili yapma imkanı sunuyor.

Erikli Sahili - Edirne Gezilecek Yerler
Erikli Sahili – Edirne Gezilecek Yerler

24. Edirne Türk ve İslami Eserler Müzesi

Edirne Türk ve İslami Eserler Müzesi, Edirne gezilecek yerler arasında yer alan önemli müzelerden bir tanesi.1971 yılında inşa edilen müzede, Osmanlı dönemine ait çini seramikleri, tekke eşyaları, pehlivan eşyaları sergilenmektedir.

Farklı koleksiyonların farklı odalarda sergilendiği Edirne Trük ve İslami Eserler Müzesi’nde porselen, cam eşyalar, lehvalar, ölçü aletleri, silahlar da görebileceğiniz diğer parçalar.

Edirne Türk Ve İslami Eserler Müzesi - Edirne Gezilecek Yerler
Edirne Türk Ve İslami Eserler Müzesi – Edirne Gezilecek Yerler

25. Enez Kalesi

Enez Kalesi, Balkanlar’dan gelen barbar akınlarını engellemek amacıyla yaptırılmıştır. Tarihçesi antik çağlara kadar uzanan Enez Kalesi’nin, yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte duvarlarında kullanılan devşirme yapı malzemeleri sebebiyle Bizans’tan önceki dönemde yapıldığı varsayılmaktadır.

Deniz tarafında yer alan iki büyük kulelerinden biri hasar görmüş ve günümüze ulaşamamıştır. Meriç Nehri tarafından gelebilecek akınları da engellemek için inşa edilen kale Edirne gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Edirne gezilecek yerler listenizde mutlaka Enez Kalesi yer almalıdır.

Enez Kalesi - Edirne Gezilecek Yerler
Enez Kalesi – Edirne Gezilecek Yerler

26. Adalet Kasrı

Adalet Kasrı, Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1561 yılında Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Taştan inşa edilmiş olan dört katlı en üst kısmında mermer fıskiyeli havuzu bulunan kasır, Edirne Saray’ının sağlam kalan tek yapısıdır buna sebep olarak da kasrın Mimar Sinan tarafından inşa edilmiş olması gösterilir.

Osmanlı döneminde Bakanlar Kurulu ve Yargıtay olarak kullanılan, daha çok Selçuklu mimarisinden izler taşıyan Adalet Kasrı da Edirne’de yer alan önemli tarihi dokulardan biri olması sebebiyle görülmesi gereken yerler arasında.  Sultan Süleyma’nın kanunları burada yazdığı da bazı kaynaklarda geçmektedir.

Adalet Kasrı - Edirne Gezilecek Yerler
Adalet Kasrı – Edirne Gezilecek Yerler

27. Gala Gölü

Gala Gölü, doğa tutkunları için Edirne gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alan lokasyonlardan biri. 2005 yılında Milli Park ilan edilen Gala Gölü’nün büyüklüğü 6.000 hektar. Doğa aşıklarının vazgeçilmez yerlerinden biri olan Gala Gölü Milli Park’ında 163 kuş türü gözlemlenebiliyor.

Bu sebeple de Türkiye’nin ikinci büyük kuş cenneti unvanına sahip Gala Gölü; her yıl kuş gözlemcileri ve doğa fotoğrafçıları tarafından bölgeyi ziyaret edilmektedir. Ziyaretçiler tarafından piknik, doğa yürüyüşü, bisiklet sürmek gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

Gala Gölü - Edirne Gezilecek Yerler
Gala Gölü – Edirne Gezilecek Yerler

28. Ali Paşa Çarşısı

Ali Paşa Çarşısı, Hersekli Semiz Ali Paşa tarafından 1560 yılında yaptırılmıştır. İstanbul’da yer alan Kapalı Çarşı’nın daha küçüğü olan Ali Paşa Çarşısı Mimar Sinan tarafından inşa edilmiştir.

Geçirdiği yangından sonra kullanılamaz hale gelen çarşı, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 1997 yılında onarılmış ve tekrar kullanıma açılmıştır. Edirne gezilecek yerlerden biri olan Ali Paşa Çarşısı turistlerin uğrak yerlerinden biri olması açısından da önemlidir.

Ali Paşa Çarşısı - Edirne Gezilecek Yerler
Ali Paşa Çarşısı – Edirne Gezilecek Yerler

29. Fatih Köprüsü

Fatih Köprüsü ya da bir diğer adıyla Bönce Köprüsü, tam tarihi bilinmemekle birlikte Fatih döneminde yapıldığı varsayılan Tunca Nehri üzerine inşa edilmiş olan tarihi bir Osmanlı köprüsüdür. Süvari kışlalarına yakınlığı sebebiyle köprüye Süvari Köprüsü de denmiştir.

Edirne gezilecek yerler listesinde yer alan Fatih Köprüsü tamamı kesme taştan inşa edilmiş olup, nehir tabanına da mermerler döşenmiştir. Görsel bir şölen sunan Fatih Köprüsü de Edirne’de gezilecek yerlerden olan önemli köprülerden biridir.

Fatih Köprüsü - Edirne Gezilecek Yerler
Fatih Köprüsü – Edirne Gezilecek Yerler

30. Dalyan Gölü

Dalyan Gölü, Meriç Nehri’nin Ege Deniz’ine döküldüğü alanda oluşmuş ve denizle bağlantısı olan Dalyan Gölü’nde balıkçılık yapılmaktadır. Halk arasında Peso denilen Dalyan Göl’ünde; yılan balığı ve kefal tutulmaktadır. Kamp severlerinde uğrak rotalarından biridir. Çadırlarla kamp yapılabilen bölgede, doğa aktiviteleri de gerçekleştirilebiliyor bu sebeple de yaz ayarlında Edirne’de gezilecek yerler listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Dalyan Gölü - Edirne Gezilecek Yerler
Dalyan Gölü – Edirne Gezilecek Yerler

Edirne’de Gezilecek Yerler

Osmanlı Dönemi’nde uzun yıllar başkent unvanına sahip olan Edirne günümüzde de sahip olduğu tarihi yapılar, camiler, nehirler, göller, limanlar, köprüler ve müzeleriyle önemini korumaktadır. Her yıl çok fazla sayıda ziyaretçinin gittiği Edirne için gezilecek yerler listesi bir hayli uzun.

Yılın dört mevsimi ziyaretçilerine çeşitli alternatifler sunan Edirne’de hem tarihi dokuyu sonuna kadar yaşayabilir hem de şehir tatili yapabilirsiniz. Yemek konusunda da oldukça iddialı olan Edirne’de ciğer yemeden dönmemek lazım.

Biraz tarih biraz çarşı pazar biraz doğa diyorsanız, biraz da deniz arıyorsanız; yaz ya da kış, mevsim fark etmeksizin yeni rotalar oluşturmayı seven gezi seveler için birbirinden güzel alternatifler sunan Edirne her mevsim herkes için gidilmesi, görülmesi gereken bir şehir.

Edirne’yi gezerken nerede kalınır, ne yenir şeklinde merak ederseniz Edirne’de Restoran ve Edirne’de Ne Yenir? yazılarımızı mutlaka inceleyin.

Mesaj bırak

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *